Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

Laguna nasza stajenka angielska powstała kilka lat temu i do dzisiaj spisuje się rewelacyjnie. A co ciekawe jest duzo cieplejsza niż pozostałe nasze stajnie murowane. POlecam takie rozwiązanie.

dołączam fotkę sprzed 2 lat

a więcej na naszej stronie www.stajnia-na-gorce.pl
Bronta- a możesz mi napisać szacunkowy koszt tej stajenki? Może być na PW
Laguna ja tez nie narzekam
jak się nie ma gospodarstwa to na zgłoszenie mozna 24 m2 postawic
choc u nas z załozenia to stajnia tymczasowa
zdjęc lepszych nie mam
raczej "stajnia" w tle




Mam wyciągnięty daszek z przodu na tyle ze mogę postawic konia przy koniowiązie i nie pada na nas😀
nie są to na pewno luksusy, ale w boksach jest jasno, są okna, na głowę koniom nie pada, nie zawiewa śnieg do srodka przy sniezycy
U mnie to też ma być stajnia tymczasowa (zakładając, że w końcu uda mi się wygrać w totka :hihi🙂

Sami stawialiście czy mieliście do tego "ekipę"?
Jaki koszt?
Skąd braliście materiały?
Słuchajcie, tak popatrzyłam na te bajery tutaj http://www.stajniamezowo.pl/ i mam nieodparte wrażenie, że bogaty właściciel wpadł w ręce jakiegoś szalonego instalatora, albo ma manię prześladowczą 😉. Zastanawia mnie sens montowania takich bajerów jeśli w stajni stoją raptem 4 konie, w siodlarni 3 siodła a wszędzie i tak są kamery. Czy nie łatwiej byłoby po prostu wybudować porządne ogrodzenie? Co jeśli zabraknie prądu? Po co solarium, skoro nie ma hali? Czy taka zbytnia mechanizacja jest rzeczywiście potrzebna? Zastanawiam się jaka jest cena utrzymania konia w takich warunkach i czy opłaca się to biorąc pod uwagę fakt, że trenować i tak się nie da bo nie ma hali...

Fajny pomysł z tym odkurzaczem, ale okna na pilota? wysuwane kraty? wszędzie kamery? karty zbliżeniowe? Jak dla mnie przesada. No chyba, że teren słynie z kradzieży każdych koni i sprzęt znika na potęgę i często zdarzają się wypadki przy ręcznym otwieraniu okien...
W sumie trochę przerost formy nad treścią, ale gdybym miała taka dostać to bym nie narzekała 😎
Poza tym myślę, że skoro ktoś tyle pieniędzy włożył w te bajery to prędzej czy później hala tez powstanie

EDIT- po przejżeniu galerii mam pewną uwagę- tona kasy utopiona w stajni, a koniom żebra sterczą 🙄
Laguna stawiali nam znajomi fachowcy, materiały z tartaku - jak to deski i krokwie, a płyta ktora jest od wewnątrz z fabryki w mieście.
Płyta od wewnątrz, docieplone wełną, odeskowane.
Jesli jestes ciekawa więcej zapraszam na pw.
Tą stajnię angielską stawialismy około 3 lata temu. Właściciwe większośc robiliśmy sami z pomocą miejscowego "złotej rączki". Całość kosztowała około 25 000 zł - 30 000 zł. Już teraz dokładnie nie pamiętam.
aurelia, Laguna,  ja przejeżdżałam będąc w terenie obok tej stajni kilka razy. Powiem szczerze ze z zewnątrz nic specjalnego a konie hmm takie zwyczajne. Jeździ u nich pewna babka te konie a oprócz tego jakieś jazdy robią tam. Stajnia w której trzymam Rudą odległa jest o jakieś 2 km i okolica spokojna u nas konie cały czas na wybiegach latem nawet 24h na dobę i nikt nic nie ukradł siodło można zostawić przed stajnia i też nie zmieni właściciela więc nie wiem po co tam takie zabezpieczenia. Skoro cały ich teren ogrodzony i do tego szczekający na obcych pies biega za płotem. Co do hali hmm ja tam miejsca na nią nie widze sam plac do jazdy bardzo mały.
aurelia, a nigdy nic nie wiadomo. Może facetowi w przeszłości ukradziono konia razem ze stajnią?
Przesada. No, ale jak ma kasę, to może sobie i żelazny częstokół z drutem kolczastym na górze, postawić.
Swoją drogą.... ciekawe, ile buli za prąd... 😉

Mnie się bardzo podoba stajenka Bronty. U siebie mam plany postawić w końcu coś porządnego i myślałam o czymś takim, tylko może niekoniecznie w angielskim stylu. No ale to są plany hen, heeen, daleko w przyszłość.
cieciorka, rozwiązanie fajne, ale.... przykładowo w mojej poprzedniej stajni się nie sprawdziło. Zwykle szło dużo więcej wody, niż było potrzeba = wyższe rachunki i w tej chwili wrócili do "nawadniania" hali starym, szlauchowym sposobem😉
U mnie wczoraj nastąpiła mała zmiana koncepcji. Bo mam na terenie stary budynek garażowo-gospodarczy na planie prostokąta o wymiarach wewnętrznych 4,20 m x 12,40 m. Murowany położony zaraz obok padoku.

Wczoraj mój mąż stwierdził, że może warto ten budynek podzielić na 4 boksy (wyjdzie każdy boks o wymiarach 4 x 3 m), wykuć 4 drzwi (żeby była angielska), podnieść dach (bo na konie jest za niski o jakieś 30-40 cm), dorobić daszek wzdłuż tej ściany od której będą wejścia do boksów i będzie elegankastajnia murowana, a koszt to będzie tylko podniesienie dachu na te 30-40 cm, kupno 4 drzwi, 3 przegród, poideł, złobów i instalacji z wodą. Tak więc koszt dużo niższy, a stajnia trwalsza.

Muszę tylko się teraz dowiedzieć jakie pozwolenia i jak długo się na nie czeka muszę mieć na podniesienie dachu o tą wysokość.

Ktoś z was już podnosił kiedyś dach?
laguna z ciekawosci
czym kryty dach?
Sznurko Ty masz dwa boksy czy mi się coś pomyliło i widzę 3?
dwa boksy i paszarnię
Sznurka- z racji ekonomicznych niestety będzie musiał zostać ten co jest. ZOstanie tylko zdjęty na podniesienie i zamontowany od nowa.

Blacha na drewnianej konstrukcji ocieplona od spodu wełną mineralną i podbita deskami.

Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 stycznia 2009 19:55
sznurka, bronta - śliczne stajenki, takie mega przytulne 🙂
piekny nie jest ale najwazniejsze ze nie eternit - dlatego pytałam
więźba zdrowa?

Lotnaa dziękuję!!!!! miło mi to słyszec!
Na szczęście na terenie eternit został już tylko na stodole. Dach nie jest piękny, ale go na jesień pomalowaliśmy podkładem na ceglastoczerwono więc już tak nie straszy 😉

To zdjecie jest sprzed ponad 3 lat jak całość kupowałam. A był tam mega syf.

Niestety finanse nie pozwalają mi tam zrobić wszystkiego tak jak mi się marzy. Inaczej nie adoptowałabym starych budynków na boksy, a po prostu wybudowała stajnię od podstaw nową. Ale regularnie inwestuję po 2 zł w lotka tygodniowo więc może jak wygram to uda mi się coś logicznego tam stworzyć. Bo miejsce samo w sobie jest urokliwe i ma wielki potencjał. Niestety samymi chęciami i siłą rąk nie da się wiele zrobić bez funduszy.
Tyle tylko co nam się udało uporządkować tamten teren, ogrodzić pastwiska i padoki i zrobić narazie jedną stajenkę.
Reszta jak wygram 😉
laguna- z podniesiem dachu to wiesz do kogo mozesz zadzwonic. w wlkp na bank tobie pomoze- jak sam nie bedzie wiedziec to przynajmniej cie gdzies pokieruje.

ale jest to troche kosztowne.
Zen- zabij ale nie wiem kogo masz na mysli 🤔

Wiem, ze kosztowne. Jednak jak uzyjesz starej konstrukcji dachu i stare poszycie, podniesiesz tylko jedna sciane o dl 12 m i to tylko na wys dwoch rzedow cegiel, to koszt robi sie smieszny. Tym bardziej ze tesc i moj tato maja doswiadczenie budowlanca i oni beda to robic
to jak masz takie wsparcie, to musi sie udac 😉
Laguna boksy-fasady gdzie kupowałaś? i za ile?  😡
Zastanawia mnie sens montowania takich bajerów jeśli w stajni stoją raptem 4 konie, w siodlarni 3 siodła a wszędzie i tak są kamery.


Np. po to:

Automatyczne zamknięcie okien w przypadku alarmu pożarowego - odcięcie dopływu powietrza.

(cytat ze strony)


Kopyciak- fasady projektował i zrobił mój kochany tato. A deski kupiliśmy bezpośrednio z tartaku za smieszne pieniadze (na 3 boksy wyszlo nas ok 400 zł). Na foto fasada nie jest jeszcze ukończona, bo teraz zasuwa i zawiasy jest w kolorze miedzianym
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 stycznia 2009 00:27
odcięcie dopływu powietrza.
jakos chyba dzisiaj slabo kojarze - czy ktos moze mi wyjasnic, czy to oznacza, ze jesli w srodku są konie, to te okna sie zamkna i im tez odetna doplyw powietrza?
czy chodzi o to, ze w razie falszywego alarmu przeciwpozarowego - jak sie te okna zamkna - to dzieki kamerom bedzie wiadomo, ze to falszywy alarm i ze trzeba konie ratowac - bo doplyw powietrza jest zamkniety?
kurde, nic nie rozumiem w tym systemie...


w kazdym razie, ja to jednak bym wolala - tak na chlopski rozum - zeby w stajni skutkiem alarmu przeciwpozarowego bylo automatyczne wlaczenie sie gasnic czy innego systemu gaszacego pozar plus rozblokowanie wszelkich zamkow w drzwiach i oknach - zeby latwiej bylo ratowac zwierzeta i dobytek...
jakos chyba dzisiaj slabo kojarze - czy ktos moze mi wyjasnic, czy to oznacza, ze jesli w srodku są konie, to te okna sie zamkna i im tez odetna doplyw powietrza?
...


Żeby odpowiedzieć na te pytania musiałbym przeczytać całość opisu i doczytać nieco teorii, jak się postępuje w takich przypadkach - chciałem jedynie odpowiedzieć na pytanie ogólne - tj. czy to ma sens, tj. po co mogło być zrobione.

Jeżeli układy automatyki i zabezpieczeń są zrobione dobrze - to można zabezpieczyć się (lub ograniczyć) przed skutkami pożaru. Czy autor projektu ten cel osiągnął, tego nie wiem.

Faktycznie można by zamontować zraszacze, czy zawory uruchamiane przez sygnalizatory.

W budynkach dla ludzi stosuje się oddymianie - ale stawianie barier ogniowi też, trudno ocenić bez dokładnego zaznajomienia się z projektem (i wykonaniem) czy są zgodne z obecną wiedzą i sztuką.
Jak jest dopływ świeżego powietrza to ogień się swietnie pali, a jak mu się powietrze zabierze to się przytłumia,a  co za tym 9idzie trudniej mu się rozprzestrzenć na wszystko. Jak nikogo nie ma w stajni i wybuchnie ogień a konie będą w boksach to czy okna otwarte czy zamknięte to niewiele im to pomoże podejrzewam.
Z tym zamykaniem okien to świetny pomysł, ale jeszcze jakby do tego np. automatycznie otwierały się wszystkie boksy....
Jak dla mnie skuteczniejsze byłoby włączenie się zraszaczy.
Bo z drugiej strony, jak zamkną się okna, ogień nie dojdzie do koni, ale zgasi się sam zużywając cały tlen, to co stanie się z żywymi jeszcze końmi?
cieciorka   kocioł bałkański
02 stycznia 2009 18:21


i w trakcie budowy
Lov   all my life is changin' every day.
02 stycznia 2009 19:09
A słuchajcie- jak to wszystko wygląda przy takiej stajni na 4-5 koni? Jak z halą, warto w ogóle? Bo załóżmy, że mam 1-2 konie i 3 na "pencjonacie". Ile powierzchni przeznaczanie na padoki/pastwiska? Oczywiscie nie mówię tu o tych, gdzie warunki są na pare ha pastwisk, rac zej tak, jak ma Laguna- bardzo mi się podoba 😉 no i właśnie, ile tam masz koni? jak z halą, placem do jazdy? I jakiś ogólny, plus minus kosztorys? 😉
zakłądajac, że nie wygram w totka- bo ja wygram, to postawię taką stajnie, że wszystkim oczy wyjdą 😁 🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się