Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

czy posiada może Ktoś namiary na dobrego architekta i wykonawcę drewnianych stajni a'la angielskich?
głównie interesuje mnie stajnia dwustronna (z jednej strony angielska - otwarta - z drugiej zamknięta ścianą hali) z możliwością dobudowywanie segmentów (start z 10 boksów i możliwość rozbudowy do 30-40)
https://www.facebook.com/gospodarstwo.podskalany?fref=ts
boksy zewnętrzne. Zobacz może o to Ci chodzi
Posiadam kosztorys PEŁNY (bez zgody, projektu itp) stajni. 13 boksów, część mieszkalna z ujezdzalnia (halą).

Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
09 sierpnia 2014 15:28
Czy ktoś wie, gdzie w okolicy Mińska Mazowieckiego, Kołbieli, Otwocka. itp. można kupić najtaniej blachę trapezową na dach do stajni i na wiatę dla koni? Mogą być to "skrawki", byle były sprawne, w sensie nie przeciekały...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 14:08
u mnie  budowa  2 boksow  prZeróbka  w budynku  ktory stoi  kosztować będzie 10 tys  najdroższe  będą z tego  wszystkiego  drzwi i strop  oraz kostka  brukowa
Jak u was z wymiarami boksow w stajniach pensjonatowych, stawiac zaczynam stajnie korytarzowa z nastawieniem na roznych klientow (ogiery, zrebaki, mlodziez, emeryci, zrebne klacze), mam w zanadrzu juz 2 boksy 3x4, wiec czy 8 boksow  3x3 zdadza egzamin ?

Coraz czesciej spotykam pensjonaty z ofertami 3x4 nie tylko dla klaczy ze zrebakiem czy wysokozrebnych.
I dodam ze pensjonat nie ma hali jako "wabika" klientow. 🙂
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 15:17
coraz więcej  stajni  buduje się z założeniem boksu  12m2  u mnie wyszło  16m2  ale  to że względu na budynek 
Chyba już było ale u mnie to teraz temat pilny czyli OŚWIETLENIE UJEŻDŻALNI ZEWNĘTRZNEJ.

Co polecacie aby było tanio i dało się jeździć? (nie ma możliwości montażu na budynkach- trzeba słupy, a te wiadomo - im wyżsże tym większy koszt i problem).
Plac wielkości 30x70m
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
12 sierpnia 2014 15:58
oświetlenie  ledowe z firmy  kerbl  koszt  jednej dużej około 39 eur  mogę polecić  daje duży promień światła
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 sierpnia 2014 16:58
Ra-da-da, większe boksy lepsze.
Zdecydowanie lepiej się sprząta a konie nie robią takiego bajzlu jak w mniejszych.
3x3 to jest nieco klaustrofobiczne dla konia 170+.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
12 sierpnia 2014 20:06
przy budowie boków angielskich czy stajni warto pomyśleć o szerokim korytarzu  czy też  drzwiach do boksu tak aby  mini  lafowarka mogła wjechać  do boksu
widziałem w dużej stajni rozbierane ściany miedzy boksami. Po ich zdjęciu (dechy włożone w ceowniki) wjeżdża ciągnikem i ładuje bez problemu.

edit: ale dla 2 boksów to nie ma sensu. Pozostają widły. Można szersze drzwi zrobić, żeby wjechać wózkiem lub przyczepką
Posiadam kosztorys PEŁNY (bez zgody, projektu itp) stajni. 13 boksów, część mieszkalna z ujezdzalnia (halą).



ile milionów?
Pytam, bo dzisiaj jest kumulacja.
[quote author=ms_konik link=topic=841.msg2159312#msg2159312 date=1407859122]
Ra-da-da, większe boksy lepsze.
Zdecydowanie lepiej się sprząta a konie nie robią takiego bajzlu jak w mniejszych.
3x3 to jest nieco klaustrofobiczne dla konia 170+.

[/quote]

Tez prawda... Ale mysle ze wszystkich boksow wiekszych niz to 9m2 to nie postawie. Z racji wlasnie niewiadomo jaki klient 🙂
Zastanawia mnie fakt ile na 10 mozliwych postawic tych "3x3" ?
Ra-da-da, jak najmniej. Jak dla mnie to takie prawie kucycze boksy.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 sierpnia 2014 08:51
przy budowie boków angielskich czy stajni warto pomyśleć o szerokim korytarzu  czy też  drzwiach do boksu tak aby   mini  lafowarka mogła wjechać  do boksu

Przy codziennym sprzątaniu boksów ładowarka jest dość zbędna.

Isabelle,

Dla malego konia lub kuca 3x3 ze spokojem starcza.
Ze wzgledu na ograniczone miejsce na stajnie nie moge postawic wszystkich te "3x4". Watpie tez ze trafia mi sie wszystkie te 170+ 🙂
Oczywiscie nie mam na mysli stania w boksach calymi dniami. Na zyczenie klienta kon przebywa na duzym padoku calodobowo tak jak moje  🙄

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 sierpnia 2014 09:40
mógłby ktoś miły wstawić projekt małej stajni drewnianej i zdjęcia?
Ra-da-da,  zależy na jakich klientów trafisz. boksy 3x4 wydają mi się bardziej uniwersalne, bo i takiego 170 wstawisz i takiego 100. Ja raczej nie chciałabym, żeby mój koń powyżej 140 cm w kłębie stał w takim 3x3. Jeśli uważasz, że są wystarczające i klienci będą takich chcieli - rob jak sądzisz.
Jeszcze ważny jest aspekt "odgrodzenia". U mojej znajomej boksy są zabudowane do pewnej wysokości i wyżej nie ma nic, żadnych krat. To też zmienia "wielkość" boksu, bo koń może swobodniej się poruszać przez brak górnego odgrodzenia. W wypadku całych zabudowanych boksów - koń musi się obracać cały łącznie z szyją i głową w zamkniętej przestrzeni.

strzemionko,  już kiedyś o to pytałaś, tamte zdjecia i projekty były niewystarczające?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
13 sierpnia 2014 10:17
pobrałam katalog z poprzedniej strony, trochę mi rozjaśnił. Jednak nadal do końca nie wiem czego chcę. I im coraz więcej myślę tym mniej wiem.

Isabelle,

Racja. Tyle ze mam dosc ograniczone wymiary calego budynku. Gdybym (patrzac na jedna sciane) dala trzy boksy 4X3 i dwa 3X3 to wyszlo by mi 18 metrow dlugosci samego budynku (nie liczac jeszcze scian budynku i przegrod boksow). A to juz mnie sporo ogranicza.
Ew. bede musiala pomyslec o mniejszej ilosci wiekszych wiekszych boksow.
Przegrody boksow, o ktorych pisalas zamierzam miec wyjmowane, czyli w zaleznosci od "zadziornosci sasiada" moga zostac wkladane 🙂
Moje w takich co prawda nie stoja, ale mysle, ze gdybym miala jes w boksy na zimowe noce zamykac, to wstawila bym je do 3x3 na to kilka godzin 🙂
Ra-da-da, tylko... to nie zawsze jest kilka godzin.
są wypadki chorobowe, kiedy areszt boksowy jest niezbędny. I już z kilku godzin jest wiele godzin.
są wypadki pogodowe, kiedy konie stoją w boksach ( nie każdy pensjonariusz chce, żeby jego koń wychodził w ulewę, zamieć czy totalny skwar 50 stopni)
są czasem ataki owadów, kiedy pensjonariusze wolą, żeby koń posiedział dłużej w boksie, bo i tak nie może spokojnie jeść na dworze.

niestety, to co MY dla NASZYCH koni chcemy nie zawsze się pokrywa z wolą pensjonariusza. konie chorują, są różne losowe wypadki a także widzimisię wynajmującego, z którym trzeba się liczyć.

a nie możesz zrobić stajni w kształcie litery "L" ? albo podkowy- kwadratowego "U" ?

strzemionko, w wątku masz 126 stron, po wpisaniu w google "drewniana stajnia" multum wyników. Kiedyś już pytałaś, wiele stron temu i podsyłano Ci różne rozwiązania.

Isabelle,

Ok, nie bralam po uwage zostania w bokscie w razie "w" kazdego rodzaju, od owadow po kontuzje. Przez to ze moze ja po prostu nie przywiazuje takiej wagi do owadow czy pogody a kontuzji nie mial u mnie zaden kon nigdy, inaczej na to spogladalam 🙂

A co do ksztaltu. Wlasnie zalezy mi na zwyklej klasycznej korytarzowej prostej 🙂
Gdyby juz musiala juz cos kabinowac i gdzies jeszcze boksy dorobic to poszlabym na dobudowanie do budynku jedna sciana boksow angielskich. Tak przynajmniej sobie planowalam 😉
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
13 sierpnia 2014 22:52
widziałem w dużej stajni rozbierane ściany miedzy boksami. Po ich zdjęciu (dechy włożone w ceowniki) wjeżdża ciągnikem i ładuje bez problemu.

edit: ale dla 2 boksów to nie ma sensu. Pozostają widły. Można szersze drzwi zrobić, żeby wjechać wózkiem lub przyczepką
jak dla mnie ma  sens    oszczędnośc czasu i pieniędzy  .  widłami to się kiedyś robiło dziś się liczy każda  godzina i złotówka
LSW, krzysztofzr
Moim zdaniem pomysł z rozbieralnymi ścianami między boksami jest dobry: 1) w dużych stajniach, 2) gdy system demontażu i montażu jest dobrze dopracowany. Z doświadczenia wiem, że po którymś razie te same deski, wkładane w te same ceowniki, w tej samej kolejności minimalnie zaczynają nie pasować i za każdym razem jest coraz gorzej. Poza tym rozbieranie przegród deska po desce to jednak trochę roboty.
Sensowniejszym wydaje mi się zrobienie na tyle szerokich drzwi do boksu (możliwe szczególnie przy drzwiach przesuwanych), aby ciągnik, wózek widłowy czy jakiekolwiek inne urządzenie, które planujemy używać do wyrzucania gnoju, było w stanie wjechać, choć częściowo do środka. Wymaga to dość szerokiego korytarza w stajni, ale taki zawsze się przydaje.

Ra-da-da
Jeśli w budowanej przez Ciebie stajni zamierzasz mieć konie pensjonatowe, musisz brać pod uwagę bardzo różne sytuacje. Nie patrz z punktu widzenia Swoich koni (że nigdy nie chorują, nie stoją w boksach itp.), patrz oczami innych ludzi - Swoich potencjalnych klientów. Właściciele mogą mieć różne prośby typu: nie puszczać konia w deszcz, bo się zmoczy, trzymać w boksie, bo się uszkodzi na padoku itp. Oczywiście nie wszyscy, ale zastanów się, jaką klientelę możesz mieć u Siebie i przemyśl, co tak naprawdę jest Ci potrzebne, dostosowując to do Swoich możliwości.
[quote author=LSW link=topic=841.msg2159633#msg2159633 date=1407907070]
widziałem w dużej stajni rozbierane ściany miedzy boksami. Po ich zdjęciu (dechy włożone w ceowniki) wjeżdża ciągnikem i ładuje bez problemu.

edit: ale dla 2 boksów to nie ma sensu. Pozostają widły. Można szersze drzwi zrobić, żeby wjechać wózkiem lub przyczepką
jak dla mnie ma  sens    oszczędnośc czasu i pieniędzy   .  widłami to się kiedyś robiło dziś się liczy każda  godzina i złotówka
[/quote]

na ile boksów masz stajnię?


Ra-da-da
Właściciele mogą mieć różne prośby typu: nie puszczać konia w deszcz, bo się zmoczy, trzymać w boksie, bo się uszkodzi na padoku itp.



Ale kiedy ja wlasnie czasem nie moge nawet zrozumiec niektorych bezsensownych prosb bezmyslnego klienta, a co dopiero "spojrzec ich oczami" 😀
A zeby doradzic to oczywiscie, z jakiej racji ma jasnie pani doradzac ktos taki jak ja...
No mniejsza juz 🙂

Bardzo mnie zdezorientowalo to co napisaliscie, bede musiala powaznie, bardzo powaznie przemyslec to wszystko 🙂
Ra-da-da,
Ale kiedy ja wlasnie czasem nie moge nawet zrozumiec niektorych bezsensownych prosb bezmyslnego klienta, a co dopiero "spojrzec ich oczami"

to będziesz miała bardzo ciężko. Jakby nie patrzeć to jest jego zwierzę i on jest klientem.  I już stosunek "bezsensowna prośba bezmyślnego klienta" na dzień dobry może Ci ludzi odstraszyć...

Jak stałam w pensjonatach to dla niektórych właścicieli "bezsensowną prośbą bezmyslnego klienta" było np derkowanie, moczenie owsa i siana czy zawieszanie siatki albo całodobowy dostęp do siana... więc punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia... 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 sierpnia 2014 09:28
Ra-da-da,
polecam Ci jednak się poważnie zastanowić, bo będzie Ci ciężko z takim podejściem.
W ostateczności opisywać bardzo dokładnie warunki, jakie oferujesz i poszukiwać klientów specjalnych,
którzy mają potrzeby i przemyślenia dokładnie takie jak Ty. 
Isabelle, ms_konik,



Nie mowie oczywiscie np, moczeniu owsa i siana koniowi ktorego uklad oddechowy tego wymaga, Derkowanie konia strzyzonego, czy innych sensownych prac przy koniu. Tak jak derkowanie konia ktory derkowania nie wymaga, ani owadow nie ma, ani pogoda na derkowanie nie wskazuje, i moczenie owsa bez wiekszego  zastanowienia, wogole po co (bo ostatnio wiedzialam jak to Ela Oli moczyla w jakies tam stajni) ludzie no troche zastanowienia 🙂
Zle mnie zrozumieliscie  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się