Stajnie Świętokrzyskie

Witam, pochodzę ze świętokrzyskiego, więc są mile widziane opinie o różnych stajniach z takowego województwa.

Stajnie, które znam w tych okolicach:

"Stajnia Elbara" - do której "uczęszczam"

"Stajnia Kasztanka"

"Za siódmą górą"

"Amazonka" w Borkowie

"MAAG Kielce" - "Dyminy"

"MAAG Stadion"

"Stangred"

To stajnie z którymi miałem głównie doczynienia, czekam na opinie tych i inf. o innych stajniach.

P.S Znam jeszcze kilka innych, ale to raczej prywatne lub nie znam ich nazw.
miło, że nikt nie odpisuje...czy nie ma tu nikogo ze świętokrzyskiego?
Ja bardziej z pytaniami, anizeli informacjami.

Kto urzeduje obecnie w Borkowie ?

Czy w MAAG'u Dyminy stoi jeszcze Murat Gazon oo gniady ?

🙂
baba jaga,
masz PW 🙂
o, to skoro ktoś się odezwał, to może napiszcie z jakiej stajni jesteście 🙂
baba_jaga- Gazona nie ma już w Dyminach od paru lat. Zresztą nie ma już żadnego ze "starych" arabków.

grzesiek.1993 - nie MAAG Stadion, ale Centrum Jeździeckie STADION, gwoli ścisłości 🙂 MAAG został w Dyminach.

No i "Stangret" .

Pozdrawiam


http://szczegoly.pkt.pl/maag_stadion_centrum_jezdzieckie_c77d3489218d7c996a1d133cd05616a2.html kierowałem się internetem 🙂 dla mnie to poprostu "stadion" 😉

stangeT, sory, literówka, a Ty gdzie jeździsz?
Informacje o Gazonie można znaleźć na forum Polskie Araby, tematy - konie arabskie, wątek o arabach Zygmunta Braura.

http://www.polskiearaby.com/forum.php?lang=pl

Z kieleckich stajni wielkim sentymentem darzę MAAGa, gdzie wieki temu uczyłam się jeździć (naprawdę wieki temu, pamiętam Akapita z czasów, gdy nie był jeszcze ujeżdżony, dzisiaj jest już szacownym emerytem). Okolice Dymin są wymarzone do jazdy, podłoże jest świetne i te lasy...


Z innych kieleckich stajni mogę jeszcze wspomnieć Świętokrzyski Klub Jazdy Konnej w Brzezinkach, gdzie spędziłam z Navciem parę lat i wiele się nauczyliśmy.
w MAAG'u byłem raz, ale także miło wspominam, ogólnie w tym roku(ferie, wakacje) chcę wybrać się do kilku stajni w okolicy Kielc(właściwie planuje wszystkie) choćby na jedną jazdę 🙂 na ferie planuję Sobków i Stadion 🙂
Ja ze Stadionu.

Akapicior zdrowy i ma się dobrze, żywotna bestia, w końcu półfolblut, ale latka już nie te. Uczyłam się na nim anglezować 😉
moja znajoma do tej pory czasem na Akapicie pomykuje w siodle 🙂 podobno w 2008 wygrał hubertusa 🙂
Zapomnieliście o Stajni Marzysz która tak ładnie startuje na zawodach wygrywając ze wszystkimi xD a i warunki bdb i okolice cudne , terany boskie! xD
Tak tak grzesiek.1993 Akapitek do tej pory chodzi bryka i sie płoszy jak za młodu 😉 a ma juz 19 lat  😉
jakieś opinie? ;D nie bądźmy gorsi od innych województw 🙂
A w MAAG'u stoi skarogniada klaczka imieniem Lena?
A nie chodzi o stadionową Lenę?
Być może. Stajni nie znam ani jednej, za to kobyłke znam świetnie od źrebaka... i zależy mi na jakichś informacjach o niej. Kiedys przypadkiem odnalazłam ją na jakiejs stronce. Chy ba Pupile to były... ale nie za wiele sie dowiedzialam.
Ja wiem, ze w Pile pod Konskimi jest jakas stadnina, ale kto tam rezyduje to nie mam pojecia.
Lena ma dobrego jeźdźca i startuje na zawodach 😉
Ooo jakieś zdjęcia macie może? 🙂
Hypnotize lena na codzień chodzi w rekreacji i owszem startuje na niej juniorka 🙂 i całkiem im to fajnie wychodzi 🙂 jutro postaram sie wrzucic jakies zdjęcia 😉
w Pile pod Końskimi konie ma Wojtek Ciepliński. Hoduje malopolaki , które mają cakiem niezłe wyniki na czempionatach. Jais czas temu mial u siebie og. Barnaba. Nie weim czy obecnie prowadzi rekreacje, chyba przerzucił sie typowo na hodowle. Jesli jest ktos chetny i jeżdżący moge załatwic darmową jazde na wałaszku sp po og. West , og. KWPN i 2 klaczkach. Koni nie ma kto jeździc i na pewno właściciele sie ucieszka 🙂 Konie co prawda nie stoja w swiętokrzyskim tylko w łódzkim dokładnie ok. 15 km od Konskich  w Bialaczowie. 🙂
No gdzie te zdjęcia??? :P 😉  :kwiatek:
Lena 😉


Wiecej na PW 😉

💘 💘 💘 💘 💘 💘
dziekuje 🙂  :kwiatek:
Zmieniła sie 🙂

A ktos z was ma do czynienia ze stajnia w Kaczynie w ogole? z tego co pamietam na obozy do Borkowa sprowadzali stamtad duzo ilosc koni.

Pamietam siwa angloarabke Basie,
Druida - który byl srednio normalny
Tarzana
i mase innych koni.
Wie ktos cos o nich? jeździ?
Tarzan jest aktualnie do sprzedania 😉 Stoi w stajni w Brzezinkach , a Druid był dzierżawiony przez pewien czas przez moja koleżankę "Mamusię"  voltową Kasske 😉  I stał wtedy w stajni w Marzyszu 😉
Tarzan fajnym byl konikiem. Sa dzies w necie ogłoszenia o sprzedazy?

A Druida pamietam, jako brykajacego na kazdym kroku młodzika,ktory notorycznie trafiał mi sie na obozowe tereny... :/ :P
hypnotize co do Basi to nadal stoi w kaczynie tylko że ma innego właściciela i strasznie sie zmieniła.. niestety na gorsze...
Zapraszamy do Borkowa, Amazonka działa, rekreacja jest, kilka świetnych koników i całkiem niezły poziom 😀
Co do Amazonki to byłem 2 razy ;p Zefir fajny jest, a z Haruna spadłem ;p A ja słyszałem pogłoski, że coś niebardzo było przez jakiś czas ostatnio w Borkowie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się