Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

Dużo koni robionych w Polsce ma potem zmieniane nazwy . Po co ?  Nie wiem . Bo dzisiaj żeby sprawdzić skąd koń, kto go jeździł  , jak miał wcześniej na imię czy jakie wyniki to kwestia paru minut.  🙄 A jeżeli był choć raz zarejestrowany w FEI to już sekundy . Im to chyba jeszcze zostało zza czasów żelaznej kurtyny i żimnej wojny  😁 😁 😁
Super sukces Wioli na koniec przygody hodowlanej, mam nadzieje że chłopak się pokaże.
Dlaczego na koniec ? Jak są sukcesy to trzeba iść dalej  😉
Smok, w bazie fei poruszam się płynnie.Nie piszę o koniach ze zmienioną nazwą tylko o tych co to przy ich sprzedazach piano jakie to top fury ( piali najczęściej sprzedajacy) i cisza...to mnie zastanawia, czy poszły dalej, czy się rozsypaly, czy po prostu okazało się, że to top na nasze warunki jednak top za granicą nie jest. Takie refleksje po rozmowach na hipodromach w Danii, Holandii i Francji...masz jakies pomysły?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2018 08:24
Smok10, bo skończyło dzialnosc.
Nie wszystkie top fury trafiają pod top jeźdźców. Niektórzy kupują top fury tylko dlatego że mają top kasę. Ale mogę cię zapewnić że wiekszość z tych koni się pokazuje , często pod zmienioną nazwą  Masz niepełne informacje.  😉
Smoku, chodzi mi o konie, które trafiają do top jeźdźców. Nie interesują mnie te, które u nas chodziły na 130-140 I zagranicą to samo.Ja jestem ciągle optymistką marzycielka😉 wiesz, żeby oglądać polskiego rodzynka pod top jezdzcem na top zawodach. Liczyłam, że top nazwisko jest większa szansą no takie coś. Moze się mylę.
No nie do końca , bo często top jeźdźcy są też top handlarzami i kupują konie dla swoich klientów lub w celu dalszej odsprzedaży  😉

Jeździectwo jest bardzo drogie więc czym lepszy jeździec tym większy handlarz. W końcu jakoś trzeba zarobić na uprawianie sportu a pieniądze od sponsorów rzadko pokrywają wszystkie nakłady które ponosi jeździec.  😉 Konie są takim samym towarem jak każdy inny ,więc czasem trzeba się pozbyć paru by zarobić na tego jednego  😉
To nie pierwszy koń Wioli, który trafił do stajni znanego nazwiska 😉
W tym wywiadzie , na końcu czołowi jeźdźcy opowiadają o tym jakie to są koszty .  😉

https://www.swiatkoni.pl/umowy-trojstronne---w-poszukiwaniu-kompromisu

Od 25 : 30 . Dalsza część rozmowy  ,warto posłuchać .  🤣

Ile kosztuje nas koń sportowy i jakie są koszty dojścia do poważnych  sukcesów i co zawodnik ma z PZJ -tu  .  😉
Amnesteria, Christo Vero trafil pare lat temu do Kyry Kyrklund. Wiola zrezygnowala z hodowli, ale matki trafily w dobre rece i zrebaczki na pewno beda ogłaszane  😎


Karla, Nevados trafil spod Dzungli do Belgii i jakos sobie radzi, więc to nie jest tak ze te konie sie nie pokazuja
Wiele koni idzie pod Juniorów i też sobie świetnie radzą. 😀
karolina, ale to ciągle rodzynki, ciągle nie to o czym piszę. Nie konkursy juniorskie, nie MPMK, ale coś takiego wiesz- ekstra 😀 strasznie bym chciała żeby jakiś koń kupiony z PL był tym koniem, na którego idą pieniądze ze sprzedaży innych koni ( o czym napisał Smok). Może się doczekam 🙂

Jeździectwo zawodowe to taki sam zawód jak inny, trzeba włożyć, żeby wyjąć😉 dla mnie uniemożliwienie sprzedaży konia w najlepszym momencie jego kariery na warunkach dogodnych dla właściciela/jeźdźca a dogodnych dla PZJ  jest "dziwne".  Szczególnie patrząc na to jakie są nakłady na rozwój tego konia ze str PZJ. Jestem zawodowo związana ze sponsorem innej dyscypliny, na poziomie MP i wyżej i po rozmowach jak wygląda układ ze związkiem w naszym końskim grajdołku wszyscy zrobili  🤔... na szczęście udało mi się odciągnąć od pomysłu sponsorowania jeździectwa w jakikolwiek sposób.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 listopada 2018 11:25
Karla🙂, a Zinedine?
A jakie nakłady są ze strony PZJ ? Ułamek procenta kosztów jakie ponoszą zawodnicy i sponsorzy .A w razie kontuzji czy wypadku zostawiają cie samemu sobie i jiuż nikt się tobą nie interesuje. Każdy by chciał partycypować w zyskach ale już nie w stratach czy kosztach.
[quote author=karolina_ link=topic=8233.msg2821012#msg2821012 date=1541156032]
Amnesteria, Christo Vero trafil pare lat temu do Kyry Kyrklund.  😎
[/quote]
No właśnie o Krzysiu efki mówię 😉
Na wszystko w życiu trzeba zarobić , na możliwość osiągnięcie sukcesów w dużym sporcie też ,więc znając koszty i specyfikę jeździectwa na duże sukcesy gdzie potrzebne są duże pieniądze chwilę jeszcze przyjdzie nam poczekać. Choć Jarek mocno już stuka do ich drzwi. 🤣
Karla, no Crazy Quick miał szansę być takim koniem o jakim piszesz, niestety wyszło inaczej bo nie zdążył się pokazać pod nowym zawodnikiem
Smoku, o tym właśnie piszę... nikogo potem nic nie interesuje. Dlatego mnie nie dziwi, że zawodnicy mają w nosie orzełka na piersi, który coż...niewiele znaczy , a drogo kosztuje. I to jest strasznie, strasznie przykre...

Strzyga - z tego co widzę, to Zinadine właśnie mocniej w hodowli niż w wysokim sporcie- a ja strasznie mu kibicuje. Ostatnie starty w 150 i wyżej  to chyba 2015 r. Marek wspaniale wypromował i pokazywał tego konia w Polsce, właśnie o nim myślałam, że być może to będzie koń, którego będę regularnie oglądać w rozgrywkach na Eurosporcie...
karolina- nie ma db zdania o jeźdźcu Crazy, do którego został sprzedany. Różnie to mogło u niego być...
Takich koni i to takich które robią karierę jest dużo więcej. Choćby Chacon .Nicole , Nevados i wiele innych.
Ja w każdym bądź razie namawiam wszystkich którzy chcieli by zainwestować w konie bo mnie ten sport jest szczególnie  bliski  😀
Smok10, Silver Shine  także , widziałam jego przejazd czysty chyba 160 ? Albo 150, już nie pamiętam, pod młodą amazonką.

Także Casquell Angeliki.
Kurcze, fajnie by było zrobić takie zestawienie, z wynikami ( powtarzalnymi, a nie, że się mówi, że kon chodzi 140-150 i zbiera po 16-24 pkt w pojedynczych startach, bo generalnie startuje na 130...). Ciekawe ile de facto koni sprzedanych spod polskich zawodników nadal  jest na dobrym poziomie, rozwinęło się, do tego poziomu top, ilu się nie udało i słuch po nich zaginał, ile sprawdza się na poziomie juniorskim przewożąc kolejnych jeźdźców, ilu już nie ma...
Dla mnie, to, że db koń spod polskiego jeźdźca trafia do dobrego zawodnika jest sygnałem, że wbrew temu co mówią hodowcy polskich koni (także tu, na forum), mamy wielu db jeźdźców,których robota jest doceniona przez najbardziej wymagających.

[quote author=Karla🙂 link=topic=8233.msg2821051#msg2821051 date=1541162680]
Dla mnie, to, że db koń spod polskiego jeźdźca trafia do dobrego zawodnika jest sygnałem, że wbrew temu co mówią hodowcy polskich koni (także tu, na forum), mamy wielu db jeźdźców,których robota jest doceniona przez najbardziej wymagających.
[/quote]

Dokładnie tak jest . A pozyskane środki dają im możliwość pozyskania jeszcze lepszych koni i startów w coraz wyższych konkursach .  😉

Każdy kto ma taką potrzebę może sobie zrobić zestawienie . Baz danych jest aż nadto  😉

Z ostatniej chwili https://www.swiatkoni.pl/mjt-nevados-s-drugi-w-liege

https://www.swiatkoni.pl/konie-z-polski-z-sukcesami-w-vilamoura

A to ciekawy artykuł http://www.tylkoskoki.pl/elitarne/3524-rozne-potrzeby-i-motywacje-jeden-cel.html
🏇 I oby więcej takich sukcesów i takich koni spod polskich jeźdźców! 😍
Ja już nie raz pisałem że to tylko kwestia czasu i będziemy powoli pukać do czołówki świata jeździeckiego , musimy jeszcze tylko zarobić parę groszy ( milionów Euro ) i powolutku będzie coraz lepiej . Jak różne osły pisały gdzie my jesteśmy w jeździectwie , to tylko wynikało z tego że nie miały bladego pojęcia o specyfice tego sportu. 😉 Dzisiaj mamy już jeźdźców , zaczynamy mieć konie , brakuje nam jeszcze tylko kasy i objeżdżenia po największych światowych imprezach , co oczywiście wynika z braku kasy . Ale jak widać wszystko idzie zgodnie z planem . Powoli ale systematycznie do przodu  🤣

Następny sukces , tym razem hodowlany https://www.swiatkoni.pl/quanto-uznany-cadilo-zwyciezca
Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu koni.
W tym roku została zamknięta stadnina na grobli we wroclawiu.Nie wiadomo gdzie są konie.Czy ktoś ma informacje o ich aktualnym pobycie?????nie znam numeru paszportów,więc nie mogę się niczego dowiedzieć.
Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu koni.

To chyba w innym temacie http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,472.msg2815892.html#new
No i już nie musimy zbyt długo czekać na wielki sukces jeździecki  😀 😀 😀
https://www.swiatkoni.pl/grand-prix-w-samorin-dla-jaroslawa-skrzyczynskiego
Po swoich ostatnich doświadczeniach z kupnem konia.
Jeżeli to nie tajemnica - Jaka jest praktyka w umowach co do rękojmi?
Sprzejecie/kupujecie konie z rękojmią
czy z jej wyłączeniem w umowie?
Czy ma znaczenie jakie jest przeznaczenie konia lub poziom ceny?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się