Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

Paa
A dasz na PW lub tutaj info gdzie nie powinnam się w razie czego znaleźć?
A poza tym bardzo Ci dziękuję. To miłe co piszesz  :kwiatek:

Swoją drogą gdyby ktoś znalazł ogłoszenie o pracy beraitera, luzaka lub show grooma w okolicach Schwerin, to też służę na PW informacja czego unikać.  A że te ogloszenie będzie się cyklicznie pojawiało na FB grupach to jestem pewna...  👀
Hej, mam pytanie odnośnie cen opieki nad koniem w Niemczech? Ile kosztuje zostawienie komuś/luzakowi konia na tydzień/dwa pod opieką? Z uwzględnieniem lonżowania lub pojeżdżenia konia? Mam na myśli opcję bez opłaty za stajnię. Ktoś się orientuje?
Ok 15-25 euro za dzień. Zależy od luzaka i jego umiejętności.
Pamiętam że mój luzak za samo wypuszczanie konia do karuzeli ( zakładanie ochraniaczy, derkowanie/rozderkowanie, wprowadzenie konia do karuzeli i powrót do boksu ) brał 10euro za jeden dzień.
KaNie dzięki 🙂
A dasz na PW lub tutaj info gdzie nie powinnam się w razie czego znaleźć?

W Fintel (Hamburg/Bremen)  🤔wirek:
Ikarina jak tam Twoje jeżdżenie? My następne zawody mamy w Chilham Castle - to w Kent to chyba Twoje rejony?  👀
Zorilla, Chilham jest super. Have fun 🙂!
Chyba jeden z najbardziej zapraszająco budowanych krosów w mojej okolicy. płasko nie jest, ale też jest dużo terenu do pogalopowania. W Chilham jechałam 80, 90 i 100. Wszystko było przyjemne i zapraszające mimo górzystego terenu.
Z tego Chilham nawet jakąś fotę mam w re-voltowej galerii 🙂:


Chyba mogę już oficjalnie dołączyć do wątku.
Od miesiąca jestem w Szwajcarii, okolice Zurychu.
Pracuję jako luzak/jeździec w jednej z najpiękniejszych stajni jakie widziałam.
Jak na razie bardzo mi się ten kraj podoba, poza cenami niektórych produktów  😉
No i mój kundel jest zachwycony górskimi wycieczkami.



derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 lipca 2019 18:20
oo, somebody witaj w magicznym kraju 😀


może kiedyś uda nam się na jakiś spacerek udać 🙂
Somebody to chyba musisz powiedzieć coś więcej!  🤣

Ikarina, dobrze wiedzieć, bardzo bym chciala przejechac kros na czysto i pod koniec sezonu miec 3 MER żeby pojechać Novice... Zobaczymy, to nasze drugie BE100 i na poprzednim zdazyla sie nam stopa, ale może następnym razem uda się użyć mózgu 😀 Następne zawody to znowu Keysoe pod koniec sierpnia.

A czy ktoś w tym wątku pracował/zna kogoś kto pracuje/wał we Francji/francuskojęzycznym kraju w Europie w WKKW? To mój następny plan :P Nie wiem jeszcze czy następny sezon, czy 2021, myślę, że zostane tutaj jeszcze jeden sezon ale czasami to chciałabym jechać do domu choćby jutro :P
derby jestem za, przyjechałam tutaj samochodem, więc spokojnie mogę gdzieś podjechać i chętnie też pozwiedzam nowe miejsca.
A Ty w którym dokładniej miejscu jesteś?
Musimy się kiedyś zgadać  🙂

Zorilla na razie przeżywam trochę szok po przeprowadzce, wszędzie jest tak pięknie.
Ludzie tutaj są na maxa mili i poukładani. W stajni w której pracuję jest bardzo ekskluzywny pensjonat.
Każdy wie co ma robić jest od rana dokładny plan to mi się bardzo podoba bo wcześniej w PL to miałam straszny chaos.
Zaczynają mnie zabierać na zawody, trochę ciężko na takich regionalkach bo nie znam kompletnie niemieckiego ale mam nadzieję że się z tym trochę ogarnę.
Jakiś zwyczajów tutaj niecodziennych nie ma poza tym że większość koni jest podkuta na wkładki gumowe bo w terenie się jeździ po takich kamieniach,
że ja bym się wcześniej nie zdecydowała na nic więcej niż stęp a oni jeżdżą we wszystkich chodach.
Dookoła padoków i stajni są takie piaskowe ścieżki po których najpierw jeździmy w ramach rozprężenia żeby nie kręcić się tak długo po placu,
co ma też duży plus przy obecnych temperaturach (37 stopni) bo część z nich jest w cieniu.





derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 lipca 2019 19:18
wow, jak pięknie masz! moja stajnia to... oj wioseczka hihii


ja pod Affoltern, a jeszcze mamy budyń tutaj- w Uster
Somebody WOW ale pieknie. Ta stajnia  😍 😍 😍
(Zle kliknelam i napisalo się srajnia.... W sumie na jedno wychodzi :P )
Zorilla, ja jestem Czeggra, a nie Ikarina 😂. Mylisz nas cały czas 😁.
Jedziesz w sobotę czy w niedzielę? Może wpadniemy z mężem pokibicować 🙂. 
somebody, polecam się na psie spacerki 😁 Stajnia super, gdzie to dokładniej? Te moje w Uster to takie no, jak w pl, tylko trawy mniej :P
budyń Ruschlikon, bardzo chętnie się na spacer wybiorę, musimy się koniecznie kiedyś zgadać  🙂
Takich małych stajni to jest tutaj chyba z milion, co kawałek coś.
O jezu sorry! My jedziemy w niedziele, ja startuje po 15 ale bedziemy tam pewnie od 8....  🙄
A czemu ja mylę.... Kim jest Ikarina  👀

Okej chyba już wszystko sobie poukładałam :P Przepraszam dziewczyny  :kwiatek: (o ile obie jesteście dziewczynami  :emoty327🙂
Zorilla, ikarina to dziołszka :P Też gdzieś w uk siedzi, ale na forum się nie udziela praktycznie.
somebody, to do derby masz bliziutko. Ja jak zawsze na wygnaniu :P Jak masz chęć się kiedyś zmobilizować na wyjście to daj znać, coś ugadamy. Tylko ja dopiero od września będę z powrotem w Szwajcy.
A jakby któraś miała namiary na jakieś fejsbukowe grupy końskie, to dajta znać. Szukałam, ale nie znalazłam nic, a i z jakąś szkółką mam problem, same pensjonaty. A coś by się pojeździło, skoro szkapa moja w PL kibluje.
Jejku dziewczyny, macie pracę w cudownych miejscach i w pięknych stajniach.

Tutaj nawet ten "wypasiony" Klub Jeździecki jest taki sobie. Najbardziej mi brakuje pastwisk lub choćby padoków zielonych.
W ogóle w stolicy Peru prawie brak zieleni.
W tą środę jadę obejrzeć finał ujeżdżenia w nie odwiedzonej przeze mnie stajni Escuela de equitacion del Ejercito - wojskowym klubie jeździeckim.
Pozostały się dwie stajnie/kluby do zwiedzenia: Club Ecuestre Huachipa i Tor wyścigów konnych: Hipódromo de Monterrico  🙂

A Lima od dziś żyje Igrzyskami Panamerykańskimi.
Właśnie leci w TV ceremonia otwarcia.

41 krajów z obu Ameryk będzie brało udział w zawodach.

Ciekawostka:
W naszej stajni od dwóch miesięcy trenowali jeździectwo/skoki zawodnicy z Pięcioboju Nowoczesnego (PENTATLÓN MODERNO).
Poziom, taki sobie  🙁 Dwóch trenerów ze stajni i szef coś tam z nich wyciskali. Czasami mi akurat wypadał z nimi trening to sobie pooglądałam i żałuje, że fot nie robiłam.
Zdecydowanie skoki konne powinny być wycofane z pięcioboju. Losowanie koni, brak czasu na poznanie dyscypliny, zgranie z koniem ... bez komentarza.

W końcu udało mi się zapytać o naukę jazdy konnej na koniach Paso Peruano w naszej stajni. Koszt 300 Sol (348,86 złoty) za 4 godziny - raz w tygodniu po 1 godzinie.

W cenie pensjonatu w naszej stajni wchodzi: kowal, weterynarz (pierwsza pomoc), szczepienia, odrobaczanie, derkowanie, zakładanie owijek, czyszczenie konia, przygotowanie do jazdy (siodłanie, rozsiodłanie), mycie nóg po jeździe, w razie nieobecności i jak jest potrzeba ruszenie konia (lonża, jazda), czyszczenie sprzętu (siodło, czapraki itp ...) + buty jeździeckie (widziałam jest robione). Cena pensjonatu 1600 Sol.
Zaderkowany Ken (koń szkółkowy):


Zawodnicy Peruwiańscy w jeździectwie:
Ujeżdżenie

Skoki

WKKW (tu prawie sami wojskowi startują z Peru  😁 )


Pozdrawiam z nad Pacyfiku  😍


edit. Znalazłam na FB Pięcioboju Nowoczesnego Peru filmik z treningu, koń Laico (prywatny):
https://www.facebook.com/PentatlonPeru/videos/315833892676506/?t=58

I zgadnijcie ... W konkurencji: jeździectwo, Peruwiańczyk (nie pamiętam z twarzy kto) zajął 1 miejsce WOW,
Brawa dla koni szkółkowych i prywatnych za cierpliwość i treningi  😅

Hola !!!
Rozpoczęły się zawody w jeździectwie  😅
Teraz trwa Adiestramiento Individual - Prix St. George / Grand Prix
Dwóch zawodników z Peru przejechało program:
ROJAS HUCKS Kerstin na Feuertanzer, wynik: 65.647, filmik z FB z przejazdu: https://www.facebook.com/huachipa/videos/471314057036439/?t=10
CHAMAN OCAMPO Eric E.J na Catalina, wynik: 60.765, filmik z przejazdu: https://www.facebook.com/huachipa/videos/359537198051502/?t=11

Tu można śledzić wyniki: https://www.lima2019.pe/resultados - po prawej stronie są okienka: "en vivo", klikami w drugie: "Ecuestre" i jest.
Luiza pod koniec tygodnia zaczyna się WKKW, idziesz coś oglądać? "Nasz" koń w końcu pojechał i jest w drużynie Brazylii  💃
A w Chilham Castle było super fajnie, piękne miejsce, sporo widzów i stoiska, kros bardzo fajny zróżnicowany, nie super łatwy ale bez jakiś wrednych pułapek.
Pani Steward na ujeżdżeniu powitała mnie po Polsku oraz mieliśmy 2 fanów - chłopiec koło 9 lat był zachwycony Ramzesa piegami i osobny koło 4 - widział mnie na ujeżdzeniu i specjalnie szukali po koniowozach bo chłopiec chciał dotknąć białego konia  😍
Gniazdo sowie było na Novice i 2* więc wciąż nie było mi dane skakać przez dziurę 🙂
Tradycjyjnie mieliśmy jedna stopę ale generalnie każdy element na +, koń był super, ja lekko niepełnosprawna psycho-ruchowo. Rano konik nam uciekł i wywalił mnie na ziemie więc mam obitą nerę - to ta ruchowa niepełnosprawność, a na skokach udalo mi sie pojechac po linii w lewo, zamiast w prawo, więc jak już się wykaraskałam bez zamykania wolty to straciłam koncentrację i 2 drągi się posypały (to ta psycho część).
Ale było warto zacząć pracę o 3:30 i skończyć o 21:30 :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 lipca 2019 21:21
somebody, na serio Rushlikon? Bo ja często do Thalwil jeżdżę 🙂
Strzyga serio, serio, do Thalwil jeżdżę na zakupy czasem 🙂 Mały ten świat.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 lipca 2019 09:18
somebody, Kurczę, napisze jak będę następny raz jechała! 🙂
Strzyga pisz śmiało  🙂
Powiedzcie mi, jak to u was wyglada w kwestii ze tak powiem zażyłości zawodnik-luzak. Czy w waszym otoczeniu zawodnicy np. zabierają luzaków do restauracji ze znajomymi (przykład), czy raczej nie ma tego typu poufałości pomiędzy jakby nie było pracodawca i pracownikiem.
Ja znam różne przypadki. Mniej i bardziej formalne. Ale dużo tych bardziej zażyłych też. Więc nie uważałabym że to coś dziwacznego.
Ja już po finale Adiestramiento Individual - Intermedia I /G.Prix (Estilo Libre)  😍
Od 9:30 do 13😲0 trwał konkurs. Lima oczywiście zachmurzona ale nie siąpił deszczyk na szczęście.
Klub jeździecki fajny, robi wrażenie. Widziałam już przygotowany tor do krosu z przeszkodami.
Niestety nie będzie mnie na krosie ale jestem na finale - skoki  😅

Było super !!!

1 miejsce: USA, Sarah LOCKMAN z First Apple, wynik: 78.980


fimiki z jej przejazdu:
https://photos.app.goo.gl/SvADa2m7xZckmr8G7
https://photos.app.goo.gl/YotxC98ty8smJWFK7
https://photos.app.goo.gl/LFbZM6ZrLyAzhwLVA

2 miejsce: CAN, Tina IRWIN z Laurencio, wynik: 77.780
Nie wiem czy mam zdjęcia, chyba nagrałam jej przejazd, szukam.

3 miejsce: USA, Jennifer BAUMERT z Handsome, wynk: 75.755



Inne przejazy:
Brazylijczyk: https://photos.app.goo.gl/ZDRMUU8mXKBaw1do9
Republika Dominikany (4 miejsce zajeli): https://photos.app.goo.gl/svBjgQLs3cgGtgLB7

Fotki:
Z Barbadosu: Roberta Russell FOSTER koń CHIC CHIC, wynik: 69.115

Z Brazylii: Leandro Apareci DA SILVA koń DiCaprio, wynik: 71.420

Z Meksyku:  Martha F. DEL VALLE QUIRARTE koń BEDUINO LAM, wynik: 68.780

Z Kostaryki: Christer EGERSTRON koń BELLO ORIENTE, wynik: 72.365

Z Gwatemali: Alexandra DOMINGUEZ THOMAS koń ETANGA, wynik: 64.930




A ta Sarah Lockman to jest tzw. w USA "pierwszy skład" czy raczej goni tą czołówkę?
Fajne zawody, jak każda duża impreza aczkolwiek jak wstawiłaś pierwsze przejazdy gospodarzy to tak no "za serce nie porywało" mówiąc deliaktnie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 sierpnia 2019 15:01
A ta Sarah Lockman to jest tzw. w USA "pierwszy skład" czy raczej goni tą czołówkę?
Fajne zawody, jak każda duża impreza aczkolwiek jak wstawiłaś pierwsze przejazdy gospodarzy to tak no "za serce nie porywało" mówiąc deliaktnie.


nie, nie jest z czołówki ujeżdżeniowców USA szczerze to o niej do tej pory nie słyszałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się