Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

anil22, ta drabina na myjce- no no, praktyczne rozwiązanie, doceniam, jako, żem kurdupel 😉
Fajnie, będziesz mieć na pewno pociechę ze stania w sensownych warunkach.
Dawno temu jak bylam w Kanadzie to kostki siana mialy przekroj jak nasze 4 kostki razem wziete a dlugosc minimum beli. Plaster troche wazyl. Zeby rozwiesc po 4 plastry na kazdy padok trzeba bylo brac taczki.
Anil super cena jak za takie warunki. Jak to wygląda z obsługą? Puszczają konia na padoki, zakładają ochraniacze, derki itd.? Czy musisz sama to robić lub dopłacać?
Na padoki wypuszczaja i spowadzaja w cenie. Nie wiem jeszcze jak wyglada sprawa derek i ochraniaczy.
Najlepsza roznica w cenie dotyczy sprzatania, jesli sprzatasz sam 240 jesli oni 250 😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 lutego 2017 14:45
Na padoki wypuszczaja i spowadzaja w cenie. Nie wiem jeszcze jak wyglada sprawa derek i ochraniaczy.
Najlepsza roznica w cenie dotyczy sprzatania, jesli sprzatasz sam 240 jesli oni 250 😎


No to ja, z ciężkim sercem, bym jednak zdecydowała się na opcję "oni".  😉
Z ciezkim sercem pozwole im to robic 🤣
majek   zwykle sobie żartuję
07 lutego 2017 15:54
serio? u nas najwiecej wlasnie za sprzatanie bylo w jednej stajni. 
desire   Druhu nieoceniony...
07 lutego 2017 17:06
anil22, ale Ci sie trafiło!  😍
ElaPe, prócz tej stajni w wulkanie 😉 widziałaś jeszcze jakąś?
Tam gdzie stoi koń którego dzierżawię teoretycznie wszystko robią stajenni (w niedzielę tylko karmią) za wypuszczanie na padok liczą dodatkowo 50€ ale pracownicy nie kwapią się do zmiany ochraniaczy a już broń boże derki. A, i sprzątać swój padok należy samemu.
Na szczęście stajenni to Polacy i wynegocjowałam zdejmowanie stajennych back on track i zakładanie padokowych jeśli zanosi się na deszcz lub jest mokro :O To tak w drodze wyjątku.
Za wszystko płacimy w sumie 450€
O tyle dobrze że stodoła z sianem i słomą jest zawsze otwarta i można doscielac i dokarmiać wedle uznania.
CZECHY CZECHY CZECHY

Chciałam zapytać czy macie znajomych / handlarzy, a może znacie jakieś stajnie po stronie czeskiej?

Gdzie szukać konia który pojechał do Czech? Z góry informuję, że koń nie miał paszportu i w jeden dzień jak został sprzedany to aż 3 razy (bez umów).

Ustalam dokładną miejscowość, póki co wiem, że to raczej pod dolnośląskim niż Śląskiem
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lutego 2017 18:32
anil22, ale Ci sie trafiło!  😍
ElaPe, prócz tej stajni w wulkanie 😉 widziałaś jeszcze jakąś?


Niestety, stajnia w wulkanie była jedyną stajnią jaką zwiedzałam. Objeżdżając wyspę widziałam inną stajnię, której padoki ciągnęły się wzdłuż drogi przez 2 km co najmniej.
Tworek w Bolęcinie były przynajmniej 2 konie kupione od handlarzy po stronie czeskiej także może napisz maila do Mikołaja Reya, może cokolwiek poradzi 🙂
Zorilla konik znaleziony 🙂
Tworek Jak? gdzie?
No my juz się zadomowiliśmy w stajni. Koń ciągle lekko nerwowy,ustać nie może w miejscu  😁 rogląda sie. Ale daje mu tydzień, może dwa na zadomowienie i poznanie wszytskiego. Dzisiaj już był na dworze.  Chciałam dodać mu do paszy pelet ale wszystko na kłódki pozamykane. Zostawiłam wiadomość żeby sami jutro zaczęli już mu do owsa dodawać pelet.
Zdjęcie robione kopystką
anil22, daj chłopakowi co najmniej 2 tygodnie na ogarnięcie się w nowym miejscu. Też, żeby się do "szwargotania" przyzwyczaił i do Ciebie. U mnie najtrudniejsze były dwa pierwsze tygodnie konia w innym kraju. Potem jak się do mnie przyzwyczaiła, to nawet jak jechałyśmy na treningi do innej stajni na 3 dni to tylko odhaczała, że z nią pojechałam i jestem w okolicy i był git.
W końcu mam go juz na zawsze, więc po co sie śpieszyć. Sami się nie znamy więc chce go do siebie przyzwyczaić.
W weekend będę za dnia w stajni to wpadną ładniejsze zdjęcia.
Fajna sprawa w stajni jest grupa na Watsupie od razu napisali, że jest nowy kon i właścicielka. Wysłali mi zaproszenie. Wysłali numery tel do wszystkich.
Ja wydrukowałam nasze foto w siodle, z napisem że chcemy się wkupić  😁 ode mnie cukierki dla dziewczyn od Regana marchewki dla koni 🙂 Jutro zostawimy to  na stoliku.
Jeszcze jedna rzecz pomgajka w ładowaniu siatek z sianem.
anil22 wyszło, że nas okłamano 😉 koń nie pojechał do Czech tylko miał być sprzedany do rzeźni, ale że okazało się że w rzeźni go nie zostawią bo musi być odwszony no i.. uciekła im 🙂 Biegała po okolicy, także potem policja zagladała do ubojni no i oni nie mogli mieć tego konia bo by mandat zebrali. Koń jest dalej u handlarza, ale mam pierwokup załatwiony, bo afera była dość..wielka :P Wyobraź sobie, że do rzeźni dzwoniło około 20-30 osób i pytało o jednego konia  🤣 moc fejsa hahaha
Kochani, czy stacjonuje lub stacjonował ktoś w Wiedniu?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 marca 2017 14:47
A to koleżanka ze stajni, Ruth, która jest  kręgarzem.

W zeszłym roku była na jakimś sympozjum, na którym obecny był też Arnold  Schwarzenegger. Opowiadała, że z chęcią pozował do zdjęć, a nawet jej komplement jakiś strzelił, że dobrze wygląda.



Przeogromna ta fotka!

(poprawiłam)
desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2017 16:26
sztuczne zęby, sztuczne uśmiechy tak jakby 😉  szkoda, że zdjęcie ogromne i tylko Arnoldowi można się przyjrzeć. 😉
no ale sama bym sobie z nim focie strzeliła.  😂
ElaPe Ja tam bym sobie z nim z chęcią fotke strzeliła  😀
Ja zwuważyłam w mojej stajni pewnie podziały, w sumie norma jak w każdej. Ale takie zadziwiające mnie rzeczy. Co tydzień jest jakiś kowal, co tydzień wet u kogoś. Jest w tym momencie około 7 stopni, a niektóre konie stoją w podwójnych derkach. Za to w stajni wszystkie okna pootwierane przeciąg aż huczy.  Większość pensjonariuszy na zasadzie przyjeżdzam robie co swoje i spadam.Niektórzy mają po  dwa siodła , jedno skokowe (jeszcze nie widzilalam żeby ktoś tu skakał  👀 ) drugie oczywiscie dresażowe. Widziałam z 5 osób jeżdzących na ujeżdzalni, tylko stęp i kłus. W kłusie zawsze jakaś praca. Ale zero galopów. Część osób jezdzi w tereny...samotnie oczywiscie. Nie mam tu klimatu z polski, że ma się znajomych w stajni można pogadać, pojechac wspólnie w teren, albo pójsć razem po prostu tyłek powozic. Każdy jest sam sobie. Chociaż jeśli chodzi o pomoc to każdy chętnie pomoże. O mojego konia ciągle pytaja czy to prawdziwy fryz  🙄
Tinker

Islander

Koedukacyjne boksy, mój kon pierwsze co robi po przyjścu do boksu to leci zobaczyć czy sąsiad kuc już jest  🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 marca 2017 22:06
sztuczne zęby, sztuczne uśmiechy tak jakby 😉  szkoda, że zdjęcie ogromne i tylko Arnoldowi można się przyjrzeć. 😉
no ale sama bym sobie z nim focie strzeliła.  😂


ElaPe Ja tam bym sobie z nim z chęcią fotk strzeliła  😀

No z takim Arnim to ja z wielką chęcią też bym se focie strzeliła 🙂

Ruth zapewne wniebowzięta była obecnością Arniego i jego komplementami. A czy ma sztuczne zęby to w sumie aż tak jej w te zęby nie zaglądałam 😉

O mojego konia ciągle pytaja czy to prawdziwy fryz  🙄

No a jak, pewnie że prawdziwy, tylko szczotki mu wyleniały z gorąca 😂
Biorąc pod uwagę jakie dwa fryzy mamy w stajni, to moj 3 chyba najbardziej podobny.
Jednakże zdernerwowała mnie faktura od weta z polski, koń skarogniady, sp...czy wet ma oczy. Bo uszow chyba nie.
Haha no widze ze fryz jak sie patrzy 😀
Ja dziś byłam w Flyinge, trwa championat (?) ogierów, a przy okazji znajoma która w mojej stajni robiła praktyki oprowadziła nas po całym ośrodku. Postaram się wrzucić zdjecia i poopowiadać jak będe na komputerze.
Miałam też odbywać jutro pierwszy start z moim koniem, ale jest poważnie kulawy... Chyba czeka mnie sprzedaż duszy, bo bez weta sie nie obejdzie. Nie mam też co liczyć na mniejsze koszry niż 1.5tys zł za macanki i np usg, albo jeden x-ray... Kosmos...
desire   Druhu nieoceniony...
03 marca 2017 22:15
ElaPe, z tymi zębami to nie chodziło mi o nią, a o niego. jak zdjęcie było ogromne to pierwsze co się rzuciło 😉

anil22, ten islander wygląda na wiekowego (posiwiała głowa). Derki na dworze przy dodatniej temperaturze, a za to przeciągi w stajni to nie tylko w Niemczech..  🤔
Nie wiem o co chodzi z tym islanderem jezdzi na nim mloda dziewczyna, tylko z tata i w tereny. Dla mnie jeszcze duzo rzeczy jest tu dziwnych 😜
zorilla w holandii?
zorillaelaPe no taki polski fryz. Ja z duma tlumacze, że to polska rasa 😎 Czekam na pozwolenie zeby tabliczke.na boks przywiesic  🙄
Jestem w Szwecji.
U nas tez konie zaderkowane, ogolone, nie gorące pod spodem. Tak w stajni jak i na zewnatrz. Okna pootwierane (przeciagi to nie) i jest to dla mnie (jako doświadczonego w posiadaniu alergicznych koni człowieka) wręcz idealne rozwiązanie i najrozsądniejsze trzymanie koni, nieustannie się dziwie czemu nigdzie w Pl nie stawia się świeżego powietrza ponad ciepło w środku stajni!
W polskich stajniach malo okien. Tu kazdy kon ma swoje okno. Moj najpierw bez derki, w pl stal -5 bez. Ale tu inny klimat. Wiec dostal przeciwdeszczowke. I co za konie w Szwecji? Maja swoje rasy?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 marca 2017 22:53
  Anill a widzisz- u nas praktycznie głównie galop i step 😜 między jedna a druga seria skoków sie... stoi. Czasem stepuje. Ale glownie stoi 😀
Klus służy do zmiany nogi w galopie przy prakurach albo dla takich "poczatkujacych" jak ja (bo ja doszlam dopiero do 60-70cm w skokach, kilka razy skoczylam 85 i raz prawie metr 😜 ). No i w tereny, choc tam też się preferuje galop.
Ale podoba mi sie, ze jednak moja instruktorka fajnie prowadzi lekcje, uczy i zwraca uwagę na podstawy, na każdej lekcji pracujemy na dragach. Choc brakuje mi jazd stricte ujezdzeniowych, bo jednak poprawilabym swój dosiad, musze o taką lekcje poprosić.

W sumie zapytam, skoro juz jestem- jak dużym nietaktem będzie spytać, czy mogę koniowi szkolkowemu zalozyc ochraniacze na jazdę...? Nie wiem kompletnie jak o to spytać, a w sumie to nie moja sprawa i nie moj kon, nie chce sobie robic "tylow" w stajni która lubię 🙁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 marca 2017 23:01
Ja z duma tlumacze ze to.polska rasa

Niby polska rasa ale wyhodowana na bazie oldenburgów. I w sumie tak ślązaki jak i oldenburgi - starego typu bez domieszek xx -  zaliczają się do tzw. schweres warmblut czyli ciężkich koni półkrwi.

W sumie zapytam, skoro juz jestem- jak dużym nietaktem będzie spytać, czy mogę koniowi szkolkowemu zalozyc ochraniacze na jazdę...? Nie wiem kompletnie jak o to spytać, a w sumie to nie moja sprawa i nie moj kon, nie chce sobie robic "tylow" w stajni która lubię smutek

Zapytać zawsze można. Ja osobiście bym poprzestała na tym co w tej szkółce zakładają koniom. Ich konie, ich wymagania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się