Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 lipca 2020 09:30
espana, spróbuj je potraktować mydełkiem do odplamiania.

Czy prał ktoś vansy? Moje wyglądają tragicznie, buk wie czemu, bo tuptałam w nich tylko po mieście i niezbyt dużo, a nie mam siły ich już szczotkować.
espana, - białych trampek nie suszy się na słońcu, to wtedy wychodzą plamy. Wypłucz porządnie, wysusz w cieniu, w domu i powinny zejść 🙂
One nie były na słońcu, ale były nieodwirowane. Wcześniej po praniu w pralce nic takiego się nie stało, bo były mniej mokre. Spróbuję jeszcze raz je wyprać
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lipca 2020 12:57
madmaddie, które Vansy? Ja wszystkie materiałowe normalnie piorę w pralce i się nie cackam.
espana, - o kurczę, to ja tak załatwiłam swoje słońcem, ale jak wypłukałam i wyschły w domu to zeszły plamy.
Tip na suszenie białych trampek - wypchać je porządnie białym ręcznikiem papierowym i często go zmieniać. Mi tylko w ten sposób nie wychodziły żółte plamy - obojętnie czy w cieniu czy na słońcu 🙂
Zaciekawilyscie mnie 🙂 skąd się w ogóle te plamy biorą?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lipca 2020 20:31
emptyline, zwykłe authentic, dzięks, wrzucę do pralki 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2020 21:02
madmaddie, to ja moje prałam dużo razy i nic im nie było. Tylko zawsze wybieram jakieś mniejsze wirowanie. Po wyjeździe na Kubę lądowały w pralce 4 razy pod rząd, żeby się doprać. 🤣
Zaciekawilyscie mnie 🙂 skąd się w ogóle te plamy biorą?


Wydaje mi się, że to zacieki od wody. Po wirowaniu nic takiego się nie pojawiło.

Achaja dzięki za tip!
Ja białe trampki napycham papierem lub gazetą i kładę na słońcu. IMO im szybciej wyschną tym mniejsze prawdopodobieństwo tych zacieków.
przylozenie mokrego papieru toaletowego działa. Serio.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 sierpnia 2020 18:19
Poradźcie proszę, gdzie kupię emu koniecznie stingery, wysokie, klasyczne ale w jakimś ciekawym kolorze, niebieskim czy bordowym ?
Wszędzie same czarne albo brązowe  😵

wiem, że jest lato, ale lubię być przygotowana za wczasu  😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 sierpnia 2020 09:22
Czy ktoś zamawiał buty ze sklepu Eastend? 😉 Mają model Adidasa, na którym bardzo mi zależy, w bardzo okazyjnej cenie, zastanawiam się, czy to nie jakaś ściema  😉 ale model jest stary, już chyba nie produkowany i w normalnych sklepach go już nie ma, znalazłam w jeszcze kilku innych ale nawet bardziej podejrzanych niż Eastend.. przede wszystkim interesuje mnie, czy jeśli dostanę jakieś lewe buty, to czy nie będzie problemów ze zwrotem  😉 🙂
Czy ktoś użytkował buty Sergio Bardi? Chciałam kupić jakieś przejściowe mokasyny czy lordsy, np te: https://www.eobuwie.com.pl/lordsy-sergio-bardi-sb-29-09-000667-501.html , ale nie znam tej marki i nie wiem jak z jakością.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 października 2020 14:23
O, widzę, że pisałam tu post z pytaniem o Eastend, to może dopowiem - zamówiłam, buty zgodne z opisem, wyglądają na oryginalne, przyszły po 2 dniach od złożenia zamówienia, także sklep mogę polecić, gdyby ktoś miał wątpliwości  😀
espana, - mam botki jakoś trzeci sezon, polecam 🙂 Dobra jakościowo skóra, wygodne, zgrabne - mam wąskie stopy i nie są zbyt szerokie dla mnie.
efeemeryda   no fate but what we make.
12 października 2020 15:30
Ponawiam pytanie o emu  🤔 :kwiatek:
keirashara to cenna informacja, też mam szczupłe (i długie) stopy. W takim razie się skuszę 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 listopada 2020 09:51
Jakie treki warto kupić? Muszą mieć super amortyzację i na promce żeby można je było wyrwać do 400zł (nie śpieszy mi się). Mam Elbrusy, ale to porażka jest. Z wyglądu podobają mi się Columbia Fire Venture, myślałam o Merrelach, Grisportach 🤔 Na limango są takie marki jak Kastinger i Keen, czy one są coś warte?  🤔 chodzić będę po niewielkich górach, nic mega wymagającego.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2020 10:53
madmaddie jeśli w góry, to zajrzyj do wątku łazikanta - temat przewijał się kilkukrotnie  😉 z wymienionych przez Ciebie firm oprócz merella wszystkie są.. kiepskie. Pytanie jaki sezon, niskie czy wysokie, czy mają być z goretexem itp.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2020 07:17
smarcik, dzięki. Chyba będę celować w merrele. Co do wysokości buta, to mam problem, raczej zawsze w sportowych butach za kostkę chodziło mi się źle, ale to też były buty tanie. Trudna sprawa  😁
Moon   #kulistyzajebisty
16 listopada 2020 07:24
efeemeryda, ostatnio chyba na eobuwie mi się coś obiło o oczy 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
16 listopada 2020 07:52
Dzięki  :kwiatek: patrzyłam ale nie było nic ciekawego.
Emu się chyba znudziły i dlatego nie robią już ładnych kolorów  😵
Szukam kapci, takich futrzanych jak ma Emu Mayberry. Jakieś jeszcze firmy oprócz Emu właśnie i chyba UGG takie robią czy polować tylko na te? Marzą mi się takie kapcie, obie firmy znam i uwielbiam, ale na ten moment wykraczają poza mój budżet.
mils, wprawdzie nie przeplatane, ale ja mam i polecam vanuba.com model anoa czy jakos tak 🙂

A te Twoje z kodem ‚RED’ do dziś -30% 😉
Czy któraś z was prała emu w pralce?
Przeżyły?
Jak wyczyścić zacieki z soli z tych butów?
efeemeryda   no fate but what we make.
24 stycznia 2021 15:38
Karina
ja prałam ciepłą wodą i mydłem ręcznie, ewentualnie trochę szczoteczką ale bez jakiegoś mocnego tarcia.
Takim najzwyklejszym mydłem czy miałaś jakieś specjalne?
efeemeryda   no fate but what we make.
25 stycznia 2021 10:49
Kaarina absolutnie zwyczajnym  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się