Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

Nie mam butów tej firmy, ale jest taka zasada, która sprawdza się na pewno u mnie i kilku znanych mi osób, że buty na obcasie kupujemy o rozmiar lub pół rozmiaru mniejsze niż nosimy standardowo. Szukalaś w internetach opinie jak ogólnie wypada rozmiarówka tych czółenek?

edit: eobuwie na dole strony podaje, że dla twojej długości stopy pasuje rozmiar 37,5. To może taki właśnie mierzyłaś?
No wlasnie ta miarka na eobowie mnie zmieszała, bo na stronie producenta wychodzi 39 https://www.clarks.co.uk/fitguide :/. Dzis przmierzałam z 15 par butow, i wszystkie były w przedziale 37,5-38, więc 39 bym pamiętała raczej. Normalnie nosze 38-39.
Eeeh trzeba było nie zostawiać na ostatnią chwilę 🙁
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2019 06:07
azzawa, zamów dwa czy tam 3 rozmiary, potem zwróć te które nie pasują. 😁 Zawsze tak robię, jak nie jestem pewna. 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lutego 2019 08:04
azzawa, ja noszę normalnie 39 i clarksy z tego co pamiętam mam 40. Ale jak wrócę wieczorem do domu mogę Ci sprawdzić. Ja bym brała według rozmiarówki producenta  :kwiatek:
azzawa, zamów dwa czy tam 3 rozmiary, potem zwróć te które nie pasują. 😁 Zawsze tak robię, jak nie jestem pewna. 🤣

W sumie nie wiem czemu nie wpadłam na to 🙂 madmaddie już nie trzeba, zamówiłam 3 - któreś muszą być dobre  🙂
Kaarina, - słyszałam o tej metodzie, ale totalnie jej nie rozumiem. Dla mnie za duże obcasy są kosmicznie niewygodne, obcierają i chyba bym je zgubiła po drodze. Wystarczy, że mi się czasem rozciągały skórzane szpilki i z żalem musiałam je wywalić, bo nie mogłam w nich chodzić, rzadko kiedy pomagała wkładka zmniejszająca 🙁
Jak jesteś w stanie chodzić w za dużych obcasach? Nie spadają Ci, nie jest niewygodnie?
efeemeryda   no fate but what we make.
19 lutego 2019 10:59
keirashara ale Kaarina piszę, że kupujemy zwykle mniejsze, nie większe  😉
keirashara, ale Kaarina, napisała że mniejsze niż zazwyczaj się nosi a nie większe 😉
Ups, mój błąd. Słyszałam o kupowaniu większych i właśnie nie mogłam ogarnąć po co i czemu, mniejsze rozumiem 🤣
azzawa, ja noszę normalnie 39 i clarksy z tego co pamiętam mam 40. Ale jak wrócę wieczorem do domu mogę Ci sprawdzić. Ja bym brała według rozmiarówki producenta  :kwiatek:


W przypadku Clarksow polecam jednak mierzyć. Normalnie noszę rozmiar: 41, a u nich raz muszę kupić 41, a raz 42. Nie umiem odkryć z czego to wynika. 
Tak, chodziło mi o mniejsze 🙂 Wszystkie szpilki lub koturny, niezależnie od firmy mam rozmiar mniejsze niż płaskie buty. Raz zrobiłam błąd i kupiłam swój rozmiar...no i niestety kłapią🙁 Ratowałam je milionem wkładek i zapiętek, ale na dluzsze chodzenie było to niewygodne.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2019 17:28
[quote author=little_girl link=topic=8215.msg2846334#msg2846334 date=1550499976]
Dziewczyny, widziałyście gdzieś stacjonarnie sneakersy na koturnie, czy to już skończyła się moda na nie i pozostaje tylko net?

[/quote]

Moda się nie skończyła, ale generalnie raczej ciężko znaleźć coś stacjonarnie, czasami w Reeboku lub Nike są 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
19 lutego 2019 17:30
azzawa, to jest najlepsze rozwiązanie. 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 lutego 2019 08:36
na facebooku wyskoczyła mi reklama włoskich czółenek z czerwonej skóry, na niskim, szerokim obcasie. Modelka kucała przy jakichś kwiatkach w ogrodzie czy szklarni. Nie kliknęłam, a łażą za mną. Ktoś coś? :kwiatek:
Martita   Martita & Orestes Company
24 lutego 2019 15:54
Dziewczyny! Szukam takich adidasów, z gładkiej skóry. Niestety wyszukiwanie po Adidas Daroga nic nie daje, wychodzą same zamszowe. Ktoś widział coś podobnego?



Martita, - reebok classic? Czarne, gładkie, skórzane,  leciutkie i mega wygodne 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
24 lutego 2019 17:34
keirashara Wiem, mam jedne  😁 akurat Reeboki mam białe ale jak nic innego nie wpadnie w oko to będą też czarne.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lutego 2019 18:16
nie jest Wam za ciepło w tych całkowicie skórzanych? Ja mam classicki częściowo skórzane, częściowo materiałowe, zastanawiam się nad czarnymi skórzanymi, no ale nie wiem 👀
madmaddie, - w upały po 30 stopni tak, ale tak do 20-22 stopni jest ok. Fakt, szmaciane NB są dużo bardziej przewiewne, ale na wiosnę, jesień i zimę wolę skórzane classiki, dobrze znoszą deszcz i łatwo się czyszczą. Ja kupiłam do pracy w sklepie w galerii, tam było właśnie tak w okolicach 20 i idealnie się sprawdzały, a że przekonałam się przez nie to sportowych butów, to śmigam cały czas teraz 😀 Wcześniej nigdy "adidasow" poza siłką i bieganiem nie nosiłam, nie mój styl, do classików też podeszłam jak pies do jeża, ale za bardzo lubię swoje stawy na balerinki 😉
Martita   Martita & Orestes Company
24 lutego 2019 22:54
madmaddie Miałam kiedyś te buty ze zdjęcia i kochałam je miłością płomienną! Wiadomo, że powyżej 30 stopni to jednak skórzane adidasy nie są idealne ale były tak wygodne, że chciałabym je znów. Tylko ten model kupiłam w 2011r. i chyba już nie dostanę  😕 A classicki również mega wygodne i jeśli nie na największe upały to są super.
vissenna   Turecki niewolnik
27 lutego 2019 13:27
Dziewczyny, gdzie uda mi się najtaniej dostać japonki Birkenstock model Mayari?  👀

Ktoś testował tańszy odpowiednik Melissy? Zapomniałam nazwy..  🙁
Melissa ma jeszcze drugą marke, trochę tańszą Mel, o to chodzi?
Ja akurat mam Melissy, można dobre promocje znaleźć na eobuwie.
SPAM

Ić stond
Viss

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] 
efeemeryda   no fate but what we make.
05 kwietnia 2019 09:51
Kupiłam już buty na wiosne  🤣
teraz pora przymierzyć się do bardziej letnich, potrzebuje baleriny, wszystko mnie obciera  😵 skóra, nieskóra, dramat.
Pomyślałam o melisach, wszyscy sobie chwalą. Warto zainwestować w gumę za 250zł ?  👀 a może tańsze zaxy i wychodzi na to samo ?  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 kwietnia 2019 09:59
Ale robisz dużo zakupów butowych  😁
efeemeryda   no fate but what we make.
05 kwietnia 2019 10:06
smarcik
uzupełniam zapasy na nowy sezon  😀
efeemeryda, mnie też wszystko obciera. Melisy nie są złe ale jak masz tak wrażliwe stopy to będą ci się odparzać 🙁. Ja w melisach daję radę ok. 3 godzin.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 kwietnia 2019 14:36
epk
a melisa plus stopka bawełniana?
efeemeryda, nie próbowałam, nie toleruję stopek do balerinek. Szczerze mówiąc miałam jedne balerinki w których mogłam chodzić całą dobę i trzaskać ogrom kilometrów.
To były takie, tylko ja miałam brązowe:
https://www.eobuwie.com.pl/baleriny-wojas-7426-56-granatowy.html?utm_source=convertiser&utm_medium=price_comparison&utm_campaign=3709&utm_content=direct-cpc&cvrid=CVR.3709..4149.price_comparison.direct-cpc.1756e6054570f3067f10ec48cdfd1610
Oooorety, tez je mialam, byly cudowne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się