"Galerianki"

Nie będę pytać dlaczego i czy to zjawisko istnieje. Bo istnieje jak widać co mnie szokuje

tu artykuł i filmik
http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/za-seks-kupuja-im-prezenty,1347387

Czy spotkaliście się wśród znajomych z czymś takim? Ja osobiście się nie spotkałam, znam to tylko z różnych artykułów.
o galeriankach słyszałam od znajomego,
w takim kontekscie: policja rozdawałam zdjecia dziewczyn w sklepach z zaleceniem
zeby absolutne  nie pozwalac im na zakupy w tychze.
słyszałm  ta historie dość dawno.
a i tak jestem  w szoku,.W SZOKU.
tak naprawde zupełnie nie wiem jak mogłabym to skomentowac.
smutne to i takie puste.
Niestety jak widać istnieje, co mnie bardzo przeraża...
In.   tęczowy kucyk <3
03 sierpnia 2009 13:38
Koło roku temu w jakiejś babskiej gazecie chyba typu Joy etc. był o nich artykuł... Osobiście się nie spotkałam, nie zauważyłam.
Ja słyszałam o galeriankach jako o takiej nowej "subkulturze", która polega na tym, ze dziewczyny spędzają całe dnie w centrach handlowych. Nie powiem, jak miałam kilkanaście lat, i pojawiały się pierwsze "galerie", to kilka razy spędziłam tam z koleżankami wagary, ale było to totalnie niewinne - kino, syf jedzenie w McDonaldzie,chodzenie po sklepach, przymierzanie, drobne zakupy za zaoszczędzone grosiki...
To, co pokazuje film, to po prostu sponsoring. Co jednak bardzo mi się w nim podoba - autorka pokazała, że taki przykład można czerpać z domu - brak kontaktu między rodzicami, matka która głównie maluje paznokcie i ma kochanka...
Słyszałam o sponsoringu, ale nigdy, przenigdy nie pomyślałam że mogą się tym parać 13 letnie DZIECI. Film, ta etiuda, to jakiś horror, nie wiem czy będę umiała normalnie pójść do galerii po zobaczeniu takiego syfu. Mówi się o prostytucji za chleb dla przeżycia, ale za szmaty i telefony, w Polsce? Film "Jak zostać dziwką?"?
Masakra!
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
03 sierpnia 2009 20:41
Teraz to się boje iśc do galerii w krótkiej spódniczce  😵
Teraz to się boje iśc do galerii w krótkiej spódniczce  zemdlal


nie no bez przesady, żebyś nie mogła pójść do galerii w spodnicze bo zaczną cię o coś posądzać    🤔wirek:

poza tym w sumie dużo dziewczyn lat naście można zobaczyć w centrach handlowych (również w dni szkolne) kiedy to z nudów przemieszczają się po sklepach z ostrym makijarzem, białymi kozaczkami i spódniczkami mniejszymi niż chodzą dzieci 5 letnie  😁

ale do jednego wora wrzucać tego nie można oczywiście.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2009 09:50
nie no bez przesady, żebyś nie mogła pójść do galerii w spodnicze bo zaczną cię o coś posądzać   


Taaaaa..? Kiedyś po juwenaliach z kumpelą pojechałyśmy na dworzec coś zjeść i czekałyśmy na kumpeli ojca, który miał po nas przyjechać. Dwóch kolesi wzięło nas za hmmm.. panny lekkich obyczajów kiedy stałyśmy przed dworcem wyczekując samochodu.
Ada   harder. better. faster. stronger.
04 sierpnia 2009 16:28
nie no bez przesady, żebyś nie mogła pójść do galerii w spodnicze bo zaczną cię o coś posądzać   

Dwóch kolesi wzięło nas za hmmm.. panny lekkich obyczajów kiedy stałyśmy przed dworcem wyczekując samochodu.


To jest niestety standard.
Bardzo często spotykam się z jakimiś zaczepkami gdy wracam z miasta wieczorem.
Jakoś nigdy nie miałam spódniczki, zawsze spodnie, zazwyczaj adidasy, b.rzadko jakieś buty z obcasikiem, zwykła bluzka + jak chłodniej bluza.
Raczej brak makijażu poza pudrem w cielistym kolorze, ew. ciemiem do powiek w stonowanym kolorze.
Czyli zupełnie nie wyróżniałam się z tłumu a jednak takie zaczepki słyszę.
W 90% ze strony młodych dresów i tym podobnych.
Ja osobiście nigdy nie widziałam, ale podejrzewam, że i u mnie w mieście istnieje. W końcu jedną galerię mamy  🤣
Ale w sumie ja mam to gdzieś, Ci ludzie sami sobie wybierają takie życie. Ja bym tak nie mogła, one nie mogły by żyć tak jak ja, bo dla nich żyję za nudno.
W ogóle ciekawie jest to przedstawione na tym filmie. Bo bohaterka jest sama, a potem poznaje równocześnie koleżanki- galerianki i tego chłopaka i sobie sama wybiera z kim woli przebywać. To była jej decyzja i myślę, że w życiu jest podobnie, że te dziewczyny też mają wybór żyć inaczej, tylko, że taka droga wydaje im się... fajniejsza? Nie mnie to osądzać, w każdym razie wydaje mi się, że nikt tych dziewczyn do takiego życia nie zmusza. Za to one się czują bardziej fajne.
Oczywiście, że wydaje im się fajniejsza. Tylko że za kilka lat połowa z nich będzie tego żałować. A druga połowa... chyba nie pisze pisać  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2009 17:43
Ej, to fajnie macie. Ja się czasem dla odmiany lubię ubrać w spódniczkę, buty na obcasie, zrobić mocny makijaż... i nikt mnie nigdy nie zaczepił. Moje życie jest żałosne...

Swoją drogą, Ciekawie by było, gdyby ktoś po parunastu latach zobaczył co robią, z czego żyją te dziewczyny. zy były zdolne znaleźć normalną pracę, zbudować normalny związek z partnerem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2009 18:19
Po galeriach rzadko chodzę, ale czasem jak się zjawię w jednej z wrocławskich to widać małolaty, które zamiast do szkoły przychodzą na podryw. Już nie mówię, że na starszych czy po prezenty, ale na równolatków. Siedzą na ławkach przy fontannie i się obściskują albo w wc poprawiają makijaż :/
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 sierpnia 2009 20:56
Właśnie obejrzałam ten filmik i tak jakoś okrutnie smutno mi się zrobiło  🙁
Lotnaa, mi on do tej pory z głowy nie wyszedł, miałam ochotę potrząsnąć tą matką i krzyknąć "Porozmawiaj z nią!"
...ja bym chciała zadać pytanie: gdzie rodzice takich dziewczyn - galerianek.
szepcik, widziałaś, starsza córeczka wrodzona w mamusię, obie ślepe i zajęte tylko własnymi paznokciami.
To tak - od razy zwróciłam na to uwagę  😎
A matki reszty tych lasek - przecież to dzieciaki straszne, 13 lat  😲
A ich matki powinny być lekko po trzydziestce, to chyba jeszcze nie takie styrane życiem i obojętne?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 sierpnia 2009 21:56
Cholernie smutne i dołujace jest to,ze bardzo czesto tak delikatne dziewczyny jak ta z filmu poprzez brak zainteresowania ze strony rodzicow pchaja sie na sile w takie bagno. Czesto to jest ich krzykiem o pomoc...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 sierpnia 2009 22:15
Ja, mimo że wiem że to film, miałam nadzieję że ten starszy facet słysząc że dziecko ma 13 lat po prostu postawi jej colę i odwiezie do domu. Kurcze, co się z tym światem dzieje 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2009 22:19
Lotnaa, młodemu apetycznemu ciałku miałby odpuścić? W dodatku jak samo chce?
Świat schodzi na psy. Dzięki Bogu nikt obligatoryjnie galerianką zostać nie musi.
trudno uwierzyć że młode 13 tego chcą z drugiej strony facet ma 'pewniaka' można zastraszyć aby nic nie mówiła, można dać 'byle' 50 zł jak to zostało pokazane, starsze dziewczyny za 50 już chyba nie polecą.

filmik siedzi mi w głowie i chyba pójdę  we wrześniu na cało etapowy film. choć w sumie jeszcze zobaczę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2009 22:28
Nie czytałam artykułu co jest na stronie, ale film podobno wygrał czy zdobył jakieś wyróżnienie na jakimś festiwalu we Wrocławiu. A do tego autorem ścieżki dźwiękowej jest jeden z polskich raperów 😉
Myślę, że jak nie dostają żadnej kasy i do tego w tyłek z tego powodu od rówieśników, a rodzice z nimi nie rozmawiają, to każdy rodzaj bliskości jest ok plus jak by nie patrzeć- idą za tym pieniądze.
Pójdę na film.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2009 22:30
"Byłyśmy w Organzie" - klubie Michała Wiśniewskiego 😀

edit:
Nawiązując do filmu to jak dziewczyny wychodzą ze szkoły: krótkie spódniczki, białe kozaki.. masakra. Ja zostałam wezwana do dyrektorki za bluze po kolana i zasugerowano mi, że wyglądam jak elektromonter (wiecie, chodzi od latarni do latarni) :/
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 sierpnia 2009 22:37
Lotnaa, młodemu apetycznemu ciałku miałby odpuścić? W dodatku jak samo chce?


No ono właśnie nie było apetyczne, było zupełnie dziecięce. "Mam 13 lat, prawie 14"  😵

Jak miałam praktyki w gimnazjum, to widziałam takie gwiazdy, mierzące każdego takim wzrokiem że aż robiło mi się nieswojo. Siedziały na lekcji i nie miały pojęcia, czego ja od nich w ogóle chcę.
-"dlaczego nie masz książki?"
-"bo mi się do torebki nie zmieściła"
😵
Ale przykład idzie z góry niestety, mamusie wyglądają uderzająco podobnie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2009 22:40
Lotnaa, dla nich apetyczne, bo "nówka, nieśmigana". Aż dziw bierze, że dzieciaki same w łapska pedofilom włażą...

Ale takie wzorce kulturowe, bo co media serwują dzieciom 24/dobę?
no typu paris hilton czy inne programy gdzie córcie robią karierę a mamusie i inni usługują.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się