Kącik WKKW

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 września 2018 09:38
Substancji jedt duzo, fakt.  Ale liczą sie tylko te, na które się bada. Krótka piłka. A fakt, ze wiele osób, nawet w tym temacie, wyczekiwało z uśmieszkiem na pozytywny wynik... No wiele mowi o naszym światku.
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2806535#msg2806535 date=1535867405]
Poza tym niedawno czytałam wpis trenera Gosi o tym, że wetka podawała jakieś zakazane substancje Chenaro na zawodach... podawała, nie wyszły, nie kumam (aczkolwiek żaba nie jestem, to nie muszę).
[/quote]
Chciała podać, a nie podała. Wg relacji ta sytuacja sprawiła, ze zawodniczka i jej mama przestały jej ufać - do czego mają prawo.
Chciała podać, a nie podała. Wg relacji ta sytuacja sprawiła, ze zawodniczka i jej mama przestały jej ufać - do czego mają prawo.


Nie podała , bo nie zgodziła się zawodniczka , a miała prawo stracić zaufanie bo co by się nie działo to tylko ją ( zawodniczkę ) wzięli by za tyłek . Tak się kończą umowy i przepisy bez opinii prawników ( Np. PZJ -towska , Trójstronna  czy następna mina  System Szkolenia .)   😤 O Sępach czekających na pozytywny wynik badania antydopingowego nawet nie wspomnę , bo to wykracza  ponad moją percepcję postrzegania rasy ludzkiej .  😵
Ostatnio doszła Vitamina B 12  😁


Jak się odróżnia naturalne wysokie stężenie B12 (które u ludzi towarzyszy pewnym bardzo często występującym mutacjom genowym) od steżenia spowodowanego suplementacją u koni?
Pytam bo nie wiem i mnie to zaciekawiło.
Pytam bo nie wiem i mnie to zaciekawiło.


Chyba nie tylko ciebie .  😁
kotbury, ,Smok10,  witaminy B12 nie ma na liście... jest kobalt i to jako oznaczenie pierwiastka kontrolowanego. Listę wstawiłam na poprzedniej stronie.
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2806694#msg2806694 date=1535962456]
kotbury, ,Smok10,  witaminy B12 nie ma na liście... jest kobalt i to jako oznaczenie pierwiastka kontrolowanego. Listę wstawiłam na poprzedniej stronie.
[/quote]

Podobno to najnowszy hicior rzeczonej listy  😁  Możesz spróbować dowiedzieć się coś więcej , bo sprawa dotyczy podawania Biodylu . Podobno jeden można bo nie zawiera B 12 innego nie bo zawiera   , nie chcę wdawać się w szczegóły bo ogarnięcie aktualności z tej listy wymaga doktoratu z weterynarii a lista dotyczy zwykłych zawodników  🙄
Smok10, ale wiesz, że Biodyl to nie tylko B12?
I to "podobno" warto by jednak sprawdzić
[quote author=_Gaga link=topic=815.msg2806728#msg2806728 date=1535965721]
Smok10, ale wiesz, że Biodyl to nie tylko B12?
I to "podobno" warto by jednak sprawdzić

[/quote]

Gaga - Czytaj dokładnie  🤔 Jest z Vitaminą B 12 i Bez . Jeden jest dozwolony a drugi nie . Podobno i to od niedawna . Dlatego poprosiłem ciebie żebyś dowiedziała się coś więcej  😉
To raczej nie o witaminę B12 chodzi a o ATP.
Czerwony Biodyl (choć podobno został użyty substytut z pomylonymi proporcjami składników) spowodował pamiętną tragedię:
śmierć koni do polo.
No właśnie podobno o vitaminę B12 . Tamto nie miało wpływu na umieszczenie na liście substancji zabronionych   🙄
Ostatni wpis na stronie polisheventingteam zdaje się to potwierdzać  🙄 Cytat : wykazała podanie koniowi w czasie ME co najmniej trzech leków zawierających B12 i kobalt - leków wpisanych na listę substancji zabronionych w czasie zawodów wg przepisów FEI.
Zabroniony jest kobalt. I tu następuje Hmmm, bo w B12 jest kobalt.
Ale, jakby tu rzec, pierwiastków jest Znacznie mniej niż związków chemicznych 😉
I lista "prohibicji" nie jest wszak listą pierwiastków.
Wyszukiwarka FEI "cobalamin" nie zwraca.
Z kolei kobalt wchodzi wszak w skład naturalnych enzymów, zatem może chodzić jedynie o niedozwolone stężenie.
Podanie kobaltu nie byłoby zatem zakazane, o ile lekarz weterynarii jest w stanie trafnie oszacować ostateczne stężenie.
Troszkę tak, że ktoś wie, że dzwonią, ale nie wie w którym kościele.
Wygląda na to, że ignorantem może nie być dana wet, ale jej wrogowie.
Oczywiście może być i tak, że chodziło o konkretne leki zabronione, ale to już mądrzejsi od nas rozstrzygną.
Trochę to zaczyna zakrawać na absurd  😤 Lista zaczyna powoli przypominać książkę a substancje niedozwolone to często specyfiki podawane dla dobra konia . 🙄 Jestem zdecydowanym wrogiem dopingu ,ale nie wylewania dziecka razem z kąpielą .  🙄
Paweł Spisak z wynikiem 30,6 pkt karnych jest 13 po pierwszym dniu ujeżdżenia na WEG w Tryon
DeJotka, Wow  🤣
Gdzieś będzie można zobaczyć cross i skoki ?
Cross będzie w sobotę na tvp sport, ale nie wiem czy w tv czy tylko na stronie 😉 Fb Polish Eventing Team relacjonowało na żywo, można u nich obejrzeć przejazd z czworoboku.
Dzisiaj jeszcze drugi dzień ujeżdżenia, czy ktoś się może orientuje dlaczego Jung nie wystartował?
DeJotka, przemknęła mi wypowiedż na fb, że dla zdrowia konia zrezygnował, ale szczegółów nie pamiętam.

Dzięki , zaraz obejrzę.
Znalazłam, na ile zrozumiałam to Rocana miała mały uraz i nie zdążyłby jej odpowiednio przygotować (ale ja i niemiecki niekoniecznie się lubimy).
DeJotka, ja właśnie też nie bardzo z niemieckim, a google translator jakieś głupoty mi pokazał  😁
Transmisja leci, ale komentarz jest momentami żałosny...
Żenujący. Gadanie żeby gadać. Zawodniczka (ze ścisłej światowej czołówki) jest korpulentna i jedzie na za długich wodzach.
Smiem twierdzic ze jak w kazdej dyscyplinie 😉
Bo to nie problem dyscypliny tylko komentatora...W tvp wszystkie konkurencje jeździeckie komentuje ta sama osoba, tylko partnerów mu zmieniają.
Wiekszosc komentarzy sportowyc jest do dupy, musza gadac to gadaja glupoty no bo ilez mozna 😉
Ależ można. Komentarz do Badminton (jak się porównywać, to do najlepszych) to jest miód na uszy. Przez kilka godzin. Ale im chyba nie płacą od ilości słów na minutę. I w Polsce chyba jest takie podejście, żeby koniecznie przybliżyć to egzotyczne jeździectwo laikom. Niepotrzebnie moim zdaniem.
Wow, Paweł Spisak czysto na przeszkodach i tylko 2s spóźnienia ^^
Ale super  😅 😅
Strasznie kulawy Quite Box, nie wygladalo to dobrze te pare sekund ktore pokazli...
Wynik super 🙂😉)
Jeszcze żeby to było można zobaczyć  👿
Cóż, 'ważniejsi' jechali w tym samym czasie...




Ostatecznie po crossie 13 miejsce 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się