Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

Dzisiaj pani nadobnadziewica wygrzewa sie w łóżeczku.
Ciekawe czy pieski nakarmiła.

Alez skad... Przeciez we wtorek juz dostaly jesc. Wystarczy.

Gdyby tak w Polsce przyjac takie prawo, jak ostatnio w USA:
https://www.rp.pl/Prezydent--USA/191129520-Ustawa-podpisana-7-lat-wiezienia-za-maltretowanie-zwierzat.html?fbclid=IwAR0RZu1WSgirOPlW4JGDkaet40VNbNUdMp6yt0O2dSYMeyO3Qm56Mnh2YOg
Przepraszam,że się wetne.Czy mamy wątek o historii jeździectwa, chodzi o historie sprzętu jeździeckiego czy może jest na forum historyk?
"Pomoc prawna potrzebna
Potrzebuję bystrego studenta prawa do walki o zrabowane zwierzęta."
Dlaczego tylko studenta? - Czyzby sprawa byla dziecinnie prosta, czy moze chodzi o to, ze za darmoszke student ma pracowac? A moze jeszcze student powinien doplacic za "mozliwosc praktycznego rozwoju"? Na pewno zglosza sie tlumy.
safie, tak. Podlega. Ale to i tak osobiste widzimisie wójta, ponieważ nie ustosunkował się do wniosku fundacji. Złamał prawo w przynajmniej 3 paragrafach, fundacja już szykuje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Przeciwko wójtowi ? Temu, który dotąd współpracował z fundacją ?
Póki współpracował, było ok, a teraz w niego zawiadomieniem o przestępstwie ?
Naprawdę aż strach mieć jakąkolwiek styczność z fundacjami...
desire   Druhu nieoceniony...
29 listopada 2019 06:29
Rollnick, ty jak sie odezwiesz to jak ten filip z konopi
.. Rece opadaja.
Przepraszam,że się wetne.Czy mamy wątek o historii jeździectwa, chodzi o historie sprzętu jeździeckiego czy może jest na forum historyk?

Na fb jest grupa "Koń w historii i rekonstrukcji historycznej'', tam jest sporo osób z wiedzą nt. sprzętu jeździeckiego z epok minionych. Na re volcie wątki reko raczej umarły 😉
Rollnick, ty jak sie odezwiesz to jak ten filip z konopi


Myśl sobie, co chcesz. Ale  zastanów się: ktoś nakłania do współpracy człowieka, który w określonych okolicznościach raczej nie ma na to szczególnej ochoty.
Ten człowiek w końcu zgadza się i współpracuje, ale po pewnym czasie mając dosyć atmosfery robionej wokół niego (tak to widzę) odpuszcza.
W odwecie ów ktoś składa na niego donos i miesza publicznie z błotem.

Jak sądzisz, ile innych osób widząc takie postępowanie zechce w przyszłości pójść z Tobą na podobną współpracę ?

Czy ktoś się zastanowił, czemu wójt tak postąpił ?
Czy zamiast tego nie można było z nim po ludzku pogadać ? Poznać powody jego decyzji i wspólnie zastanowić się, jakie w tej sytuacji są inne możliwości walki z patologią ?
A jeśli ów nie chciał dalej gadać, to czy ktoś się zastanowił, dlaczego ?
I czy trzeba z człowieka, który przecież jeszcze może się kiedyś sprawie przydać, robić sobie zakamieniałego wroga ?
Czy ludzie potępiający wójta mają choć odrobinę takiego zwykłego doświadczenia życiowego i zdrowego rozsądku ? Potrafią coś więcej niż hejt i pieniaczenie ?
Matrix,dzięki!
desire   Druhu nieoceniony...
30 listopada 2019 06:24
🤔 😵
Wójta do takiej współpracy obliguje ustawa i prawo, a nie jego własne widzimisie, poczucie misji czy ochota zrobienia czegoś dobrego. Gmina to NIE JEST prywatny folwark wójta. Wiec reszta twojego postu, przykro mi, jest z dupy.
Ps. Jeszcze sie odniose do tego "w określonych okolicznościach raczej nie ma na to szczególnej ochoty" - taaak rollnicku, bo tym tam byłeś i Ty to wiesz. 😁 akurat wójt sie bardzo cieszył, że ktoś zechciał sie w końcu podjąć sprawy, także pudło!
Desire kiedy jest nastepna rozprawa i czego będzie dotyczyła tak dokładnie?
akurat wójt sie bardzo cieszył, że ktoś zechciał sie w końcu podjąć sprawy, także pudło!

No wlasnie. Tym bardziej dziwi fakt, ze wojtowi sie odwidzialo i zwrocil pieski Izce. Ludzie, jak widze, sa nieprzywidywalni.
Ha, ha, dawno tak się nie obśmiałam jak po przeczytaniu wpisu na bloguniu o wegetariance jedzącej mięso padłego konia, bo nie było „nastrzykane substancjami chemicznymi”.  

sobota, 30 listopada 2019
Krzywda porwanego z domu psa
Sama ja jadłam to mięso, a nawet wegetarianka Niemka znając pochodzenie mięsa również je jadła ze smakiem i zaufaniem. Sama wzięła koninę z rondla bez pytania mnie o zgodę. Była ciekawa smaku koniny, poza tym mięso było smacznie przyrządzone. Kubki smakowe oszalały, ze szczęścia i rozkoszy 🙂
Na moje pytanie: "Ale jak to, przecież jesteś wegetarianką? Czemu jesz mięso? Odpowiedziała:"Normalnie nie jem mięsa sklepoweNie ruszyłabym mięsa ze sklepu, ale mięso twoich zwierząt jest zdrowe. Wiem o tym, bo wiem hodujesz zwierzęta, wiem co one jedzą. To wszystko co one jedzą to jest naturalna pasza ekologiczna, żadna chemiczna, żadne GMO, a ty mięsa nie  nastrzykujesz żadnymi substancjami chemicznymi, jest ono naturalne, czyste, zdrowe. Ja wiem, że to jest bardzo dobrej jakości mięso, bardzo pożywne i smaczne.


Sama ja (że tak posłużę się piękną konstrukcją językową kreatywnej hodowczyni) psa nie mam, a wiem, że psów nie karmi się 6 razy dziennie:
Pies był karmiony sześć razy dziennie ogromnymi ilościami znakomitej jakości mięsem czyli koniną.

Poza tym taki psikus: skąd miała tyle koniny, że mogła karmić sukę 6 razy dziennie przez cały okres jej posiadania?

Bez wątpienia ona jest kreatywna, tyle że braki w podstawowej wiedzy wynikające z nieumiejętności przyswajania prostych faktów stoją na przeszkodzie urealnieniu tego kreatywnego zaginania rzeczywistości. Jej kreatywność to zwyczajne kłamstwa, w dodatku takie, o których się mówi, że mają krótkie nogi.  A właściwie w ogóle nóg nie mają. 
może był jeszcze jeden źrebak, trzymany w komórce na mięso dla psów? 😀iabeł:
Fotomontaż
Pieski w oknie piwnicznym to fotomontaż.

Czego to kreatywna nie wymysli...
desire   Druhu nieoceniony...
02 grudnia 2019 20:39
Desire kiedy jest nastepna rozprawa i czego będzie dotyczyła tak dokładnie?

Dokładnie? Dokładnie to sąd musi przesłuchać reszte świadków w 1 sprawie i wydać wyrok.
Owce i kozy na luty chyba jakoś dopiero... 🙁
Dostałam wezwanie - sprawa koni, Amari, reszty kóz i owcy na początku marca.
Wielkie dzieki za informacje, Desire. Widze, ze musimy sie uzbroic w cierpliwosc.
[quote author=MoniMoni]Tym bardziej dziwi fakt, ze wojtowi sie odwidzialo i zwrocil pieski Izce. Ludzie, jak widze, sa nieprzywidywalni.[/quote]
Można to tak tłumaczyć. Można inaczej.
Z całą pewnością pieniactwo paragrafowe skierowane przeciw osobie wójta sytuacji nie poprawi. Za to zdrowy rozsądek mógłby może pomóc.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2019 17:16
rollnick, stosowanie prawa to pieniactwo? Lol. Idź, buzi mu daj, kolacje zrób, może zabierze psy z powrotem.
rollnick buahahahhahahahahahaha leżę chłopie! Ty weź może obierz kierunek korea północna! Tam mogą poprzeć "pieniactwo paragrafowe", tu jeszcze prawo mamy, nawet spisane! Serio serio! poczytaj może coś o tym  😉
Izka: "Rok 2020 to będzie rok pozwów."
Czy to tez mozna podciagnac pod "pieniactwo paragrafowe"?
Ależ ona ma wyobraźnię. Przecież to co wypisuje na temat pomocy rolnikom nie możliwe. Ona na prawdę nie ma co robić..
Znam rolników bardzo różnych, mam z nimi do czynienia na porządku dziennym .. Ehh.. I jak pomóc takiemu co się znęca, kopie, przepycha, pogania, krzyczy cały czas.
Że niby co, mam mu pomóc jeszcze gnój wyrzucić i pościelić cielaczkom świeżej słomy? Bo on sobie nie radzi  Hah, jakiś absurd.
Kiedy się wreszcie ta kobieta skończy. Rzecznik praw hodowcy, 😀 Co nie ma pojęcia o żadnej hodowli .
No ale trzeba przyznac, ze plodna jest. Pisze jak nakrecona.
Gillian   four letter word
04 grudnia 2019 10:17
A ja już nie wchodzę na bloga. Oszczędzam sobie nerwów 🙂
Fotomontaż
Pieski w oknie piwnicznym to fotomontaż.

Czego to kreatywna nie wymysli...


A o co chodzi z tym fotomontażem? Gdzieś takie zdjęcie było?
Podczas pierwszej interwencji w 2018 zrobiono zdjecie pieskow Izki, siedzacych w piwnicznym oknie. Zabrano je stamtad. Jak rozumiem, Izka teraz wmawia, ze pieski wcale nie siedzialy zamkniete w piwnicy - ich fotografia jest fotomontazem. Tak samo, jak fotomontazem byly wychudzone w 2019 konie, ktore wg Izki byly przeciez wspaniale odzywione i pieknie zadbane. A fotomontaz i filtry odchudzajace uzyte zostaly dla falszerstwa rzeczywistosci, zeby okrasc wybitna rolniczke. Choroba umyslowa w rozkwicie to malo powiedziane.
Chciałabym mieć filtr odchudzający 😀
desire   Druhu nieoceniony...
04 grudnia 2019 15:10
MoniMoni,  🤔 nie wprowadzaj w błąd!
To nie zdjęcie zrobione podczas 1 interwencji! To te same psy, jak były szczeniakami (a odebrane byly juz dorosle), zdjecie miało juz wtedy minimum rok i fundacja otrzymala je do dokumentacji od osoby ktora tam wtedy byla i było dostępne na rrdesyf

Ja Was bardzo prosze, jesli czegos nie wiecie to nie dopowiadajcie.   🙄
MoniMoni,  🤔 nie wprowadzaj w błąd!
To nie zdjęcie zrobione podczas 1 interwencji!
Ja Was bardzo prosze, jesli czegos nie wiecie to nie dopowiadajcie.   🙄

OK, dziekuje za sprostowanie. Pamietam to zdjecie malych pieskow z piwnicznego okna, ale nie pamietalam skad. Pomylilam okolicznosci, przepraszam za wprowadzenie w blad.
To zdjęcie chyba Indiana sama wstawiała.
Sama Izka to wstawiala? - Stad ona wie najlepiej, ze to jest fotomontaz.  🤣 🤣 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się