Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 października 2019 07:47
Tak czytając to wszystko doszłam do wniosku, że więzienie dla niej będzie niesmowitym podniesieniem standardu życia  👀
desire   Druhu nieoceniony...
11 października 2019 08:32
Poczytajcie komentarze, wójt ma jej dać mieszkanie i zapewnić zasiłek dla bezdomnych!  😵 😂 Skoro chce mieszkanie to nie bedzie bezdomna. A  bezdomni wątpie żeby dostawali jakiekolwiek pieniadze (doczytalam- moga dostac odziez, posilek, nocleg. Pomoc w postaci pokierowania jak i gdzie mogą ZNALEZC PRACE 🙂 ). Dlatego są bezdomni. Wszystko "dej", ale sama od siebie nic. Do pracy nie pojdzie. Pozostaje jeszcze kwestia zameldowania, skoro sama sie wymeldowała to nie jest juz mieszkanką danej gminy. Ups.
Desire ona się chyba nie wymeldowała. Pieprzyła tylko coś o tym na blogu ale nadal jest zameldowana u siebie? Jak tak bardzo chce to może dadzą jej ekstra lokum, w miłym zakątku za kratami, z własnym kiblem  😁 Tylko z ograniczonym dostępem do internetu 🤣
desire, pani Iza już zaczyna planować swój pobyt w więzieniu. W zasadzie, gdyby miał tak wyglądać, jak pani Iza opisuje, to zapewne mielibyśmy więcej przestępczości.

No wiec rozprawy się z mitami:

- studia on line czyli internet i telefon, co prawda, zgodnie z orzeczeniem NSA z 2012 roku niektórzy więźniowie mogą mieć dostęp do internetu i telefonu ale tylko w bardzo ograniczonym zakresie, z tego co pamiętam to do Biuletynu Informacji Publicznej i tylko na zasadach obowiązujących w danym zakładzie karnym. Poza tym studia on line też kosztują. Żeby za nie zapłacić trzeba pracować. Można pracować w więzieniu, ale najczęściej jest to praca fizyczna w fabryce (vide program zainicjowany przez Patryka Jakiego) i dla osób mających zobowiązania finansowe jest ona nieodpłatna ...

- opieka medyczna - czyli „gruntownie się zbadam i wyleczę” osadzeni w zakładach karnych nie podleganą NFZ. Są leczeni doraźnie ze środków służby więziennej. Konieczność wizyty u lekarza trzeba zgłosić pisemnie straży więziennej. Wg danych sprzed 2 lat, oczekiwanie z bólem zęba na wizytę u dentysty to było ok 2 miesięcy. Kompleksowych badań służba więzienna nie robi nikomu, to jest więzienie a nie SPA w Krynicy czy Ciechocinku,

- malowanie obrazów - co prawda na farby i płótna trzeba najpierw zarobić a potem uzyskać zgodę naczelnika więzienia, ale jeśli rzeczywiście dostanie pani karę bezwzględnego pozbawienia wolności, to myślę, że re-volta się zrzuci i coś pani zasponsorujemy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 października 2019 11:09
Po czym ona ma tak tam odpoczywać?
Ale, niech idzie, życzę jej tego z całego serca. Nawet jej farbki plakatowe wyślę w paczce, niech ma.
majek   zwykle sobie żartuję
11 października 2019 11:34
Sama jej wysle troche pedzelkow i bedziemy do niej wszyscy pisac na Telegazecie  😁
link
Nieee...
Jeszcze sie okaze, ze Izka pod cela tak rozwinie swe talenty artystyczne, ze bedzie miec wystawy po europejskich galeriach sztuki. I rozwinie sie w piekny, dojrzaly kwiat. Kobieta-malarka-artystka-cudowna-jedyna! Ze zdobytym wyksztalceniem, ze wszystkimi zaleczonymi problemami medycznymi, z nowa fryzura, zebami i zgrabna figura.
Wtedy moj maz Bernard Sobolewski znowu do Izki ucieknie ode mnie. I co ja biedna poczne?
No i sobie wymyśliła, że jak pójdzie do pudła, będzie malować, opiekę medyczną będzie miała, wyleczą, jeść dadzą, będzie studiować, nie będzie musiała zwierzątków oporządzać, wyśpi się. No sanatorium, nawet na spacer wyprowadzą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 października 2019 01:29
Odniosę się jeszcze do studiów online, ponieważ sama takich szukałam to niestety z wiezienia studiowac się nie da.
Ponieważ za studia trzeba oczywiście zapłacić i jest to kwota rzędu kilku tysiecy, a druga sprawa w PL pomimo tego, iż studia sa online to niestety nadal sa zjazdy, chociazby 2-3 razy na semenstr. Sama osobiście szukałam takich bez zjazdów i jedyne takie to sa studia podyplomowe, ktore sa całkowicie online. No, ale trzeba by bylo juz Izo miec magistra, a nie udawać, ze sie go ma, nie daja go niestety za sprzatanie statkow 😉
Przekonam wszystkie więźniarki i strażniczki żeby głosowały na Konfederację 🙂 Namaluję kilkadziesiąt obrazów...
Zaprojektuję sobie pałac 🙂 Rozwinę się duchowo i telepatycznie.

Ma kobieta rozmach! Nie zaluje sobie. Bo jak szalec to szalec. Butelka wody mineralnej i 4 szklanki poprosze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 października 2019 11:36
Jaśnie oświecona Indiami, to nie my planujemy i szykujemy, tylko odpowiednie służby, zgodnie z prawem. Na nas sobie nakrzyczysz, a pni i tak będą robić swoje. Oj zdziwisz się jak odpowiesz ja wszystkie krzywdy, które wyrządziłaś zwierzętom.
"W żadnej sprawie nie zostałam skazana na więzienie..." - Ciekawe, ze Izka nie moze napisac, ze nigdy na nic nie zostala skazana. Czyli juz jakis wyroczek ma na swoim koncie. Tyle, ze jeszcze nie wyrok wiezienia. Sprawa do nadrobienia.
Dzisiaj wybory, ciekawe czy kreatywna pojedzie głosować, i zdąży 😀. Bo ona bidula tak zapracowana, że dopiero wieczorem może się wyrwać.  😁
"Nie, nigdy nie byłam skazana."
A grzywny to za co byly? W nagrode? A prace spoleczne, zeby oczyscic droge? Tez w dowod uznania?
Fakt, więzienie byłoby dla niej ogromnym skokiem cywilizacyjnym, konieczność zachowania względnej higieny wokół siebie (co prawda może jej sprawić problem), łóżko z pościelą, na łeb nie kapie, mróz nie ściska, ciepłe jedzenie z normalnych składników. I byłoby to kiepską karą dla kogoś, kto kilkanaście lat wegetuje w warunkach urągających godności, ale prawdziwą udręką będzie brak dostępu do internetu 😉 w więzieniu są dość rygorystyczne warunki i zasady korzystania z niego, nie każdy może tak o, a na pewno nie w takiej ilości i taki sposób jak kreatywna.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 października 2019 21:42
Indianka znow przypisuje sobie sukcesy innych, ostatni post pisany w liczbie mnogiej duzo mowi onjej balaganie na strychu 😉
Tym wpisem pani Iza popisała się przede wszystkim gruntowną nieznajomością ordynacji wyborczej w Polsce. No ale cóż, w jej przypadku nie ma to już chyba żadnego znaczenia.
Indianka znow przypisuje sobie sukcesy innych, ostatni post pisany w liczbie mnogiej duzo mowi onjej balaganie na strychu 😉
Konfederacja 1242673
6.79
Jesteśmy w Sejmie! ♥️♥️♥️

JAK NIE JAK TAK? NO JESTESMY.
desire   Druhu nieoceniony...
23 października 2019 19:16
Zbiórka stoi, a IR znow swoje - Andrzej i Ela ulradli konie.. Juz nawet swiadkow znalazla, szkoda tylko ze nie bylo ich ani przed ani w czasie interwencji.. Rece opadają. Rozprawa przesunięta (i prostuje plotki, po prostu niedyspozycja sedziego), ciekawe czy chociaz uzbiera sie na jedną rate dla adwokata... 🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 października 2019 20:50
desire, o kurcze, kiepsko =/
Ale zwierzęta do niej wracają
Strzyga,  Jak wracają?? Przecież nie było rozprawy. Może ktoś jaśniej napisać, czy ona znowu bredzi.
desire   Druhu nieoceniony...
23 października 2019 21:39
pewnie, że nie wracają, gmina ani fundacja nic o tym nie wiedzą. 😁

Watrusia, Izka sobie na facebooku napisała, że sko uchyliło decyzje, jak zwykle wie o tym tylko ona. 😉 😁 😂
Heh, miałam ciężki dzień i chyba nie do końca myślę logicznie. Dzięki desire,
dea   primum non nocere
23 października 2019 22:07
Wrzucicie link do zbiórki w pierwszy post? Dorzucę coś jeszcze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 października 2019 23:47
desire, miał być znak zapytania oczywiście, bo przeca wszyscy wiemy, ze to niezbyt wiarygodne źródło informacji.
Na blogasku napisała, ze przesłuchania były dziś i dostała decyzje i wszystkie zwierzęta do niej wracają.
emptyline   Big Milk Straciatella
23 października 2019 23:55
Gdzie jest link do zbiórki? Zaraz coś wpłacę.
edit: mam, jutro z mamą razem zrobimy przelew. :kwiatek:
desire, miał być znak zapytania oczywiście, bo przeca wszyscy wiemy, ze to niezbyt wiarygodne źródło informacji.
Na blogasku napisała, ze przesłuchania były dziś i dostała decyzje i wszystkie zwierzęta do niej wracają.

Czyli Izka to zmyslila, ze byly przesluchania, gdy rozprawa wcale sie nie odbyla? Po co?
dea   primum non nocere
24 października 2019 06:08
Dajcie ten link do zbiórki, nie mam czasu kopać w historii. Jak ktoś znalazł to mógłby wrzucić, skoro przed chwilą pytałam, nie? Przewrócę sobie oczami, o  🙄
Moon   #kulistyzajebisty
24 października 2019 06:17
dea   primum non nocere
24 października 2019 06:28
Dzięki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się