Aktualności:
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

poprzednia następna
Strony: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 201 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje  (Przeczytany 319990 razy)
Watrusia
Skąd: Wrocław.
« #3810 : Luty 16, 2019, 00:57:46 »
Odpowiedz cytując
No to zdanie które tak często gości na tym forum"tylko koni żal, nie ma chyba już tu racji bytu. Ważne że jak sobie zrobią krzywdę, to będzie podstawa do odebrania. Jakoś smutno mi się zrobiło.
#link
_Gaga


Moje ogłoszenia
« #3811 : Luty 16, 2019, 08:14:00 »
Odpowiedz cytując
Watrusia, a na jakiej podstawie aktualnie odbierzesz te zwierzęta? Skoro teoretycznie dobrze wyglądają, mają co jeść (są zapasy, nie ważne jak wykorzystywane), mają schronienie i wodę... Można dawać mandaty za brak identyfikacji i to wszystko.
I - o ile totalnie nie bronię babska z Czuktów - o tyle zachowujecie się jak stado hien totalnie nie odbiegając od jej poziomu. Szkoda na to nerwów. Serio.
Osobiście mam nadzieję, że uda się doprowadzić do końca postępowanie ws znęcania się nad zwierzętami i wprowadzić całkowity zakaz hodowli. Na takiej podstawie będzie można odebrać pozostałe w Czuktach zwierzęta.
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
dea
Skąd: Gdańsk.


primum non nocere« #3812 : Luty 16, 2019, 08:58:44 »
Odpowiedz cytując
Dokładnie, też mam wrażenie, że w słusznej sprawie niektóre argumenty padają absurdalne. I dyskusja jak z polskiego parlamentu chwilami, "nie jesteś z nami, to jesteś z NIMI", "wszystko, co ONI robią jest z definicji złe" - chyba możemy zachować wyższy poziom...

Moim zdaniem i z moich doświadczeń w tej chwili największe zagrożenie dla tych koni to robaczyca. Że odrobaczanie nie jest tematem trywialnym, sama się przekonałam z naszą klaczą. Warunki higieniczne słabe, brak świadomości profilaktyki i skutecznych schematów stosowania leków, niemała kasa potrzebna, jeśli problem już jest... A bogate życie wewnętrzne te konie na pewno mają smutek i to niestety zagrożenie życia realne, nawet jeśli obecnie (dzięki redukcji pozostałych roślinożernych) mają co jeść.
#link
Umysł należy mieć otwarty... ale nie tak, żeby mózg wypadał
YMMV!
"The only real mistake is the one from which we learn nothing."-- John Powell
niesobia
Uciszony
Skąd: z lasu.
« #3813 : Luty 16, 2019, 10:20:11 »
Odpowiedz cytując
Gaga może na podstawie pół tony akt  i opinii  jakie są  dowodami w sprawie hihi Rolnick ale z całym szacunkiem kolego piszesz dyrdymały. Po pierwsze konie w stanie dzikim { To nie chów tabunowy } jak najbardziej uzupełniają swoją dietę o paszę treściwe , jędza ziarno tylko w kłosach , jedzą byliny , korzonki dlatego ,że mogą się przemieszczać  , niestety konie w chowie tabunowym nawet na największych pastwiskach tej możliwości nie maja , bo nie mogą migrować , Prześledź trasę jaką pokonują jedyne dzikie i pierwotne konie to zrozumiesz o czym mowa   z  stepów Mongolii na Ukrainę . Dwa to 11h Indianki na 7koni to nie jest 1,5 h na konia tym bardziej ,że chodzi o hektar przeliczeniowy , gdzie 1, 8 hektara jej  ugoru to mniej więcej będzie ten hektar przeliczeniowy. Dla jasności Indianka nie ma sprawy z powództwa cywilnego , tylko cztery sprawy ścigane przez prokuraturę i to ona prokuratura decyduję i zbiera dowody które uzna za słuszne w sprawie , a nie Gaga . Fundacja natomiast jest oskarżycielem publicznym  i tylko pomaga prokuraturze w zbieraniu dowodów . To nie jest proces cywilny  Indianka kontra Ela , tak sprawę przedstawia idiotka z Czukt. Więc może zamiast  robić gówno burze trochę byście się dowiedzieli jak się sprawy mają . wink
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2019, 11:51:32 wysłane przez niesobia » #link
Dance Girl« #3814 : Luty 17, 2019, 11:51:10 »
Odpowiedz cytując
niesobia, to jest forum internetowe i każdy w zaciszu swojego ciepłego domu może napisać co uważa za stosowne. Musisz się więc pogodzić z tym, że osoby, które nawet czasem nie kiwnęły palcem żeby odwrócić los tych zwierząt będą Cię pouczać jakim jesteś chamem i oszołomem i jak się nie znasz na prawie. I tak dalej będziemy sobie tu wszyscy bułkę przez bibułkę  icon_rolleyes

Konie wyglądają „przyzwoicie”, ale oprócz koni są tam inne zwierzęta. Koty, psy, kozy czy owce. Jak wyglądały odebrane owce widzieliśmy na zdjęciach udostępnionych przez fundację. Ja się na hodowli koni nie znam, ale dla mnie ogier kryjący, 3 roczne ogierki i potencjalnie źrebne klacze to nie jest bezpieczna sytuacja.


Mam cały czas nadzieję, że na kolejną sprawę pani I.R. przyjdzie lub zostanie doprowadzona i to wszystko wreszcie się skończy. Ludziom, którzy się w to zaangażowali i po tylu latach zaczęli tę sytuację zmieniać należy się przede wszystkim duży szacun.
#link
Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie konia. W zasadzie dwa ... No dobra, trzy ...
niesobia
Uciszony
Skąd: z lasu.
« #3815 : Luty 17, 2019, 14:54:02 »
Odpowiedz cytując
Dance Girl rozumiem ,że to jest forum i każdy ma prawo do własnej opinii , dzięki forum też sprawa Dzidzipiernik nabrała mocy prawnej , dziwi mnie tylko kilka osób, które non stop co jakiś czas wracają z tymi samymi pytaniami i wątpliwościami. Wszytko tu już zostało powiedziane , wiadomo jaki jest aktualny stan prawny , jakie są zarzuty  ,  jakiego okresu ,jakich zwierząt dotyczą i jakie jest stanowisko kreatywnej rolniczki . Więc poco to masło maślane ? Poczekajmy na wyrok wtedy będzie o czym dyskutować kto miał racje ,a kto nie . Gaga nie ma się co obrażać ,ale dla twojej informacji nadal piszesz banialuki  . To nie jest tak ,że za brak rejestracji zwierząt hodowlanych  Indianka może dostać tylko mandat. Gdybyś była na bieżąco z przepisami hodowli i rejestracji zwierząt gospodarskich to wiedziała byś ,że ona już trzykrotnie była za to karana mandatami  nadal nic z tym nie zrobiła i w takim wypadku notorycznego uchylania się od obowiązku PIW ma prawo i obowiązek odebrania i uśpienia zwierząt więc tylko odebranie jej praw i przekazanie zwierząt fundacji gwarantuje ,że te zwierzęta nie zostaną uśpione tylko zarejestruje je fundacja . Taki tok myślenia jak twój reprezentowała  właśnie jaśnie pierdolnięta , że będzie dostawać mandaty , komornik ściągnie należność , albo i nie bo niema z czego i nic jej nie zrobią  , będzie bezkarnie drwić  z praw i przepisów , co jak widać dobiega kresu .  Młyny sprawiedliwości w końcu ją dopadną .
#link
rollnick


« #3816 : Luty 18, 2019, 09:13:08 »
Odpowiedz cytując
Cytat: Watrusia
Ważne że jak sobie zrobią krzywdę, to będzie podstawa do odebrania. Jakoś smutno mi się zrobiło.

Tak. Póki krzywdy nie ma, nikt nie ma prawa podejmować żadnych kroków. Gdyby było inaczej to całą ludzkość należałoby prewencyjnie posadzić za posiadanie noży, które mogłyby posłużyć za narzędzie zbrodni. A męską część owej ludzkości posadzić za potencjalnie możliwe gwałty - w końcu tu też stosowne narzędzie ma każdy z nich...

Cytat: niesobia
Rolnick ale z całym szacunkiem kolego piszesz dyrdymały.

Niesobia, już wiem, że o ile cechują Cię bardzo zdroworozsądkowe poglądy na różne sprawy, o tyle Twój charakter(ek) nie pozwala na dyskusję, rozumianą jako rzeczową wymianę argumentów powiązaną z otwartością na odmienne opinie oponentów. W związku z tym zamiast drążyć temat proponuję Ci przeprowadzenie we własnym zakresie analizy wędrówek dziko żyjących koni np. na wyspie Sable w powiązaniu z zasobami pokarmowymi dostępnymi tamże.

I jeszcze dla jasności: pisząc o sprawach cywilnych pisałem o sprawach, które podobno założyli pani R. jej sąsiedzi. Nigdzie nie twierdziłem, że sprawa (-y ?), w które zaangażowana jest Fundacja i Ela to procesy cywilne. Zwrócę Ci uwagę na to samo, co podczas naszego poprzedniego "starcia": nie czytasz dokładnie wypowiedzi współdyskutanta albo nie ogarniasz kontekstu tych wypowiedzi. Szkoda.

Cytat: Dance Girl
Ja się na hodowli koni nie znam, ale dla mnie ogier kryjący, 3 roczne ogierki i potencjalnie źrebne klacze to nie jest bezpieczna sytuacja.

Ale samo to NIE jest podstawą do odbierania zwierząt, czy odsądzania pani R od czci i wiary. Nie masz prawa (ani nikt inny) zabraniać komuś jednoczesnego posiadania koni płci odmiennej. I NIE powinno to tutaj padać jako argument contra pani R.

Cytat: Dance Girl
Mam cały czas nadzieję, że na kolejną sprawę pani I.R. przyjdzie lub zostanie doprowadzona i to wszystko wreszcie się skończy. Ludziom, którzy się w to zaangażowali i po tylu latach zaczęli tę sytuację zmieniać należy się przede wszystkim duży szacun.

Zgadzam się w 100%.

I tyle w temacie, jeśli ktoś będzie wiedział coś nt. kolejnej rozprawy, proszę o zamieszczenie tutaj informacji.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2019, 09:23:29 wysłane przez rollnick » #link
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."
Andrzej Sapkowski – Czas pogardy
Ascaia
Skąd: Lublin - miasto siedmiu wzgórz.
« #3817 : Luty 18, 2019, 09:23:47 »
Odpowiedz cytując
A ja chyba najbardziej czekam na informację jak się mają odebrane zwierzęta. Desire się pewnie zaraz zacznie burzyć, Jej prawo oczywiście, ale mnie ten temat nie daje spokoju i wprowadza we mnie pewną dozę wątpliwości. I przyznaję, że nie bardzo rozumiem jak się to ma mieć do tzw. dobra śledztwa - patrząc na to jak działają inne fundacje w podobnych sytuacjach to zdjęcia i "historie z życia" odebranych zwierząt pojawiają się regularnie. Mam nadzieję, że po rozprawie te informacje zostaną odtajnione. 
#link
TAJEMNICA KRÓLOWEJ TAJLANDII
niesobia
Uciszony
Skąd: z lasu.
« #3818 : Luty 18, 2019, 10:26:42 »
Odpowiedz cytując
Rollnick ja piszę tylko fakty  i demontuję blednę ich rozumienie npTak. ,,Póki krzywdy nie ma, nikt nie ma prawa podejmować żadnych kroków. Gdyby było inaczej to całą ludzkość należałoby prewencyjnie posadzić za posiadanie noży, które mogłyby posłużyć za narzędzie zbrodni. A męską część owej ludzkości posadzić za potencjalnie możliwe gwałty - w końcu tu też stosowne narzędzie ma każdy z nich... " otóż kolego w przypadku opieki nad zwierzętami lub dziećmi jak najbardziej sąd może prewencyjnie nakazać odebranie . Hektar przeliczeniowy potrzebny do zapewnienia  paszy dla 1 konia nie jest to samo co hektar ugorów i łąk 4klasy . Konie dzikie w naturze jedzą i mają możliwości jedzenia nasion zbóż i traw , oraz kłączy . To są fakty które skorygowałem w twojej wypowiedzi .  z czym konkretnie się nie zgadzasz ?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2019, 10:36:37 wysłane przez niesobia » #link
desire
Skąd: wiesz?.


Druhu nieoceniony...


Moje ogłoszenia
« #3819 : Luty 18, 2019, 11:47:14 »
Odpowiedz cytując
Ascaia, nie burze sie.  icon_rolleyes ke  zwierzęta mają opiekę wet, jedzenie, picie i czystą ściółkę, są dowodami w sprawie więc ich "historie" będą po rozprawie, są w gospodarstwie wskazanym przez gmine, fundacja nie ma ich pod swoją opieką, nie widuje ich codziennie. Wszystko jest w prokuraturze, są kontrole, spokojnie.  wink i tak, tu masz racje, jest grubo, sprawa karna, Ela ma prócz tego jeszcze swoje gospodarstwo na głowie.
Zresztą jeśli jesteś ciekawa to śmiało możesz zadzwonić do fundacji i zapytać. kwiatek myśle, że rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości, ja tu nie od tego jestem, pewne informacje mogę przekazać inne nie, zresztą nie mam teraz fizycznie czasu, mam inną interwencje.  smutek
no i zawsze jest pw lub fb. wink
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2019, 11:48:46 wysłane przez desire » #link

Zbieramy na traktor dla "Zwierzęcej Arkadii" !
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/traktor
Ascaia
Skąd: Lublin - miasto siedmiu wzgórz.
« #3820 : Luty 18, 2019, 12:19:01 »
Odpowiedz cytując
desire, nie rozumiemy się i już raczej nie zrozumiemy. Nie zależy mi na tym temacie na tyle, by samej drążyć. Mówiąc bezczelnie - jako osoba śledząca z doskoku sytuację, wokół której zrobiono szum (jak najbardziej słusznie), chciałabym "dostać na tacy" informacje o odebranych zwierzętach, tak jak "dostaję" poprzez ten wątek wiadomości o tym, co tam u Indianki, że rozprawa, że to, że tamto. Ot, moja prywatna fanaberia, żeby wiedzieć jak tam owieczki i kózki. wink
#link
TAJEMNICA KRÓLOWEJ TAJLANDII
Ollala:)
Skąd: Warszawa.Moje ogłoszenia
« #3821 : Luty 18, 2019, 12:40:25 »
Odpowiedz cytując
No ale chyba desire napisała, dlaczego nie możesz swojej fanaberii teraz spełnić?
#link
rollnick


« #3822 : Luty 18, 2019, 14:59:37 »
Odpowiedz cytując
Cytat: niesobia
Rollnick ja piszę tylko fakty  i demontuję blednę ich rozumienie

Uzurpujesz sobie prawo do decydowania, które rozumienie jest błędne, a które jedynie słuszne ?

Cytat: niesobia
w przypadku opieki nad zwierzętami lub dziećmi jak najbardziej sąd może prewencyjnie nakazać odebranie.

Może. Nie zrobi tego, jeśli zobaczy, że zwierzęta mają się lepiej. I na to oczywiście liczy pani R w odniesieniu do koni. Po to są te wszystkie "dobre zmiany" w Czuktach i ich nagłaśnianie na blogu. Tu jest temat do przemyśleń: jak wykazać w sądzie, że to tylko zabiegi klasy "pic na wodę". Na to warto poświęcić czas a nie na czcze pyskowania.

Cytat: niesobia
Hektar przeliczeniowy potrzebny do zapewnienia  paszy dla 1 konia nie jest to samo co hektar ugorów i łąk 4klasy . Konie dzikie w naturze jedzą i mają możliwości jedzenia nasion zbóż i traw , oraz kłączy . To są fakty które skorygowałem w twojej wypowiedzi .  z czym konkretnie się nie zgadzasz ?

A którą z powyższych Twoich tez wg Ciebie zanegowałem ? I w którym miejscu ?
Odłóż zacietrzewienie i głębokie przekonanie o swojej wyższości i bezwarunkowej racji, a zaczniesz dostrzegać więcej.

Cytat: Ascaia
A ja chyba najbardziej czekam na informację jak się mają odebrane zwierzęta.

Ja póki co wątpliwości nie mam, natomiast na podsumowanie sprawy będę prosił o skany rachunków od prawnika. Bez podtekstów, po prostu dla porządku.
#link
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."
Andrzej Sapkowski – Czas pogardy
Martita
Skąd: stamtąd.


Martita & Orestes Company


Moje ogłoszenia
« #3823 : Luty 18, 2019, 15:22:33 »
Odpowiedz cytując
Ascaia to raczej Ty nie rozumiesz tego co napisała desire
Wybacz ale podejście "chcę wiedzieć ale nie będę pytać" nawet nie wiem jak skomentować.  zemdlal
#link
Ascaia
Skąd: Lublin - miasto siedmiu wzgórz.
« #3824 : Luty 18, 2019, 17:10:17 »
Odpowiedz cytując
To nie komentuj. wink
Śpiewka stara jak świat - albo jesteś z nami, albo przeciw nam. wink
#link
TAJEMNICA KRÓLOWEJ TAJLANDII
Gillian
Skąd: Kołobrzeg.


four letter word


WWW
« #3825 : Luty 18, 2019, 21:12:23 »
Odpowiedz cytując
A potem znowu będzie jojczenie... Jak to, ja niedomówienia i sztuczny ferment?
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Martita
Skąd: stamtąd.


Martita & Orestes Company


Moje ogłoszenia
« #3826 : Luty 18, 2019, 21:24:51 »
Odpowiedz cytując
Gillian No standardowo przecież  wysmiewa

Ascaia A jakby do Ciebie ktoś napisał na forum "To nie komentuj." zaraz byś krzyczała, że Ty chcesz dyskusji, rozmów od tego jest forum, że to problem ze zrozumieniem nomenklatury! Jeśli większość użytkowników ma problem z odbiorem Twoich postów zgodnie z Twoją intencją to czyj to problem? wink
#link
niesobia
Uciszony
Skąd: z lasu.
« #3827 : Luty 19, 2019, 10:46:28 »
Odpowiedz cytując
Rollnick jakie zacietrzewienie , jaka uzurpacja  ? Co ty chłopie  pitolisz  ? Uważasz ,ze to ile gruntu danej klasy jest hektarem przeliczeniowym to kwestia mojego zacietrzewienia czy uzurpacji  coo?? To że prawo dopuszcza zabranie zwierząt gdy istnieje tylko podejrzenie zagrożenia ich życia to wynik moich kompleksów   hihi Czy migracje za paszą i urozmaicanie swojej diety owocami , kłosami z ziarnem , gałęziami przez dzikie konie jest spowodowane moim poczuciem wyższości.  kukunamuniu Myślę że rozmowy z tobą i z Gagą ,która  podobnej retoryki używa  nie mają sensu  zemdlal Ale to nie znaczy,że spokojnie możecie pisać co wam klawiatura  przyniesie , są fakty bez sporne i tych radze się trzymać zły Bo jak napiszesz ,że Indiana ma kilkanaście hektarów na siedem koni ,którym wystarcza po 1, 5 hektara na sztukę to właśnie dyrdymały piszesz . Bez odbioru  zdrówko
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2019, 10:48:01 wysłane przez niesobia » #link
rollnick


« #3828 : Luty 20, 2019, 07:48:35 »
Odpowiedz cytując
Cytat: niesobia
Myślę że rozmowy z tobą i z Gagą ,która  podobnej retoryki używa  nie mają sensu 
Uwierz mi, że każda Twoja wypowiedź utwierdza mnie w tym samym stanowisku - tyle, że w drugą stronę. Już Ci napisałem, co jest potrzebne do dwustronnej dyskusji, żeby faktycznie była dyskusją.

Cytat: niesobia
Ale to nie znaczy,że spokojnie możecie pisać co wam klawiatura  przyniesie
Na tym polega wolność słowa, że każdy ma prawo mówić to, co chce, o ile nie narusza prawa. Ty nie będziesz mówił nikomu, co mu wolno mówić, a czego nie.

Cytat: niesobia
Bez odbioru
Dajesz na to słowo honoru ?
#link
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."
Andrzej Sapkowski – Czas pogardy
MoniMoni


« #3829 : Marzec 09, 2019, 07:42:10 »
Odpowiedz cytując
No to mamy teraz bajke o wyborach w Gdansku i Indianke w roli meza zaufania.
Mitomania to malo powiedziane.
#link
desire
Skąd: wiesz?.


Druhu nieoceniony...


Moje ogłoszenia
« #3830 : Marzec 09, 2019, 09:28:23 »
Odpowiedz cytując
MoniMoni, a jesli rzeczywiscie tam pojechala to kto w tym czasie karmil zwierzatki?
#link

Zbieramy na traktor dla "Zwierzęcej Arkadii" !
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/traktor
tajnaa
Skąd: okolice Trzebiatowa.
« #3831 : Marzec 09, 2019, 09:39:27 »
Odpowiedz cytując
Nikt duży uśmiech a po co.
#link
Watrusia
Skąd: Wrocław.
« #3832 : Marzec 09, 2019, 11:10:01 »
Odpowiedz cytując
Przeca  napisała że miały opiekę...  diabeł. E, ona chyba tam była, przecież kąpała się  hihi
#link
MoniMoni


« #3833 : Marzec 09, 2019, 11:25:23 »
Odpowiedz cytując
Nie, nigdzie nie pojechala i w Gdansku na pewno nie byla.  Wszystkie fotki sa z netu.
#link
tajnaa
Skąd: okolice Trzebiatowa.
« #3834 : Marzec 09, 2019, 14:14:16 »
Odpowiedz cytując
Masakra, jaka ściema  hihi
#link
Watrusia
Skąd: Wrocław.
« #3835 : Marzec 09, 2019, 14:32:43 »
Odpowiedz cytując
I ludzie jej wierzą???  zemdlal. No chyba że te komentarze to beka.
#link
MoniMoni


« #3836 : Marzec 09, 2019, 15:32:12 »
Odpowiedz cytując
Widac, ze beka. Beka nad beki.
#link
Gillian
Skąd: Kołobrzeg.


four letter word


WWW
« #3837 : Marzec 09, 2019, 17:04:30 »
Odpowiedz cytując
MoniMoni, skąd ta pewność, że nie była?
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
MoniMoni


« #3838 : Marzec 11, 2019, 04:14:36 »
Odpowiedz cytując
Znajoma widziala Indianke wlasnie w tych dniach w okolicy jej domu.
#link
anyann
Skąd: Sudety.
« #3839 : Marzec 11, 2019, 06:26:30 »
Odpowiedz cytując
Malo tego, mąż zaufanie nie może robić nic. Tzn nie może ingerować w prace komisji wyborczej. A ona pisze coś o podmianie koloru tuszu do opieczetowywania kart. No chyba, że w mojej miejscowości inne przepisy regulują pracę komisji wyborczej
#link
Strony: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 201 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

poprzednia następna
Skocz do:  


Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 19 zapytaniami.