Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Siodła syntetyczne a skórzane

poprzednia następna
Strony: 1 ... 55 56 [57] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Siodła syntetyczne a skórzane  (Przeczytany 310268 razy)
Magda_Lenka

« #1680 : Październik 24, 2018, 19:18:57 »
Odpowiedz cytując
Dzień dobry, planuję zakup wegańskiego siodła (uniwersalne / skokowe). Czy ktoś ma? Jak się sprawdzają? Jaką firmę polecanie?
pozdrawiam, Magda
 Dublowanie wątków
#link
RatinaZ

Moje ogłoszenia
« #1681 : Październik 24, 2018, 19:24:47 »
Odpowiedz cytując
Nie ma czegoś takiego jak "wegańskie siodła"  wysmiewa są siodła wykonane z wegańskich materiałów...a siodeł syntetycznych lub ze skóry syntetycznej jest na rynku multum,więc nie wiem po co kolejny wątek  wysmiewa zemdlal
#link
Nie szukaj wojny z Bogami,dość będziesz jej mieć z ludźmi....
szafirowa

inaczej- może być równie dobrze

Moje ogłoszenia
« #1682 : Październik 24, 2018, 19:26:42 »
Odpowiedz cytując
Z weganskich materialow chyba tez nie bardzo, bo musialo by byc 100% roslinne.
Siodla sa po prostu syntetyczne.
#link

'Koniu krzywy,koniu siwy,
ozdobiony łachem grzywy,
kocham zawiew zmydlonych
twym potem rzemieni
MATRIX69

Rycerski Klub Sportowy Silesia

Moje ogłoszenia
« #1683 : Październik 24, 2018, 19:31:04 »
Odpowiedz cytując
 Historycznie rzecz ujmując były kiedyś stosowane takie siodła a'la gappy/bezterlicówki uszyte z lnu i wypychane słomą, jak znajdę link do rekonstrukcji takiego siodła to wkleję.Gdzieś mi kiedyś mignęło na fejsbuku wink
#link
Konni bohurtowcy - RKS Silesia Wrocław
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #1684 : Październik 24, 2018, 19:35:18 »
Odpowiedz cytując
Ale weganizm to przecież nie jest ideologia użytkowania tylko produktów naturalnych, tylko nieużywania produktów odzwierzęcych, nie tylko w jedzeniu... Syntetyk jest jak najbardziej wegański.
Zajrzyj po prostu do wątku o syntetycznych siodłach, jest już taki.

EDIT: Wegańskie to też nie to samo, co "syntetyczne", bo są np. siodła wegańskie, specjalnie barwione naturalnymi barwnikami. Taka moda.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2018, 19:37:12 wysłane przez Sivrite » #link
KonieAMI

« #1685 : Październik 24, 2018, 19:50:18 »
Odpowiedz cytując
Ja wiem, że są siodła marki Ghost w wersji wegańskiej. Zarówno materiały na siedzisko, panele, wypełnienie jest oznaczone jako wegańskie...
Ich strona http://ghost-saddles.pl
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #1686 : Październik 24, 2018, 19:52:29 »
Odpowiedz cytując
Ja wiem, że są siodła marki Ghost w wersji wegańskiej. Zarówno materiały na siedzisko, panele, wypełnienie jest oznaczone jako wegańskie...
Ich strona http://ghost-saddles.pl

Tak, są wegańskie. Syntetyczne i właśnie barwione naturalnymi barwnikami. Ale to jest siodło bezterlicowe, musisz mieć tego świadomość. Mam, polecam.
#link
Vynth

« #1687 : Październik 24, 2018, 19:57:04 »
Odpowiedz cytując
Ale weganizm to przecież nie jest ideologia użytkowania tylko produktów naturalnych, tylko nieużywania produktów odzwierzęcych, nie tylko w jedzeniu...
To jazda konna za pieniądze (np rekreacja) jest produktem odzwierzęcym hihi

Edit: https://weganizmteraz.pl/konie proszę bardzo.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2018, 20:01:22 wysłane przez Vynth » #link
MATRIX69

Rycerski Klub Sportowy Silesia

Moje ogłoszenia
« #1688 : Październik 24, 2018, 20:06:21 »
Odpowiedz cytując
Znalazłam. To chyba będzie wegańskie siodło:
cytuję opis z fejsa:
 " BARDELA
Fascynujący temat badreli. Jest to siodło bezterlicowe/poduszczane, którego o używaniu przy zajeżdżaniu młodych koni opisuje Dorohostajski w "Hippika to jest księga o koniach" - 1603. "Bardela -z włoskiego bardella, siodło słomiane, grubem płótnem obszyte, bez drzewa, żelaza i strzemion, z jednym popręgiem na wierzchu, służące do ujeżdżania młodych źrebców".

Temat rozjaśnił mi Stefano Testerini - włoski siodlarz: http://www.webitalian.it/saddlemaker/vedi_curriculum.php?artista=stefano&argomento=curriculum
A więc...
Bardela prawdopodobnie pochodzi z języka arabskiego "bard hall" oznaczające sioło bezterlicowe.
We Włoszech jest wiele typów bardelli, a ich nazwy pochodzą od miast i regionów.
Bardella Viterbese, bardella Orvietana, Tusscanella z Toskanii, bardella tolfetana.
Nikt jednak nie jest pewien pochodzenia bardeli i jej nazwy.
Istnieje tam region zwany Bardi od którego może także pochodzić ta nazwa, który także ma swoją wersje tego siodła.

W Hiszpanii mamy natomiast twór zwany "Albarda", które także jest siodłem poduszczanym i nie posiada żadnych drewnianych lub metalowych elementów.
Natomiast bardele typu Viterbese , Tuscanella , Orvietana i Tolfetana posiadają wyprofilowany kawałek drewna lub metalu w przedniej części.

Tutaj świetny film przedstawiający rzemieślnika tworzącego krok po kroku takie sioło: https://www.youtube.com/watch?v=Z0u3jrKWq7g

W załączniku trzy typy bardelli oraz rycina z 1672 roku opisana jako: "Primum Agmen Romanorum seu Gothorum" - czyli przedstawiciele z Rzymu, gdzie być może również przedstawiona jest bardela- bez strzemion, z jednym popręgiem na wierzchu."
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2018, 20:07:57 wysłane przez MATRIX69 » #link
Konni bohurtowcy - RKS Silesia Wrocław
_Gaga

Moje ogłoszenia
« #1689 : Październik 25, 2018, 09:23:41 »
Odpowiedz cytując
A weganizm jako filozofia życia nie kłóci się z jazdą konną, oraz hodowlą koni dla rozrywki? Serio pytam...
#link
Lepiej profesjonalnie odstawiać amatorkę, niż amatorsko silić się na profesjonalizm
trusia

Moje ogłoszenia
« #1690 : Październik 25, 2018, 09:51:27 »
Odpowiedz cytując
W ogóle określenie „siodlo wegańskie” brzmi śmiesznie. Weganizm to styl życia – jak siodło może mieć styl życia?  8|

Jazda konna to ekspolatacja zwierząt – więc chyba nie wpisuje się w zasady weganizmu? 
#link
Oby już żadne zwierzę nie wpadło w łapy kreatywnej sadystki

3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle
Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #1691 : Październik 25, 2018, 13:30:10 »
Odpowiedz cytując
A weganizm jako filozofia życia nie kłóci się z jazdą konną, oraz hodowlą koni dla rozrywki? Serio pytam...
W ogóle określenie „siodlo wegańskie” brzmi śmiesznie. Weganizm to styl życia – jak siodło może mieć styl życia?  8|

Jazda konna to ekspolatacja zwierząt – więc chyba nie wpisuje się w zasady weganizmu? 

Teoretycznie tak - powinno się minimalizować jakiekolwiek "wykorzystywanie" zwierząt, więc i jeździectwo. Ale jak to z każdą ideologią, ma różne interpretacje. Gdyby skreślić jeździectwo, to czym się różni posiadanie psa lub kota od posiadania konia? Niby na nich nie jeździmy, ale też trzymamy w domu dla własnej przyjemności. Każda idea ma swoich ortodoksów, ortodoksi wegańscy będą chcieli wypuścić konie na wolność. A jednak podejście praktycznie mówi nam, że na wolności nie przeżyją.
Podsumowując... "To zależy". :P Póki się koniom krzywda nie dzieje, to weganizm raczej nie przeszkadza w posiadaniu konia i użytkowaniu go.
#link
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #1692 : Listopad 04, 2018, 13:34:17 »
Odpowiedz cytując
Czy jest duża różnica w czyszczeniu siodła syntetycznego woda z płynem a dedykowanym sprayem np. wintec?
chodzi mi o materiał ala zamsz
#link
natusiaczekk

« #1693 : Styczeń 30, 2019, 14:36:59 »
Odpowiedz cytując
Mam pytanko, czy ktoś jeździł w Wintecu 2000 i Fp pro light? Interesują mnie wrażenia z samej jazdy, ponieważ do tej pory jeździłam tylko w Wintecu i zastanawiam się, czy Fp też tak fajnie klei do siodła?  kocham
#link
majek

zwykle sobie żartuję

« #1694 : Kwiecień 24, 2019, 10:23:34 »
Odpowiedz cytując
Kon, ma ktorym jezdze ma syntetyczny siodlo (thorowgood), calkiem wygodnie mi sie jezdzi, mam tylko problem - strasznie trzeszczy  miejscu, gdzie lydka styka sie z siodlem. Moje czapsy maja taka lakierowana powloke, strasznie mnie wkurza ten dzwiek. Czy mozna to siodlo (albo lepiej lydke) czyms posmarowac, zeby nie trzeszczalo? WD40? Serio pytam
#link
sorry, ale nie mam polskich znakow
vanille

głowa medyka, serce koniarza, dusza podróżnika

« #1695 : Maj 19, 2019, 19:54:57 »
Odpowiedz cytując
Wie ktoś może czy Wintec 500 ma wersje bez cair?
Edit: ok znalazlam ze sa
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2019, 20:09:48 wysłane przez vanille » #link
Nigdy nie pozwól by strach przed przegraną wykluczył Cię z gry!
www.podrozzycie.wordpress.com
montana

małopolskie

WWW Moje ogłoszenia
« #1696 : Sierpień 06, 2019, 15:34:01 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem czy tu dobry wątek, ale sprawa dotyczy siodła wintec.
Rozpruła się poduszka kolanowa.
W zasadzie samoistnie, nie było mechanicznego uszkodzenia, zrobiło się pękniecie i poszło w szerz.
Czy polecicie kogoś, kto to naprawi ? Siodło fajne, z cair, mam je z drugiej ręki, więc na żadne reklamacje nie liczę.

#link
Meise

« #1697 : Październik 14, 2019, 16:44:24 »
Odpowiedz cytując
Odświeżam.

Czy może ktoś polecić skokowego Winteca, coś z nowości może? Przekopałam ten topic i widzę, że syntetyki Winteca mają 98% zadowolonych użytkowników, co bardzo mnie cieszy.
Jakie modele polecacie na skoki do 120-130?
Czy polecacie te modele ze śliskim siedziskiem czy pokryte tym niby zamszem? Mam lekką obawę, że może będę za bardzo przyklejona do siodła w tym zamszowym siedzisku. No i czy nie są trwalsze te tylko z zamszową poduchą?
I czy ktoś ma realne zdjęcie (najlepiej na koniu i na zew) tego ciemnobrązowego Winteca?

Dziękuję  kwiatek
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #1698 : Październik 14, 2019, 18:04:17 »
Odpowiedz cytując
Z brązem nie pomogę, bo tylko raz na żywo widziałam, ale był prze-pa-sku-dny, wyglądał mega sztucznie i ten brąz taki, ekskjuzmi, sraczkowaty jakiś. Ani ciemny, ani koniakowy.
Ja mam, bazując na fotkach ze strony winteca, 500 jump. 120 to ja nie skaczę i nie skoczę wysmiewa ale siedzi się super wygodnie, te pierdki co czasem skoczę (z 80 cm NA RAZIE hihi) bardzo przyjemne, w niczym mi to siodło nie przeszkadza, fajnie trzyma, fajnie zabiera. Generalnie każdy kto w tym siodle jeździ to chwali. Ale nie wiem czy polecam do takich pułapów o jakich piszesz, niestety musiałabyś sobie usiąść i przetestować.
Wolę bez zamszu, bo mam też silikonowe brycze i jakoś mi to połączenie nie leży. Jeździłam niemniej w różnych i ten zamsz nie trzyma wcale jakoś bardzo, jest to zauważalne, ale mało. No i z czasem się ściera, ogólnie gorzej pielęgnuje, a swojego wycieram mokrą ścierą i nara lol
#link
20.8.14
Meise

« #1699 : Październik 14, 2019, 22:28:37 »
Odpowiedz cytując
Hmm, ja nie jeździłam nigdy w silikonach, mi się wydaje, że nawet zwykły materiałowy lej mógłby mi się za bardzo "przyklejać" do takiego siodła  duży uśmiech
Czyli masz zwykłe siedzisko, nie zamszowe?

Ja chyba zrezygnuję z pomysłu o brązach, może kieeeedyś.....  oczy2

A jakiś sklep wysyła może Wintecki na dopasowanie lub testy?
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1700 : Październik 15, 2019, 07:05:02 »
Odpowiedz cytując
Ja jeździłam kilka lat w tych "zamszowych" Winteckach i odczucia mam zupełnie odwrotne! Jak mnie zwykły lej przyklejał do tego zamszu sztucznego to się ruszyć nie mogłam, totalnie mi to nie pasowało, a z kolei w sylikonach super! Nie trzyma za mocno, ale też nie jest ślisko, tak w sam raz. Mam same silikonowe leje dzięki temu wink
#link
wistra

« #1701 : Październik 15, 2019, 16:53:46 »
Odpowiedz cytując
Kon, ma ktorym jezdze ma syntetyczny siodlo (thorowgood), calkiem wygodnie mi sie jezdzi, mam tylko problem - strasznie trzeszczy  miejscu, gdzie lydka styka sie z siodlem. Moje czapsy maja taka lakierowana powloke, strasznie mnie wkurza ten dzwiek. Czy mozna to siodlo (albo lepiej lydke) czyms posmarowac, zeby nie trzeszczalo? WD40? Serio pytam

Mam to samo i zastanawiam się, czy na czapsach nie zrobić kleksów z kleju na gorąco  wink
#link
Meise

« #1702 : Październik 15, 2019, 21:20:57 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś mi może wytłumaczyć czym się różni Wintec 500 a pro jump?

Tak łopatologicznie, bo nie mogę znaleźć  wink
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #1703 : Październik 15, 2019, 21:30:41 »
Odpowiedz cytując
Meise, https://www.wintec-saddles.com/product-category/jumping-range-au/ na stronie mają całkiem całkiem te opisy.
zembria, oj, nie doprecyzowałam oczywiście, nie jeździłam w silikonie na zamszu, tylko tak na chłopski rozum mi się to nie widzi :P Ale to co piszesz może mieć sens... Chociaż mnie zamsz siodło i zamsz spodnie nie trzymało bardzo. Teraz mam gładkie siodło i jak przesiądę się z zamszowych bryczków na silikonowe to RANY BOSKIE, nie mogę się ruszyć  emoty327
#link
20.8.14
Meise

« #1704 : Październik 15, 2019, 21:36:02 »
Odpowiedz cytując
Czytałam te opisy, ale nadal nie widzę tam specjalnego rozróżnienia (-:

edit. jak ktoś ma tego Pro Jumpa to proszę o podzielenie się doznaniami, tutaj albo na pw  kwiatek
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2019, 22:20:39 wysłane przez Meise » #link
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #1705 : Październik 29, 2019, 22:22:09 »
Odpowiedz cytując
Mam pożyczone siodło Star (Waldhausena to chyba jest). Czy ktoś ma takie i może coś więcej powiedzieć o żywotności...? Badziew fest czy daje radę? Nieszkodliwe dla grzbietu...?
Pytam, bo okazuje się, że to jedyne siodło, które w tej chwili faktycznie najbardziej pasuje na mojego młodego, a znaleźć pasujące siodło to cud.
#link
W tym szaleństwie jest metoda
Strony: 1 ... 55 56 [57] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Siodła syntetyczne a skórzane

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 19 zapytaniami.