Siodła syntetyczne a skórzane

Obiś tak tylko informacyjnie napiszę, ze wintec pro  dressage ma również płaskie panele, ale ten nowszy typ, sama taki kupiłam. To samo jest przy izabelkach- starsze typy mają zaokrąglone panele, a te nowsze (z panelami jakby dziurkowanymi) mają płaskie. U nas na prostych plecach te starsze modele ni huhu nie leżały, a te nowe owszem.
Obiś również chętnie się dowiem gdzie kupiłaś siodło  :kwiatek:  strona thorowgood.pl nie działa mi od jakiegoś czasu, a chyba żaden polski sklep nie ma ich siodeł... 🙁
ushia   It's a kind o'magic
07 czerwca 2016 11:32
palemka - na naprawde prostych plecach mojego konia nie lezy ani stary ani nowy wintec, wiec ciezko o uogolnienia 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 czerwca 2016 12:42
skibonify, jeśli to high wither to faktycznie nie ma prawa pasować na hucka. Powoli się rozglądam za T4 na drugiego konia i waham się między standard i hw a kobył ma trochę kłębu i okrągłe plecy. Znajomej kn śmigał przez jakiś czas w standard i było w miarę ok, ale od kiedy zmieniła na coba siodło leży zdecydowanie stabilniej.
Polski przedstawiciel nie funkcjonuje już od ponad roku >< Wszystko ściągam z UK, raz  na jakiś czas robię większe zakupy, bo przesyłka kosztuje sporo.
ushia no to prawda, bo proste plecy prostym plecom też nierówne 🙂
Niestety prawda, "proste plecy" a "proste plecy" to niekoniecznie to samo.
Ja mam hucuła,o dziwo ma jakiś tam kłąb, tak z boku wygląda to bynajmniej, ale tak naprawdę z góry widać/czuć jak bardzo jest szeroki i że poza tym jakimś tam kłębem (przy ktorym jest mega szeroki)to jest prosty. Do tego też stosunkowo krótki.
Na nim żaden wintec jakiego miałam okazję przymierzyć (1000,pro i coś wszechstronnego co szczerze mówiąc nie wiem czym było-dawne czasy 😉)nie pasował dobrze, ale prawda jest też taka,że każdy był tak naprawdę za wąski  😉. W żadnym praktycznie w ogóle nie jezdziłam... Daslo z kolei wypadało szersze, przód siodła jakoś inaczej "zbudowany" był, dla nas lepiej, ale z kolei te siodło miało wręcz bananowe panele. Miałam te siodło dwa razy (z przerwą pomiędzy nim na freemaxa)i za pierwszym razem, jak koń miał mniej mięśni/tłuszczu xD w okolicach kłębu, ogólnie był węższy, leżało lepiej za drugim(konia było więcej) niestety tył zaczął nam pracować podczas jazdy,więc poszło w świat.
Ten T4 pony jest naprawdę szeroki i widać różnicę w konstrukcji tego siodła,faktycznie budowa przemyślana pod kątem hipcio kucyków  😅 😁.

Niestety nie pomogę w kwestii podania miejsca zakupu, bo ja swojego T4 dorwałam na www.ebay-kleinanzeigen.de (mam nadzieję,że mogę podać stronkę 😉 ), to niemieckie ogłoszenia lokalne-coś jak nasz olx. W PL zakup takiego siodła jest chyba nierealny, mi się udało kupić je używane ale w idealnym stanie  😍. Trzeba szukać,chyba innego wyjścia nie ma niestety.

Pomoże mi ktoś z doborem rozmiaru siodła w Fair Play Pro Light? Pytam i pytam, a nikt nie pomaga 🙁  Jeździłam w 17.5 tybinka była idealna, a siedzisko mogłoby być większe. Jak myślicie kupić 17.5 czy 18 ? Boję się, że w 18 będę miała za długą tybinkę :/ i jaki mattes do 18 - skokowa L czy wszechstronny XL? W skórzanych siodłach mam 17 albo 17.5.
Cześć
czy wiecie może jak jest z regulacja paneli w nowych Wintecach? Przymierzam sie do kupna isabelki a konia mam z niezbyt prostymi plecami. Wymyśliłam sobie ze pewnie da sie dopasować siodlo wkładką w srodkowej czesci panelu. Kto podzieli sie doswiadczeniem?
Słuchajcie, jak na moim koniu izabelka leży dobrze to jest szansa, że pro jump tez będzie ok? Czy te panele są całkiem inaczej wyprofilowane?
Oba siodła oczywiście z tym samym łękiem i cair.
olq, imo będzie pasować, Banders Dżastin pomykal jednocześnie na placu w izabelce i tereny w pro jumpie, z tym ze w skokowce miał lek rozmiar większy.
Potwierdzam, pro jump leży jak ulał (ten sam łęk, ale bez futra - izabelka z futrem).
Polecam na konie, którym odstają tylne panele  - przymierzyłam przed winteckiem z 7 siodeł z teoretycznie pasującym rozmiarem łęku - wszystkie odstawały tyłem, a wintec leży jak ulał.
Więc narazie odszczekuję moje "nigdy nie kupię syntetycznego siodła";p

Gdzie w woj. śląskim mogę kupić siodło Wintec w sklepie stacjonarnym?
Czerwony łęk Winteca ile mierzy?
Jakiemu odpowiada np Daw- magowskiemu?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 listopada 2016 17:09
Witajcie, mam pytanie za 10 pkt.
Czy ktoś z Was użytkuje wszechstronnego Winteca 500 Wide w rozmiarze 17 i mógłby mi zmierzyć długość paneli ?
Szukam siodła dla konia zimnokrwistego. Nie sprawdziła nam się bezterlicówka zupełnie :/.
Byłabym wdzięczna za informację  :kwiatek:

edit: Zadałam to pytanie też w temacie : Dopasowanie siodła. Proszę modów o wyrozumiałość  :kwiatek:
Czy jakas dobra duszyczka moglaby mi zmierzyc bialy łęk wintek na szerokosci I wysokosci?
a jesli ktos ma z wersji Wide x3 lub x4 xl to tez bede wdzieczna
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 stycznia 2017 12:13
Cobrinha - ja mam wersje Wide x3 i x2. Wieczorem rozmontuję siodło to wrzucę wymiary dla obydwu, Wx3 mam założoną.
Wielkie dzieki zatem czekam  :kwiatek:
Czy ktos probował zamontowac do klasycznego Wintec 2000 (nowego modelu) łęk 2x lub 3x wide?
wiem ze nie sa zalecane ale czy ktos probował?

Aleks jaki Ty masz model wide? Kiedys mialam wszechstronny, starsza wersje I nie bylam zadowolona.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 stycznia 2017 09:54
Jeny!!! Cobrinha PRZEPRASZAM  😡  😡 😡
Zapomniałam o tych łękach, już dziś mierzę i wysyłam Ci wymiary.

Co do winteca wide to ja mam wszechstronny, ten nowszy model ten dokładnie tylko bez systemu
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/WINTEC-Siodlo-wszechstronne-500-Wide-All-Purpose-z-systemem-CAIR/902

Mam też winteca 2000 ( nowy model ) ale nie próbowałam montować w nim łęków z wide. Podejrzewam, że o ile biały jeszcze może dałoby radę ( na miarce zdaje się jest do dopuszczalne ) to z szerszymi X to na bank raczej nie. Ten wintec wide jest bardzo szeroki jak płaszczka, winteci normalne, że się tak wyrażę mają inny kształt zupełnie. Nie wydaje mi się by terlica nie wide wytrzymała naprężenie od łęku wide, zwłaszcza tych szerszych.
Bardzo dziekuje.
Mam nowego 2000 z bialym łękiem ale nie mam szerszych by sprawdzic.
zadowolona jestes z wersji wide? Ja miakam ten starszy, pierwszy model I pomijajac ze srednio lezal to bylo bardzo sliskie I kiepskie do jazdy?
kupowalas nowe? Probuje znalezc uzywane ale nic  nie widze.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 stycznia 2017 20:04
Cobrinha
- łęk 2XW - u podstawy 27cm, na wysokość mierzone po wewnętrznej 9cm,
- łek 3XW - u postawy 28cm, na wysokość mierzone po wewnętrznej 8cm.

Kupowałam nowe, bo niestety nie znalazłam żadnego używanego w czasie kiedy mnie kupno interesowało, a sprawa była pilna. Trafiłam na dobry okres promocji i kupiłam z dużym rabatem. Kiedyś dość daaawno widziałam jakiegoś wide na sprzedaż na rv, ale one chyba rzadkie są w drugim obiegu w ogóle.
Jestem bardzo zadowolona, siodło leży na kobyle jakby było na wymiar. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobrze. Co do jazdy to nie jest śliskie, tzn ja nie mam takich odczuć choć najwięcej jeżdżę w wintec lite i myślałam, że to gładkie siedzisko w wide będzie mi przeszkadzać.

edit: przez jakiś czas wisiało na rv ogłoszenie o wide, ale dresażowym, już nie ma. Mnie uj nie interesowała.
Wielkie dzięki. Rozważam sprzedaz swojego Batesa ktory od jakiegos czasu sie kurzy w siodlarni I zakup wlasnie wide.
Pod koniec roku kupilam winteca 2000 I jestem bardzo zadowolona, mam niby Barefoot na Kluska ale nie do konca jestem zadowolona stad mysl ozakupie nowszej wersji wintec wide.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 stycznia 2017 17:49
Ja na grubą też mam Barefoot-a ale ... także nie jestem do końca zadowolona z tego siodła. Nie wiem jak u Was ale moje na niej się kręci. Na innych koniach jest ok, ale Kalina jest zbyt okrągła.
Ja bardzo polecam nowego winteca wide 🙂.
nie bijcie  :kwiatek: jak zmienić łęk w wintec pro dressage ,dośc stary model, szukam tych śrubek i ni huhu
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 lutego 2017 17:50
W niektórych wintecach odkręcają się kółka do napiersnika. Jak bardzo starszy to może być ze stałym łękiem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2017 19:26
Tak, w pro się odkręca "oczka"  napierśnika, a przynajmniej w pro wszechstronnym tak jest.
zobaczę i dam znać  :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 lutego 2017 12:27
Czy ma ktoś może zdjęcia w siodle Wintec Spory ujeżdżeniowym pod jeźdźcem? Internety wypluwają fotki samego siodła.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 marca 2017 09:21
Zaryzykowałam i mam finalnie tego Sporta, zresztą z naszych ogłoszeń.
Moje pierwsze syntetyczne, nie licząc jazdy testowej w Isabellce i Contourblocku.
Jestem mega pozytywnie zaskoczona. Nawet z całym osprzętem waży tyle co nic. Jest to monoflap, tybinka naleśnik bez zadnych klocków, a mimo tego fajnie się siedzi, nie latam w nim, siedzisko fajnie zasysa.
Inna sprawa, ze mam konia rencistę i jeżdżę głównie stępem 2x w tygodniu (ale w wyższych chodach też wypróbowane), zapewne w intensywnym użytkowaniu szybko by się zeszmaciło w porównaniu ze skórzanym. Niemniej jednak, na moje potrzeby jest super.




To se napisałam, a co 😉
Czy mógłby mi ktoś zmierzyć klocki skokowe przednie duze do winteca?  Za zdjęcie juz w ogóle byłabym mega wdzięczna  :kwiatek: mam małe klocki ale one są bardzo małe a jednak wolę mieć trochę wieksze oparcie a trochę się boję zamawiać w ciemno te duże bo sporo kosztują a w sklepach nie znają ich wymiarów a i zdjęcia różne widziałam wiec nie wiem nawet do końca jak one wyglądają...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się