Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

desire   Druhu nieoceniony...
27 listopada 2017 15:05
wkurzają mnie niewygwiazdkowane przekleństwa na forum, coraz tego więcej, co się z Wami dzieje ludziska?  🙁
Ktoś założy temat, który jest - ostrzeżenie, post pod postem - ostrzeżenie, za duże zdjęcie - ostrzeżenie, to takie rzeczy są zgłaszane, są kary, a wulgaryzmy (w regulaminie pkt.3 i pkt.4a) są już tolerowane?
To może niechaj modzi regulamin zmienią.  🙄 😉
Wkurza mnie nie skracanie linków. Co chwila się forum rozjeżdża  😤
wkurzają mnie niewygwiazdkowane przekleństwa na forum, coraz tego więcej, co się z Wami dzieje ludziska?  🙁
Ktoś założy temat, który jest - ostrzeżenie, post pod postem - ostrzeżenie, za duże zdjęcie - ostrzeżenie, to takie rzeczy są zgłaszane, są kary, a wulgaryzmy (w regulaminie pkt.3 i pkt.4a) są już tolerowane?
To może niechaj modzi regulamin zmienią.  🙄 😉

Ja uważam, że na wulgaryzmy stosowane z umiarem, w wyjątkowych przypadkach, można przymknąć oko.
Wkurza mnie użytkownik Zdrowy Koń. Prorok i cudotworca, mąci w wątkach, chwali się wiedzą tajemną tylko jakoś niechętnie się nią dzieli. Profesorowie z SGGW są zafascynowani jego zdjęciami o osiągnięciami tylko jakoś nic z tego nie wynika....
Po raz kolejny - nieskracanie linków. Jakaś plaga ostatnio! 😵 Przeglądam forum na telefonie i mam już w ignorowanych tak dużo ludzi nieskracających linki, że gubię tematy dyskusji.
Jak już gdzieś kiedyś pisałam - to czarna magia jest, wiedza dostępna dla wybrańców. Czyli w/g ciebie jak ktoś nie umie nie powinien korzystać z forum? Już i tak coraz częściej pada tekst "nie wstawię linka, bo nie umiem" i weź się człowieku domyśl o czym rozmawiamy... To mnie bardziej wkurza.
Może jakby samouczek dla "ogarniętych internetowo inaczej" powstał to problem by się rozwiązał  👀
SzalonaBibi chciałam ci dać instrukcję ale coś mi nie wychodzi  🤣
Jak już gdzieś kiedyś pisałam - to czarna magia jest, wiedza dostępna dla wybrańców. Czyli w/g ciebie jak ktoś nie umie nie powinien korzystać z forum? Już i tak coraz częściej pada tekst "nie wstawię linka, bo nie umiem" i weź się człowieku domyśl o czym rozmawiamy... To mnie bardziej wkurza.
Może jakby samouczek dla "ogarniętych internetowo inaczej" powstał to problem by się rozwiązał  👀


Przecież jest w technicznych, tytuł nie pozostawia żadnych wątpliwości:  "Jak wstawić zdjęcie ? Jak skrócić link ? - vademecum"    🙂

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,21614.0.html
SzalonaBibi, zgoda, wstawianie zdjęcia jest bardziej skomplikowane, bo trzeba wrzucić do galerii albo na jakąś inną platformę, ale skrócenie linka to naprawdę nie jest "wiedza dostępna dla wybrańców". trusia wstawiła link do instrukcji - serio, jest to aż tak trudne?

Gotowy link wklejamy pomiędzy [ url =       a    ] tutaj piszemy dowolny tekst [  / url ] i zamykamy. Oczywiście między znakiem równości a zamknieciem nawiasu nie powinno być spacji. Np.




SzalonaBibi, idąc Twoim tokiem rozumowania - dlaczego ja nie mogę korzystać normalnie z forum, jeśli to ktoś inny nie skraca linków?
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2018 13:00
Ja uważam, że jednak jak ktoś chce korzystać z forum czy jakiejkolwiek innej platformy to powinien przyswoić podstawowe zasady i praktyki. Skracanie linków i wrzucanie zdjęć to żadne roket sajens. No sorki, jak ktoś nie umie prowadzić samochodu, to nim nie jeździ po drogach 🙄 a działania na forum są duuuużo, dużo prostsze, dodatkowo są skróty w oknie odpowiedzi i 'urle' czy 'img' same się piszą, wystarczy zapamiętać gdzie wpisujemy link a gdzie tekst
SzalonaBibi, zgoda, wstawianie zdjęcia jest bardziej skomplikowane, bo trzeba wrzucić do galerii albo na jakąś inną platformę, ale skrócenie linka to naprawdę nie jest "wiedza dostępna dla wybrańców". trusia wstawiła link do instrukcji - serio, jest to aż tak trudne?

[quote author=trzynastka link=topic=21614.msg561397#msg561397 date=1271790803]
Gotowy link wklejamy pomiędzy [ url =       a    ] tutaj piszemy dowolny tekst [  / url ] i zamykamy. Oczywiście między znakiem równości a zamknieciem nawiasu nie powinno być spacji. Np.




SzalonaBibi, idąc Twoim tokiem rozumowania - dlaczego ja nie mogę korzystać normalnie z forum, jeśli to ktoś inny nie skraca linków?
[/quote]

Ja uważam, że jednak jak ktoś chce korzystać z forum czy jakiejkolwiek innej platformy to powinien przyswoić podstawowe zasady i praktyki. Skracanie linków i wrzucanie zdjęć to żadne roket sajens. No sorki, jak ktoś nie umie prowadzić samochodu, to nim nie jeździ po drogach 🙄 a działania na forum są duuuużo, dużo prostsze, dodatkowo są skróty w oknie odpowiedzi i 'urle' czy 'img' same się piszą, wystarczy zapamiętać gdzie wpisujemy link a gdzie tekst


Dlatego ja staram się nie wstawiać dłuższych linków, bo nie umiem... No ni cholery... Ja wiem gdzie jest instrukcja i ją próbowałam czytać... Tylko to w jakimś obcym dla mnie języku i nie rozumiem nic a nic... No po chińsku mogło by być - taki sam efekt.
Samochodem uczymy się jeździć od kogoś, na kurs idziemy... A kursów obsługi forów to raczej nikt nie robi. Poza tym wstawiając zbyt długi link nikomu nie zagrażam, co najwyżej utrudniam życie - to chyba jednak różnica.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2018 13:05
SzalonaBibi, ale czego nie rozumiesz w tym, co wrzuciła mundialowa?
Oczywiście, że jest różnica ale fakt, że nie zagrażasz nikomu wrzucając długi link to jednak - łamiesz zasady netykiety i regulaminu. Czyli tak, utrudniasz ludziom życie a po to ktoś wymyślił [url] i udostępnia korzystanie z niego na forum, żeby go używać. To nie problem zapytać się tutaj, jak coś zrobić ale serio, nie wiem co jeszcze można do tego obrazka dopisać, co tu jest niejasne?
No to jest niejasne, że dalej nie wiem co i jak zrobić, bo to po chińsku jest jak dla mnie... Nijak nie wiem o co chodzi i co zrobić... Cudem mi ktoś kiedyś pokazał jak wstawić zdjęcie do galerii, inaczej bym nie umiała... No i jak ono jest z aparatu a nie telefonu to nawet dla galerii za duże i też nie wstawię, bo nijak nie zmniejszę... Jakby mi ktoś mógł "na żywo" pokazać to pewnie bym załapała i umiała... Ale nie ma kto a z instrukcji nie pojmę.
Podczas pisania odpowiedzi na forum, nad polem tekstu masz emotki. A nad emotkami panel bardziej techniczny. Aby skrócić link musisz kliknąć ikonę ziemi (trzecia od lewej w dolnym rzędzie). W środek, pomiędzy jedno [ url ] a drugie   [ /url ] wpisujesz to, jak chciałabyś nazwać link (np. KLIK i wtedy cały link będzie wyświetlał się jako KLIK a nie jako ciąg niejasnych znaków). A odpowiedni, długi link wklejasz w pierwszym [url] w taki sposób [ url=itulecicałylink ].
SzalonaBibi, w góry nad oknem odpowiedzi w ikonkach masz kulę ziemską z kartką papieru - klikasz. Wstawia Ci się takie coś [ url ][/ url ]  (tylko bez spacji) i pomiędzy kwadratowe nawiasy wpisujesz to, co ma się wyświetlać jako skrócony link (np. klik) a w pierwszym nawiasie kwadratowym po literkach url wpisujesz = i po nim wklejasz link skopiowany z paska przeglądarki (czyli to, co chcesz skrócić, bez żadnych spacji). Juz prościej nie umiem. 😀

edit. pisałyśmy jednocześnie z infantil
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2018 13:16
SzalonaBibi,

[img]http://re-volta.pl/galeria/img/7558[/img]

zamiast www.revolta.pl dajesz link, który chcesz wstawić jest za długi
jeśli nie chcesz, żeby się wyświetlał 'klik' to piszesz czym jest link, np.
tu znajdziesz informacje, jak wstawić na forum link i zdjęcie
Czy teraz jasne?

oho, też jakoś z wami pisałam 😉
No ale czego konkretnie nie rozumiesz, bo trudno wytłumaczyć, bez zrozumienia czego nie rozumiesz.

Po kolei i po polsku

1. otwierasz nawais kwadratowy czyli to [
2. po nawiasie piszesz literki url
3. po literkach wstawiasz znak równości, czyli to =
4. po znaku równości wstawiasz link  -najłatwiej skopiować i wkleić, ale jeśli nie potrafisz skopiwoać i wkleić, przepisz dokładnie
5. Zamykasz nawais kwadratowy czyli to ]
6. Piszesz tekst jaki chcesz, żeby się pokazał, np. mam pieknego konia
7. otwierasz nawias kwadratowy, czyli to [
8. wstawiasz ukośnik czyli to /
9. piszesz literki url
10. zamykasz nawias kwadratowy czyli to ]
Już po takiej ilości instrukcji nie ma szans, żeby się nie udało  😀
Podczas pisania odpowiedzi na forum, nad polem tekstu masz emotki. A nad emotkami panel bardziej techniczny. Aby skrócić link musisz kliknąć ikonę ziemi (trzecia od lewej w dolnym rzędzie). W środek, pomiędzy jedno [ url ] a drugie   [ /url ] wpisujesz to, jak chciałabyś nazwać link (np. KLIK i wtedy cały link będzie wyświetlał się jako KLIK a nie jako ciąg niejasnych znaków). A odpowiedni, długi link wklejasz w pierwszym [url] w taki sposób [ url=itulecicałylink ].


SzalonaBibi, w góry nad oknem odpowiedzi w ikonkach masz kulę ziemską z kartką papieru - klikasz. Wstawia Ci się takie coś [ url ][/ url ]  (tylko bez spacji) i pomiędzy kwadratowe nawiasy wpisujesz to, co ma się wyświetlać jako skrócony link (np. klik) a w pierwszym nawiasie kwadratowym po literkach url wpisujesz = i po nim wklejasz link skopiowany z paska przeglądarki (czyli to, co chcesz skrócić, bez żadnych spacji). Juz prościej nie umiem. 😀

edit. pisałyśmy jednocześnie z infantil


No ale czego konkretnie nie rozumiesz, bo trudno wytłumaczyć, bez zrozumienia czego nie rozumiesz.

Po kolei i po polsku

1. otwierasz nawais kwadratowy czyli to [
2. po nawiasie piszesz literki url
3. po literkach wstawiasz znak równości, czyli to =
4. po znaku równości wstawiasz link  -najłatwiej skopiować i wkleić, ale jeśli nie potrafisz skopiwoać i wkleić, przepisz dokładnie
5. Zamykasz nawais kwadratowy czyli to ]
6. Piszesz tekst jaki chcesz, żeby się pokazał, np. mam pieknego konia
7. otwierasz nawias kwadratowy, czyli to [
8. wstawiasz ukośnik czyli to /
9. piszesz literki url
10. zamykasz nawias kwadratowy czyli to ]



To brzmi jaśniej, przy najbliższej okazji spróbuję. Dzięki  :kwiatek:
Moderatorzy mogliby to gdzieś podkleić, żeby każdy niekumający skracania linków przeczytał i może w końcu zapamiętał, bo przysięgam, jak jeszcze raz ktoś mi rozjedzie forum, to zacznę strzelać. 😀
Odświeżam, bo mnie właśnie mocno wkurzyło, że weszłam sobie z grubsza losowo w dwa różne wątki i w obu dostałam po oczach nieodmienionym "ów".
No ludzie! To się odmienia! Przez liczby, osoby i przypadki!!!
Ów - owa - owo!
Na owym żwirze, owo futro!
Wrrr!  👿
Murat-Gazon, ostatnio na jakiejś innej stronie (typu wyznania czy coś), przeczytałam hicior - ktoś chciał się popisać talentem pisarskim i napisał "ów historia zaczyna się..."  🤣 😵 Ja nie wiem, jak komuś w ogóle coś takiego przez palce przechodzi, dla mnie to bardzo nienaturalnie brzmi....
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 grudnia 2018 19:18
To jest nic, ja dzisiaj w cefałce przeczytałam "zaczołem".  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 grudnia 2018 20:14
Co to jest cefałka?  👀
Anderia   Całe życie gniade
10 grudnia 2018 20:15
CV  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 grudnia 2018 05:54
Serio w dobie wszechobecnego „bd” zamiast „będę” ktoś tworzy takie paskudy, w dodatku nabijając się z języka innych?
Plus zawsze myślałam, że to „siwi”, nie „cefał”...
Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2018 06:53
Facella, mnie zawsze zastanawia co robią ludzie z nadmiarem czasu, który zaoszczędzą pisząc "bd" zamiast "będę"...  🤔wirek: 😁
Niech każdy sobie pisze jak chce, choćby i z błędami, jeśli nie zna pisowni, byle dało się zrozumieć. Ja już wyrosłam z wiecznego poprawiania innych, każdemu się jakiś babol zdarzy, a po co ja mam czas swój poświęcać i nerwy na jakieś pierdoły. Zwłaszcza, co widać wyżej, kiedy nikomu się nie dogodzi i ZAWSZE znajdzie się cała drabina ludzi poprawiających się nawzajem, bo im nie leży np. słowo "cefałka" :P
Averis   Czarny charakter
11 grudnia 2018 08:19
Mnie po latach polonistyki takie święte oburzenie spowodowane błędami niezwykle bawi. Zwłaszcza, kiedy mówi się o tym jak o zbrodni: „jak on mógł to zrobić”, „to nie do pomyślenia”, „to skandal”. Ludzie błędy popełniają i popełniać będą. Takie ekscytowanie się czyjąś pomyłka służy chyba tylko podbudowaniu ego.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 grudnia 2018 08:47
ja też się przestałam czepiać po polonie. Natomiast, pracuję w rekrutacji i oczekuję jednak poprawnych językowo CV. Fajnie by było, gdyby kandydat włożył przynajmniej minimum wysiłku w sprawdzenie go. W komunikacji wewnątrz firmy się nie czepiam, bo to nie ma sensu. Niemniej, bardzo wysoko postanowiony manager poprawiający komuś jakąś językową pierdołę, w oficjalnym mailingu z milionem osób w CC, cieszy 😀

Facella, cieszę się, że myślisz. Przykro mi, że nie widzisz różnicy pomiędzy "zaczołem" a "cefałką", ale to raczej nie mój problem 🙂
https://sjp.pwn.pl/so/cefalka;5585389.html
[[a]]https://sjp.pwn.pl/szukaj/zacz%C4%85%C5%82em.html[[a]]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się