dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

vissenna   Turecki niewolnik
13 maja 2020 12:28
Dziewczyny.
Szukam czegoś na stawy i kościec dla roczniaka aby wspomóc w zdrowym rośnięciu. W rozsądnej cenie i najlepiej dodawane do paszy.
Co polecacie?  👀
[quote author=trusia link=topic=78.msg2928961#msg2928961 date=1589280586]
Powiedział też, żebym kupiła to co jest, póki jeszcze jest.


trusia, a ma nie być niedługo? Możesz rozwinąć temat?
[/quote]

Nie wiem nic więcej. Tak powiedział, a ja się na tym nie skoncentrowałam. Wydaje mi się, że może chodziło o to, że tak są zajęci, że nie mają czasu na robienie nowych mieszanek, nie tylko na zamówienie, ale też tych standardowych. Może ludzi do pracy brakuje. Ale to tylko moje zgadywanie

Wiem, że już dawno mówił, że chciałby się wycofać z badania siana, ale nie wiem czy faktycznie tak zrobił, bo od tamtej pory nie miałam potrzeby badania. Laboratorium, gdzie wysyłał, było mało odpowiedzialne.
vissenna, - Kieselgur Hippoveta? Ja merdałam sama z alledrogo msm z acerolą, ale to wychodzi tak spoko, że teraz zamówiłam. Nowość, więc opinii jeszcze nie ma.
dea   primum non nocere
13 maja 2020 12:51
trusia Ech, szkoda, że tak ogranicza biznes. No nic, jakby co to ja kupię tyle, żeby namieszać w odpowiednio większej ilości, poważę, namieszam. Tylko słabe, że wtedy zostaną "ogony", bo właśnie z całych opakowań to mi nie wyjdzie taka proporcja jak w mojej mieszance.
Na pewno suplementy pojedyncze "czyste" do mieszanek miała druga z Angielek od "Bez kopyt nie ma konia" (nie pamiętam nazwiska, ale postaram się namierzyć). Nie wiem tylko czy sprowadzanie z Wysp będzie opłacalne.

EDIT:
Znalazłam, Forageplus. Wysyłka sama 20 funtów... Na inne ceny nie patrzyłam. No ale jeśli nie będzie opcji lokalnej, to może warto, kupić jakiś większy zapas, na kilka koni się zgadać. Mają też mieszanki "standardowe", oparte na statystycznych badaniach siana z UK i Europy.
No niestety, "ogony" zostają. Jeśli niewielkie różnice, można trochę zaniżyć dawki, żeby ogony nie zostawały. Można też założyć “bank ogonów” i wymieniać się.


Ja merdałam sama z alledrogo msm z acerolą, ale to wychodzi tak spoko, że teraz zamówiłam. Nowość, więc opinii jeszcze nie ma.


Merdałaś? 🤣
trusia, - w moim otoczeniu "namerdać" znaczy "namieszać". Poprawne to pewnie nie jest, ale używam odruchowo.
Ok jestem w potrzebie , szukałam odpowiedzi ale w końcu w sumie nie znalazłam nigdzie konkretu.
Mam 2,5 letniego wałacha Fryzyjskiego Który rośnie jak szalony - przechodzi pod moją pieczę
Potrzebuje czegoś wzmacniającego układ kostno stawowy w fazie wzrostu
Pastwiskowany -trawa siano do oporu
Pasza-Hesta classic mix
ps.najlepiej wydajne i w jednym worku .

😡 😡 😡 doradzicie coś?

troche póżno na dofutrowanie , ale jakby co to mój nr 1 ze składem jest to - https://masterspolska.pl/produkt/opfok-20kg-pasza-dla-mlodych-koni-do-3-roku-zycia/ , nie jest tanie, ale takiego składu dla rosnacego młodziaka nie znalazłam w zadnej innej paszy
On był dofutrowywany ale teraz biore go do siebie i takiego Mixa jaki dostawał nie sklece sama.
Nie ta wiedza ,nie to doświadczenie i kiepsko z logistyką.
Dzięki !

edit.Opfok dla Fryza chyba chyba zbyt wysoko białkowe  👀 👀? zaraz naskrobie do ich konsultanta
edit2.Świetny formularz kontaktowy !

Edit 3.ktoś może mi polecić coś smakowo odpowiedniego dla wybrednych smakoszy?
ewentualnie co dodać do owsa i sieczki żeby koneser dal się zrobić w "konia" :P?
mam pytanie do osób które podają swoim koniom imbir, w jakiej ilosci podajecie ? czy ciągle czy z przerwami ? w jakim celu i czy efekty sa widoczne ? dzięki wszystkim którzy odpowiedzą  :kwiatek:
Czy orientuje się ktoś gdzie kupię aminokwasowy chelat magnezu? U Podkowy chyba już jest niedostępny, dodzwonić się też nie można do nich żeby się dowiedzieć co kolwiek.
kaloe, pytałam, na chwilę obecną odpowiedź jest taka, że nie sprzedają minerałów i witamin. Nie będę wyjaśniać dlaczego, bo nie wiem, czy mogę. Czy wrócą do sprzedaży - nie wiadomo.
Jak oceniacie suplementy z Over Horse ? Szczególnie te dość nowe w ofercie ? Ktoś testował ?
😀 Hej, chciałam Wam rzucić info o nowej marce suplementów dla koni w Polsce CIACH SPAM
Marka dobrze znana i ceniona w UK i USA, od niedawna również w Polsce. Naprawdę bardzo dobry skład, przebadany klinicznie i potwierdzony naukowo. 
Suplementy były tworzone z myślą o koniach wyścigowych, które mają naprawdę wysokie wymagania jeśli chodzi o suplementacje, dopiero po czasie wprowadzono je do sprzedaży.
Jak ktoś miał styczność z tymi suplementami to fajnie jakby dał znać, jestem ciekawa waszych opinii  🙂
Literówki niech sobie na stronie najpierw poprawią bo ja nic nie rozumiem taki kołchoz językowy:
"Wymieszaj z paszą i podziel między posiłkami ma 2-3 porcje dziennie.

Jeżeli stosujesz produkt po raz pierwszy możesz podać dawkę dla zwiększonego zapotrzebowania przez 14 dni, a następnie zmniejszyć ją do dawki podtrzymującej.
"
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 lipca 2020 12:46
Możecie polecić coś na rozbudowe mięśni? Poza pracą rzecz jasna 🙂
Mam podawać kucynce przez jakiś okres czasu coś porządnego, miał być w składzie selen i witamina E.
Robaczek M. mi się kiedyś sprawdziło fajnie equina myofortil
muscle maker z horseline 🙂
Robaczek M., - gold medal hippovetowy 🙂
Jakieś opinie o suplementach Pokusa Horse Line ? Ostatnio mam wrażenie, że ich reklama mi niemal z lodówki wyskakuje. Zastanawiam się jak z realna jakością ?
Gillian   four letter word
31 lipca 2020 18:01
Jakość jest bardzo dobra. Jak dla mnie bomba za dobre pieniądze. Widziałam mega efekty po kolagenie między innymi.
Też polecam 🙂
Ja podałam dwa pudełka Gamma-Oryzanolu z Pokusy i w sumie nie wiem, czy widzę jakieś efekty, trudno powiedzieć.

Chciałabym teraz podawać go w otrębach ryżowych, możecie mi polecić najlepszy produkt, w który warto zainwestować?
Meise, mi kilka osób polecało te:

https://www.ntb24.pl/NTB_PrebioRice

Sama kupiłam dla swoich, całkiem chętnie jedzą 🙂
Meise, ja polecam z Nuby, cena duzo przyjemniejsza
Meise, ja polecam te co xxagaxx podlinkowala. Klucz polega na tym, ze to nie są po prostu czyste otręby jak np. Nuba czy Pro Linen czy inni. I to te dodatki „robią robotę”, chociażby soja.
A czy otrębami przypadkiem nie można zatkać konia? Opis wygląda bardzo zachęcająco.. Chętnie bym coś dodała na podtuczenie konia.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
02 sierpnia 2020 11:09
Dziękuje za pomoc 🙂
Wet mi wczoraj polecił ten preparat https://hayloft.pl/produkt/more-muscle-solution i tak się zastanawiam czy jest w nim coś super dodatkowego czy może zna tą firme i dlatego poleca te suplementy. Da ktoś rade rzucić okiem na skład?
Nie ukrywam, że wolałabym coś innego bo ten Cortaflex wszędzie ma czas oczekiwania na produkt ok 14 dni, a chciałabym podawać coś już teraz. No chyba że jest w nim coś lepszego to nie ma sprawy, poczekam na zamówienie 🙂
Jakie suple polecacie na kaszel?
Kucyk kaszle takim krótkim odkaszlnięciem, jakby "kłaczek wpadł". Pierwszym razem myślałam, że przez jedzenie bo akurat jadł, dziś natomiast po prostu jak stał. Właścicielka pensjonatu mówiła, że też słyszała i wyglądało to identycznie. Nie mam pojęcia, czy coś pyli, czy przez suszę, nigdy natomiast nie miał takich problemów więc chciałabym zadziałać wspomagająco już teraz.
Jakieś opinie o suplementach Pokusa Horse Line ? Ostatnio mam wrażenie, że ich reklama mi niemal z lodówki wyskakuje. Zastanawiam się jak z realna jakością ?


Klami przetestowałam już chyba wszystkie suple od nich i śmiało mogę powiedzieć że są to bardzo dobre preparaty w przystępnej cenie. Dla mnie fenomenem jest boswelia - widać zdecydowanie efekt, tak samo mega efekt widzialam po muscle maker tylko tym z gamma oryzanolem. Kaszlaki stoją na respirolu od nich i też widze różnice że jest ciut gorzej oddechowo jak go nie dostają.  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się