dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

espana te drożdże co pokazujesz faktycznie wyglądają w porządku 🙂 może dzięki tym pozostałym dodatkom są mniej intensywne w zapachu. Pewnie spróbuję, bo opcja wydaje się ok 🙂
Jak to jest z podawaniem kilku suplementów jednocześnie, żeby przy tym zapotrzebowanie na witaminy i wszystkie mikro, makroelementy było zbilansowane? Konkretniej to podawałam do tej pory jako uzupełnienie witaminy ogólne Hovelera reformin plus. Teraz z zalecenia chcę wprowadzić Gold Medal Hippolyta jako wsparcie mięśni i Equimins Hoof Mender, ponieważ musimy wzmocnić róg kopytowy. Klacz miała dopiero co robione wyniki krwi, wszystko w normie, więc nie chcę też przedobrzyć, zależy mi aby jakoś sensownie to zbilansować. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź ☺️
Jak to jest z podawaniem kilku suplementów jednocześnie, żeby przy tym zapotrzebowanie na witaminy i wszystkie mikro, makroelementy było zbilansowane? Konkretniej to podawałam do tej pory jako uzupełnienie witaminy ogólne Hovelera reformin plus. Teraz z zalecenia chcę wprowadzić Gold Medal Hippolyta jako wsparcie mięśni i Equimins Hoof Mender, ponieważ musimy wzmocnić róg kopytowy. Klacz miała dopiero co robione wyniki krwi, wszystko w normie, więc nie chcę też przedobrzyć, zależy mi aby jakoś sensownie to zbilansować. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź ☺️


W Twoim przypadku zapytałabym panie z Hippolyta, mają dużą wiedzę i doczytają składy suplementów z innych firm 🙂
Dziękuję fabapi, skontaktowalam się 🙂
Szukam czegoś żeby mój kary koń znowu był kary 😉 Generalnie wygląda top, błyszczy się jak nienormalna itd, ale mam wrażenie, że jest za brązowy jednak, że gdzieś chyba nam miedzi/cynku brakuje. Macie może coś sprawdzonego? Nie bardzo chciała bym iść w Heste, bo to są trzy stówki na dzień dobry, a chłopak nie ma jakiś dramatycznych niedoborów. Kiedyś dawałam biotynę z miedzią i czubkiem od podkowy, nawet fajnie zadziałała, ale może ktoś ma lepszy pomysł?
keirashara, Hesta nie jest co prawda budżetowa, ale działa. W przeciwieństwie do wielu tańszych suplementów.
Klami, - wiem, wiem, ale chłopak nie ma poważnych niedoborów, więc mam nadzieję, że jednak czymś tańszym ogarniemy. Hestą uzupełniałam mangan i wiem jak działa, ale tu musiałabym kupić dwie i trochę mnie to boli 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 lutego 2020 23:39
A coś takiego?
Derby Zink, jeszcze Makana ma cynk pro
keirashara miedź ma jeszcze foran i sama chyba wypróbuje na tym moim karym, bo po ogoleniu zrobił się gdzieniegdzie brązowawy, a był czarny, czarny  🤔 a tak to też się ładnie błyszczy
Mam pytanko w sprawie MSM i selenu, czy mogę stosować te dodatki dla konia cały rok czy z przerwami czy wystarczy raz do roku wspomóc ?
Moon   #kulistyzajebisty
22 lutego 2020 06:39
My po miesiącu stosowania Chevinalu. Napiszę jedno: WOW.  😲 kulisty o kondycji terminatora, nie pocącego się nawet po słusznym treningu skokowym z turbo doładowaniem mi bardzo odpowiada  😜 no i sierść ma świecącą, taką „śliską” i gładką w wersji ogolonej (a bywało ze była matowa, zwichrzona i szorstka w dotyku) no jest szał.  😲  💘
A ja w sumie mogę wlecieć z opinia o yarrowia equinox Classic. Wzięłam na próbę opakowanie 1,5 kg i przez pierwsze 2 dni mój koń (wybredny) trochę zostawiał tych granulek, ale potem wyjadał wszystko  😅 co najważniejsze poprawiła mu się sierść, po listopadowym goleniu zrobiło mu się zapalenie mieszków włosowych i coś nie chciała odrosnąć, po 2 tygodniach sierść wróciła do stanu przed goleniem, jest miękka i błyszcząca  😅 no i apetyt tez się utrzymuje (od początku stycznia nie chciał dojadac, albo w ogóle zostawiał posiłki)  :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 lutego 2020 14:05
Mam pytanko w sprawie MSM i selenu, czy mogę stosować te dodatki dla konia cały rok czy z przerwami czy wystarczy raz do roku wspomóc ?


Możesz. Selen nawet powinnaś jeśli macie niedobory. To jest suplementacja dożywotnia.
Polecacie jakieś suple na strzykające stawy? Sześciolatek jest klinicznie czysty, rtg też bez zarzutu. Jednak cały czas go słychać jak chodzi.
U nas znowu stawy o dziwo nie strzykają, ale gadałam z trenerką, że z racji wieku może by tak zafundować zwierzowi wiosenną kurację na stawy, więc też chętnie poczytam 🙂 Dokopalam się, że można kupić na alledrogo MSM i wit C/acerole i zmiksować - czy jakaś dobra dusza podrzuci proporcje i podpowie, czy coś jeszcze tam ma wpaść? Nie chciałabym przepłacać za konika na etykiecie, jak nie ma, tfu, tfu, problemów 😉

Co do miedzi, to ostatecznie zbadałam ten włos i wyszło, że to tylko moja osobista paranoja 😂
keirashara, wg Dromy na 9 części MSM przypada 1 aceroli.
_Gaga, - dziękuję pięknie :kwiatek:
Czy ktoś może polecić witaminy dla niejadka? Miałam Hoveler Reformin Plus i niestety mój młody pogardził.
chesnut nie znam konia, który by tych nie zjadł, pachną jak pasza, nie jak witaminy i są w łatwej do podania formie
https://loft-hr.pl/podstawowe/1819-p1819-gemuse-krauter-mineralien-st-hippolyt.html?search_query=gemuse&results=4
Eggersanna chyba tez kazdy zjada, bo to w formie jak cuksy.
[quote author=_Gaga link=topic=78.msg2917912#msg2917912 date=1584823300]
keirashara, wg Dromy na 9 części MSM przypada 1 aceroli.
[/quote]

I faktycznie pomoże na strzykające stawy (bez wyraźnej przyczyny zdrowotnej)
chesnut nie znam konia, który by tych nie zjadł, pachną jak pasza, nie jak witaminy i są w łatwej do podania formie
https://loft-hr.pl/podstawowe/1819-p1819-gemuse-krauter-mineralien-st-hippolyt.html?search_query=gemuse&results=4


Też polecam. Mam na stajni marudy w temacie dodatków czy pasz i wszystkie wcinały te witaminy bez zastanowienia.
Nique, - u nam akurat nie strzykają, my prewencyjnie z okazji 17 urodzin pana konia 🙂 Właśnie trenerka się śmiała, że to aż dziwne, ale jakiś nawóz już mu się należy.
Ciągle go biorą za 9-10 latka i mam nadzieję, że tak zostanie, chłopak jeszcze trochę pośmiga. Nawet nasza wet mu odjęła 4 lata, a zna nas już 10 🤣 

Też polecam gemuse, ja je uwielbiam za formę, czasami wrzucałam same i koń wciągał 😀
keirashara u mojego prawie 9-latka (boże... kiedy to się stało  🤔, nie dawno miał 4...) coś tam strzyka więc wolałabym zadziałać prewencyjnie.
Mój Gemüse-Kräuter też wcinał, aż się uszy trzęsły.

Słuchajcie, chcę zrobić mojemu koniowi badanie krwi, podejrzewam niedobory selenu. Koń był kruczokary, teraz zrobił się jakiś podpalony i matowy, schudł (tutaj były różne przyczyny, na pewno stres), oprócz tego nie odrasta mu wygolona sierść.

Czy pobranie krwi do badania mam zgłosić weterynarzowi i on się tym zajmie?

Jeżeli moje przypuszczenia się sprawdzą czym najlepiej suplementować ten pierwiastek?
Meise, tak, mówisz wetowi Co chcesz zbadać. Najpierw zrobić badania nie tylko selenu, ale już takie porządne makro I mikro elementów. Można też zbadać włos. Polecam takie badania raz na rok aby zobaczyć jak ogólny stan zdrowia.
Tak tak, chce zrobić takie kompleksowe badanie, idzie wiosna i chcę konia przygotować na treningi i więcej pracy  🙂
Badanie z włosa też wet?
Meise, - nie, samemu można. Hippovet ma w swojej ofercie, w dwóch wersjach - są opisane na ich sklepie co i jak 😉
A co wykaże mi takie badanie z włosa, czego nie wykaże krew? I na odwrót :P
Meise, włos daje ci pogląd na to jak sytuacja wygladała kilka miesiacy temu, dajac pogląd jak dieta się sprawdza itp. Krew to sytuacja mniej wiecj tu i teraz. Warto porównać wyniki i zobaczyć czy coś się zmieniło, pokrywają sie itp. Warto też takie wyniki skonsultowac z jakimś końskim dietetykiem, np. właśnei z Hippovetem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się