Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

poprzednia następna
Strony: 1 ... 194 195 [196] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło  (Przeczytany 875883 razy)
Kottex

« #5850 : Listopad 20, 2020, 12:07:51 »
Odpowiedz cytując
Balanga1988 Mattes robi świetne produkty, jeśli szukasz czegoś z futrem to wg mnie nie ma nic lepszego. Warunek jest tylko taki że musisz mieć odpowiednio szerokie siodło, bo futro jest grube i zawsze Ci zabierze conajmniej jeden rozmiar.
Plus fajna jest opcja z korektą, najlepiej taka gdzie możesz i przód i tył zmieniać - jeśli jesteście w trakcie rehabilitacji i nabudowywania to myślę że jest to opcja dla Ciebie, bo koń może się szybko zmieniać i dzięki możliwości korekty będziesz mogła na bieżąco reagować i dopasowywać.
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #5851 : Listopad 20, 2020, 12:25:18 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś wie czym się różni podkładka ta:
https://www.gnl.pl/podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-acavallo-gel-memory.html

od tej:
https://www.gnl.pl/podkladka-acavallo-grip-system-memory-foam-half-pad-24h.html
i tej:
https://www.equishop.com/pl/podkladka-pod-siodlo/12041-acavallo-podkladka-pod-siodlo-memory-acavallo.html

W sensie jeśli chodzi o grubość?
HELP ME PLEASE kwiatek
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2020, 12:28:57 wysłane przez Perlica » #link
Balanga1988

« #5852 : Listopad 20, 2020, 13:07:50 »
Odpowiedz cytując
Kottex  dziękuje za pomocne informacje. Mam jeszcze pytanie, odnośnie futra na podkładkach, są one podszyte futrem od spodu, ale podkładkę kładę na czaprak wiec jakie jest działanie takiej podkładki?
#link
xxagaxx

« #5853 : Listopad 20, 2020, 13:37:12 »
Odpowiedz cytując
Perlica, no jak jest slim to dobrze ze wypada cieniej uśmiech
Jak sa problemy z siodlem to imo najlepiej wszelkie wersje correction.
#link
Balanga1988

« #5854 : Listopad 20, 2020, 13:58:05 »
Odpowiedz cytując
Kottex  dziękuje za pomocne informacje. Mam jeszcze pytanie, odnośnie futra na podkładkach, są one podszyte futrem od spodu, ale podkładkę kładę na czaprak wiec jakie jest działanie takiej podkładki?

"Stosowanie wełny bezpośrednio na koński grzbiet ułatwia rozluźnienie, a co za tym idzie nabudowanie prawidłowej muskulatury" - dokładnie chodzi mi o zapis z cytatu który znalazłam w jednym z sklepów jeździeckich
#link
Perlica

« #5855 : Listopad 20, 2020, 14:33:14 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx, Jestem upośledzona i nie wiem do któregi postu odpisujesz.

Korekta mi nie potrzebna, bo siodlo leży dobrze tylko koń chudszy i potrzebuje na czas tycia.
Mattes spełnia swoją rolę, ale mnie po nim bolą plecy, więc coś na memory potrzebuje.

Acavallo mi odpisało że najgrubsza jest AC210.
#link
Kottex

« #5856 : Listopad 20, 2020, 14:38:06 »
Odpowiedz cytując
Balanga1988 Mattes oprócz podkładek ma w swojej ofercie całą masę różnego rodzaju czapraków gdzie futro bezpośrednio styka się z końskim grzbietem, jak również popręgi obszyte futrem czy ochraniacze... Więc myślę że może ten zapis akurat bardziej pasowałby do tych produktów... co nie oznacza że podkładka nie przynosi korzystnych efektów - podobnie jak większość innych podkładek, kładziesz je na czaprak a mimo to przynoszą korzyści. z najważniejszych to równomierne rozłożenie ciężaru na jak największą powierzchnię i amortyzacja wstrząsów. Futro odsuwa też trochę siodło od grzbietu więc chroni wyrostki kolczyste, co przy koniach z KKS może mieć duże znaczenie.

Produkt jest dobry, a czy sie u Ciebie sprawdzi to już trzeba konia zapytać wink Ja powiem tak - do niedawna byłam wielką fanką super dopasowanego siodła pod konia + cieniutkiego winderena. Tylko że mój 7 letni koń rozbudował sobie tak mocno przykłebie że coś przestało pasować... Niby z pomiarów łęk 33, do tego ogromne łopaty, więc wybrana wełna żeby je pomieścić... i choć wyglądało na dopasowane na tip top to ewidentnie go coś ściskało z przodu. Więc zmieniłyśmy z saddlefitterką koncepcję poszerzyłyśmy o 2 rozmiary  emoty327 do tego mattes z korektą z przodu (podniesione o 1 cm) i koń chodzi jak marzenie, cały przód luźniutki i w ciągu miesiąca zauważalna poprawa linii grzbietu, szczególnie przy kłębie.
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5857 : Listopad 20, 2020, 14:45:11 »
Odpowiedz cytując
Podrzuci mi ktoś długość Mattesa ujeżdżeniowego S i M między futerkami z przodu i z tyłu? Najlepiej nie po kręgosłupie, tylko tam, gdzie panele leżą? Bo niby siodło 17", ale panele to mam jak od 15", więc powinno mi wejść w S.
#link
Perlica

« #5858 : Listopad 21, 2020, 09:01:06 »
Odpowiedz cytując
Acavallo mi odpisało jasno, więc wszystko już wiem uśmiech
#link
kasska

« #5859 : Listopad 21, 2020, 23:05:32 »
Odpowiedz cytując
Czym domyć niegdyś przezroczysty żel (Acavallo), tak żeby mu nie zaszkodzić, żeby nie zaczął się jakoś strasznie kleić itp ?
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5860 : Listopad 22, 2020, 02:10:11 »
Odpowiedz cytując
Czym domyć niegdyś przezroczysty żel (Acavallo), tak żeby mu nie zaszkodzić, żeby nie zaczął się jakoś strasznie kleić itp ?
Wodą. Serio. Też nie wierzyłam, ale zostało mi to naocznie udowodnione, że dało się go doczyścić wodą. Był jak nowy. Ciepła woda i dużo szorowania samymi rękami. Ze 20 minut szorował, ale doszorował, a żel bez żadnej zmiany tekstury.
#link
gllosia

« #5861 : Listopad 22, 2020, 19:36:53 »
Odpowiedz cytując
Dokładnie, na wszystkie żele zwykła woda, ja mam w zwyczaju, jeśli zelu uzywam, to po kazdym uzyciu przemyc w wiaderku z woda, w tedy wszystki wlosy, kurz, piach odpada i zel jest jak nowy. Choc nie polecam zostawiac zeli w wodzie na dluzej, bo moze sie zdarzyc, ze sie odbarwia i troche jakby "rozmiekna".
#link
Dorcysia

Moje ogłoszenia
« #5862 : Listopad 23, 2020, 14:52:00 »
Odpowiedz cytując
Podrzuci mi ktoś długość Mattesa ujeżdżeniowego S i M między futerkami z przodu i z tyłu? Najlepiej nie po kręgosłupie, tylko tam, gdzie panele leżą? Bo niby siodło 17", ale panele to mam jak od 15", więc powinno mi wejść w S.
Podkładka S ma długości całkowitej 47cm, więc pomiędzy futrami ma 37cm, Podkładka M ma długości całkowitej 52cm, i pomiędzy futrami 42cm
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5863 : Listopad 24, 2020, 11:42:56 »
Odpowiedz cytując
Podkładka S ma długości całkowitej 47cm, więc pomiędzy futrami ma 37cm, Podkładka M ma długości całkowitej 52cm, i pomiędzy futrami 42cm
Dzięki wielkie. uśmiech Nie wiedziałam, ile tego futra.
#link
Strony: 1 ... 194 195 [196] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.14 sekund z 19 zapytaniami.