Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

poprzednia następna
Strony: 1 ... 195 196 [197] 198 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło  (Przeczytany 911331 razy)
Meise

« #5880 : Grudzień 10, 2020, 11:45:16 »
Odpowiedz cytując
A mnie męczy od wczoraj temat podkładek Kentucky...

Czy ktoś ma? anai, Ty masz tą na wzór Mattesa? Bardzo zadowolona jesteś? Ona jest w grubości porównywalna?  oczy2

Jak kupiłam Mattesa głównie po to, żeby zawęzić trochę siodło, bo łęk za bardzo się zbliżał do kłębu i za mało miejsca tam było.
#link
"Spólnik mych przygód, przyjaciel stary,
Drogi mój rumak, rumak mój kary,
Lżejszy nad wiatr, niż zamieć burzliwa [...]"
Constantia

Adhibe rationem difficultatibus

« #5881 : Grudzień 10, 2020, 20:40:29 »
Odpowiedz cytując
Puma i Sasini dziękuję bardzo za podpowiedzi  kwiatek Jakoś nie wpadłam na to że mattes jest w wersji bez obszyć.
#link
anai

« #5882 : Grudzień 10, 2020, 21:09:45 »
Odpowiedz cytując
Meise, niestety nie, mam mattesa. Z kentucky mam popręg i nauszniki oraz futrzany kantar wink
#link

Klami

Moje ogłoszenia
« #5883 : Grudzień 10, 2020, 23:22:46 »
Odpowiedz cytując
Meise, xxagaxx ma. Niedawno siodlalam sobie jej dziewczynkę, wiec jestem pewna.
#link
TheColourfulSmile

Moje ogłoszenia
« #5884 : Grudzień 14, 2020, 09:52:16 »
Odpowiedz cytując
Czy sa jakieś podkładki futrzane, które mają podobną grubość do mattesa ale niższą cenę? Jakościowo nie muszą być jakieś super
#link
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #5885 : Grudzień 14, 2020, 09:58:20 »
Odpowiedz cytując
TheColourfulSmile, swojego czasu na Allegro były sprzedawane, ponoć w całkiem niezłej jakości i cenie podkładki - parforce, czy jakoś tak. Nie miałam w ręku, ale opinie, jak na produkt za 160zł, były całkiem spoko.
+ Yorkowe futra też podobno są not bad.
#link
faith
Global Moderator

Moje ogłoszenia
« #5886 : Grudzień 14, 2020, 11:13:49 »
Odpowiedz cytując
Par force sa super uśmiech
Tylko warto podac przy zamowieniu dlugosc jaka ma miec podkladka i czy z tunelem czy bez. Robia tez z kieszeniami na wklady korekcyjne uśmiech
Mam od nich w tej chwili futro na siodlo i tez jest super uśmiech
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #5887 : Grudzień 14, 2020, 11:50:04 »
Odpowiedz cytując
Ja mam dwie Horze (różne model) trwałe i fajne, też mogę polecić.
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5888 : Grudzień 14, 2020, 11:54:48 »
Odpowiedz cytując
Parforce są bardzo spoko, ale  koło grubości Mattesa to nawet nie stały.
Chociaż nie wiem w takim razie, co masz na myśli, TheColourfulSmile. Bo jakość futra to właśnie długość i gęstość włosa, więc nie może być futro długości Mattesa i nie być bardzo dobrej jakości.
Mnie personalnie Parforce zawiódł. Po praniu mocno klapnął, futro jest dość szorstkie i matowe, przez co się kołtuni. Mam je od kwietnia i na BF jednak zamówiłam Mattesa. Chyba mój poprzedni czaprak z Christa, w który najchętniej spałabym, wtulona twarzą, mnie trochę zbyt rozpieścił. duży uśmiech
#link
TheColourfulSmile

Moje ogłoszenia
« #5889 : Grudzień 16, 2020, 14:58:54 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny za polecenia!

Chociaż nie wiem w takim razie, co masz na myśli, TheColourfulSmile.

Chodziło mi o "żywotność" futra wink
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5890 : Grudzień 16, 2020, 15:07:38 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny za polecenia!

Chociaż nie wiem w takim razie, co masz na myśli, TheColourfulSmile.

Chodziło mi o "żywotność" futra wink
No to Parforce według mnie sporo odstaje od wcześniej wspomnianego Christa. Mattesa dopiero będę testować. Mój Christ był czaprakiem, pranym kilka razy i po każdym praniu i rozczesaniu jak nówka sztuka. Sprzedałam go po roku, to nadal futro jak od nówki. A ja jestem wyczulona na to, bo jak mi ktoś pokazuje "futro w idealnym stanie", posklejane i pokołtunione, to dla mnie to stanowczo nie jest stan nawet dobry. A Parcofce'a jak uprałam, to stracił mocno. Plus samo wypełnienie podkładki się odkształciło w praniu, jakby "złamało". Dopiero po kilku jazdach podkładka zaczęła znów leżeć prosto sama z siebie. Futro jest nie tylko krótsze ale też sporo rzadsze. Jasne, cena bardzo przyjemna, ale trzeba brać to pod uwagę.
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #5891 : Grudzień 22, 2020, 16:09:47 »
Odpowiedz cytując
Czy mamy tu osobę z bolącym plecami?
Potrzebuję podkładki która wesprze moje plecy. Bardzo wygodnie jeździ mi się na winderenie ale niestety koń nie jest z niej zachwycony. Potrzebuje czegos co będzie pasować nam obu. Niestety w mattesie już po 15min chciałam zsiąść
Czy ma ktoś porównanie acavallo i winderena?
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5892 : Grudzień 22, 2020, 16:17:55 »
Odpowiedz cytując
Czy mamy tu osobę z bolącym plecami?
Potrzebuję podkładki która wesprze moje plecy. Bardzo wygodnie jeździ mi się na winderenie ale niestety koń nie jest z niej zachwycony. Potrzebuje czegos co będzie pasować nam obu. Niestety w mattesie już po 15min chciałam zsiąść
Czy ma ktoś porównanie acavallo i winderena?
A próbowałaś czegoś na siodło? Acavallo lub właśnie Mattesa?
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #5893 : Grudzień 22, 2020, 16:24:53 »
Odpowiedz cytując
Mam super miękkie siedzisko na cielęcej skórze wiec raczej nie w tą stronę smutek
#link
Gillian

four letter word

« #5894 : Grudzień 22, 2020, 17:06:09 »
Odpowiedz cytując
 Ja myślałam, że mnie plecy nie bolą po Winderenie ale okazuje się, że to działało dopóki skakałam. Jak codziennie stępuję godzinę to bóle wróciły. Zamieniłam na Torpola i jak ręką odjął 8|  jestem zachwycona, jest mi miękko, jest mi cudnie.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #5895 : Grudzień 22, 2020, 17:12:59 »
Odpowiedz cytując
Gillian, ale co Torpola konkretnie?
#link
Gillian

four letter word

« #5896 : Grudzień 22, 2020, 17:51:04 »
Odpowiedz cytując
O ja zjadło mi, podkładka ta: klik
#link
xxagaxx

« #5897 : Grudzień 22, 2020, 20:57:04 »
Odpowiedz cytując
Gillian, a to nie jest zwykłe memory?
#link
olga96

Moje ogłoszenia
« #5898 : Grudzień 22, 2020, 22:49:17 »
Odpowiedz cytując
Co do torpola, nigdy ich nie miałam w ręku- czy w tych podkładach  z magnesami można je wymacać? Jakos cały czas mam wizje wgniatających się krążków pod naciskiem siodło + jeździec
#link
Gillian

four letter word

« #5899 : Grudzień 22, 2020, 23:08:59 »
Odpowiedz cytując
Zapewne tak, choć zachowuje się bardziej jak puchata chmurka  kocham
#link
Perlica

« #5900 : Grudzień 27, 2020, 15:01:27 »
Odpowiedz cytując
Gillian, tania nie jest. A jaka grubość ?
Szukam cienkiej podkładki jak Winderen standard, ale nie będącej Winderenem, bo na zimę wiadomo potrzeba mi coś nie twardniejącego.
Ktoś ma tą Kentucky ?
https://www.ntb24.pl/Kentucky_AnatomicHalfPadAbsorb
#link
Gillian

four letter word

« #5901 : Grudzień 27, 2020, 17:56:54 »
Odpowiedz cytując
Nie jest cienka. To na pewno. Raczej taka poduszeczka niż Winderen. Zdecydowanie różnią się grubością.
#link
Perlica

« #5902 : Grudzień 27, 2020, 18:08:15 »
Odpowiedz cytując
Gillian, dzięki. To opada na pewno.

Edit:
Czy ktoś ma taką podkładkę z Acavallo:
https://arcus-konie.pl/acavallo-podkladka-cc-memory-foam-virgin-woolmark-half-pad-ac221-p-13320.html

Ma 21,5mm.

A ktoś widział na żywo taką nowość:
https://www.horse-green.com/en/horse/equipment/pads-and-lambskins/horse-ecological-double-felt-saddlepad.html

Ta ma 20 mm.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2021, 12:01:07 wysłane przez Perlica » #link
dairoxroxi

Moje ogłoszenia
« #5903 : Luty 13, 2021, 00:52:18 »
Odpowiedz cytując
Gillian, tania nie jest. A jaka grubość ?
Szukam cienkiej podkładki jak Winderen standard, ale nie będącej Winderenem, bo na zimę wiadomo potrzeba mi coś nie twardniejącego.
Ktoś ma tą Kentucky ?
https://www.ntb24.pl/Kentucky_AnatomicHalfPadAbsorb

Miałam podkładkę Kentucky z tą skórzaną wstawką. Ogólnie podkładka fajna i dobrej jakości, ale bardzo gruba. Używałam jej pod siodło, które było stanowczo za szerokie, a było naszym siodłem przejściowym pod zajazdkę.

Przy okazji, mam winderena comfort i całkiem dobrze nam się sprawuje, ale muszę trochę dopchać przód. Zastanawiam się nad mattesem z korekcją. Nigdy nie jeździłam z futrem, jest jakaś super różnica?  icon_redface
#link
Alaska

« #5904 : Luty 14, 2021, 13:03:28 »
Odpowiedz cytując
Pytanie co do Mettesa i płynu Melp:

Kupiłam nowy popręg i do niego jest próbka płynu Melp, wytestowałabym go ale na podkładce, która chętnie bym teraz wyprała, bo koń nie pracuje. Dotychczas prałam ją w perwollu i żyje już 10 lat wink.  Nigdzie w ulotce ani na opakowaniu, nie napisali ile tego dać na jedno pranie/pokładkę/ popręg. Cały na raz 50 ml?  oczy2 Ile wy dajecie?
#link
Sivrite

Moje ogłoszenia
« #5905 : Luty 14, 2021, 13:06:08 »
Odpowiedz cytując
Pytanie co do Mettesa i płynu Melp:

Kupiłam nowy popręg i do niego jest próbka płynu Melp, wytestowałabym go ale na podkładce, która chętnie bym teraz wyprała, bo koń nie pracuje. Dotychczas prałam ją w perwollu i żyje już 10 lat wink.  Nigdzie w ulotce ani na opakowaniu, nie napisali ile tego dać na jedno pranie/pokładkę/ popręg. Cały na raz 50 ml?  oczy2 Ile wy dajecie?

Według producenta 50-75 ml w zależności od stanu zabrudzenia.
#link
Alaska

« #5906 : Luty 14, 2021, 13:08:25 »
Odpowiedz cytując
O dzięki! Być może jestem ślepa, ale przeczytałam wszystko i nie mogłam się doczytać wink
#link
dairoxroxi

Moje ogłoszenia
« #5907 : Luty 17, 2021, 12:25:47 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś wie jak się ma grubość winderena comfort do mattesa korekcyjnego?  oczy2
#link
xxagaxx

« #5908 : Luty 17, 2021, 12:35:21 »
Odpowiedz cytując
dairoxroxi, co dla ciebie oznacza mattes? Z futrem czy bez? Jeśli z to normalna długość futra?
Według mnie winderen wypada cieniej niż standrdowy mattes.
#link
Perlica

« #5909 : Luty 17, 2021, 12:37:07 »
Odpowiedz cytując
dairoxroxi, tego wogóle nie da się porównać, bo winderen się dopasowuje i ma 18mm grubości niby, ale jednak jakby mniej jak już usiądzie pod wpływem ciepła.
Mattes nie siada aż tak i wyjściowo zwęża łęk o ok 1 rozmiar bez wkładek korekcyjnych.

Edit: mam obie rzeczy, a mattes mam z futrem
#link
Strony: 1 ... 195 196 [197] 198 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.