żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

fero, jeśli siodło pasowało przed przerwą kup sobie coś co da się podnieść po całości. Np. Mattesa Correction. Ale przyjazd pasowacza to zawsze dobry pomysł 😀 Tylko musisz znależć kogos kto się naprawdę na tym zna.
Equine Management Gelee-Fish
Hit czy kit?
Ktoś używa/ używał?
Sprawdza się?
Czy jest jakieś rozsądne uzasadnienie dla istnienia korekcyjnych Winderenów tylko w dwóch kolorach? Hmm.... do zwykłych jest cała paleta barw pokrowców.
help help help prosze

Szukam podkładki korekcyjnej z kieszeniami jak u matesa, ale nie 4 kieszenie, tylko 2 po całej długości podkładki.

Znalazłam coś takiego u Kieffera, ale może ktoś kojarzy coś tańszego ?

https://konik.com.pl/pad-korekcyjny-air-tex-kieffer
Mattes też ma taką podkładkę.
Czardasz,
a masz jakiś link? Bo patrzyłam, ale widzę tylko 4 kieszeni 🙁
Sklepy jej zazwyczaj nie zamawiają, ale śmiało można do nich napisać. Skontaktuj się z fotumową Dorcysią.
help help help prosze

Szukam podkładki korekcyjnej z kieszeniami jak u matesa, ale nie 4 kieszenie, tylko 2 po całej długości podkładki.

Znalazłam coś takiego u Kieffera, ale może ktoś kojarzy coś tańszego ?

https://konik.com.pl/pad-korekcyjny-air-tex-kieffer

Parforce na Allegro. Polecam mocno, bardzo dobra jakość.
Sklepy jej zazwyczaj nie zamawiają, ale śmiało można do nich napisać. Skontaktuj się z fotumową Dorcysią.


Zgadza się, Mattes też robi podkładkę tzw "single pocket" z jedną kieszenią z każdej strony.
Dzieki ! 🙂 Juz pisze !

Sivrite
Tez nie maja w aukcjach, pewnie trzeba napisać🙂 Dzieki!
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
23 czerwca 2020 23:13
Poszukuje podkladki z korekcja tylu.  Aktualnie jezdzimy na czarnym zelu (taki klasyczny zel) i dodatkowo wintec połówka 12 mm. Szukam czegoś w całości by nie musieć używać dwóch podkładek. Chetnie w kolorze brązu. Musi być to cos co nie za wiele podniesie przód ale sporo tył. Jakby miało kanty z futrem to już w ogóle magia 🤣
Szukałam ale nic za bardzo nie znalazłam, może teraz ktoś ma porównanie pomiędzy  Ogilvy a Winderen?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 czerwca 2020 20:29
Naprawdę nikt nic? :kwiatek:

Znalazlam taka, ale nie wiem na ile jest porownywalna do żelu. No i brak korekcji tylu.
https://sklep.bergo.pl/p/890/10963/acavallo-close-contact-piankowa-podkladka-pod-siodlo-z-pianka-pamieci-z-medycznym-futrem-z-pianka-pamieci-podkladki-kon-cob-full-xfull.html
domiwa, a może korekcyjny winderen?
Domiwa, a żel Acavallo z korekcją tyłu? Ta korekcja jest dość spora. Dokładnie taki, jaki masz, tylko z tyłu ma jakieś 2-3 centymetry.
https://hubertuskielce.pl/pl/p/Podkladka-pod-siodlo-Kaval-Top-Vario-13434/454
Jeśli chodzi o podkładkę z równym podniesieniem obu stron. Mam taką i gorąco polecam, nawet można wyciągnąć te wkłady ze środka i sama w sobie lekko podnosi siodło. Idealna w przypadku dobrze dopasowanego siodła z koniecznością niewielkiego uniesienia.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 czerwca 2020 22:36
Domiwa, a żel Acavallo z korekcją tyłu? Ta korekcja jest dość spora. Dokładnie taki, jaki masz, tylko z tyłu ma jakieś 2-3 centymetry.


Hmn kolezanka ma taki w stajni, sprobuje. Co prawda jest duzo cieńszy  niz ten moj czarny żel ale no przymierzymy.
[quote author=Sivrite link=topic=77.msg2935886#msg2935886 date=1593028228]
Domiwa, a żel Acavallo z korekcją tyłu? Ta korekcja jest dość spora. Dokładnie taki, jaki masz, tylko z tyłu ma jakieś 2-3 centymetry.


Hmn kolezanka ma taki w stajni, sprobuje. Co prawda jest duzo cieńszy  niz ten moj czarny żel ale no przymierzymy.
[/quote]
Wybacz, uznałam, że "klasyczny żel" to właśnie Acavallo. :P Miałam i zwykły i korekcyjny i były tej samej grubości, oczywiście pomijając korekcję.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 czerwca 2020 19:59
Taki podobny mam: https://konik.com.pl/podkladka-zel-start i do tego polowka wintec ale wkurza ,ze to sa dwie podkladki. Plus po czasie Wintec zaczyna wyjezdzac spod siodla bo wyrabiają się skrzydełka.
domiwa, a mattesa rozważasz? Albo winderen?
Podkladek z korektami jest sporo, Torpol tez robi, kavalkade.
Wintec ma pianki i te z korekta tylu lub przodu dość mocno podnosza
Domiwa ja bym radziła podkładkę z wkładkami - dołożysz sobie korekcji tyle ile potrzebujesz a z takimi typu żel to jest ryzyko ze za chwile znowu będzie za mało/za dużo i trzeba będzie kombinować . I najważniejsze żeby wkładka stabilnie leżała pod siodłem - z moich doświadczeń( i zasłyszanych opinii) Winderen niestety sie przesuwa
ivet, co trzeba mieć z siodlem żeby podkładka się przesywala?  Mamy w stajni 2 korekty i 2 zwykle i wszystkie leza idealnie. Sama na mojego używam już 2 lata korekty i jest bez żadnych problemów.

Osobiście słyszałam (tez widziałam) o przesuwających się Winderenach, ale to były akurat przypadki gdzie po pierwszym spojrzeniu było widać, że coś tu bardzo nie gra na linii siodło - plecy. Były to zwykłe podkładki gdzie zdecydowanie potrzebna była raczej korekta i to spora. W tym jedno o wiele za szerokie siodło, że przy skoku to chyba wszystko spod siodła by sie nie przesunęło, ale wyjechało zupełnie.
Koleżance Winderen też się przesuwał. Ale wszyła sobie paski i w ten sposób rozwiązała problem
Siodło było Ok . Inne podkładki sie nie przesuwały. Tylko ta jedna.
Wracam z mattesem w rozmiarze M, zdecydowanie lepiej wygląda 😉

Co tu dużo mówić, mattes klasa sama w sobie. Mi się sprawdza od lat, teraz wymieniłam na nowy model i sprawdza się świetnie 🙂
🙂
Pytanie czy siodło zjeżdża bo jest krzywe i jak spojrzysz z profilu to tylni łęk jest niżej niż przedni? Bo jeśli nie, to nie widzę sensu podnosić tyłu, wtedy przedni łęk będzie naciskać na kłąb co nie brzmi zbyt przyjemnie. Siodło będzie leżało krzywo i co z tego że nie będzie zjeżdżać. Kolejne pytanie czy jeździłaś z tą podkładką zawsze i problem pojawił się teraz, czy włożyłaś ją niedawno i problem się pojawił po jej zastosowaniu? Jeśli to drugie to sprawdziłabym czy ta podkładka faktycznie jest potrzebna i spełnia swoje zadanie. Trzecia opcja to źle dopasowane siodło.

A i czy siodło zjeżdża również bez podkładki.
🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się