żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

U producenta materiałów , napewno tak ,ale już wyroby z nich które nie mają wpływu na bezpieczeństwo raczej nie . Producenci którym zależy na dobrej marce sami zlecają testy  🙄
Jaką grubość ma standardowa podkładka winderen?
Jaką grubość ma standardowa podkładka winderen?


18 mm
Bardzo dziękuję 🙂
To nie prawda że inni testów nie robią: cavallo
Nie umiem znaleźć w innym języku  😉
Oprócz tego w Niemczech bardzo często pojawiają się testy porównawcze różnych producentów, myślę że to tylko kwestia czasu aż taki z Winderenem się pojawi.
Poza tym, testy testami a preferencje konia - preferencjami
Hej , czy ktoś ma jakieś doswiadczenie i porównanie między żelem acavallo a żelem akton? Dotychczas używałam mattesa ale siodło się z nim zrobiło za małe wiec szukam czegoś cieńszego z dobra amortyzacja  :kwiatek:
Mam acavallo i chwalę sobie. Porównania z actionem nie mam.
Mam dwa- z korektą przodu i cienki.
Mam czarne i kłade bezpośrednio na grzbiet, a to czaprak na to siodło. Poza amortyzacją podoba mi się właśnie, że nie widać, że mam jakąś podkładkę - sradkę- bo imho zarówno miśki, jak i winderenty po prostu wyglądają slabo- często się robi folwarcznie.

Acavallo jest łatwy w uzyciu - zwykłe mydło i woda ( nie za często) a częściej woda, przesuszyć ręcznikiem i luz. Jedyne na co trzeba uważać, to żeby go nie odtłuścić- nie umyć np. płynem do mycia naczyń- bo zacznie się lepic. Miałam kiedys w spadku po znajomej i właśnie lepił się niemiłosiernie, bo ona go za ostro "w młodości" traktowała.

Oj no.... kwestia gustu.... mnie tam wystające mattesy się podobają 😉 tzn. w momencie, kiedy tylko obszycie futra wystaje.
Też porównania nie mam. Miałam Acavallo kiedyś. Teraz mam C.S.O. One są naprawdę cienkie. Wydaje mi się, że Akton będzie minimalnie grubszy - ale nie wiem, nie stosowałam.
używałam i Aktona i acavallo, tylko na różnych koniach - ale jednak poleciłabym Aktona.
Zależy o którym Acavallo mowa, bo mają wiele modeli jednak...
Ja używam od miesiąca acavallo żel równomiernie cienki. Chyba ma 8mm grubości i tak jak zawsze miałam problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa to teraz jest zdecydowanie lepiej i już mnie tak krzyż nie boli. Ale tyle powytywnych opinii czytam o winderen, że gdyby nie cena to pewnie dawno bym wypróbowała.
Czy Mattesy mają dwie długości futra? Tak słyszałam, ale jak zapytałam o to Panią w sklepie stacjonarnym, to upierała się, że nie. Mimo że miała na półce kilka, w tym część z dłuższym, a część z krótszym... Czy rzeczywiście jest tak, jak Pani mówi, czyli długość jest losowa? Oo Bo przyznam, że nie chciałabym dostać tego krótszego, spodziewając się długiego.
Sivrite dwie na bank, a nie dam sobie głowy obciąć, czy nie więcej.
Czy Mattesy mają dwie długości futra? Tak słyszałam, ale jak zapytałam o to Panią w sklepie stacjonarnym, to upierała się, że nie. Mimo że miała na półce kilka, w tym część z dłuższym, a część z krótszym... Czy rzeczywiście jest tak, jak Pani mówi, czyli długość jest losowa? Oo Bo przyznam, że nie chciałabym dostać tego krótszego, spodziewając się długiego.

Mattesy mają standardową długość futra 30mm. Możesz sobie zamówić strzyżone, krótsze futro w różnych długościach.
16mm, 20mm, 25mm. Można też zamówić strzyżenie części podkładki np. pod przednim łękiem, żeby nie zawężać siodła. Opcji jest dużo ale panie w sklepach stacjonarnych, często o tym nie wiedzą.
Trzeba pamiętać również o tym, że nie ma dwóch takich samych futer. Jedne są bardziej gęste i szorstkie w dotyku, drugie bardziej lśnią ale mają rzadszy włos.
Futra do podkładek są również prostowane. Czasem może się wydawać, że jest krótsze a po prostu futro się bardziej kręci.
Znajoma została przy swoim Mattesie zapytana, czy chce dopłacić do dłuższego. Więc może są też dłuższe niż te standardowe 30mm.?
Puma, quantanamera - dzięki, podkładka Wintec już przyszła, łądnie się prezentuje pod siodłem i działa, siodło łądnie ustabilizowane! Mam tylko nadzieję, że będzie wytrzymała 🙂 Miałam co prawda jeden problem, ale ze swojej nieuwagi - w siodło skokowe trudno mi było zaczepić te skrzydełka, więc stwierdziłam że nie zaczepię, bo na uj raz śmigałam bez zaczepionych i zostało na miejscu. Niestety spod skokówki wyjechało w połowie treningu  😁 Także teraz już muszę pamiętać, żeby tego pilnować.
Słuchajcie jak to szło z rozmiarami Mattesa? Podkładka z tamten futrzanym przód i tył pod siodło 17 / 17,5 ? M czy L?
Klami, ja mam L pod Cwd 17 i jest idealna, M miałam pod 16,5.
Perlica, czyli L. Tak tez mi się gdzies tam w odmętach pamięci wydawalo. Dziekuje.
Czy ktoś z Was używał może takiej podkładki? Jakie opinie?
https://arcus-konie.pl/acavallo-podkladka-piuma-air-release-feaghterlight-pad-ac220-p-12068.html
Puma, quantanamera - dzięki, podkładka Wintec już przyszła, łądnie się prezentuje pod siodłem i działa, siodło łądnie ustabilizowane! Mam tylko nadzieję, że będzie wytrzymała 🙂 Miałam co prawda jeden problem, ale ze swojej nieuwagi - w siodło skokowe trudno mi było zaczepić te skrzydełka, więc stwierdziłam że nie zaczepię, bo na uj raz śmigałam bez zaczepionych i zostało na miejscu. Niestety spod skokówki wyjechało w połowie treningu  😁 Także teraz już muszę pamiętać, żeby tego pilnować.


mnie pod skokówkę też nie chciały wejść te skrzydełka i podkładka wyjeżdzała. dociełam je nożyczkami (a raczej zrobiłam większe wcięcie na kanale) i już siedzi 🙂
Czy jest dostrzegalna różnica w użytkowaniu pomiędzy podkładka Winderen klasyczna a correction? Zastanawiam się nad ewentualnością wzięcia wersji correction na przysłowiowe w razie „w” gdyby zaistniała potrzeba korekty siodła i dało się uniknąć ingerencji w siodło. Czy to bez sensu kombinacja i lepiej wypadnie klasyczna. Spotkałam się tez z opinia, ze bez względu na pasowanie czy nie siodła z jakiegoś powodu konstrukcja wersji correction sprawuje się skuteczniej. Przypadek czy coś w tym jest?
Klami, ja miałam classic , a potem kupiłam correction. Nie ma wg mnie żadnej różnicy , prócz wizualnej.
Klami, miałam na testach zwykłego Winderena, a kupiłam korekcyjnego z tych samych względów o których piszesz. Szczerze to nie zauważyłam żadnej konstrukcyjnej różnicy pomiędzy nimi poza kieszeniami na wkładki oraz innym pokrowcem. W moim odczuciu korekcyjny bez wkładek niczym się nie różni od zwykłego.
nagana, różnica jest taka, że w korekcyjnym masz czarny pasek, a w standard go nie ma.
Perlica, o jakim czarnym pasku piszesz? Chodzi Ci o pokrowiec, że jest ten pasek z siateczki? No też właśnie to napisałam, że się różnią pokrowcem, ale raczej nie ma to wpływu na działanie podkładki. Ostatnio nawet oglądałam Windereny pod kątem tego czy dałoby radę zapakować korekcyjnego do pokrowca zwykłej żeby sobie kolor zmienić, bo korekcyjne są tylko czarne.
Dziewczyny,zamawiając winderena pytałam o korekcyjne 16 (na zasadzie "w razie czego"😉. Nie produkują takich,ale podpowiedzieli mi,że w razie czego mogę normalnie dać wkłady w zwykłą podkładkę. Różnica jest taka,że zwykły pokrowiec po prostu przyjmie mniejszą ich grubość (pewnie ta siateczka daje większą elastyczność).
Macie może zdjęcia swojego Winderena od góry z siodła?
Czy nie macie problemu z równym ułożeniem podkładki tak, żeby z przodu z obu stron leżała równo pod panelami siodła?
Ja mam taki kłopot.  🥂
Nieraz 2-3 razy w trakcie jazdy zsiadam bo poprawiam. Chociaż przy jednym z czapraków nie ma w ogóle problemu.
Ale ogólnie muszę się trochę umordować żeby leżała ok.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2019 13:29
Ja nie mam problemów z ułożeniem, nic też się nie przesuwa. Układam pod przodem siodła jak już popręg lekko zapnę. Jedynie ta materiałowa część na kłąb jest za szeroka w naszym przypadku i jak ułożę podkładkę z przodu, żeby dobrze i równo pod panelami leżała, to mi się ten materiał fałduje mocno, bo go za dużo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się