żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Fajny pomysł z badaniami, na pewno daje to jakieś porównanie. Ale no to nie są absolutnie rzetelne badania 😉 Należałoby choćby lepiej opisać grupę badawczą i faktycznie porównać jakimiś tam "fajniejszymi opcjami). Akton? Veredus? Połączenie futra z żelem?
Smok10 Jak dla mnie test z kulą jest mało miarodajny. Po pierwsze: Do testów użyto jakiś sfatygowany, stary żel i stare futro ale za to nowego Winderena 😉
Poza tym powinno się badać działanie podkładki na koniu, z zapiętym siodłem i z jeźdźcem.
Czy zgnieciona przez siodło i jeźdźca podkładka tak samo będzie absorbować energię?
Ile czasu potrzebuję po każdym uderzeniu, żeby wrócić do stanu wyjściowego?
Ile czasu potrzebuje na rozgrzanie się i dopasowanie do konia?
Myślę, że lepszym testem była by mata termowizyjna.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 11:23
Do tego nie zrobili testów na wersji Slim. Pytałam o to już z rok temu, tak, tak, postarają się zrobić, oczywiście.... i cisza. A szkoda. Bo to wtedy też jest, jak to Smok napisał kupowanie kota w worku trochę
Fajny pomysł z badaniami, na pewno daje to jakieś porównanie. Ale no to nie są absolutnie rzetelne badania 😉 Należałoby choćby lepiej opisać grupę badawczą i faktycznie porównać jakimiś tam "fajniejszymi opcjami). Akton? Veredus? Połączenie futra z żelem?


Wydaje mi się że to jest rola każdego rzetelnego producenta. Trudno żeby każdy robił badania dla swojej konkurencji , to było by chore. Każdy kto sprzedaje swój produkt sam powinien załącyć badania tego produktu jako certyfikat przydatności !!!

Dziwię się że deprecjonujecie firmę która załącza badania a chwalicie firmy które nic nie dają i sprzedają swoje produkty jak kartofle  🙄

Test z kulą jest bardzo miarodajny bo pokazuje jaką energię pochłania materiał . Czujniki nie kłamią . Zwłaszcza jeżeli robi je akredytowane laboratorium .
Smok10w tym celu należałoby ustanowić normę do przeprowadzania takich badań, by można było wyniki od różnych producentów porównywać ze sobą.
Zastosowanie różnych metod i przyrządów pomiarowych da różne wyniki dla tego samego materiału.
Wprowadzisz Normę Europejską regulującą pomiar pochłaniania energii przez podkładki? 🤣
Nie , to jest proste i miarodajne badanie . Nich i inni takie przedstwią .  😉 Ile Mj energii uderzenia pochłaniają ich produkty  😉

Do tego nie zrobili testów na wersji Slim. Pytałam o to już z rok temu, tak, tak, postarają się zrobić, oczywiście.... i cisza. A szkoda. Bo to wtedy też jest, jak to Smok napisał kupowanie kota w worku trochę


To sobie kup zwykłą  😉 A inne podkładki które chciałaś kupić ,jak wypadają w testach  😉
Smok10, testem najlepszym to jest odpowiedź od mojego konia. I se w cyferkach może wychodzić co chce. Nie to najlepsze co w testach wychodzi, tylko to co żywemu stworzeniu pasuje.

I jeszcze raz powtarzam - nie pisz, że winderen pochłania więcej energii niż każdy żel bo na to żadnego dowodu nie ma. Winderen 18mm pochłania więcej energii niż TEN KONKRETNY cienki używany żel jakiejś firmy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 12:00
Smoku takiego grubasa pod siodło nie wcisnę. Zresztą, deklarują, że działanie takie samo przecież. Czyżby kłamali?
Pewnie badania zrobili, ale wyniki nie były już tak spektakularne to nie upublicznili rezultatów. A szkoda.
Smok10, testem najlepszym to jest odpowiedź od mojego konia. I se w cyferkach może wychodzić co chce. Nie to najlepsze co w testach wychodzi, tylko to co żywemu stworzeniu pasuje.


Myślę że ilość zadowolonych klientów plus badania które potwierdzają jakość i przydatność produktu też mówią same za siebie  😉
Smok10 jeśli przespałeś lekcje w fizyki w liceum lub szczęśliwie wszystko zapomniałeś, pozwolę sobie wtrącić, że ten przyrząd pomiarowy widoczny na filmie nie mierzy bezpośrednio pochłoniętej energii z uderzenia - mierzy parametr, który potem na podstawie innych danych, takich jak masa tego "dzwona", wysokość zrzutu itd. pozwala wyliczyć tą pochłoniętą energię kinetyczną (która de facto nie jest pochłonięta, tylko rozproszona...). Do pomiaru może posłużyć akcelerometr, tensometr i wiele innych. Czyli metod pomiarowych jest wiele.
Jak zmanipulować wynik takiego badania? Dziecinnie prosto - modyfikując chociażby ów wysokość albo wagę dzwona. Możesz poćwiczyć sobie na dębowym parkiecie w domu 😎 jak upuścisz piłeczkę pingpongową, podłoga nie pochłonie niemal nic, a piłeczka odbije się na wysokość nieco niższą, niż wysokość zrzutu. Jak rzucisz ołowianą kulkę podobnych rozmiarów, kulka najpewniej utknie w wybitej dziurze nie odbijając się od podłogi ani o milimetr - wówczas podłoga pochłonie 100% energii kinetycznej! Ta sama podłoga, 2 różne wyniki. It's magic.
Akurat z fizyki byłem dobry , i to co piszesz to brednie . Akcelerometr służy do badania przyspieszenia  😁 😁 😁

Ale zawsze jeżeli uważasz że ktoś zmanipulował badania możesz je zlecić sama  😉

Póki co łatwiej napisać że ktoś zmanipulował badania niż poprosić producenta od którego zakupiło się już inny towar bo wiesz że nic takiego nie dostaniesz.  😁

Ale fakt jak ktoś zakupił już inny produkt i musi być z niego zadowolony bo nie ma innego wyjścia  to będzie szukał dzióry w całym  😉
Smok10 Nie byłeś dobry ani z fizyki, ani z polskiego, bo z czytaniem ze zrozumieniem też masz problem. Owszem, akcelerometr służy do badania przyspieszenia (w zderzeniu jest ono ujemne...) i tym samym pozwala na wyliczenie pochłoniętej energii z uderzenia.
Ciekawe, czy będąc tak dobrym z fizyki jesteś w stanie zidentyfikować przyrząd użyty do pomiaru na tym filmie.
Inny przykład badawczy, tym razem prosty - jak zmierzyć wilgotność, np. drewna? Możesz zważyć przed i po wysuszeniu, możesz zmierzyć opór elektryczny, ale wilgotności jako takiej nie zmierzysz - możesz ją uzyskać określając inne związane z nią parametry.
Ślepo badaniom wierzą chyba tylko ludzie, którzy nigdy sami żadnych badań nie robili...
I nie, nie mówię, że Winderen manipuluje badaniami - mówię, że jeśli wszyscy producenci mają takie badania robić i wyniki mają być porównywalne, to muszą być wykonywane w tych samych warunkach, czyli wg określonej normy, bo tu jest podana wartość bezwzględna pochłoniętej energii. To tak jak wynik pomiaru wilgotności podać w gramach...
To niech wogóle jakieś zrobią .  😉 To jak z katastrofą Tupolewa . Wszystkie badania zostały już zrobione i nikt nie dał rady ich podważyć ,ale i tak jest grupa któa twierdzi że to zamach a nie zwykła katastrofa  😉

Ale skoro masz możliwości to przedstaw inne badania i porównaj je z innymi produktami
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 12:53
Ale fakt jak ktoś zakupił już inny produkt i musi być z niego zadowolony bo nie ma innego wyjścia  to będzie szukał dzióry w całym  😉
No właśnie, szukam dzury w całym po zakupie slima, bo żadnych badań na jego temat...  😂

A do tego mój poprzedni post pozostał bez odpowiedzi więc chyba trafiłam w sedno.
To może zapytaj producenta. Rozumiem że inne firmy oferowały ci testy ?  🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 13:21
Dwa posty wczesniej przecież pisałam, że pytałam, ba nawet na tego posta odpisałeś coś 🤣
Dwa posty wczesniej przecież pisałam, że pytałam, ba nawet na tego posta odpisałeś coś 🤣


Może zlecenie takich badań trwa a może kosztują kupę kasy , a może jedno i drugie   🙄 Nie wiem . Sądząc po ich podejściu do klienta które wszyscy chwalą  nie zakładał bym od razu złej woli . A nawet jeżeli przy wersji slim było by to 20 % mniej możliwości  pochłaniania enenergii uderzeń  niż wersja podstawowa to i tak będzie to jeszcze  250 % więcej jak gruby Mates  i 400% więcej jak żel  😉 Zrobili jedne badania , pewno zrobią z czasem i następne , napewno to są koszty . Póki co żaden inny producent się nie zdecydował  😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 18:33
Gdyby się okazało, że pochłanianie wstrząsów jednak jest te załóżmy 20% mniejsze to cena też powinna pójść 20% niżej.
Gdyby się okazało, że pochłanianie wstrząsów jednak jest te załóżmy 20% mniejsze to cena też powinna pójść 20% niżej.


Pytanie czy wykonanie czegoś w wersji slim nie pochłania 20 % więcej kosztów. Miniaturyzacja kosztuje  🤣 Tego też nie wiem , ale może tak być .

Ale przecież podobno juz kupiłaś .  🙄

Widzę że największe a w zasadzie jedyne zastrzeżenia są co do kasy  🙄

P.S Co do badań , to w filmie jest podane że Badania robił akredytowany Ośroodek Badań  Atestacji i Certyfikacji wyrobów  😉
Były takie podkładki z jakiejś jakby "gumy"  😁
Też mieli takie fajne filmiki z badań (z piłeczkami, z odbijaniem) z pochłaniania energii/wstrząsów. Były tak samo drogie, badania też mieli. Więc Winderen nie jest pierwszy.. może pierwszy na polskim rynku 🙂
Może mi się nazwa przypomni, bo zniknęły z polskich sklepów. Gnl chyba je miał w ofercie. Pamięta ktoś?

A Winderen działa, mnie plecy przestały boleć 😉
Było coś takiego , ale to nie były badania robione w ośrodku badawczym tylko wizualizacja producenta 😁
To też jest w sumie taka wizualizacja producenta 😉
To też jest w sumie taka wizualizacja producenta 😉


Ale z badań w certyfikowanym ośrodku a nie animacja własna  🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 21:19
No kupiłam, już jakiś czas temu, ale jakie to ma znaczenie? Rozmawiamy o badaniach, które zostały zrobione. Twierdzisz, że to takie super i że firma taka ekstra, a kilka osób napisało że nie do końca, bo jak powiedzieli A to i powinni powiedzieć B.
Co do ceny, to możliwe, że materiały na cienką są droższe, nie wiem, ale nie zmienia to faktu, że deklarują, że działanie to samo, a nie da się tego potwierdzić i tyle. Lub nie chcą. Tego się nie dowiemy. Nie jest to moim zmartwieniem ile kosztowało wyprodukowanie, moim zmartwieniem jest jedynie to że ktoś mi mówi że to to samo, a może się okazać że tak nie jest.
Certyfikowanym przez kogo? Nie wiemy. Może to ten certyfikat nadawany przez telefon od Pana z call center?
O to chodzi. Certyfikaty, ogromne różnice, ale mało dokładnych danych. Wiemy, że futro i żel   😅

Jeszcze raz powtórzę, że Winderena lubię i korzystam, ale Twoje, Smoku, nachalne włażenie im w tyłek to źle się czyta po prostu 😉

Zdrówko!  🥂
Nikomu nigdzie nie właże . Tylko nie lubiuę jak ktoś bombarduje czyjąś dobrą  inicjatywę tylko dla tego że nie ma na nią kasy ., Sam byłem kiedyś producentem i wiem co to znaczy jak Polacy zachłystują się czasem zachodnim badziewiem tylko dlatego że jest z zagramaniczne  🙄

Certyfikowanym przez kogo? Nie wiemy. Może to ten certyfikat nadawany przez telefon od Pana z call center?
O to chodzi. Certyfikaty, ogromne różnice, ale mało dokładnych danych. Wiemy, że futro i żel   😅

Nieprawda. Na filmie jest napisane przez kogo.  ośrodek badań atestacji i certyfikacji

A to co znalazłem to możesz sobie sprawdzić gdzie i przez kogo są akredytowani  https://obac.com.pl/uslugi/certyfikacja
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lutego 2019 22:09
Ale tu nikt nie bomarduje tej podkładki, ba, większość osób uważa, że to świetny produkt. Bombardowane są jedyne Twoje "krypto" reklamowe posty 😉 Bo to wygląda jakbyś miał jakiś alarm w kompie i monitor zaczynał Ci migać na czerwono, kiedy tylko ktoś użyje w tym wątku słowa na W 🙄
Smok w większości wypowiadają się tutaj ludzie, którzy użytkują Winderena, więc to raczej nie chodzi o to, że bombarduja ludzie, którzy nie mają na nią kasy.
ba, większość osób uważa, że to świetny produkt.

Ci co go już użytkują  😀
Smok w większości wypowiadają się tutaj ludzie, którzy użytkują Winderena, y.


Dlatego nie dyskutuje z większością  😉 Ale Ok , już milknę  😀
A ja zapytam z czystej ciekawości, czy sa jakies standardowe testy ktore materialy absorbujace energię musza przejsc? Przeciez one nie sa uzutkowane tylko w podkladkach pod siodło a np. w materacach przeciwodlezynowych. Bo w przypadku np. tych materacy nie ma obowiazku wykonywania badan skutecznosci gotowego produktu, ale moze takie informacje sa dostepne dla samych materialow? I wtedy Ci zadni badan mogą sobie wyszukac i wyciagnac wnioski.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się