żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Sivrite, zależy jak była garbowana skóra i jakiej jakości jest futro. Mattesowe czapraki można prać dość często ale tylko w detergencie do wełny i w 30 stopniach. Ja swoje piorę, jak futro zaczyna się lepić i jest trudne do rozczesania. suszę potem w suszarce i wygląda jak nowe.
Sivrite, polecam ten płyn co w linku poniżej:

MELP
Sivrite, polecam ten płyn co w linku poniżej:

MELP


To jest ten płyn Mattesa, nie? Bo widzę, że firma MELP, ale logo Mattesa. Ale to chyba to samo, co w Polsce jest sprzedawane, tylko kolor zakrętki inny?

Sivrite, zależy jak była garbowana skóra i jakiej jakości jest futro. Mattesowe czapraki można prać dość często ale tylko w detergencie do wełny i w 30 stopniach. Ja swoje piorę, jak futro zaczyna się lepić i jest trudne do rozczesania. suszę potem w suszarce i wygląda jak nowe.


Czaprak to Christ, wydaje mi się, że jakość futra jest porównywalna, jeśli nawet nie lepsza niż Mattes, ale to się okaże. Czyli lecę po płyn do prania i piorę bez żalu. 😀

Dzięki wielkie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 września 2018 11:32
Ja też MELP polecam do futer naturalnych. Kupiłam jakiś czas temu używany popręg Mattes-a, który nie był prany wcześniej w pralce, tylko tak myty po wierzchu. Wyprałam w MELPie i jest na nówka. Mój koń się mocno poci latem, a nie toleruje innego popręgu więc dosyć często ląduje w praniu. Wygląda cały czas super.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 września 2018 12:01
Czy ktoś miał do czynienia z podkładką https://animalia.pl/m/wintec-podkladka-pod-siodlo-half-pad-comfort-12-cm-z-korekta-przodu-czarna/szczegoly/40088/?  Potrzebuję zwężyć przód siodła, ale nie wiem jak ona się sprawdza w praktyce.
Chcieliście badań podkładki  😀 Widzę że firma podeszła do tego poważnie
https://www.facebook.com/winderencom/videos/741743176162774/?t=5

Odczucia jeźdźca to jedno , badania laboratoryjne to druga sprawa.  😉
Gillian   four letter word
27 września 2018 07:57
Szkoda, że nie można się zgłosić na jakieś testy doświadczalne 😀 podkładki używam od niedawna, dziury przy kłębie zmniejszyły się, wypełniają się mięśniami. Całe plecy luźne jak guma w gaciach teściowej. Jedyny problem taki, że nie mogę wysiedzieć skoków hihi
podkładki używam od niedawna, dziury przy kłębie zmniejszyły się, wypełniają się mięśniami. Całe plecy luźne jak guma w gaciach teściowej. Jedyny problem taki, że nie mogę wysiedzieć skoków hihi


No niestety , to są konsekwencje zdrowego i dobrze czującego się konia  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2018 08:14
A czy wiadomo coś o takich testach dla wersji "Slim"?
A czy wiadomo coś o takich testach dla wersji "Slim"?


Z testów na oko wychodzi że różnica jest ok 500 % więc nawet jeżeli będzie 350 % to i tak różnica jest kosmiczna , ale to chyba najlepiej jest zapytać producenta,  🙄
Hm.... z początkowej niechęci (głównie przez antyreklamę w tym wątku oraz cenę :-) ) kieruję się w stronę chęci i zakupu tego Winderena. Myślę że mój wrażliwiec od razu mi pokaże czy jest lepiej czy nie. Jak mi się uda wziąć na testy i zdecyduje się na zakup, będę robić zdjęcia co tydzień, dla zaspokojenia swojej ciekawości, czy coś się ruszy mięśniowo szybciej.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2018 09:19
ale to chyba najlepiej jest zapytać producenta,  🙄
Pytałam, ale jeszcze nie odpowiedzieli.
Mi nawet moja zielona 4-latka pokazała z Winderenem ogromną różnicę na plus.
Z bólem portfela przyznaję, że to genialny produkt...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2018 09:51
Odpowiedzieli, że następną serię testów się postarają przeprowadzić z uwzględnieniem wersji slim 🙂 No ja planuję jakąś wyprzedaż garażową zrobić i uciułać na testy 🙄 Choć cena powala, a sprzęty na wyprzedaż jakoś tak mnie opuścić nie chcą i stają się "przydasiami" jak tylko w ręce je wezmę 😁
Moon   #kulistyzajebisty
27 września 2018 09:52
Ehh, nie lubię Was. Cały czas mnie antyreklama na volcie odrzucała, mimo że jestem bardzo ciekawa jak na taki "kosmos" zareaguje Kulisty... No i będę musiała sprzedać nerkę, by się przekonać :P
Moon, miałam to samo, sprzedałam nerkę, nabyłam Winderena i cieszę się ze sprzedanej nerki 😁 Acapella znacznie chętniej i okrąglej galopuje, znacznie lepiej schodzi w dół, co za tym idzie skacze okrąglej 😀 Pamir też bardzo fajnie na nią zareagował, jeszcze Sinfonie do przetestowania, ale z nią to inna bajka, dopiero po wyleczeniu plecków 😉
Moon   #kulistyzajebisty
27 września 2018 10:03
Nirv, ... nie chcesz nerki? Stan igła!  😁
To nie kwestia anty reklamy tylko faktu że wszystko co jest drogie wzbudza kontrowersje , tylko pytanie czy naprawdę drogie ??? Jeżeli coś daje mega efekty to może się okazać że w konsekwencji jest tanie . 😁 😁 😁 Nie chodzi już o ilość zadowolonych klientów , bo czasem ci mogą być nieobiektywni np : z .wzgl na fakt że już wydali kasę więc muszą się cieszyć bo co mają zrobić . Ale fakty i testy potwierdzają że produkt zdaje egzamin i używanie najnowocześniejszych technologi w jeździectwie ma taki sam sens jak w innych sportach a w dodatku w tym sporcie mamy jeszcze na względzie dobro konia a co za tym idzie zwiększenie jego możliwości motorycznych no i brak kosztów związanych z jego np : leczeniem . 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2018 10:10
Smoku te teksty o anty reklamie to do Ciebie (tak gdybyś nie zauważył).
Smoku te teksty o anty reklamie to do Ciebie (tak gdybyś nie zauważył).


Dałem jako pierwszy wpis że coś takiego będzie wprowadzane na rynek bo mnie się ta idea bardzo podobała  i od tego rozpętała się cała sprawa. ( Mniemam że konkurencja też się w to włączyła )  😉 Ale , jak widać nie mnie jednemu towar i idea się spodobała , bo towar właśnie ze względu na jakość i swoje właściwości  ( z tego co widać i słychać ) rozchodzi się jak ciepłe bułki .  🤣 🤣 🤣 I cena jak widać nie jest wielkim problemem
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2018 10:17
Nie, sprawa się rozpętała, bo Twoje wpisy były mega nachalne i aż się faktycznie człowiekowi odechciewało sprawdzić choć co to takiego.
Nie, sprawa się rozpętała, bo Twoje wpisy były mega nachalne i aż się faktycznie człowiekowi odechciewało sprawdzić choć co to takiego.


To twój odbiór .
Jak widać nie wpłynęło to na zainteresowanie produktem a mniemam że wręcz odwrotnie  .  😉
Gillian   four letter word
27 września 2018 11:01
Moon, będę miała podkładkę ze sobą na najbliższym Jump Off 🙂 do testu wystąp!
Moon   #kulistyzajebisty
27 września 2018 11:07
Gillian, jeśli będę to zachachmęcę, ot co!  😅
Moon, będę miała podkładkę ze sobą na najbliższym Jump Off 🙂 do testu wystąp!


Z tego co wiem , to najważniejsze cechy ujawniają się u konia po ok miesiącu. Ale fakt , dobrzy  jeźdźcy powinni czuć różnicę  od razu  😀
Czy ktoś miał do czynienia z podkładką https://animalia.pl/m/wintec-podkladka-pod-siodlo-half-pad-comfort-12-cm-z-korekta-przodu-czarna/szczegoly/40088/?  Potrzebuję zwężyć przód siodła, ale nie wiem jak ona się sprawdza w praktyce.

Mam taką podkładkę i u mnie spełnia bardzo dobrze swoje zadanie, a nawet z nawiązką bo rozwiązała niespodziewanie pewną niedogodność, czego absolutnie się po niej nie spodziewałam.
Także ja ją polecam.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 września 2018 18:42
BeAtra dziękuję Ci bardzo  :kwiatek:
Moon, a Ty wiesz, że miałyśmy tę podkładkę przez tydzień na testy w stajni, można było sobie próbować do woli 😉
Moon, a Ty wiesz, że miałyśmy tę podkładkę przez tydzień na testy w stajni, można było sobie próbować do woli 😉

https://www.facebook.com/winderencom/videos/741743176162774/?t=5
Testy wykazały prawie 5 krotnie większą zdolność do pochłaniania energii przez podkładkę Winderena w stosunku do podkładki żelowej czy Matessa . Potwierdziło się tylko że to produkt z innej bajki  😉 I to już nie jest kwestia reklamy tylko faktów potwierdzonych testami i  badaniami . O opiniach zadowolonych klientów już nie wspomnę , bo koniec końców są one najważniejsze. Co do ceny jest ona wykładnikiem jakości i użycia bardzo nowoczesnych i drogich materiałów czego niestety nie można powiedzieć o jej zachodnich konkurentach wciskających tanie pianki za kosmiczne pieniądze  .  🙄

To nie reklama tylko fakty  🤣
Moon   #kulistyzajebisty
28 września 2018 07:13
anai, chyba nie ogarnęłam...  😡

Smok10, linkowałeś już ten filmik, na tej samej stronie wątku, widzieliśmy. Wstaw sobie go w podpis. I awatar. I na czoło.
A odbiór Twojej nachalnej reklamy miałam taki sam jak Zambria i myślę że większość ludzi zaglądających tutaj. Na miejscu właścicieli Winderena nie byłabym zachwycona taką antyreklamą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się