żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Testowałam obie podkładki Winderena, grubszą i cieńszą. Jak dla mnie to zdrowo przereklamowane.
Zdecydowanie wolę Mattesa lub gluta z Acavallo, w zależności od potrzeb.
Winderen (w mojej opinii) jest dla snobów którzy za nową markę i drewniane pudełko potrafią zapłacić abstrakcyjne pieniądze.
Pokrowiec wartości ponad 200zł można uszyć samodzielnie za 20zł lub zlecając krawcowej - za 50zł  🙄
A potem mówi się że jeździectwo jest taaaakie drogie.....
Fabapi ja jej na koniu jeszcze nie testowałam ,ale mam taki zamiar...słyszałam właśnie ,że albo jest ktoś mega zachwycony albo właśnie nie widzi różnicy i uważa ,że to naciąganie. Dziwne jest to ,że większa część tych zachwyconych to ujezdzeniowcy...

NIektórzy wolą Matesa,niektórzy żel...ja mam propozycję 2w1 : http://www.burioni.com/?product=ss0116m-sottosella-endurance   
A ciekawa jestem jak podkładka sprawdzi się na konkretnym dystansie  🙂 😉
Żeby widzieć różnicę to trzeba czuć konia , umieć jeździć i mieć dobry dosiad.  🤣 W przeciwnym wypadku trzeba bazować na opinii tych co mają pojęcie .  😉 I nie dotyczy to tylko Winderena ale wszelkich produktów.  😉
Smok10 bez przesady, ja tam się nie uważam za dobrego jeźdźca, a czuję różnicę w zachowaniu i ruchu konia w zależności od tego, co ma na sobie, a już w szczególności co ma pod siodłem...  🙄
O jakości produktu najczęściej świadczy ilość zadowolonych klientów.  😉 Z drugiej strony , wysoka cena zawsze wzbudza niezadowolenie , nawet jeżeli odzwierciedla jakość oraz uzasadnia użycie najlepszych a co za tym idzie najdroższych materiałów.  😀
fabapi wielka szkoda, że nie widzisz różnicy w zależności od użytej podkładki.
Tylko się cieszyć, że możesz sobie jeździć w tańszych.
Jednak nie nazywaj wszystkich, którzy różnicę widzą i chcą zapewnić swoim koniom jak najlepszy komfort pracy, snobami.
Dla mnie nie szkoda 🙂
Naprawdę uważasz że płacenie za podkładkę w drewnianym opakowaniu nie jest wyrazem snobizmu  😲
Nie. Mam gdzieś w jakim jest opakowaniu, kupiłabym ją nawet gdyby przysyłali w torbie z Biedronki.
A może jest wyrazem szacunku dla klienta i dbałością o wizerunek produktu ? Czy uważasz że produkt rej klasy i w tej cenie powinien być zapakowany w papier śniadaniowy ?  🤣
Gillian   four letter word
19 lipca 2018 14:09
Czy Winderena można wziąć na testy? Na jakich zasadach? Wertuję stronę ale chyba jestem ślepa :/
Ja testowałam różne podklładki pod różnymi siodłami.
UWIELBIAM Mattesy i czuję różnicą nie tlylko od strony konia, ale także od strony mojego własnego kręgosłupa , który jest problematyczny jak na osobę jeżdzi tylko 2 konie.

Winderena sprzedałam ledwo co, kilka razy użytego , dużo taniej niż kupiłam.

Naprawdę ładna podkładka , ale dla mnie mattes jest lepszy użytkowo, bo różnicę na plus czuję przy mattesie.

edit. uprzedzając wypowiedź Smoka , nie jest to tylko moja opinia,ale także 2 profesjonalnaych skoczków , bo ja jako amator jestem pewnie niewiarygodna
A co ja mam do tego w czym ty jeździsz ?  😲 Jeden lubi bratki drugi córkę sąsiadki. 🤣 Jeden chce siedzieć na stercie futer a drugi w jak najbliższym kontakcie z koniem.  😉
Smok10, w zasadzie nic, ale patrz swój post w odpowiedzi do fabapi....
I co z tym postem ? Fabapi lubi samodzielne zestawy w stylu zrób to sam a kto inny woli wysokiej jakości produkt zrobiony w wyspecjalizowanej firmie. Tyle że ja nie piszę jej że rzeźbi w gównie czy podciera szkłem tyłek jak ona pisze że dany produkt to dla snobów bo drogi czy ma zbyt ładne i drogie opakowanie. Jednego stać na to drugiego na co innego.  😀 Można na allegro kupić piankę memory z metra po 5 zł za m2 dać krawcowej do obszycia i będziesz miała produkt Ogilwy podobny za 5 dyszek 🤣
Smok10 tylko dlaczego wszyscy muszą przyklasnąć że winderen jest jedyną słuszną podkładką ?
A gdzie ja tak napidsałem. Po to jest tyle do wyboru żeby każdy wybrał coś dla siebie . W każdym segmencie cenowo jakościowym jest wiele do wyboru.
ton Twoich wypowiedzi jest dosć jednoznaczny ... np cyt "Jeden chce siedzieć na stercie futer a drugi w jak najbliższym kontakcie z koniem.  wink "
i Twoja odpowiedź na wpis Fabapi która nie zachwyciła się winderenem "Żeby widzieć różnicę to trzeba czuć konia , umieć jeździć i mieć dobry dosiad.  lol " - nie zachwyciła sie znaczy nie umie jeździć ?  i ma zły dosiad ? 

Faceci skupiają się na treści a nie na tonach , nastrojach czy humorach  🤣 Fabapi przede wszystkim nie podobała się cena co wynikało nie tylko z tonu ale także i treści jej wypowiedzi , a już pudełko na towar było jej solą w oku.  🤣 Najlepiej jakby producent już sprzedawał towar uwalany stajennym gnojem byle taniej . 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lipca 2018 17:07
Smoku ja nie wiem, czy oni Ci płacą, czy podkładkę dostałeś za free, ale Twoje posty są już tak nachalne, że mnie osobiście wręcz zniechęcają, niż zachęcają do zakupu... no przesyt totalny. Jeśli płacą, to powinni przestać choć na jakiś czas 😉
Smok10- zacytowałam TREŚĆ Twoich wypowiedzi .... treść z których dla mnie jednoznacznie wynika że podkładka winderen jest dla bardzo dobrych czy wręcz wybitnych jeźdźców  bo tylko oni są w stanie jej wspaniałość docenić ... dla osób takich jak ja  których dosiad pozostawia na pewno wiele do życzenia a i umiejętności ogólne nie na poziomie GP taki zakup to strata pieniędzy lub snobizm : mam = czuje różnice = jestem super jeźdźcem ....
Na szczęście ten produkt nie potrzebuje mojej promocji  😁 😁 😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 lipca 2018 18:55
Testowałam Winderena na różnych koniach i na wszystkich była różnica na +, na niektórych znikoma (nie do końca warta 1000zł 😉), ale na części różnica tak przepastna, że potem to już nie warto było wsiadać z inną podkładką bo to nie jazda była. Niestety na moje nieszczęście mój prywatny koń pokazał różnicę taką, że warto i 5x tyle by było zapłacić... A do tej pory chodził w Mattesie, no i Mattes ma dla mnie tą przewagę nad Winderenem, że łatwiej go dobrze ułożyć pod siodłem, no i jak się go przypnie to już można o jego ułożeniu nie myśleć, natomiast Winderenowi trzeba za każdym razem poświęcić trochę uwagi, żeby dobrze leżał. No ale co poradzić jak koń oznajmił, że tylko Winderen i każda inna podkładka po Winderenie powodowała focha?
Smok10- zacytowałam TREŚĆ Twoich wypowiedzi .... treść z których dla mnie jednoznacznie wynika że podkładka winderen jest dla bardzo dobrych czy wręcz wybitnych jeźdźców  bo tylko oni są w stanie jej wspaniałość docenić Do diabła... To jeśli na jednym koniu czuję różnicę na 10+ a na drugim żadnej to jakim jestem jeźdźcem??? 😂
Uprzedzając pytanie - siodło to samo, d-pa ta sama, podkładka ta sama, tylko koń inny 🤣 Jeden ją pokochał miłością dozgonną, drugi fuknął wkurzony i zażądał starego dobrego Mattesa.

Koniczka, łączę się w bólu portfela 😉

Smok10, potwierdzę tylko to co piszą dziewczyny - dzięki Twojej nachalnej wręcz reklamie bliska byłam nie sprawdzać i nie kupić Winderena. I tylko przypadek, że akurat ktoś w stajni miał na próbę zmotywował mnie do sprawdzenia. Każda reklama powinna być dawkowana z umiarem.
Nie no słuchajcie to bardzo fajna podkładka i w sumie nawet warta swojej ceny ( bo umówmy się leczenie pleców konia kosztuje 3xtyle minimum) , ale Smok fakt jest taki ,że nie możesz obrażać ludzi jak wybierają Mattesa czy Acavallo . A ja naprawdę chętnie sprawdzę ją podczas rajdu : chociazby takiej Peteczki: jeśli się sprawdzi to zdobędzie mój pełny szacun...bo jeśli koń po 3 h galopu będzie jak nowo narodzony to chylę czoła.
P.S. przynajmniej 2 warstwy z tej podkładki są już od dawna stosowane w panelach siodeł Ghost  😉 więc mega odkrywcza ta podkładka nie jest... 😉
Chodzi o to ze ktoś może czuć duża roznice ktoś może czuć minimalna lub wcale - ale nie można na tej podstawie oceniać umiejętności jeździeckich . Po prostu.
ivet, ja to rozumiem, to nie do Ciebie uwaga. Raczej nabijam się z toku rozumowania Smoka. A w swojej wypowiedzi świetnie ujęłaś jego myśl.
Ano można , bo osoba dobrze jeżdżąca  od razu wyczuje różnicę i nie ważne jaka podkładka , siodło , etc. Nie ważne czy na plus czy na minus 🤣
Dziewczyny, podziwiam Was za tak cierpliwe karmienie tego trolla. Szczególnie karmą tak drogą jak Winderen. 😀 Zignorowałam już dawno, ale widzę, że nic się nie zmieniło - już pół roku temu napisałam, że tak chamskiej i wkurzającej reklamy to w swoim życiu nie uświadczyłam. Nawet "Włączamy niskie ceny!" przy tym wymięka.

To jeśli na jednym koniu czuję różnicę na 10+ a na drugim żadnej to jakim jestem jeźdźcem??? 😂
Uprzedzając pytanie - siodło to samo, d-pa ta sama, podkładka ta sama, tylko koń inny 🤣 Jeden ją pokochał miłością dozgonną, drugi fuknął wkurzony i zażądał starego dobrego Mattesa.


Smok Cię zaraz oświeci - zmień konia, koń jest do dupy! 😀 I też Ci opowie historię, jaką to perełkę możesz kupić zamiast tego trupa, tylko nie powie od kogo i za ile, bo to tajemnica. 😀
I co z tym postem ? Fabapi lubi samodzielne zestawy w stylu zrób to sam a kto inny woli wysokiej jakości produkt zrobiony w wyspecjalizowanej firmie. Tyle że ja nie piszę jej że rzeźbi w gównie czy podciera szkłem tyłek jak ona pisze że dany produkt to dla snobów bo drogi czy ma zbyt ładne i drogie opakowanie. Jednego stać na to drugiego na co innego.  😀 Można na allegro kupić piankę memory z metra po 5 zł za m2 dać krawcowej do obszycia i będziesz miała produkt Ogilwy podobny za 5 dyszek 🤣


Używanie podkładek innych firm niż "jedynie słuszna" nie jest równoznaczna z "podcieraniem tyłka szkłem".
Używam sprzętu różnych firm w zależności od potrzeb. Nie uważam że podkładka określonej firmy jest dobra na wszystko. Dla jednych może być dobra a dla innych nie. Po to między innymi jest to forum aby dzielić się doświadczeniami na różne tematy.
Dlatego dziwię się że Smok10 usiłuje mnie obrażać  🤔

Smok10 masz prawo kupować towar w dowolnie drogich opakowaniach a ja mam prawo uważać to za snobizm. Nie jest snobizmem w moim mniemaniu kupowanie drogich produktów jeżeli ich cena uzasadniona jest jakością. Natomiast bardzo proszę o wyjaśnienie w jaki sposób drogie opakowanie produktu wpływa na jego jakość.

Poza tym jest to wątek o podkładkach a nie ich opakowaniach  😉 więc proponuję skoncentrować się na uwagach merytorycznych
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się