Kredyt

equi.dream, hahaha, wolny zawód? Jestem rolnikiem, pracuję na umowy o dzieło. Śmieszne jest to, że od 10 lat jadę na kredytach, wszystkie raty są spłacane na czas lub wcześniej spłata całkowita kredytu jeśli miałam większą gotówkę. Przecież istnieje coś takiego jak PIT i tam widać, że ile rocznie zarabiam. Pokazuję też umowy z firmy, z którą współpracuję, że to są umowy cykliczne, a nie jednorazowa fucha.
Ale już znalazłam sposób na banki. Nie idę żebrać o kredyt, tylko idę do 10 banków z pytaniem. 2 na 10 podejmują decyzje logiczne a nie z automatu. Żałuje właśnie, że tak kiepsko trafiłam z hipotecznym. Ale jeszcze 2 lata i bez prowizji mogę go przenieść 🙂
rolnicy są różnie rozpatrywani, zależnie od polityki kredytowej banku, zwykle staż pracy rolnika jest liczony od momentu ukończenia przez niego 18 lat. Najlepiej szczerze mówiąc iść do firmy typu " dobry kredyt" itp, tzw. biura kredytowe. Oni w jednym miejscu i czasie puszczają wniosek przez wszystkie banki i w ciągu około dwóch dni ma się przetrzepaną ofertę całego rynku. Ja wzięłam kredyt bez tej wiedzy i kosztował mnie 13 % więcej, niż miałabym gdzie indziej, ale cóż, już trudno. Umowy zlecenia w większości banków w ogóle nie są brane pod uwagę, jeżeli masz zarejestrowaną działalność i stałe firmy, z którymi pracujesz spróbuj się dogadać na zasadzie kontraktu, na to banki patrzą już lepiej.
equi.dream, już nie muszę. W jednym z banków bez problemu dostałam kredyt z PIT za rok poprzedni + umowy + wpływy na konto. Wystarczyła odrobina dobrej woli pracownika, który nie patrząc schematy programu poszedł do kierownika i stwierdzono, że zdolność jest.
Z kredytami przy działalności jest śmiesznie. Biorą obroty z ostatnich 3 m-cy. Wystarczy sztucznie podnieść przychody (niestety trzeba zainwestować w podatki) 😉
na pewno, tak na prawdę w każdym banku liczą się chęci pracownika, istnieją przecież dewiacje od polityki kredytowej, tylko w niektórych bankach pracownicy nauczeni doświadczeniem z wiecznymi odmowami centrali dają sobie spokój.
Z kredytami przy działalności jest śmiesznie. Biorą obroty z ostatnich 3 m-cy. Wystarczy sztucznie podnieść przychody (niestety trzeba zainwestować w podatki) 😉

😲 To chyba przy mniejszych kredytach? Bo z tego co wiem to jeśli chodzi o większe kwoty to biorą pod uwagę co najmniej 12 miesięcy, a te banki z najkorzystniejszą ofertą i 24.
Zależy co masz na myśli mały / duży kredyt. Ja brałam na zakup domu to brali pod uwagę 6 m-cy z czego 3 były na zero, bo otwierałam firmę i kosztów sporo było.
ja się rozglądam za kredytem na mieszkanie /ok. 350tys./ no i muszę jeszcze trochę poczekać....
celsijs jak coś mogę pomóc 😉 zaczep w stajni
equi.dream , dzięki  :kwiatek:
Słuchajcie a ja mam taki rebus.
Staramy się o kredyt hipoteczny, korzystamy z usług doradcy. Wszystko ładnie pięknie, z rozmów telefonicznych z doradcą informacja, że decyzje kredytowe pozytywne wszędzie, ale... No właśnie, ale jest takie, że tych decyzji na oczy nie widzieliśmy. Dla jednego z banków dostaliśmy jedną piękną, z czarno na białym wypisanymi warunkami, jakie bank proponuje. Dla reszty jakieś dziwne niekompletne maile, ze szczątkowymi informacjami i zapewnieniem doradcy, że te banki innych decyzji nie wydają. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Pomożecie? Dali Wam jakieś realnie wyglądające i wiążące decyzje kredytowe, czy też jakaś taka ściema?
Realnie wiążące decyzje kredytowe to tylko po złożeniu dokumentów i po odesłaniu ich przez pracownika do centrali, jakiś tam spec punktuje i odkłada na tak i na nie.

A ja będę potrzebować kasy na wykończenie domu. 70-90 tys. Kredyt hipoteczny czy pożyczka hipoteczna? Proszę o za i przeciw ( dodatkowe opłaty, terminy, rozliczenia, papierologia, wszystko mnie interesuje)
No tak tak. Wnioski złożone i kredyt przyznany. Natomiast pytanie czy zawsze ta decyzja o przyznaniu jest w formie normalnie wyglądającego dokumentu, czy tylko szczątkowych maili/informacji ustnych od doradcy? Bo jakoś mi się coś nie zgadza😉 A ja podejrzliwa bestia jestem 👀
olq, może być lakoniczna informacja. Dokument to PROMESA bankowa. Zwykle płatna.
bera7  dzięki! Bo już się zastanawiałam czy przypadkiem nam pan doradca nie ściemnia coś😉
marysia550 z tego co ja się orientuje - bo brałam kilka pożyczek hipotecznych i kredyt hipoteczny to
kredyt jest mniej oprocentowany, przy załatwianiu papierków jest tyle samo
jedynie przy kredycie trzeba udowodnić że się brało na remont, czyli faktury i chyba odbiory ( jak jest nowo budowany) - my braliśmy na zakup mieszkania więc było łatwiej
jak pożyczka to nie trzeba wykazywać na co się wydało kasę

najlepiej w danym banku zapytać o różnice, bo nie wszędzie dadzą kredyt hipoteczny na wykończenie domu
Co muszę mieć z papierów dotyczących budowy aby starać się o kredyt? Załóżmy, że mam pozwolenie na budowę. Daję facetowi za wybudowanie mojego domu w stanie deweloperskim moje mieszkanie i on chce 10 tys prócz tego ( na początku roboty) i potrzebuję na wykończenie 70-90 tys.
Jak to zrobic żebym mu mogła dac na początku to 10 tys? Pewnie nie wystarczy samo podpisanie umowy o budowę, nie mam sie jak wykazać gotówką ( wkład własny) bo transakcja bezgotówkowa....
Przepycham się z GetinBank i szukając danych trafiłam na to forum http://www.wrobieni.org/

Widzę, że to co ja z nimi przechodzę, to pikuś. Gdyby ktoś miał ochotę tam wejść, albo zbliżyć się do Open Fajans to warto poczytać ku przestrodze.
Gillian   four letter word
23 grudnia 2012 10:06
jak to jest z udzielaniem kredytu osobie wpisanej do BIK? wzięłam parę lat temu kredyt z WBK, ale miała po drodze przeboje z pracą no i cóż, nie spłacałam co regularnie i w końcu zrobił się mały gnój 🙂 skończyłam spłacać w czerwcu 2011. Jakbym teraz chciała wziąć kolejny to mam jakieś szanse?
Gillian jeśli nadal figurujesz w BIK (nie wiem jak długo to trwa) to nawet nie masz szans na pożyczke w Providencie, a tam to jak wiadomo niewiele potrzeba żeby wziąć.  A jeśli już po to podejrzewam, że i tak będzie ciężko. Zależy od banku
Jeszcze jakiś czas temu Getin Bank nieczęsto sprwdzał w BIK. Możesz też zobaczyć Idea Bank - ja swego czasu puszczałam tam wszystkich klientów, którzy mieli skopany BIK - tylko podnosili oprocentowanie o 1.5%
Gillian   four letter word
23 grudnia 2012 12:19
dzięki 🙂 na razie nie potrzebuję brać, ale wolę wiedzieć czy mam jakieś opcje 🙂
Jesli kredyt masz splacony, to moze warto sprawdzic jakie sa szanse na wyczyszczenie BIK ?
Niestety, nie znam procedury.
Moze ktos tutaj podpowie ?
Gdzie najlepiej wziac kredyt gotowkowy? Mala kwota, 3tys. Musze splacic kredytowme, bo mnie robia w balona
Poodobne pytanie, ale interesuje mnie większa kwota. Około 20 tysięcy, ktoś wie? 🙂
Martolina, pko bp lub sa. Jasne zasady.

Odradzam mbank i Getinbank. Z tym drugim toczę wojnę i w mojej obronie występuje już rzecznik.
dlaczego odradzasz mbank? mialam tam gotowkowy, fakt ze nieduzy bo 4 tys, ale jednak, bezproblemowo, splacilam przed czasem, tez bezproblemowo.
ja mam konto w mbanku, ale oni chyba mają dość wysokie oprocentowanie? znajoma odradzała mi już też kredyt gotówkowy w mbanku 😉 niewiadomo czy u niej się w sądzie sprawa nie skończy.
bera7, a Ty miałaś jakieś złe przejścia z mbankiem?
faith, wzięłaś od nich 4tys, a ile w efekcie spłaciłaś?
ni w zab nie pamietam w tej chwili, a juz nie jestem w stanie sprawdzic na koncie.
Martolina, chyba o tej samej znajomej myślimy. Dla mnie to jakaś kpina. Ale mam perypetie z getinbankiem i nic mnie już nie zdziwi.

Ja miałam z nimi przeboje jak spłaciłam kredyt przed czasem i potrzebowałam zaświadczenie o spłacie zadłużenia. Czynność która w PKO BP trwała 5min w mbanku zajęła mi 1,5 miesiąca. W PKO dostałam od ręki i za darmo zaświadczenie o spłacie zadłużenia. W mbanku za kwit, który maja obowiązek wystawić musiałam zapłacić.
Oczywiście nikt nic nie wie, czeski film.

Martolina, 20 000 na 5 lat w SA wyszło mi do zwrotu 29150zł
Ja brałam raz 3 tys i raz 9 tys w Lukasie -  bezproblemowo było. Spłaciłam wcześniej, też operacja bezproblemowa. Jedynie wydanie dokumentu o skończeniu spłat też płatne.
Teraz wzięłam 70 tys w ING (kredyt hipoteczny-budowlany) i było szybko łatwo i przyjemnie, a wydawało mi się, że branie kredytu to droga przez mękę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się