telefony komórkowe

Graba.   je ne sais pas
12 czerwca 2018 09:39
ja się skusiłam na p8 lite i po miesiącu mam ochotę rzucić nim o sciane.. zawiesza sie ciągle i bardzo wolno pracuje, chociaż fakt faktem, robi ładne zdjęcia. Z jednej strony wiem, ze lite to wersja budzetowa, ale mimo wszystko jestem zawiedziona, bo moj samsung dzialal lepiej po 2 latach.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 czerwca 2018 09:48
P20 oglądałam, ale się wieszał już w sklepie  🤔wirek:
Graba., ja właśnie słyszałam kiepskie opinie o P8 lite, że pomiędzy p8 a p9 jest ogromna przepaść, dlatego właśnie zdecydowałam się na p9 lite. Moja mama i siostra też mają bo tak samo są zadowolone, moja przyjaciółka ma p10 lite i też bardzo sobie chwali.
Martita   Martita & Orestes Company
12 czerwca 2018 10:41
Mam P9 Lite już ponad rok i działa tak samo dobrze jak w pierwszym dniu. Dbam o telefon tylko jeśli chodzi o niezaśmiecanie go, czego nie muszę na telefonie nie trzymam. Działa rewelacyjnie. Jeśli chodzi o ilość upadków na beton, podłogę etc. to również zaliczył sporo i nic mu nie dolega. Uważam, że jakość jest bardzo adekwatna do ceny.
O swoich przebojach z p8 lite już tu pisałam - poleciał o ścianę. Teraz wszelkie lite odpadają. Tym bardziej, że jak już mam się przesiadać z iphona, to nie chcę się wkurzać zaraz następnego dnia po zmianie. 😁 Cóż, jeśli nie znajdzie się godny zastępca w stawce średniej półki, to po prostu wymienię go na samsunga s8.
mundialowa, jeżeli mówisz nie potrzebujesz aż takiej maszyny jak ten iPhone 7, to wiesz przy tym, że S8 jest tej samej klasy, jeśli nie lepszy? 😁 Ale przesiadkę na Androida rozumiem, też bym już raczej nie wróciła do iOS.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2018 10:42
Kupiłam SE  😵 Trafiła mi się niezła cena w sklepie, ale jak ktoś mi powie jeszcze, że to prosty telefon w obsłudze to uduszę. Przegrywanie kontaktów trwało ponad godzinę ( jakieś 30??), P. smsy przegrywał kolejną godzinę - a jakimś cudem przegrały się tylko te od stycznia do czerwca 2017  🤔
Cześć, wpadam z pytaniem, może ktoś to ogarnia.
Skradziono mi telefon i dziś wyrobiłam duplikat karty sim. Włożyłam kartę do mojego drugiego telefonu, teoretycznie karta działa, tj. mogę wykonywać połączenia, ale nie mam dostępu do internetu i nie odbieram SMS. To może być kwestia ustawień aparatu (samsung)? Czy coś z tą kartą nie tak?
Martita   Martita & Orestes Company
18 czerwca 2018 10:33
Libella Raczej kwestia aparatu. Dostałaś sms z ustawieniami mms/sieciowymi? Można.taki wysłać ewentualnie ze strony swojego operatora.
nie dostałam. Próbuję to zrobić na stronie Nju mobile, problem w tym, że nie docierają do mnie żadne smsy, więc ten z konfiguracjami też nie 😵
No nic, najwyżej po pracy się tam przejdę, a tymczasem pozostanę bez kontaktu ze światem...
Moon   #kulistyzajebisty
18 czerwca 2018 10:52
Dziewczyny, po ok. 2 latach mój Huawei P8 Lite bardzo testują moją cierpliwość i raz po raz mam ochotę nim rzucać o ścianę. Lubię go, no ale chyba czas się będzie rozstać.

Polecono mi (znów, dwa lata temu też tu pisałyście :P) Xiaomi. No więc - który model teraz wybrać? Taki do 700-800zł myślę max, nie potrzeba mi telefonu za 2k absolutnie. Głównie zależy mi na w miarę sprawnym działaniu z aplikacjami fejsa i instagrama + aparat. Myślę też, że 4GB pamięci RAM to też takie minimum.
Ktoś, coś?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 czerwca 2018 17:18
Libella Raczej kwestia aparatu. Dostałaś sms z ustawieniami mms/sieciowymi? Można.taki wysłać ewentualnie ze strony swojego operatora.


A to nie jest jakiś przeżytek z epoki kamienia łupanego?
Od dobrych 14 lat miałam rózne smartphony i żaden nie wymagał wysyłania ustawień z bramek operatora.
Libella, albo się przejdź do sieciowego sklepu albo do nich zadzwoń, to raczej wina operatora niż telefonu. Sama kupiłam niedawno nową kartę sim, dostałam sms z ustawieniami, wszystko zainstalowałam i nagle okazało się, że mogę dzwonić, mogę wysłać sms w kraju, ale już nie mogę wysłać nic w roamingu, a akurat na tym mi bardzo zależało. Zadzwoniłam na infolinię i tam mi problem rozwiązali w przeciągu kilku godzin, nie wiem dokładnie co było nie tak, ale z telefonem wszystko ok.
Sprawa wyjaśniona, okazało się, że miałam wciąż założoną blokadę kradzieżową 😉 chociaż w sumie nie bardzo rozumiem, dlaczego połączenia działały, a SMS i internet nie, no ale po zdjęciu blokady jest ok.
Martita   Martita & Orestes Company
18 czerwca 2018 20:50
JARA Teraz z tego co się orientuję telefony robią to wszystko automatycznie. Natomiast przy problemach z mms i internetem szczególnie na starszych modelach warto sprawdzić.

Libella Dobrze, że już załatwione ale szalenie dziwna ta blokada jak nie blokowało połączeń.

gllosia Roaming to też, trochę inna kwestia. Niektóre sieci na start mają (a w zasadzie to miały kiedyś, obecnie w związku ze zmianami dotyczącymi roamingu w UE może to już nie funkcjonować) zablokowane połączenia w roamingu i trzeba odblokować u operatora.

gllosia Roaming to też, trochę inna kwestia. Niektóre sieci na start mają (a w zasadzie to miały kiedyś, obecnie w związku ze zmianami dotyczącymi roamingu w UE może to już nie funkcjonować) zablokowane połączenia w roamingu i trzeba odblokować u operatora.


Tyle, że dzwonic mogłam 😉 Zreszta gosc na infolinii sam był bardzo zdziwiony i pytal czy numer dobrze wpisany itp.. Takze tu ewidentnie byla wina operatora sieci.
Martita   Martita & Orestes Company
18 czerwca 2018 21:03
gllosia Ah, zrozumiałam, że w roamingu nic nie działało. Jak widać błędy są wszędzie i warto u operatora sprawdzać.
Powoli dojrzewam do tego, żeby kupić nowy telefon. I najbardziej się waham pomiędzy dwoma: Huawei p10 i Iphone 7. Zależy mi najbardziej na tym, żeby mieć bardzo dobry aparat, dużo wbudowanej pamięci i nie zacinania się. Koniec wymagań. Co z tej dwójki byście wybrały? W kwestii aparatu i jego parametrów tak na sucho przeważa Huawei, ale Iphone z tego, co wiem też jakością nie grzeszy. Plus chciałabym telefon, który w końcu posłuży mi dłużej niż te standardowe 2 lata.
Moon   #kulistyzajebisty
19 czerwca 2018 07:47
flygirl, welcome in my world :P Ale u mnie póki co, tylko HTC nie pamiętam modelu, pożył dłużej niż 2 lata, pod koniec życia już jadąc na oparach pamięci ram i procka 8-)
Osobiście bym żadnego nie wybrała, z Twojej dwójki :P Huawei, tak po półtora roku mnie mocno rozczarował bo generalnie prawie z dnia na dzień zaczął się ciąć, wieszać i wyłączać. Mam model p8 lite, może 10tka jest mocniejsza - ale chłopak mojej siostry też, z tego co pamiętam zabił go dość szybko.
Mnie korcą Xiaomi, sporo znajomków mi poleca, więc chyba się skuszę, tylko nie mam pojęcia jaki model.
Ja mam w domu Xiaomi Redmi 4X i jest fajny - szybko chodzi, zdjęcia ok itp. Jedyna jego wada jest taka, że moim zdaniem Xiaomi są dość ciężkie 😉 Ale nie każdemu musi to przeszkadzać.
Za to teraz chwilowo używam jakiegoś starszego Xiaomi (nie wiem dokładnie jaki model, wydaje mi się, że coś z 3) i tam jest niestety fatalny aparat foto... Ale w tych nowszych chyba jest lepiej.
A motoroli ktoś używa? G5s np.?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 czerwca 2018 13:44
Dziś mija 16 dzień prób zamontowania nowego ekranu z ramką do mojego Xiaomi Redmi Note 4X/Global - na snapdragonie, polecam szczerze miłośnikom ciut większych ekranów. Stabilny soft, rozsądna bateria, jedyny minusik za nie do końca dopracowaną obsługę drugiej karty SIM.

Musiałam zabrać dzieciom starą Lumię 920 jako "tymczas" i już płaczę... Zaklinam, uważajcie na ekrany w chińczykach! Zakładają mi już 8. egzemplarz. Podobno wszystkie poprzednie oryginalne były 😉 tylko jakoś nie bardzo chciały współpracować.
A motoroli ktoś używa? G5s np.?


Ja używam Motoroli Moto X Play - jestem bardzo z niego zadowolona - po czasie bateria już wysiada i będę musiała się przesiadać na coś nowszego.
Być może kolejną motkę. Ogladam sobie jak na razie Moto G6 Plus.
Moon   #kulistyzajebisty
20 czerwca 2018 07:30
Ciężkość telefonu w sumie mi nie przeszkadza, wielkość też nie specjalnie (no dobra, wielkość tabletu to już przesada :P) Dual sim mi też nie potrzebny. Czytałam że Xiaomi mocno podatne na wszelkie zarysowania, ekhm :P Podwójne etui, folia bąbelkowa? Moim telefonom najbardziej dostaje się na koniach niestety - a noszę je w kieszeni bez kluczy czy czegokolwiek ostrego :/
Czytam i się wtrącę 😀 Moon mam ta samą sytuację co tym tylko p8 trochę dłużej bo ok 2,5 roku. Zwykle na zamulanie pomagały mi restarty systemu ale dwa tygodnie temu zrestartowałam i muli mi jak nigdy... Chyba chce mi dobitnie powiedzieć, że czas na nowy egzemplarz :P I ja myślałam albo o Samsungu albo właśnie też o Xiaomi.

Miał ktos taki model z 4GB RAM i 64GB wewnetrznej pamięci?
🤔trzałka: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-mi-a1-64gb-czarny.bhtml
Moon   #kulistyzajebisty
20 czerwca 2018 08:00
BlueHorse, no właśnie mi restarty, przywracanie ustawień fabrycznych też już nie bardzo działa, do tego jakoś miesiąc temu, mój miał taką fazę, że cały dzień i noc się dosłownie co 10min restartował sam, zeżarł przy tym prawie całą baterię i był gorący jak pierun. Zdecydowanie czas na zmianę :P
Dlatego pytam natchniona przez Twoja osobę czy ktoś miał może to Xiaomi Mi A1 64GB ?
Wygląda dość interesująco i można go dorwać nawet w outletach w całkiem fajnych cenach...
Moon już popytałam parę osób i większośc mimo wszystko Huawei odradza. Za to paru znajomych z Iphonem 7 mam i wszyscy zadowoleni. Zdjęcia też dobre. Po co tyle tych telefonów naprodukowali, zdecydować się nie można. 😜
efeemeryda   no fate but what we make.
20 czerwca 2018 15:04
flygirl ja bym się ani przez moment nie zastanawiała, mam już trzecie jabłko i nadal kocham, najstarszy w rodzinie już z 8 lat i żyje :p
flygirl jeśli Twoim kryterium jest nie zacinanie się to ino tylko Iphone. Android jest fajny w obsłudze, ale przez jakieś pierwsze 2-3 miesiące, potem do dno i metr mułu w porównaniu do Iphone'a działającego bez zarzutów dłuuuugo (mojemu 4 albo 5 rok leci, 5S i dalej śmiga).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się