Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

Monny   bez odbioru .
15 grudnia 2008 23:16
jak w temacie
jakie ogiery kryjące przekazują owe maści ?

co się stało z ogierem BONSUN?

tytul watku zostal poprawiony.
Monny   bez odbioru .
17 grudnia 2008 10:27
up

nikt  nic nie wie?
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
17 grudnia 2008 14:01
Izabelowate ogiery:
ARAMIR wlkp (Floren-Akaba) ur. 2001



zdj. znalezione w necie

BONSUN wlkp (Bastion-Malta) ur. 1995 - cremello



zdj. znalezione w necie

BURGUND sp (Brańsk-Legia) ur. 1994

zdj. z KT

MARIASZ wlkp (Illit-Makieta) ur. 1990

zdj. http://www.trakeny.palomino.net.pl/ogier.htm

MARAT wlkp (Illit-Makutra) ur. 1988

zdj. znalezione w necie

Może są jeszcze jakieś. Coś młodego po Zakładzie (pewnie zaprzęgowym...).
A co ma  się dziać z Bonsunem...?
Widziałam kiedyś ofertę stanówki Bonsunem na Allegro.
Koń jak to koń, myślę, że reproduktory można znaleźć lepsze - ale maść faktycznie niezwykła  😵 Że też coś takiego się w wlkp ulęgło...  😎
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
17 grudnia 2008 14:13
Tym bardziej dziwne że matka opisana jako jasno gniada, nijak nie mogło wyjść cremello. Jedyne wyjaśnienie to błąd w opisie i matka była jelenia, a tata izabel i mamy cremello 😉.
tata na pewno byl izabel -

BASTION - wlkp 1989, izab.
po 315 RABUŚ - wlkp (BACA i RADOŚĆ)
od 6708 BASRA - wlkp (ORACZ i BIANKA)
160 - 190 - 21,5 pkt. 77
Hodowca: SK Posadowo

swoją drogą nie widziałam na żywo prostego źrebaka po Bastionie - przywilej ogiera, który kryje wszystko co się da ze względu na masć
Mariasz stoi pod Zagórowem w wlkp
a jeśli chodzi o pytanie z pierwszego postu to w skrócie: ogier izabel + kasztanowata klacza = 50% szans, ogier cremello + kasztanowata klacz =100%
Jeśli ogurek dobrze pisze, to tu można przeczytać dlaczego lub przynajmniej dowiedzieć się o co chodzi:
http://konskiemasci.cba.pl/rozjasnione.html#izabelowata (wydaje mi się, że dość znana stronka).

A możliwe jest 'uzyskanie' izabela przez połączenie izabelowatego ogiera z siwą kobyłą?  😀

Btw mnie powalił ten wałach  :kocham🙁swoją drogą ciekawe kto go wywałaszył i po co  🤔wirek: 🤔 )





zdjęcia ze strony www.psi-auktion.de


I jeszcze jest video: Link
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
17 grudnia 2008 19:15
amazonka*, przypuszczam ze zrebie wyszlo by siwe. mozna zauwazyc ze np po kasztanowatych rodzicach majacych ktoregokolwiek siwego dziadka przekazuja masc siwa na zrebaki badz siwieja czesciowo. ale moge sie mylic 🙂
"siwizna" i "izabel" dziedziczą sie podobnie i niezależnie. Siwy + izabel to dużo możliwości. Jeżeli siwy jest z kasztana to może wyjść izabel
czy w mazowieckim stoi jakis ogier izabel ? z licencja ofkors
Monny   bez odbioru .
17 grudnia 2008 19:49
A co ma  się dziać z Bonsunem...?


w sensie ze dawno nie widziałam oferty stanówki

a jaki % z gniadym kobyłem?

Btw mnie powalił ten wałach  :kocham🙁swoją drogą ciekawe kto go wywałaszył i po co  🤔wirek: 🤔 )



Widocznie nie jest wystarczająco dobry żeby być ogierem. Maść to nie wszystko w hodowli - nieprawdaż?
Maść to nie wszystko w hodowli - nieprawdaż?

Naprawde?
Tylko jak to uświadomić "hodowcom" w Polsce
[quote author=nitka link=topic=756.msg123080#msg123080 date=1229591368]
Maść to nie wszystko w hodowli - nieprawdaż?

Naprawde?
Tylko jak to uświadomić "hodowcom" w Polsce
[/quote]

potraktuje to jako pytanie retoryczne 🙂
Serio? ;]
Kurcze... zburzyłaś mój światopogląd  😕  😉

Oczywiście że nie wszystko, niemniej jednak patrząc na tego ogiera nie wiem czego mu brakuje? Szczególnie np w porównaniu do choćby rodzimych, pokazanych tu izabelków które jednak są ogierami - z licencją.
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
18 grudnia 2008 09:49
No cóż u nas na prawde nie ma wyboru jeśli chodzi o izabelowte ogiery. Jak ktoś chce wyhodować coś lepszego to jedyna droga to krycie przyzwoitej izabelowatej klaczy dobrymi kasztanami i loteria, jak sięurodzi zabel to ok, ale jest też duza szansa na ksztana. Tylko ta drogą i długimi latami selekcji tego co wyjdzie możemy miec dobre izabele. No chyba, że się pokusić i sprowadzenie nasienia...ale to już kosztowna zabawa.

amazonka* też nie wiem czego mu brakuje 🙂, choć jednego takiego w Polsce bym chciala 😉.
Tak wygląda w Polsce z kolorowymi, ja próbuje ze srokaczami  😎
ale cholera mnie bierze jak dwuletnim cremello kryją wszystkie kasztany we wsi (i troche dalej) a papier ? Papier przyjmie wszystko  🙄
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
18 grudnia 2008 10:32
ogurek droga pod prąd jest ciężka 🙂. A tacy, co kryją byle co byle czym byle kolorowe i na pewno się chętny znajdzie, niestety psują i tak już marniutką opinię o koniach kolorowych, zapełniając rynek pokrakami o ładym umaszczeniu.
Serio? ;]
Kurcze... zburzyłaś mój światopogląd  😕  😉

Oczywiście że nie wszystko, niemniej jednak patrząc na tego ogiera nie wiem czego mu brakuje? Szczególnie np w porównaniu do choćby rodzimych, pokazanych tu izabelków które jednak są ogierami - z licencją.



W zasadzie sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.

W Pl-u pewnie by dostał licencję i krył wszystko co się rusza...ale pozostał w dojczlandzie - to ta subtelna rónica 🙂

"nasze" licencjonowane izabele nie wytrzymują konkurencji z odpadem hodowlanym ....pocieszające...ale jakże motywujące na przyszłośc :P
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
18 grudnia 2008 11:58

....pocieszające...ale jakże motywujące na przyszłośc :P


motywujące..., no nie wiem, mało komu chce się brać za zmienianie tego stanu rzeczy 😉, w tym tempie to maść zaginie i będzie występowała tylko u NN...
Dream od Shadow  🏇









Wielkopolska Regionalna Wystawa Hodowlana:



Premiowanie źrebiąt:

W zasadzie sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.

W Pl-u pewnie by dostał licencję i krył wszystko co się rusza...ale pozostał w dojczlandzie - to ta subtelna rónica 🙂


Fakt że na tle niemieckiej maszynerii zachodnim sąsiadom mogło coś w nim nie podpasować, nie być wystarczające itd ale ja nadal uważam, bazując co prawda jedynie na 2 zdjęciach i filmiku, że to naprawde ciekawy koń. Mogli sprzedać choćby do 'Polandu' wszyscy byliby szczęśliwi - kuń bo ostałyby mu się jaja  😉 a i w polskiej hodowli koni kolorowych może coś by drgnęło bo moim zdaniem bije na łeb na szyje te wielkopolaki z początku wątku.

Swoją drogą ciekawe że większość tych koni z niemałym potencjałem z psi-auktion.de to wałachy..  🤔
Rozumiem że wałachy ogólnie uchodzą za lepsze użytkowo ale troche to dziwne - z dobrymi papierami, ciekawe pokrojowo i ruchowo...  :>
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 grudnia 2008 18:28
Amazonka w Niemczech nie jest tak łatwo, żeby ogier dostał licencję  i za samą śliczną maść na pewno nie dostanie. A z tego co widziałam na filmiku to bardzo przeciętnie się ruszający koń.
yyy
mam nadzieję że bonsun nie jest sprzedany spróbuje się dokładnie dowiedzieć
a wiecie że marat nie żyje?
Chce zapytac czy sa unas jeszcze jakies ogiery masci izabelowatej, ale nie cremello - ciemne izabele. Z tego co wiem Mariasz juz nie kryje...

Miles O'Rima jest

Shiner O'lena może za rok się zjawi,
Palomino=izabelowate
A skąd masz takie informacje że Mariasz nie kryje? Z tego co ja wiem to chłopak ma sie dobrze i kryje dużo kobył 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się