Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

Swietna galeria!
I podpisy pod zdjeciami - wszystko wiadomo 🙂
A Macho czemu nie dotarl? Moze juz sprzedany i nowy wlasciciel ma inne plany?
Pursat   Абсолют чистой крови
27 czerwca 2011 13:10
Wszedł też jeden tarant, dwa srokacze i dwa ciemnogniade...

Łaciaty Ramirez - cudo! 😍
Pursat, też mnie zachwycił 🙂
a wiec ja dodaje fotki mojego małego cudaczka izabelka 🙂 ojciec był izabelowaty matka srokata Synek ma już miesiąc😉




Pursat   Абсолют чистой крови
27 czerwca 2011 16:13
Pursat, też mnie zachwycił 🙂

Jest boski, wrzuciłam go do wątku o srokaczach, żeby tu nie było OT. 🙂

lenka1z, jaki śmieszny. 😜 Co to za rasa?
Albin po izabelowatych rodzicach - Mikołów Kamionka  😉

A to nie jest cremello  👀 ?
To jest cremello. Anna Stachurska "Identyfikacja koni", polecam.
Mazia   wolność przede wszystkim
29 czerwca 2011 07:51
Ktoś widział próbe dzielnosci klaczy w Doruchowie i izabelowatą Barbórkę po Ulco??? Brawo!!! W końcu izabel w dobrym typie i z kapitalnym ruchem!!! Zajeła drugie miejsce, ale w kłusie wymiatała, normalnie GUMA  👍
Niestety nie miałam aparatu, żeby zrobić zdjecia  😕
Pursat Pedro jest kucem fell 😉
Przepraszam za odświeżenie, jeżeli ktoś kryje kasztana izabelem/palomino to są bardzo duże szanse na izabela. A już najwieksze przy kryciu bułanego fiordem,tylko wiadomo, że może odziedziczyć budowę po ojcu. Kobyła u mnie (bułana) była kryta fiordem i nawet spory dzieciak z kręconą grzywą wyszedł. Zobaczymy co wyrośnie 🙂.
EDIT: może wyjść z biało-czarną grzywą, u mojej troszkę się rozjaśniła, pewnie po matce ma taką kolorową grzywę 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
06 sierpnia 2011 20:25
Czarna Kozo Mylisz izabele i jelenie z końmi posiadającymi gen bułany. To całkiem co innego.
Fiordy mają gen bułany niosący ze sobą pręgowanie, izabele, jelenie posiadają gen kremowy. Nie uzyskasz konia izabelowatego kryjąc fiordingiem.
Nie wiem jak jest teraz, ale 4 lata temu mojej znajomej klaczka, urodziła źrebię izabelowate. Izabel pokryty kasztanem, tak mimochodem. Opowiadała mi, że jak młoda podrosła to przez myśl jej przeszło, by ją sprzedać. Nie jakieś astronomiczne sumy, celowała w kwotę dość rozsądna. Ale! Przyjechała do niej kobieta, zachwycona koniem i sama na "dzień dobry" zaproponowała za nią 10 tysięcy. Jednakże klacz została, sprzedaż poszła w zapomnienie.
To moja musiała po rodzicach matki dostać, niestety obustronnie w papierach NN. Mimo iż matka ma pręgę mała nie miała. Grzywa jej teraz ponoć całkiem zbedła i jest kremowo-biała 🙂
jeśli po 2 bułanych koniach wyszedł Ci izabel, to pędź do proboszcza do kościoła, bo to CUD BOSKI 😁


aby uzyskac źrebię izabelowate, należy połączyć osobniki o maściach kasztanowata i cremello 😉
aby uzyskac źrebię izabelowate, należy połączyć osobniki o maściach kasztanowata i cremello 😉


lub kasztana z jelenim lub izabelem,
lub gniadego z jelenim lub izabelem,
lub cremello z każdą inną maścią.

Tyle, że tu nie ma pewności 100% jak w przypadku kasztana z cremello 🙂
MajaK   Tina 2000-2013
15 sierpnia 2011 12:47
Może Czarnej Kozie chodziło o którąś z tych maści - występują jak najbardziej u fiordów - wszytsko z genem bułanym.
http://www.bluebirdlane.com/colour.html
Sama byłam zaskoczona mnogością odmian jak to znalazłam, jednak może być więcej niż bułana i czerwonobułana  👀

Gdzieś w czeluściach komputera mam zdjęcie fiorda gniado-bułanego. Wygląda dosć ciemno przy tych z linka.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
15 sierpnia 2011 14:04
podobnież,że ichniejsze fiordingi mogą być dunalino, ale wątpię, aby tego typu fiord trafił do Polski. Fiordy rasowe są grogie, a ciekawy kolorystycznie fiord jest BARDZO DROGI.
Zobaczcie jakie cudenko...


źródło
ale to jest folblut? one moga byc izabelowate?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 listopada 2011 18:39
malowany bułek  😜
Ukazała się oferta stanówki kolejnym izabelem:
Can-Can S (Eternal - Carmen S)
Ktoś coś więcej może o nim napisać ?

Ogier stacjonuje i jest dostępny u Pana Romana Stodolnego w Odolanowie.
Co do ZT w Gnieźnie, czy to może ogiery od p. Wachowskiego? Wiem że on gdzieś w tym rejonie hoduje izabele.


dokładnie 2km od S.O Gniezno, /a reszta jest ogloszeniem/
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
10 listopada 2011 16:45

lub kasztana z jelenim lub izabelem,
lub gniadego z jelenim lub izabelem,
lub cremello z każdą inną maścią.




karą też?  🤔
Pewnie też. Te zawirowania maściowe potrafią być naprawdę dziwne 😉. Znałam gniado-srokatą klacz, która po różnych ogierach (nie izabelowatych i nie cremello) dała aż 3 izabelowate źrebaki.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
10 listopada 2011 17:22
Aż by się chciało poeksperymentowac  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
10 listopada 2011 17:37
Są folbluty izabele, podobnie jak jelenie. W KT była kiedyś oferta sprzedaży takiej klaczy, ale imienia nie pamiętam (chyba na "I"😉.
Pursat,
Izabell (Wolver Heights - Indonezja po Euro Star) 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
11 listopada 2011 09:48
O właśnie, dzięki! :kwiatek: Jak odkopię stare gazety to wrzucę foto. 🙂 Chyba że ktoś ma?

To ja może pokażę wam trzy klacze zupełnie nieznanej u nas, węgierskiej rasy kisbery.
Mają dużą domieszkę krwi arabskiej, ale nie są przy tym małe (około 165 w kłębie) i mają bardzo miły, zrównoważony charakter, są bardzo silne i wytrzymałe, świetnie sprawdzają się w rajdach.
Terra maści jeleniej i dwie izabelki - Saba i Paloma. Podobno bardzo dużo kisbery jest blond, mamy też w stajni jedną kasztankę.
Mi się blondyneczki bardzo podobają  😍

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się