Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

tyle, że zmienił miejsce, teraz masz bliżej

MARIASZ wlkp 1990 izab.
po 9839 ILLIT wlkp (BACA – IDYLLA)
od 6878 MAKIETA wlkp (LORISON – MAKUTRA)
159-192-21,5 pkt. 78
Hod. Stadnina Koni Posadowo
Wł. Żurowska Magdalena, ul. Kościuszki 6, 62-020 Swarzędz
Miejsce postoju: Kin Józef, Nowa Wieś 27, 62-410 Zagórów
tel. 063 276 21 61

[url=[[a]]http://www.wzhk.poznan.pl/images/pliki/katalog%20ogier[[a]]Ów%202009.pdf][[a]]http://www.wzhk.poznan.pl/images/pliki/katalog%20ogier[[a]]Ów%202009.pdf[/url]
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
17 marca 2009 11:34
A czy ktoś może wie coś więcej (np. zdjęcia...) na temat ogierów:

MACHOMET izab., qh, 2005

(Miles o Rima-Dubienka xx/ Canadian Winter)
154-183-20, bon. 81

MACHO izab., qh, 2005

(Miles o Rima-Kalka xx/ Eternity's Breath)
156-190-20,5, bon. 80
Mahomet (chyba przez samo H?)
był pokazywany w halter w 2007
http://www.quarter-horse.pl/go.live.php/PL-H44/wyniki.html
Właściciel Stanisław  Fedko.
Dopytałam Pani Katarzyny Roleskiej-ona pamięta wszystkie dzieci Milesowe.
Hi!Hi! Jest przez CH
Jakim izabelem nalezy pokryc ciemnokasztanowata klacz aby wyszedl izabel(ale nie cremello tylkociemny!!!)??
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
17 marca 2009 15:32
Przy kryciu kasztanki izabelem (niezaleznie od odcienia) nie masz pewności że urodzi się izabel 😉, masz wtedy 50% szans na kasztana i 50 % na izabela. Jesli chcesz 100 %pewności że źrebię będzie izabelowate to musisz pokryc kasztankę cremello. Co do odcienia, to nie matematyka, może wyjśc różnie, ale jak matka jest ciemna to masz szansę na ciemniejszego izabela 🙂.
Pursat   Абсолют чистой крови
17 marca 2009 16:26
Jakim izabelem nalezy pokryc ciemnokasztanowata klacz aby wyszedl izabel(ale nie cremello tylkociemny!!!)??

Izabel to izabel, cremello to cremello... A już któryś raz widzę, że ty chyba uważasz cremello za jakiś jasny odcień izabela...
no bo tak jest :P tak jak podstawowa masc kasztanowata i jej pochodne brudnokasztanowata, kasztanowata czekoladowa, tak izabel i izabel cremello :P cholera to musze cremello kryc? ;/ a jak wyjdzie cremello a ja nie chce  😫 to chyba jednak pokryje izabelem, najwyzej bedzie kasztan :P klacz ma rozjasniana grzywe, ogon i peciny wiec moze moze ;D dzieki ;*
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
17 marca 2009 19:24
no bo tak jest :P tak jak podstawowa masc kasztanowata i jej pochodne brudnokasztanowata, kasztanowata czekoladowa, tak izabel i izabel cremello :P

koziarka poczytaj sobie wnikliwie na temat dziedziczenia umaszczenia u koni bo piszesz herezje okropne, aż boli to czytać 😉.
po pierwsze to kozirka a nie koziarka :P chcialam sie dowiedziec i tyle :P mam ciemna kasztane a chce izabelka
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
17 marca 2009 19:35
Dobra lektura do poduszki : IDENTYFIKACJA KONI Anny Stachurskiej. Polecam. Potem można podyskutować 🙂.

Przepraszam za pomyłkę w nicku 😉.
hodowca nie jestem i nie bede dlatego pytam. od malej dziewczynki marze o izabelku 🙁
Odkopuje  🙂

Zaciekawił mnie ten wielkopolski ogierek Brandon, znalazłam przypadkowo buszując po baziekoni.pl
Ktoś go 'zna' ?

Brandon, to koń hodowli SK Pepowo. W 2008 zdawał zaprzęgową próbę dzielności w Gnieźnie (zdjęcia zrobione podczas końcówki zakładu). ZT ukończył na 12 miejscu a 13 koni. Idąc do zakładu koń był własnością Pana Jana Krzyżoszczaka.

fot.faraa







Brandon wlkp (Agar x Gall) wł. Krzyżoszczak Jan, indeks 85,2 ocena dst

Monny   bez odbioru .
17 sierpnia 2010 17:17
Czy to prawda że Bonsun padł?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 sierpnia 2010 17:36
Ktoś wspominał o Bonsunie, niezbyt dobrze się wypowiadając. Widziałam tego konia na zawodach w skokach. Bardzo dobrze się równie dobrze skacze. A co do bardzo drogich kryć końmi izabelowatymi i cremello to wspomnę tylko,że kilka dni temu uzyskał prawo do krycia w rasach półkrwi w Niemczech ogier maści cremello RASY FOLBLUT.
Stanówka nim zależna od rasy sięga 3 tys e dla folblutek.
A my w stajni mamy takie cuda.

Wszystko po ogierze Baksiku ( ten 1 z lewej strony ) hodowli A.Mazura ( zdjecie znalezione w necie, nie wiem czyjego autorstwa, jesli ktos bedzie miał cos przeciwko to pisac, usunę )
Osobiscie nigdy nie interesowałam sie konmi tej masci, dopiero jak trafilam do tej stajni to sie zakochałam... 😍 😍
Baksik jak zwykle piękny 😉 Ile on to już lat będzie miał?
A jak z charakterem u jego potomstwa, jesteś w stanie coś powiedzieć?
wendetta
Baksik ma 18 lat. A z charakteru to hmmm. To miłe i kontaktowe konie, raczej latwe do współpracy. Generalnie nie spotkałam sie ze złosliwym koniem po nim, ale spotkałam sie kilkakrotnie z upartym. Ogólnie pozytywne sa źrebaki po nim takie mam wrazenie. Przynajmniej te które sie przewijają przez nasza stajnie.
ach, namnożyło się tam izabelów  😍 ...
A ma ktoś może konia po izabelowatym Arktosie sp?
http://www.bazakoni.pl/horse_66327.html



Nie tylko maść ale i rodowód zachęca, co wśród izabeli jest rzadko spotykane (większość, jak nie wszystkie, to wlkp).

Doszły mnie słuchy że ostatni sezon kryje, czy to prawda?
My zawieźliśmy skarogniadą malowaną kobyłe do niego i teraz pytanie - ktoś powiedział mi że skarogniada + izabel = na 100% bułany.. nie wydaje mi sie zeby to byl pewniak jak w przypadku kasztanka+cremello=izabel ale czy faktycznie są duże szanse na bułanka? :>
Kami   kasztan z gwiazdką
19 maja 2011 22:41
O ile się nie mylę to Kawusi urodziła się niedawno klaczka po nim  🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 maja 2011 22:50
amazonka* całkiem możliwe 🙂

Co prawda matka mojego dzieciaka była gniada, ojciec jeleni i mam jelenia 😉, więc możliwe że skarogniada z izabelem wyjdzie bułany 🙂
busch   Mad god's blessing.
20 maja 2011 00:07
Walor był po Burgundzie z fotki w drugim poście. Nie był może izabelowaty, ale i tak miał przepiękną czekoladową maść  😜

Do tego jest bardzo ładnie zbudowany, taki mięsny typ - ciekawe, bo sam Burgund na tym zdjęciu nie wygląda zbyt szczególnie z tym słabym grzbietem. Chociaż i tak wygląda świetnie przy Maracie, dżiz, kto tego konia dopuścił do rozrodu?  🤔
Bush Marat kiedys byl pieknym koniem  o db grzbiecie-byl w duzo lepszym typie niz Burgund,o ruchu nie wspomne-wiek robi swoje niestety...
Baksikowe dziecko widywalam w stajni gdzie niestety musialam stac  z Dra,kon na matce slunskiej,brzydki,krotkonogi z malo szlachetna glowa,do tego tarant,ale charakter  mial  sympatyczny.
amazonka*, Marsa mojego pewnie pamiętasz. Jego dziadek Marat (izabel) z karą klaczą Brewą  wyprodukował bułaną (jelenią) klaczkę, a ta z gniadym (ciemno gniadym) Martelem dała jeleniego Marsa.
I ja w ogóle jestem ciekawa na ile matka Marsa była bułana a na ile to taki zapis. Ze zdjęcia szła bardziej w bułaną niż jelenią, ale nie widać tam czy jest pręga. Natomiast Mars to już bułany jako taki nie był.
Mazia   wolność przede wszystkim
20 maja 2011 08:09
Na tegoroczny ZT w Gnieźnie 17.06 zgłoszone zostały 4 ogiery izabelowate. Może coś ciekawego będzie...
abre   tulibudibu
20 maja 2011 10:00
Mazia, jest w necie lista?
Dzięki epk za odpowiedź. Czyli jednak są duże szanse na bułanego/jelenia z takiego połączenia jak izabel+skarogniada.

Co do ZT w Gnieźnie, czy to może ogiery od p. Wachowskiego? Wiem że on gdzieś w tym rejonie hoduje izabele.

Kami już wysyłam PW Kawusi  🙂
Mazia   wolność przede wszystkim
20 maja 2011 11:06
abre Nie ma.To informacja z tajnego źródła  😉 będą też srokacze i tarant  🤣
Tarant jest na  str pzhkm,smieszny taki🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się