Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik porad prawnych

poprzednia następna
Strony: 1 ... 95 96 [97] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik porad prawnych  (Przeczytany 409703 razy)
Gillian

four letter word

« #2880 : Czerwiec 01, 2020, 15:49:25 »
Odpowiedz cytując
Balanga1988, możesz mieć konia X lat bez objawów, użytkować go a w żołądku armagedon.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Milla

Moje ogłoszenia
« #2881 : Czerwiec 01, 2020, 20:49:07 »
Odpowiedz cytując
Czy miał ktoś do czynienia z Kancelarią Signi? Od jakiegoś czasu dostaję dziwne smsy typu: Zawrzyj ugodę i oszczędź kosztów związanych ze skierowaniem sprawy na kolejny etap. Lub: Informujemy, że masz u nas sprawę i próbowaliśmy się już z tobą kontaktować. Jest też podany numer telefonu. Problem w tym, że nie mam pojęcia, czemu nękają mnie smsami. Nie mam żadnych długów, nigdy żadnej umowy na siebie nie miałam (oprócz umowy o wynajem pokoju na studiach, ale tu wiadomo, że jestem na czysto we wszystkim). Abonament telefonu był na mamę, aktualnie korzystam z oferty na kartę. Podobne smsy przychodziły w zeszłym roku (a może i nawet wcześniej, nie wiem, regularnie czyszczę telefon z takich rzeczy), ale teraz w maju dostałam już chyba z 5 wiadomości coraz bardziej nachalnych. Czytałam trochę w internecie na ten temat, ale nic konkretnego nie znalazłam, zazwyczaj ludzie brali jakieś chwilówki, często nikt nie ma długu żadnego. Przy kontakcie telefonicznym też nie chcą udzielać żadnych informacji, a tylko wypytują o dane osobiste, nawet jeśli z tych danych posiadają tylko numer telefonu (ja nie dzwoniłam - to z wyczytanych informacji). Nie chcę tam dzwonić ja, bo nie jestem dobra w takich rozmowach, a czytałam, że w trakcie rozmowy telefonicznej dążą do tego, żeby przyznać się do długu, którego nawet się nie ma. Coś z tym robić? Zignorować? Dowiadywać się? Czy gdybym rzeczywiście miała jakikolwiek windykowany dług (a nie mam na 100%) nie powinnam czasem dostać jakiegoś pisma przez pocztę?
Z jednej strony każą ci się skontaktować telefonicznie, a z drugiej nie chcą żadnych informacji przekazać? Trochę śmiech  hihi
Jak dla mnie jakiś bardzo chamski spam z ich strony. Zapytałabym (choćby SMS'em) na jakiej podstawie się z Tobą kontaktują. Jeśli nic to nie da to, poinformuj ich, że nie wyrażasz zgody na przetwarzanie twojego numeru telefonu i mają zaprzestać kontakt.
#link
Alegoriaa

« #2882 : Czerwiec 10, 2020, 23:18:34 »
Odpowiedz cytując
Witam. Mam pytanie czysto teoretyczne. Czy komornik może zająć mojego konia, którego trzymam w pensjonacie u osoby której grozi zajęcie komornicze stajni?
#link
vanille

głowa medyka, serce koniarza, dusza podróżnika

« #2883 : Czerwiec 11, 2020, 05:10:59 »
Odpowiedz cytując
Alegoriaa, koń nie stanowi własności tej osoby tylko Twoja, wiec nie
#link
Nigdy nie pozwól by strach przed przegraną wykluczył Cię z gry!
www.podrozzycie.wordpress.com
MATRIX69

Moje ogłoszenia
« #2884 : Czerwiec 11, 2020, 06:54:43 »
Odpowiedz cytując
Witam. Mam pytanie czysto teoretyczne. Czy komornik może zająć mojego konia, którego trzymam w pensjonacie u osoby której grozi zajęcie komornicze stajni?
Co prawda było to dawno temu ( ok 2007 lub 08r), ale w jednym pensjonacie osoby trzymające tam konie opwiadały mi perypetie z komornikiem i zajęciami. Właścicel stajni miał długi i po przegranym procesie zgłosił się do niego komornik, pensjonariusze musieli w trybie ekspresowym stawić się i udowodnić, że to oni są właścicielami koni, pewnie wystarczyło pokazać umowę kupna - sprzedaży i paszport. Nikomu konia nie zabrano oczywiscie, ale stresu było sporo, zwłaszcza dla osób, które nie mogły bywać w stajni codziennie. No cóż jesli nie chcesz takich atrakcji to może warto przemyśleć zabranie konia do innej stajni wcześniej.
#link
Small Bridge

« #2885 : Czerwiec 12, 2020, 07:50:50 »
Odpowiedz cytując
Wyjdzie ze mnie wredna baba.
Mam ziemię rolną, sąsiadka miała przez miedzę do sprzedania ziemię ze starą stodółką i oborą, byłyśmy dogadane, cenę uzgodniłyśmy, ale musiała poczekać bo odziedziczyła i nie minęły lata żeby nie płacić podatku od sprzedaży spadku. Co jakiś czas się dowiadywała czy na pewno kupię. Przez miedzę miała jeszcze 3 sąsiadów rolników, którzy nie byli zainteresowani kupnem (chętnie sprzedaliby swoje pola). I właśnie się dowiedziałam, że sprzedała nierolnikowi. Od nowego sąsiada. W KOWR trzeba podpisać oświadczenie, że żaden rolnik nie był zainteresowany i nie było możliwości sprzedaży rolnikowi. Tyle lat dobrze ze sobą żyłyśmy i nie wiem co jej strzeliło do głowy. Nawet słowem się nie zająknęła. A cena była taka sama jak dla mnie. A teraz ucieka na drugą stronę ulicy i nawet na "dzień dobry" nie odpowiada. I po przemyśleniach, stwierdziłam, że nie daruję i za fałszywe oświadczenie chcę jej narobić smrodu. Da się?
#link
desire

Druhu nieoceniony...

Moje ogłoszenia
« #2886 : Czerwiec 12, 2020, 20:34:13 »
Odpowiedz cytując
Small Bridge, da sie
#link
Zapraszam na Nieustający Bazarek dla Dzieci z Nkhata Bay na facebooku. uśmiech

Jestem zalatana i nie mam za dużo czasu na forum, moge odpowiadać tu z poślizgiem.
JARA

Dumny posiadacz Nietzschego

« #2887 : Czerwiec 13, 2020, 20:11:20 »
Odpowiedz cytując

Może zająć konia, a Ty jako wlasiciel bedziesz musiala udowodnić, ze kon jest Twoj i wniesc o wylaczenie spod egzekucji.
#link
Niebo nie jest limitem!

WrocLOVE dla Malawi
domiwa

W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...

« #2888 : Wrzesień 07, 2020, 22:31:41 »
Odpowiedz cytując
Mamy na sali jakiegos notariusza? Prawnika, ktory ogarnia sprawy notarialne? Nie mam już sily i potrzebuje pomocy.  smutek
#link
Eklerek-Cukierek i szalona pani:)
IskraADHD

« #2889 : Październik 17, 2020, 23:16:25 »
Odpowiedz cytując
Jestem po rozmowie z moim weterynarzem.
Dowiedziałam się, że jako obecna właścicielka konia mam prawo dostępu do całej jego dokumentacji medycznej z okresu kiedy nie był jeszcze mój.
Ale mówił, ze z drugiej strony jest prawo zabraniające weterynarzom udostępniania takich info.
I nie wiadomo jak to rozgryźć..

Wiecie jak to wygląda w praktyce?
Mam prawo do wglądu, czy nie ma najmniejszych szans?  oczy2
#link
edyta

Moje ogłoszenia
« #2890 : Październik 25, 2020, 12:00:40 »
Odpowiedz cytując
według Kodeksu etyki lekarza weterynarii

Art. 28
1.  Tajemnicą  zawodową  objęte  jest  wszystko  o  czym  lekarz  weterynarii  dowiedział  się  w
trakcie wykonywania czynności zawodowych.
2.  Lekarza  weterynarii  oraz  podległy  mu  personel  pomocniczy  obowiązuje  tajemnica
zawodowa. 
Zwolnienie z niej może nastąpić:
za zgodą właściciela lub opiekuna zwierzęcia,
• w przypadku zagrożenia zdrowia publicznego,
• gdy wymagają tego przepisy prawa.

Zwierzę w ciągu swojego życia (w szczególności koń) może mieć kilku "właścicieli" (w cudzysłów bo to tylko quasi własność, nie można być właścicielem zwierzęcia w ujęciu kc) - moim zdaniem każdy z kolejnych "właścicieli" powinien mieć wgląd w dokumentację wstecz, ponieważ jest to oczywiste z punktu widzenia dobra zwierzęcia, jego zdrowia i życia.
Moim zdaniem tak to należy uzasadnić.
Obecna konieczność podjęcia decyzji co do metody leczenia zwierzęcia zależy przecież od historii medycznej pacjenta.
Analogicznie jak u ludzi - lekarz robi wywiad medyczny - jakie leki, na co pacjent uczulony, "czy pani rodziła" itd.
#link
Ratując jednego psa świata nie zmienisz, ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
Dementek

,,On zmienił mnie..."

« #2891 : Listopad 13, 2020, 19:36:40 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś z Was kupował mieszkanie biorąc kredyt hipoteczny i po kilku latach je sprzedał, żeby kupić coś innego?
#link
,,Nienawidzę nienawidzić ludzi, których nienawidzę
Tych których na co dzień widzę, lecz których nie mogę widzieć."

<Unikat ,,Nienawidzę">
Strony: 1 ... 95 96 [97] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik porad prawnych

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 20 zapytaniami.