Aktualności: Uwaga!
W najbliższych dniach przeprowadzimy aktualizację oprogramowania forum. Nowsza wersja umożliwi wygodne przeglądanie na telefonach komórkowych uśmiech

Prosimy o wyrozumiałość, jeśli po zmianie pojawią się jakieś błędy lub ograniczenia. Prosimy zgłaszać wszelkie problemy na PW do użytkownika: root

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik porad prawnych

poprzednia następna
Strony: 1 ... 94 95 [96] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik porad prawnych  (Przeczytany 378284 razy)
halo

« #2850 : Marzec 26, 2020, 23:42:49 »
Odpowiedz cytując
diuk, niekoniecznie, już były dochodzenia zachowku w takich sytuacjach.
nokia6002, skonsultuj się, choćby telefonicznie, z prawnikiem, notariuszem najlepiej,
bo może wystarczyłby odpowiednio spisany testament.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Lov

all my life is changin' every day.

« #2851 : Marzec 31, 2020, 20:37:30 »
Odpowiedz cytując
W sumie nie wiem, czy w dobry wątek trafiłam, ale może ktoś pomoże wink

Byłam zatrudniona u rodziców w firmie (1/4 etatu). Z racji tego, że podczas epidemii nasza firma nie funkcjonuje, dostałam "wypowiedzenie". I czy jeśli teraz będę chciała zarejestrować się jako bezrobotna, przysługuje mi zasiłek? 5 lat studiów, 6 miesięcy stażu na umowie-zleceniu, na umowie o pracę przepracowany równy rok. Teoretycznie wg tego, co czytam, powinnam się załapać. Znalazłam jeszcze jednak taki zapis:
"Zasiłek nie przysługuje osobie, która w ciągu 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w urzędzie pracy rozwiązała stosunek pracy za wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron"

Czyli, jeśli z dniem 31.03.2020 zakończyła mi się umowa o pracę, to zasiłek jednak nie przysługuje? Bo już się gubię zemdlal
#link
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #2852 : Marzec 31, 2020, 20:44:19 »
Odpowiedz cytując
Lov pytanie co znaczy "zakończyła mi się umowa"  wink Rodzice muszą Cię zwolnić, a innymi słowy powinni przedstawić Ci wypowiedzenie umowy przez pracodawcę  uśmiech Nie powinno być w nim mowy o porozumieniu stron. Innymi słowy z wypowiedzenia jasno ma wynikać, że to pracodawca rozwiązał z Tobą umowę (ale nie z Twojej winy). Ewentualnie jeśli miałaś umowę na czas określony i ona wygasła, to zasiłek również przysługuje.
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

Lov

all my life is changin' every day.

« #2853 : Marzec 31, 2020, 20:51:39 »
Odpowiedz cytując
smarcik, skrót myślowy, oczywiście na papierze wypowiedzenie mam wink Ale od księgowej mam zatytułowane jako "porozumienie stron w sprawie rozwiązania umowy o pracę", to w sumie dobrze, czy nie?

edit: dobra, już doczytałam, czyli jednak nie może być  zemdlal
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2020, 20:53:55 wysłane przez Lov » #link
smarcik

dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.

« #2854 : Marzec 31, 2020, 21:03:51 »
Odpowiedz cytując
Niedobrze, niech Ci napiszą, że to oni wypowiadają umowę.
#link
Domeną ludzi głupich jest utożsamianie krytyki swoich poglądów z krytyką własnej osoby.

mundialowa

« #2855 : Kwiecień 01, 2020, 16:47:29 »
Odpowiedz cytując
Długi i egzekucje komornicze - do kogo mogę uderzyć z paroma pytaniami? kwiatek
#link
JARA

Dumny posiadacz Nietzschego

« #2856 : Kwiecień 01, 2020, 19:51:45 »
Odpowiedz cytując
Do mnie wink
#link
Niebo nie jest limitem!

WrocLOVE dla Malawi
mundialowa

« #2857 : Kwiecień 01, 2020, 21:00:17 »
Odpowiedz cytując
JARA, leci priv  kwiatek
#link
Strony: 1 ... 94 95 [96] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: kącik porad prawnych

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 1.133 sekund z 18 zapytaniami.