Konie czystej krwi arabskiej

TROL
Mnie zaciekawił kiedyś og. Equin (Arbil - Equitana/Aloes), też ma licencję na półkrew jest fajnej sk.gn maści, dosyć kalibrowy, o ile dobrze kojarzę Joanna Rosicka w kategorii pony startowała na jego synu skoki.
M aktoś styczność z jakimiś jego dziećmi półkrwi ??


Ja mam 2-latke po Equinie, od matki wlkp. Fajna mała z niej, mocna bardzo i całkiem zrównowazona, skarogniadka po tatusiu, choć łepek ma czarny całkiem, wiec jest nadzieja, że jeszcze ściemnieje 😉. Jej półsiostra po Epolecie jest dużo delikatniejsza, bardziej urodziwa, z mocniejszym bukietem arabskim, ale ze zrównoważeniem gorzej. Wrażliwa, delikatna, elektryczna niesamowicie i bardzo, bardzo do przodu.

W pt jakieś foto wrzuce 😉
Epikea
ale Album ma jeszcze gorszy grzbiet niż Calderon  😵
A Don Carlos jednak dl amnie półkrewek bardziej, podobnie jak Ghazallah, rownież po Gangesie bardzo , mało typowy

W zasadzie chcę kryć arabem nie dla zwiększenia użytkowości, ale dla dodania urody, suchości 😉
Dlatego odrzucam konie dla mnie malo typowe

minerwa
byłabym wdzięczna za zdjęcie, ja szukam dla klaczy młp, a jakie pochodzenie ma mamusia wlkp ?
mamuśka to tak naprawdę trakenka - plejada(plereza/bard) / anonim(aneta/baca)

na tym kompie mam tylko takie malo konkretne fotki..
zrebica po equinie, gniada po epolecie.
Na czwartym foto stoją we 2, mała miała 9 miesiecy, duza 3 lata.

     
jak chce osiągnąć to samo co armara poprzez krycie arabem 🙂
czyli wieeeeecej szlachetności 🙂

Armara widziałaś może na żywo Calderona ? 🙂
Do Łącka mam kawał drogi i na razie nie mam czasu jechać oglądać ogra🙁

Moim takim ideałem do półkrwi byłby  Metropolis NA 🙂 ehhh piękny, świetny użytkowo. Widziałam go w zeszłym roku na treningu w Janowie, pięknie się prezentuje 🙂 był tam też Album ale przy Metropolisie wyglądał jak bardzo szlachetny półkrewek.


1.foto :Metropolis NA
2.Album
zdjecia są autorstwa Mateusza Jaworskiego.
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
05 czerwca 2009 10:05
Ja też moją wlkp kryje arabami 🙂.

To jej córka po Vijoklis (Etor-Villa po Mashuk):

tutaj z matką


niestety nie mam dobrego zdjęcia Vijoklisa :/.

A tutaj tegoroczny synek po San-Miego (Sansal-Maggina po Mag):




a to tatuś- San-Miego:

fot. S.Jonak
Jakie cudeńka 😀
piękne

Ja też się zastanawiam nad San-Miego🙂
Marzy mi sie kasztanek eh😉

Jesteś bardziej zadowolona z klaczki po Vijoklisie  czy z ogierka po San-Miego ?🙂
W ogóle gdzie kryje Vijoklis?
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
05 czerwca 2009 10:22
Cięzko mi się na razie wypowiadać bo mały jest jeszcze za mały, Vanilię miałam prawie do jej 2 lat (w styczniu sprzedaliśmy). Vania była jako źrebię bardzo nieufna i dzika, ale nie wiem czy to wynikało z charakteru czy z tego że Kawa jako pierwiastka strasznie małą poniewierała w pierwszych dniach po porodzie i ona się po prostu bała wszystkiego. W każdym razie jak się wzięlismy za jej cywilizowanie to po tygodniu pracy był koń nie do poznania - słodka, kochana, grzeczna, odważna i ciekawska. To tyle o charakterze, co do budowy to była bardzo poprawna i urodziwa, świetne nogi i kopyta - prościutkie i mocne. Duży bukiet arabski 🙂.
Mały jest dużo łaskawszy jako źrebak, daje się głaskać, zakładać kantarek itp. Na razie o budowie niwiele mozna wyrokować, ale wydaje się poprawny. Poza tym jest strasznie do siostry podobny z wyglądu (maść, odmiany).
Na pewno będę jeszcze chciała Kawe kryć Vijoklisem, może przy odrobinie szcześcia będzie jeszcze jedna taka klaczunia jak Vania, wtedy jej już nie sprzedam 🙂.
Vijoklis kryje pod Sochaczewem u Pana Góreckiego (jest w wykazie WZHK).

Edit:
Zapomniałam jeszcze dodac, że Vania była duża, miała niecałe dwa lata i ok.158 cm w kłebie - dogoniła matkę 🙂. Myślę że docelowo spokojnie dociągnie do 162-165 cm.
Epikea
ale Album ma jeszcze gorszy grzbiet niż Calderon  😵
A Don Carlos jednak dl amnie półkrewek bardziej, podobnie jak Ghazallah, rownież po Gangesie bardzo , mało typowy

W zasadzie chcę kryć arabem nie dla zwiększenia użytkowości, ale dla dodania urody, suchości 😉
Dlatego odrzucam konie dla mnie malo typowe



ale Albumowi lekko siadł z wiekiem
a Calderon ma to dziedziczne ze tak powiem 😉

Armara "siedzisz" w młp napewno widziałas Intruzke po Albumie 🙂
a o Osecie myślałas??

hihi miło się czyta o Metropolisie, mam jego syna 🙂 i ruch odziedziczył po tatusiu własnie
Chociaż Metrus tez daje kiepskie kłody niestety, moj na szczęście kłode ma po mamusi uff przebił się dziadek Balon 🙂

Teraz do połkrwi poszedł Pentagram - gniady typowy, mocny uzytkowo papier
a El Vis?? super papier, znam osobiście jego matke, on sam sprawdzony równiez w rajdach
co do wspomnianych pentagrama i el-visa, to oba wygladaja raczej jak szlachetne malopolaki niz araby, choc el-vis jakby bardziej typowy z tej dwojki...
pentagram:



el-vis:

oba wysokie, el-vis pod ok 158-9 cm z tego co pamietam
znalazlam jeszcze takie zdjecia:

klaczka od matki trk, po Epolecie oo
, tu w wieku 2 lat:

2-letnia źrebica od tej samej matki, ale po Equinie oo.
na zdjeciach tego moze nie widac, ale mala mimo ze jest koniem mocnym ma spory arabski bukiet, chwyta za oko 😉
Ma ktoś potomstwo po og. Wiedźmin oo ?
minerwa piękna  💘
Z majowej wizyty w Michałowie:

ogiery:

Pegasus


Gaspar


Werbum




Wachlarz



klacze:








Pegasus ma przecudowną maść, a Gaspar starsznie zbrzydł tak mi się zdaje...
Nie mogę się doczekać aż Gaspar całkiem wysiwieje i pokaże cudną hreczkę a la mamusia  😜
Werbum biedny wygląda jakby miał się niedługo złamać na pół.
moj juz prawie caly w takiej gestej hreczce, ale zeby to ladne jakies szczegolnie bylo to nie powiem...  😀
moglby byc kasztanem  🙂
asds   Life goes on...
08 czerwca 2009 13:17
Wachlarz  😍 Pegasus  😍

Ma ktoś moze zdjecia całego Wachlarza?
Mojemu tez hreczka wychodzi co mnie starsznie martwi :[ Nienawidze kropek:P

Niedługo moze wstawię jakies fotki portretowe to będzie widać 😉

fotka gdzies z okolic kwietnia, a teraz kropek jeszcze wiecej  🙄
Czy jesli kon już nie ma jabłuszek tylko same kropki to ich i tak z roku na rok jest więcej?  🤔
niestety zazwyczaj im kon starszy tym ich wiecej  👿
Alice, taki urok siwków, z miesiąca na miesiąc ma się trochę innego konia 🙂
Swoją drogą, to ciekawe, jak to jest z hreczką - czy siwienie plus wychodzenie hreczki jest jakoś warunkowane genetyką maści? Bo u arabów siwki hreczkowacieją bardzo często, a andaluzy czy lipicany bieleją na mleko, bo w sumie się żadko (albo wcale) widuje hreczkowate konie tych ras?
ushia   It's a kind o'magic
08 czerwca 2009 18:23
ja sie kiedys spotkalam ze stwierdzeniem, ze hreczka wystepuje duzo czesciej jak siwek jest homozygota pod wzgledem genow siwosci
Epikea
faktycznie Eukaliptus grzbiet miał fatalny, bodajże w KP było kiedyś takie zestawienie, nt ogierów oo, który co ocno przekazuje i jednoznacznie wysżło, że Eukaliptus silnie przekazuje miękki grzbiet, za to w nogach znalazl się w czołówce.
A co do grzbietu Albuma nie wnikam, jednak nawet jeśli to wada nabyta, to wskazuje na słabość grzbietu, bo nie jest jeszcze emerytem, a klaczy tez w ilościach hurtowych nie krył.
Intruzka fajna, jej córka już mniej udana, ale moja klacz ma raczej miękki grzebiet 😉

Oset mi wpadł w oko niedawno, ale muszę się przejechać i zoabczyć jakie są warunki krycia, bo do "syfu" kobyły nie zawiozę, a jestem dośc przewrażliwona na tym punkcie.


A w kwestii hreczek zgodzę się z deidre Gaskonia wygląda w niej cudnie  😜
Sama jestem miłośniczką hreczki
Zdaje się, że jesteśmy w mniejszości, bo z tego co widzę i słyszę, to ludziom raczej rzadko podoba się hreczka 🙁 A u mnie hreczka wygrywa nawet z ciemnogniadą...

Wachlarz za młodu
http://www.janow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/oo/?nrk=8583

Widział ktoś źrebaki po Eolu? Syn Gazala i cudnej Eutony, trochę klaczy dostał w Janowie i to niezłych, a w tym roku jest wystawiony na aukcję i to wcale nie jako gwiazda.
Wachlarz cudny!

A to panienka z ex stajni Mu-Deneb

Właśnie dostałam maila z fotkami ogierów z Łącka 🙂
Postanowiłam się podzielić nimi z wami 🙂

Jak dla mnie Don Carlos ma super papier, a sam wygląda jak półkrewek... niestety, ma fatalna głowę jak dla mnie, oko ładne ale sama głowa 🙁 Dlaczego arab z licncją na półkrew nie nie może mieć ładnej, zgrabnej główki 🙁
i głowa....
i Calderon

Zdjęcia mam dzięki uprzejmości Oli Kujawy.
Pursat   Абсолют чистой крови
28 czerwca 2009 18:33
[b]TROL[/b], nie dało się napisać tego wszystkiego w jednym poście?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się