Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

poprzednia następna
Strony: 1 ... 4000 4001 [4002] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym  (Przeczytany 6778963 razy)
ekhem

Moje ogłoszenia
« #120030 : Październik 09, 2020, 08:53:52 »
Odpowiedz cytując
O ile uważam, że popularność 8gwiazdek to zasługa dobrego  marketingu i daleko mi od wynoszenia ich na piedestał, o tyle rtk, Axkid to szwedzka marka, nie polska. Chodzi ci o przedstawicielstwo?
Promowanie na siłę rozumiem jako wciskanie słabego produktu, a te fotele słabe nie są i testy które to potwierdzają są niezależne od producentów czy przedstawicieli.
#link
czasem nadużywam przecinków.
__
espérer

« #120031 : Październik 09, 2020, 10:43:05 »
Odpowiedz cytując
My mamy starszą wersje 1,bez wkładki ale postaram się ją dokupić może bd lepiej. Ogólnie mamy bardzo zły czas - moje dziecko nidgdy nie wykazywało objawów skoków rozwojowych. Ale ten z 15mc no wypisz wymaluj Maja od 1,5tyg, walczymy z infekcją gardła i 1raz w życiu z pleśniawkami. Jak ja mam jej co wysmarować jak jest na samym końcu podniebienia to nie mam pojęcia. Buzi nie chce wgl otworzyć...
#link
Horsiaa

« #120032 : Październik 09, 2020, 19:59:27 »
Odpowiedz cytując
Głowa mi pęka już od czytania o fotelikach. Chyba skończy się na tym że wezmę nowszą wersję tego co mieliśmy- Maxi cosi Pearl Pro 2 . Znam obsługę, syn wygodnie w nim siedział, testy itp. ma. Ocena 4/5 wiec nieźle. Myślałam jeszcze o Axkid i Britax Romer, ale nie mam nawet jak i gdzie pojechać żeby przymierzyć.
#link

Mam cynamon na powiekach, pod paznokciem i na plecach. Mam!
Koniec Świata
rtk

« #120033 : Październik 09, 2020, 20:28:27 »
Odpowiedz cytując
To zmienię temat na jadłospis! :-)
Korzystalyscie z gotowców? Mój syn coraz chętniej je inne rzeczy niż mleko, chyba powinnam z głowa zaplanować jego dietę. Z czego korzystać?
#link
mundialowa

« #120034 : Październik 10, 2020, 16:46:25 »
Odpowiedz cytując
mundialowa, chociaż Kinga z września, to ciągle czuję się team październik wink Ty lepiej pisz co u Was, bo o nas to można poczytać kilka stron wstecz uśmiech

Oczywiście, że Wy jesteście Team Październik! wink

Co u nas? Drugi żłobek okazał się strzałem w dziesiątkę i Kuba stał się mega otwartym, wesołym dzieckiem. uśmiech Codziennie przynosi nowe prace plastyczne. Nabywa nowych umiejętności, bo panie opiekunki bardzo dbają o rozwój samodzielności u dzieci. Niepohamowanie cieszy się do każdego spotkanego psa, naśladuje odgłosy zwierząt, ale gada tylko po swojemu. W rodzinie już naciskają na wizytę u specjalisty i coraz częściej zastanawiam się, czy może jednak nie podchodzę do tego zbyt lekko? Ogólnie to da się z nim "dogadać", ale słów powtarzać nie chce.
Poza psami uwielbia oczywiście samochody i majsterkowanie, a najlepszy czas to ten spędzony z dziadkiem w warsztacie. Żeby go odstawić od kp musiałam wyjechać na kilka dni do Poznania, ale udało się to zrobić bezboleśnie. Ma fazy na jedzenie i w jednym tygodniu nie tknie niczego, co jest czerwone, w innym - zielone. hihi Ale gdy nie zje np. drugiego śniadania, to nadrobi kolejnym posiłkiem.
Odsmoczkował się sam. Czasem pokazuje, że chce mu się siku, ale na żaden nocnik nie usiądzie. icon_rolleyes
Ja mam wyrzuty sumienia, że po zmianie pracy spędzam z nim za mało czasu.
No i jesteśmy na etapie robienia mu pokoju, bo ciągle śpi w naszym łóżku... icon_redface
#link
Scottie

Cicha obserwatorka

« #120035 : Październik 14, 2020, 03:09:18 »
Odpowiedz cytując
mundialowa, jak nie chce siusiać do nocnika, to może do pisuaru zacznie? Widziałam takie dla dzieci na aliexpress, ale można je chyba tez dostać na Allegro uśmiech
A czy panie ze żłobka zwracają uwagę, że coś jest nie tak z rozwojem mowy u Kuby? Podpytaj, czy powinniście się udać do specjalisty- myślę, że panie mają większe rozeznanie niż reszta rodziny, jak to jest u dzieci w tym wieku. Ja jestem bardzo wyluzowaną matką, ku niepocieszeniu niektórych członków rodziny hihi i mało rzeczy mnie martwi, jeśli chodzi o Kingę. Jeśli bliscy zaczynają naciskać, to pytam specjalisty o daną rzecz z zaznaczeniem, że mnie to nie martwi- ale np. babcię już tak wink do tej pory instynkt mnie nie zawiódł.

Kinga prawie odpieluchowana (zakładam jej pampersa tylko na noc do spania), odsmoczkowała się sama- kiedy już pogodziłam się z tym, że ze smoczkiem będzie chodzić do osiemnastki wink Rozwój mowy ruszył u niej na przełomie lipca/sierpnia, kiedy więcej czasu spędzała z moją siostrzenicą. Mam wrażenie, że jakiś miesiąc przed 2 urodzinami jeszcze bardziej przybrał na intensywności. Porozumiewa się zdaniami złożonymi z 4-5 słów. Bardzo dużo słówek powtarza. Przestałam robić zapiski z tego, jakie słowa zna, bo to bez sensu wink
Zrobiła się bardzo niecierpliwa, łatwo ją wyprowadzić z równowagi, ale może to jest ten bunt dwulatka. No i bojaźliwa jest, potrafi się wystraszyć np. spuszczonej wody w toalecie, kiedy jesteśmy w innym pokoju.

No i  spóźnione wszystkiego najlepszego dla Kuby z okazji urodzinek! uśmiech

Ps. Kinga tez spi z nami w jednym łóżku. Mnie to akurat totalnie nie przeszkadza, chociaż zdarza się, ze budzę się powyginana w chińskie 8 wink
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2020, 03:34:19 wysłane przez Scottie » #link

espérer

« #120036 : Październik 14, 2020, 07:41:02 »
Odpowiedz cytując
Oddałam dalej ,,dzidziusiowe" zabawki i zrobiło się pusto. Szukam czegoś dla 15mc pannicy, lubi się ruszać przy zabawie teraz hitem jest wózek dla lalek (wozi tam kota ) i rowerk (tak śmiga mi po 2-pok mieszkaniu )
#link
espérer

« #120037 : Październik 14, 2020, 07:47:09 »
Odpowiedz cytując
Oddałam dalej ,,dzidziusiowe" zabawki i zrobiło się pusto. Szukam czegoś dla 15mc pannicy, lubi się ruszać przy zabawie teraz hitem jest wózek dla lalek (wozi tam kota ) i rowerk (tak śmiga mi po 2-pok mieszkaniu )
#link
Kaarina

Rudy Rolex

« #120038 : Październik 19, 2020, 12:19:11 »
Odpowiedz cytując
Wracając do tematu fotelików, też zmieniliśmy na minikida i aktualnie jest ryk podczas jazdy. Nie sądzę jednak że od jazdy tyłem, bo w łupinie było ok. Jak ktoś się mocno produkuje i zagaduje Młodą to jest spokój. Wystarczy że przestaje być w centrum zainteresowania i włącza syrenę. Co za typ mi się trafił... W domu też daje popalić ostro. Ten sławny bunt dwulatka to ma chyba teraz. Boje się co będzie później...
Żłobek przyjęła super. Zadowolona idzie i wychodzi uśmiechnięta. No ale...już zaliczyła anginę i dwa razy katar. A teraz zawiesili pracę żłobka na tydzień-_- informując rodziców w sobotę w nocy. Świetnie... Mój pracodawca pewnie mnie w końcu wywali, bo jak do tej pory, byłam aż 3 dni w pracy od początku miesiąca...
Dlatego zastanawiam się czy na takie sytuacje typu katar czy zamknięty żłobek nie znaleźć kogoś ala niania, kto by wtedy mógł zostać z moją Zuza. Kompletnie nie wiem jak się za coś takiego zabrać, na co zwracać uwagę i o co pytać potencjalne kandydatki. Czy któraś z was korzystała z pomocy niani lub miała taką "dochodząca ciocie" w razie awarii?
#link

bobek

« #120039 : Październik 19, 2020, 13:42:43 »
Odpowiedz cytując
espérer, odstawienie często pomaga Ale nie jest to reguła. Ja mam trójkę, pierwsze 2 odstawiałam jak miały dokładnie 2 lata i 2 miesiące. Starsza ryk pierwszej nocy ale zasnęła utulona i potemjuż nigdy więcej nie chciała cyca, natychmiast zaczęła też przesypiać całe noce. Drugą odstawiłam bo musiała mieć takie badanie do którego to było konieczne. Nic to nie zmieniło w spaniu, dalej budziła się x razy w nocy, tylko technika usypiania się zmieniła. Teraz ma prawie 6 i dalej potrafi się w nocy czasem obudzić. Trzecia ma prawie 2 lata i też po kilka pobudek w nocy, tylko, że jej zęby późno wyszły (po pierwszym roku) i czekam, aż się zębowe problemy skończą, żeby ocenić co dalej.

No wąteczek jak się patrzy. Moje trzy gwiazdy też tu były bohaterkami i parę stron się o nich spisałam, strasznie dużo się tu nauczyłam i dostałam wsparcia. Dzięki kobitki i chłopy okazjonalnie  konik
#link
Strony: 1 ... 4000 4001 [4002] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.