Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2019 18:07
No tak tylko u mnie nie ma skurczów i to jest ciekawe. 😡
Biorę Slow mag- 2 -1 tabsy dzienne.
Nospę TYLKO mam wziąć gdyby zaszła powtórka z rozrywki i jeśli po jednej tabletce nie przejdzie-> grzać na szpital.
Dzisiaj spokój, dzieciak dokazuje standardowo. Zastanawiam sie tylko nad tą moją końcówką ciąży, aby czegoś nie przeoczyć, jakiegoś symptomu, który może być nie daj co poważny,..

dea   primum non nocere
21 sierpnia 2019 19:06
Chyba jednak są skurcze, skoro lekarz zapisał nospę? To lek rozkurczowy, o ile się nie mylę.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2019 19:18
no tak ale na zapisie ktg nic, za to górna linia jak się pojawiają bóle była porozrywana. Stąd zdurniałam 👀
Ooo czyli mówicie że mata to średni pomysł...  To w takim razie muszę to przemyśleć dokładnie. Te lalki Metoo oglądałam, fajne są bardzo!

zabeczka ja nie miałam takich bóli, ale mocno i często twardniał mi brzuch i lekarz kazał mi brać po 5-6 tabletek magnezu dziennie. Też brałam slow mag. W szpitalu również dostawałam slow mag i nikt o nospie nawet nie wspomniał. Jest jeszcze coś takiego jak skurcze przepowiadające, może to też być to?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2019 20:09
Ja już sama nie wiem durnieje. Teraz wyszłam z kąpieli brzuch twardy jak kamień.  🤔  są momenty że czasami nie wyrabiam 🙁 🙄
Scottie   Cicha obserwatorka
21 sierpnia 2019 20:36
Maea, wiem, że w książce Alaantkowe BLW jest jakiś przepis na tort, ale dostęp do książki będę miała dopiero za tydzień. Jeśli Ci to pasuje, to sprawdzę go po powrocie i podeślę. A tak swoją drogą, to ja bym dała dziecku do spróbowania normalny kawałek tortu. Jak zje 2-3 łyżeczki to nic się nie stanie 🙂

Kaarina, moim zdaniem zamiast maty edukacyjnej lepsza mata piankowa- może być z puzzli (Skip Hop ma najlepszą), ale ja polecam jednak taką w całym kawałku. Mam taką, której wierzchnia warstwa nie schodzi, ale niestety nie mam pojęcia jakiej firmy. Jest duża, chyba 2x2 metry- wystarczy Ci przynajmniej do roku 🙂
W pierwszej ciąży brzuch jak skala kilka razy dziennie od 13 tygodnia, stres.
W drugiej ciąży zaczął twardniec później, spina się i puszcza, nie mam czasu o tym myslec, jak się zepnie to muszę zwolnić bo inaczej mnie kolka lapie, ot jedna z niedogodności których właściwie nie zauważam 😉
Także uważam ze perspektywa ma znaczenie. Póki ból mija a z dzieckiem wszystko ok, to nie ma czasu na cień zmartwienia 🙂
zabeczka, mogą być przepowiadające, ja też całą ciążę chodziłam zestresowana, że urodzę wcześniej, zresztą miałam szew od 20 do 38tc, w 34tc byłam przerażona, że to skurcze (brzuch twardniał zawsze po wysiłku, czyli np. przejście się dwoma alejkami sklepowymi 😉), a i tak 2 dni przed terminem mi wywoływali (bo cukrzycę miałam i podobno do 40tc powinno się z cukrzycą rodzić). Jak się coś będzie działo to cię położą w szpitalu i przetrzymają, obserwuj się i spokojnie :kwiatek: Ja od 30tc co tydzień widziałam moją panią ginekolog, a na IP lądowałam co 2 tygodnie 😁 Będzie dobrze!

Scottie, poczekam :kwiatek: widziałam na blogu jakieś przepisy, ale tam też z cukrem. Nie wiem, teraz bym nie dała takiego słodkiego, może mi się za 2 miesiące odmieni, ale jak można coś smacznego bez cukru to bym spróbowała jednak!

Kaarina, tak generalnie z perspektywy czasu to dla malucha największe rozrywki to karty kontrastowe, dobra piankowa mata do śmigania (duża), coś do łapki do chwytania (gryzak, oball, grzechotka jak się nie boi, później szeleścik) i... rodzic 😉 Mój się bał tych wszystkich głośnych, migających zabawek, ale są dzieci, które to hipnotyzuje, także sobie sam każdy zadecyduje :kwiatek: Wiadomo, każde dziecko i rodzic inny, może Wam posłuży (ale generalnie nawet wg producenta to do 6 miesiąca mniej więcej)! Ach, i mój lubił też zawieszaną karuzelę z melodiami klasycznymi, patrzył na samolociki i odpływał, długo działało do zasypiania 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 sierpnia 2019 21:48
Zabeczko, to co opisujesz to wyglada spokojnie na anatomię. W tym okresie ciazy norma jest twardnienie brzucha, macica zaczyna ćwiczyć! Nie panikuj! Dopóki nie masz nagłego krwawienia, nie odeszły ci wody, przestajesz czuc ruchy czy jest ich nagle za duzo, spokojnie sie odstresuj 🙂

Ile jest jonów magnezu w jednej tabletce?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 sierpnia 2019 21:59
Dziękuję za porady i miłe słowa, dziekuje :kwiatek:

Gienia-Pigwa  sprawdzę rano bo już zalegam w łóżku
Wracam już oficjalnie do wątku, obiecuje jutro nadrobić postu z ostatnich dwóch tygodni!
My przeżyliśmy urlop, w końcu się rozruszałam i dużo chodziłam. Czuje się znacznie lepiej, a ruchy dziecka są już wyraźne. Mamy pewność ze będzie chłopak. Teraz 23 tydzień ciazy. Dziś kupiliśmy pierwsza rzecz! Wózek, bo złapaliśmy mega promocje a ten był ostatni :-) teraz czekamy na następna kontrole, do 3 września.
Scottie   Cicha obserwatorka
21 sierpnia 2019 23:10
rtk, co w końcu kupiliście? Pochwal się 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 sierpnia 2019 06:58
Dziękuję wszystkim jeszcze raz za życzenia.

kaarina my dostaliśmy od kolegów i koleżanek z pracy krzesełko do karmienia takie z funkcją rozłożenia później na stolik i krzesełko, jestem zadowolona i będzie mi służyło długi czas.
Matę z kolei dostaliśmy od szwagierki z Canpol babies z serii piraci, ma składne boki i jak już dziecko nie interesuje się tymi zabawkami to można te boczki złożyć, dokupić piłki i mamy suchy basen.

zabeczka mi się też wydaje, że nie ma co panikować, to wygląda na przygotowywanie się macicy do porodu. Chyba każda "pierwiastka" się tym stresuje.
scottie, postawiliśmy na mega niska wagę i łatwość sterowania jedna ręka :-) Bugaboo Cameleon3
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2019 10:12
czyli piona mamy ten sam wózek 😉
zabeczka, piona! Dokupowalas kolka terenowe?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2019 11:29
Nie, zobaczymy w praniu, w razie w mam też drugi wózek  - też przezent, i ma koła typowo terenowe 😎.


Edit. Chwale się że załatwiłam sobie na zaś doradce laktacyjne go do której mam dzwonić i każdej porze dnia i nocy po porodzie. A za tydzień  jeśli jeszcze będę mogła, mam podjechać na indywidualne zajęcia, aby zapobiec zmacerowaniu skutków w szpitalu i ew. problemom. Ufff..
ash   Sukces jest koloru blond....
22 sierpnia 2019 19:41
Przy okazji bardzo polecam kupić maść na sutki z lanolina i smarować smarować po każdym karmieniu. Ja miałam Lansinoh której nie trzeba zmywać przed karmieniem.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 sierpnia 2019 20:26
Kupiłam i zapakowałam w torbę do szpitala 😉
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
23 sierpnia 2019 14:28
Dziewczyny z cyklu opieka nad niemowlęciem: czy myje się dziecku jamę ustną? Język,  dziąsła? Nie robiłam tego, nikt mi o tym nie powiedział, nie doczytałam. Dziś koleżanka mi powiedziała, że ona od zawsze to robiła. Pieluszką i przegotowaną wodą. A my takie brudasy 😡 Z położną widzę się w pon dopiero.
Bizon,  nie 🤔 jak ząbki pierwsze wyjdą to owszem można specjalną szczoteczką i odrobinką pasty przetrzeć ząbki.
Bizon, Horsiaa ja od dentysty dziecięcego miałam zalecenie myć od samego początku. Przed zębami samą wodą (tą szczoteczką silikonową na palec), a od pierwszego zęba pastą.
Bizon, są dwie szkoły. Jedna, że od pierwszego dnia życia przegotowaną wodą, a druga że dopiero od pierwszego zęba.
Położna i u mnie w pracy ( centrum stomatologii) mówią żeby myć od pierwszego ząbka.
Uważam że taka profilaktyka nie zaszkodzi i jeśli ktoś z niewiedzy wcześniej nie mył to wiadomo, że tragedii nie będzie, ale jeśli ktoś ma możliwość to warto. Teraz wiele dzieci nawet w wieku dwóch lat ma popsute zęby 😵
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
23 sierpnia 2019 19:47
Kobitki a pytanko ma do Was, bo przepisy w 2019 się zmieniły a ja nie mam w 37 tc pierwszej jakości logicznego wiązania faktów.
Czy to prawda, że Mężowi przysługuje po urodzeniu dziecka 2 tygodnie urlopu ojcowskiego do wykorzystania przez ok 24 miesiące dziecka ?  🤔 I że można go podzielić na 2 ( tydzień w tym terminie, tydzień w innym).
W internecie są różne opinie. A mój chłop zanim zabierze się  za ogarnianie tematu z kadrową to ja pewnie zdarzę urodzić  😵


A na koniec chciałam tutaj wszem i wobec napisać podziękowania dla wspaniałej osoby jaką jest- DEA  Dziękuję Ci ogromnie za pomoc, za Twoje dobre serduszko. Jesteś niesamowitą Babeczką  :kwiatek: :kwiatek:

Edit: Czy Wam też pod koniec ciąży dzień się zamienił z nocą?
Tak, jest taki urlop. To jest dokładnie 14 dni kalendarzowych. Ojciec dziecka musi je wykorzystać w ciągu 2 lat życia dziecka. Całość na raz lub dwa razy po 7 dni. Od września mój niemąż będzie właśnie na tym urlopie.
Jest też oprócz urlopu ojcowskiego,  14 dni opieki, które wypisuje lekarz rodzinny dla ojca dziecka.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2019 10:33
Dziękuję  😉 czyli będę cisnąc Męża o ten urlop  😎
Przypomnę się cicho z prośbą, bo przeszukałam kilkadziesiąt stron wstecz, ale nie znalazłam.

Jakiś czas temu wstawiałyście listę zakupów dla młodej mamy. (te z pierwszego postu są już pewnie nieco nieaktualne).
Może macie jakieś hasło-klucz, pod którym mogę szukać szukajką? Albo może ktoś sobie to zapisał na komputerze i mógłby się podzielić.
Ascaia, mamy gratulować? Mam gdzieś listę na kompie, jak znajdę to Ci podeślę.

A to 14 dni zwolnienia lekarskiego na opiekę, to nie jest tylko po CC?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się