Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 lipca 2019 08:50
ash, koniec, nie daj znać, jak Tymek zareagował, no i jak sobie będziecie radzić w powiększony składzie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 lipca 2019 09:32
ash jak ja Ci kobieto zazdroszczę, że masz już temat za sobą i jeszcze córcia cycka ciągnie-marzenie  :kwiatek: Trzymajcie się tam ciepło 🙂
Ja mam podobne uczucie, ogólnie spina mi już brzuch dość mocno przy każdej gwałtownej zmianie pozycji.
Tak w ogóle to trzymajcie kciuki, bo wylądowałam na IP z plamieniem i zostawili mnie na obserwację na dwa dni.
Oczywiście nie mam ze sobą nic, więc na szybko rodzinka mi będzie torbę pakować  😵 Stres mam już poziom milion, szczególnie że nigdy wcześniej w szpitalu nie leżałam.
Dostałam kroplówkę z magnezem i zastrzyk ze sterydami na płucka, choć lekarz mówi że póki co szyjka zamknieta, rozwarcia brak i nie powinnam jeszcze rodzić.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 lipca 2019 16:40
Trzymam kciuki mocno.  :kwiatek: takie niespodzianki to ponoć normalne. Dasz rady.
A ja zapisałam się na fb do grupy w której pomagają wybrać odpowiedni wózek i zgłupiałam jeszcze bardziej  😵. Odradzają te ładne co mi wyskakują jako reklama na fb  😂. Już kompletnie nie wiem na co patrzeć, bo o każdej marce piszą coś złego. Ah 🙁
A co piszą? 😉

Kaarina kciukam! Bedxie na pewno wszystko dobrze 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
19 lipca 2019 20:06
Kaarina, kciuki oby szybko Cię  wypuścili do domu. Daj znać co lekarze mówią

maleństwo, Tymek zachwycony siostrą. Jest bardzo delikatny, głaszcze, całuje i mówi do niej Liluszek dzidziuszek  😜 😍
Tak jak obiecywał wykąpał dziś małą, a jak obudziła się z płaczem to pierwszy pobiegł sprawdzić co się dzieje. Oby tak dalej, choć zdaje sobie sprawę ze będą tez i gorsze dni.

Żeby nie było tak kolorowo to ja walczę z nawałem  😵
Już zapomniałam ile z tym kp jest problemów po drodze
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 lipca 2019 20:57
ash, ojej, no to słodki początek braterskiej miłości. Ech, zawsze chciałam mieć starszego brata 😉
Współczuję nawału, wciąż pamiętam, brrr
Scottie   Cicha obserwatorka
20 lipca 2019 07:11
rtk, co to za grupa?
ash, też się spodziewałam gorszych dni, ale powiem Ci że takie jeszcze nie nadeszły. Nadal starsza zakochana w siostrze, ciągle ją przytula, dogląda. Bardzo mi pomaga 🙂 Np. koszę trawę, Kaja leży w wózku ale przez hałas nie słyszę czy płacze - to Karolina sama do mnie przybiega mówiąc, że mam już iść do niej. W ogóle dużo się z nią bawi, podaje jej zabawki, smoczka, mówi do niej, śpiewa jej. Jestem zachwycona 🙂 Jak raz pojechała do babci na cały dzień to mi jej brakowało, nie miał się kto Kają zająć 😀 Także życzę Ci tego samego  :kwiatek:

Kaarina, jesteś pod opieką, będzie dobrze 🙂
scottie - Nazwa grupy to „Wozkowe porady gdy nie wiesz jaki wózek wybrać”.

Mi się bardzo podobały wózki Babyactive, ale piszą ze ciężkie 🙁 a Wy jakie macie spostrzeżenia? Jakie wózki są fajne?
rtk, cybex  😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 lipca 2019 10:46
rtk, zależy, gdzie będziesz jeździć. Po mieście większość modeli da radę, na teren to już bardziej trzeba się naszukac, może Hartan?
Nie mam ciśnienia na teren. Chciałabym żeby się łatwo składał bo będę dużo sama autem jeździć.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lipca 2019 10:56
rtk, jeśli interesują Cię tereny typu las z korzeniami, piach, błoto, śnieg, śniego-błoto, górki i dołki i zależy Ci, żeby dziecko miało komfortowo a nie żeby główka podskakiwała na każdym kroku to musi być to wózek typu Hartan lub Emmajlunga. Oba ciężkie, ale komfort dla dziecka i dla prowadzącego jest ogromny.
Chciałam Cybexa, bo są ładne ale one nadal nie nadają się na tereny jakie mnie interesują. Tzn pojechać pojadą, ale dziecko będzie miało średnio miło.

Jak zawsze jest jakaś moda na różne marki, jak rodził się Tymek to była faza na Stokke i Boogaboo teraz na Cybexa Priama.

Jeżdżę autem głównie sama, wiec wózek również wyjmowałam z bagażnika sama kilka razy dziennie. Albo wpinalam gondole albo fotelik samochodowy. Trwa to minutę- dwie

Madnesscudownie! Aż się wzruszyłam czytając Twój opis miłości siostry do siostry
Tylko nie cybex, cena do jakości ma się nijak. Wozek z marketingiem i jakością jak royal cannin, czyli drogo i słabo.
Miałam zachwalanego baliosa s, dziecko mi z siedziska zjeżdżało (i nie tylko mi) a składał się fajnie, ale za 3-4 podejsciem, co wkurzało.
Sąsiadka ma cybex priam, reklamowała go 2x w ciągu kilku miesięcy. Raz coś z kołem, a od nowości kosz na zakupy haczył o koło- wada konstrukcji. Wózek za 6tyś nie powinien być taki niedorobiony.
Jak chcesz modny wózek to jest jedyny argument za cybexem priamem.
Polecam baby joggera, przerobiłam już 4 spacerówki i baby jogger city versa został jako jedyny dłużej. To stary model, odkupiłam od znajomej po 3!!! jej dzieci. O gondoli do niego się nie wypowiem, bo nie miałam. Łatwo się skłasa, ma siedzisko w obie strony. Gdybym miała kupować teraz nowy wózek to pewnie też baby jogger.


Babyjogger to trójkołowiec. Nie boisz się niestabilności?
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lipca 2019 12:59
rtk, nie tylko 3 kołowe są babyjogerry. Moja sąsiadka ma normalnie 4 kołowy i miała do niego gondole. Bardzo chwali ten wózek
W baby joggerach nie podoba mi się ten dokładany podnóżek. Oglądałam city mini i bardziej podobał mi się valco snap. Ciekawa jestem jaka jest ta gondola do snapa, bo wg mnie może to być niezłe rozwiązanie.
Ludzie mnie pytają jakie mam wymagania wobec wózka, a ja nie wiem, przecież nigdy nie miałam dziecka  😵 .
Kolega mi wytłumaczył ze najlepszy wózek 2 w 1, ze fotelik samochodowy trzeba kupić Osobno. Mieszkam na pierwszym pietrze - chciałabym być w stanie wnieść wózek do mieszkania. Bagażnik w mam duży, ale nie ma dużego wlotu - VW Jetta- chyba nie powinnam martwić się rozmiarem wózka. Wlasicwie to nie wiem czego chce. Wiem ze rodzę w zimie, ale czy to ma wpływ na wybór wózka? Powinnam brać do niego jakiś zimowy osprzęt?
Babyjogger to trójkołowiec. Nie boisz się niestabilności?
Mój ma 4 koła, ale znam też model summit, trójkołowiec i jest bardzo stabilny.

Rtk, jak chesz to mogę z Tobą podjechać oglądać wózki.
Tak, warto kupić 2w1 i do tego pasujacy fotelik 0-13kg.
Patrz na wagę wózka, na sposób składania, gabaryt po złozeniu, czy rączka jest regulowana i z jakiego materiału, czy dostęp do kosza jest prosty w spacerówce, na sposób regulacji budki w gondoli, na wymiar gondoli. Na rodzaj kół, amortyzację. Wg mnie srebrna rama jest praktyczniejsza, na czarnej widać każdą rysę.

[quote author=D+A link=topic=74.msg2879462#msg2879462 date=1563625763]
W baby joggerach nie podoba mi się ten dokładany podnóżek. Oglądałam city mini i bardziej podobał mi się valco snap. Ciekawa jestem jaka jest ta gondola do snapa, bo wg mnie może to być niezłe rozwiązanie.
[/quote]
Też zerknęłabym na valco snap 4 sport. Sama spacerowka waży ok 7,6kg, co jest super wagą przy pompowanych średnich kołach, a to ma znaczenie jeśli chcesz go wnosić. Jeśli gondola jest fajna to warto go rozważyć.
Melduje że jest lepiej, choć poranne KTG wywołało u mnie palpitacje, bo się mocno nie podobało lekarzowi. Jest jednak szansa że nie urodzę i wyjdę w poniedziałek. Mam jednak znowu leżeć i mało co chodzić.

rtk pojedź do sklepów porajdować wózkami. Dla mnie było to konieczne, zobaczyć jak co działa w danym modelu, jak jest wykonane, ile waży i jak się prowadzi z obciążeniem. Na moje nieszczęście zdecydowałam się jednak na nowy wózek i to z wyższej klasy niż zakładałam, bo faktycznie różnica we wszystkich parametrach była ogromna. Wybrałam dość ciężko wózek, ale ja go nie będę wnosić do mieszkania i ma służyć w trudnym terenie.
Kaarina, trzymam kciuki! Co wybrałaś?
Scottie   Cicha obserwatorka
20 lipca 2019 16:52
rtk, ale wózek tak naprawdę dobierasz do siebie, a nie dziecka 😉 mnie zależało na tym, żeby był duży kosz na zakupy, zamykany, najlepiej z nietransparentnego materiału- bo nie nosze ze sobą torby na spacery, najpotrzebniejsze rzeczy trzymam właśnie tam, no i do tego musza się zmieścić jakieś podstawowe zakupy. Jeśli masz zamiar go wnosić na rękach na to pierwsze piętro, to powinien być lekki, wiec teoretycznie lepsza materiałowa gondola niż plastikowa. Skoro rodzisz w zimie, to dobrze by było, żeby gondola w środku była dość duża- tak, żeby zmieściło się dziecko w śpiworku. Z tego co pamietam, to BabyDesign Husky ma zimowy osprzęt do wózka (śpiworek i mufka). W swoim Espiro miałam przykrywkę na gondolę, która podnosiła się tez na budkę i zasłaniała dziecko, co w razie śnieżycy sprawdzało się super 🙂 mnie jeszcze zależało,, żeby rączka była dość wysoko, mam 174 cm i tak mi się lepiej wózek prowadzi.
Moja córka jest bardzo mamusiowa i póki co w spacerowce jeździ przodem do mnie (a w tej przodem do kierunku jazdy co jakiś czas się odwraca i sprawdza, czy jestem), wiec nie wiem, czy u mnie nieobracalna spacerówka na początek dałaby radę. Spacerówkę użytkujesz w sumie najdłużej, wiec sprawdz, czy buda rozkłada się na maxa, dobrze osłaniając dziecko przed słońcem. Dla mnie ważna była tez dobra wentylacja i materiały, z jakiego jest zrobiony wózek, żeby dziecko w lecie się nie przegrzewało. Pompowane koła są lepsze niż lane, cichsze i lepiej się nimi jeździ po różnorodnym terenie.

Najlepiej jedz do sklepu i zapytaj sprzedawcę, co Ci poleci, niech pokaże kilka modeli w wybranym przez Ciebie przedziale cenowym.. Przecież nie musisz od razu kupować wózka, a rozeznanie na żywo warto zrobić.
rtk, niestety duża gondola będzie Ci się trochę kłócić z wagą, a ciężki wózek będzie Ci bardzo ciężko targać na pierwsze piętro. Wybór wózka nie jest niestety łatwą kwestią i zawsze trzeba iść na jakiś kompromis. Ja mam teraz 2 wózki- jeden lekki do auta, drugi czołg do targania po lesie.

Tak jak pisała yegua zobacz sobie valco snap 4, ale wersję sport, bo  jednak komfort jazdy na pompowanych kołach jest dużo wyższy niż na piankowych. Nie widziałam gondoli na żywo, ale może być dość mała.

No i zdecydowanie fotelik kup osobno.
yegua wahałam się między e
Espiro a Bebetto Premium Claas bresso. Stanęło na Bebetto bo ugraliśmy lepszy rabat i lepiej wchodził mi do bagażnika, co by się pies jeszcze zmieścił obok 🙂
Ja za grube tysiaki kupiłam joolz day 2, zostawiłam go teraz na drugie dziecko bo zwyczajnie mi się sprzedaż i kupno innego nie opłaca, a teraz wzięłabym jakakolwiek gondole, a potem kupiłabym fajna spacerówkę, lekka i dobrze się wkladajaca w kazda dziurę w domu, samochodzie i samolocie, typu valco snap 4 czy choćby i yoyo, rzecz gustu.
Ze spacerowki korzystałam jeden sezon, kupiłam na teraz easygo minime bo używam wózka raz na ruski rok w jakichś centrach handlowych albo przy okazji zwiedzania jakiegoś miasta, czyli wożę w bagażniku i mino ze jeżdżę suvem, wole w tym bagażniku mieć miejsce na resztę bambetli i zakupow.
sienka, ja zdecydowałam się na snapa, bo spacerówki typu yoyo czy easyealker są ciut mniejsze i lżejsze, ale ciężko jeździć nimi po innym podłożu niż równy chodnik. Snap sprawdza się również na lekkim piachu, na łące itd, więc nadaje się na większość wyjazdów, a nie tylko lot samolotem🙂
Dokładnie, dlatego jakbym miała kupowac spacerówkę dla dziecka kilkumiesięcznego które jeszcze dużo z niej korzysta to stanęłoby na snapie 🙂 przy dwulatce korzystającej z wózka okazjonalnie (liczyłam i w tym miesiącu wyjątkowo dużo bo aż 4 razy) easygo i każdy inny mały wózek jest wystarczający 😉
rtk, mam babyactive ballerina, jest duży i ciężki. Ale ma też sporo plusów- młody jest b. długi, w inne gondole już nie wchodzi, a tu luz. Jest świetnie amortyzowany i koła dają radę w każdym terenie. Ale 2 razy mnie podkusiło w z nim pociągiem jechać i prawie padłam.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się