Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dzionka, moja koleżanka- psycholog mówiła mi ostatnio, że dziecko należy karmić piersią krócej niż rok (do 10 miesiąca chyba?) wg jakichś tam przeprowadzonych badań. Jakie jest Twoje zdanie?
yegua Gdyby tak faktycznie bylo, to gatunek ludzki juz dawno by wymarl  😂 Ciekawe co to za badania, bo przecza wszystkim swiatlym zaleceniom- nawet troche skostnialemu WHO.
Jeju, dlaczego? Wg mnie rok to takie minimum 🙂 potem nadal jest to z korzyscia dla dziecka, ale nie kazda matka moze miec na to sile i ochote i ja to rozumiem. Jak w ogole nie chce karmic to tez rozumiem, no ale jednak fajnie jesli dziecko moze byc ten rok na cycku...

Edit: WHO zaleca karmienie piersia 2 lata 
Dziewczyny w temacie ogarniania chałupy mogę bardzo, ale to bardzo polecić chińską Roombe. Odkurza i na sucho i ściera na mokro, jest naprawde dokładna i do tego cicha. Przy psiaku produkującym miliony białych kłaczków jest serio czysto więc myślę że i przy dziecinach by się sprawdziła. My mamy dokładnie tą

http://www.gearbest.com/vacuum-cleaner/pp_360002.html

A co do sprzątania - do mnie od paru miesięcy przychodzi cudowna pani Luda i co dwa tygodnie ogarnia mi gruntownie chatę. To najlepiej wydane pieniądze w naszym budżecie domowym, naprawdę😀 Mogę tylko ogarniać (czego i tak jest sporo), a łazienki czy szafek kuchannych/lodówki/kurzów się nie tykam. I o ile mniej kłótni z mężem 😉

krysiex213, kiedy będziesz miała datę cc?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
27 czerwca 2017 12:33
krysiex - dzięki za cynka! Właśnie bardzo chcę roombę, ale cena mnie przeraża dość... A od jakiego czasu użytkujecie chińską wersję? Jak często "chodzi"?
krysiex213, nie zapycha się? Marzę o niej ale mnie przestrzegano, że nie nadaje się do psiego domu. U nas dwa kudłacze i ogród. Combo nie do opanowania bo powinnam myć podłogę codziennie a daje radę co 3 dni.

Nerechta nie chce Cię straszyć ale mi ogarnięcie samych 120 m podłogi zajmuje 1,5 h i to już po odgruzowaniu 😉 A i tak omijam niektóre pomieszczenia, np. moja pracownie używaną raz na tydzień. Kurze to przy okazji, jak się dziecko czymś zajmie.

Dla mnie czysto ostatnio jest, gdy psie futro nie fruwa w powietrzu 🙁

falletta pewnie, że wybaczyłam  😍
Wpadłam na forum na szybko bo poszukuję Axkid Kidzone na gwałt - 9-25 kg,a tu mam forum wymiankowe poblokowane. Wy tez tak macie? A może któraś z Was ma na sprzedaż?
Tak dzis wygladalo wyciaganie Sary z lozka po drzemce 😀 smieszna ta moja dzidzka.

https://vimeo.com/223326432
Cudaśna!  😍

Gratuluje wszystkim nowozafasolkowanym
Starszaków gratuluje postępów
A udręczonym matkom życzę spokoju i wieczornego wina w złudnym spokoju :kwiatek:
Dzionka ale przesłodka jest! Nic dziwnego, że nie chcesz jej oddawać babciom. 😉 U nas w najlepszym wypadku po obudzeniu się nie ma płaczu ale takiego dobrego humoru jak Sara to jeszcze nigdy nie miał. 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
27 czerwca 2017 20:53
Dzionka, ło Jezusiue, ale cudowny jest ten Twój Kędziorek  😍
Hanka niestety najczęściej budzi się z płaczem, tylko rano gada.

Składam sprawozdanie po zakupach z Zarze - rozmiarówka już nie jest zaniżona, aaaa, zero frajdy ze strojenia w nowe rzeczy! Kupiłam tradycyjnie wszystko o rozmiar większe, tzn wyszło już 92 (2-3 lata), i ciuszki są ogromne! Czyli chyba coś tu się normalizuje w tym temacie. Całe zakupy lądują w szufladzie i czekają pewnie do wiosny, chyba że Hania jakiś duży skok zaliczy.
aaaa, jaka fajna Sara!!!  😜 obejrzalam inne filmiki, swietna jest naprawde  😀

abre no wez... :P 😀
Kurcze ta roomba wyglada fajnie, i cena niezla... hmmmmmmmmmmmmmmmmm...
Cieszę się, że się moja szelma podoba 😀

Grafi, Lotnaa, zawsze tak miały wasze dzieciaki, że się niezadowolone budziły? Bo Sara kilka miesięcy wstawała z płaczem, wtedy co miałyśmy te problemy z zasypianiem i nocami ogólnie. I marudziła aż do drzemki, dopiero po drzemce wstawała taka do życia. Teraz śpi 12h ciurkiem, ciężko żeby była niezadowolona 😀

Grafi, i co, zdrowy młodzian wciąż?

falletta super ze żłobkiem! Oby okazał się sensowny!

A co do Zary, to Lotnaa nie strasz! Też na 92 wszystko zamówiłam i spodnie mają taką długość, że prawie na mnie dobre ;P O ile spodnie i koszulki mogę poczekać, tak kurtka typowo wczesnojesienna już gorzej... No ale już się pogodziłam, że najwyżej na wiosnę będzie...

Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 czerwca 2017 08:30
Dzionka, 12h? Wow! Pozytywne zazdro! Hanka śpi 9h 🙁 Mało strasznie. I nie mogę sobie poradzić z tymi drzemkami, raz ma dwie, raz jedną, nieraz planuję dwie (jak wstanie wcześnie), a na drugą nie zaśnie :/ No chaos jakiś mamy straszny.
Z drzemek budzi się zazwyczaj z płaczem, taki szloch totalny, rano nieraz gada, dziś buczała...

Kurteczko/płaszczyk też mamy jesienny, no i o ile rękawy można podwinąć, to jednak w ramionach mocno za duża, mam nadzieję, że na wiosnę będzie jeszcze ok  🙄 No i spodnie też lipa...

falletta, super, oby to było miłe miejsce 🙂

Ja wczoraj trafiłam na dane o żłobkach w mojej dzielnicy - tylko 49% dzieci znajduje miejsce w żłobku (vs 64% w całym Monachium), z czego aż 82% to żłobki prywatne, a tylko 18% miejskie. Czyli, zaokrąglając, mieliśmy 9% szans na dostanie się do taniego miejskiego żłobka. Damm.
a nie mozesz oddac tych ciuchow albo wymienic rozmiarow?

Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 czerwca 2017 08:44
ner, mogę oddać bez problemu, ale to była wyprzedażowa akcja więc poczekam, aż Hanka dorośnie, bo to naprawdę fajne ciuchy za grosze. Z wymienianiem za dużo zachodu. Ale spoko, taki problem to nie problem, tylko mi szkoda, że się od razu nie możemy stroić 😉
Dzionka, moja koleżanka- psycholog mówiła mi ostatnio, że dziecko należy karmić piersią krócej niż rok (do 10 miesiąca chyba?) wg jakichś tam przeprowadzonych badań. Jakie jest Twoje zdanie?
Zapytaj koleżankę skąd to wstrząsnęła.



Byłam dziś na wizycie na NFZ i o dziwo doktor trochę pooglądał Leosia na usg. 😀
Waży już ponad 1,2 kg, kawał chłopa! 😀 Ułożenie nadal miednicowe, mógłby już się przekręcić...  no ale ma jeszcze trochę czasu. Pytałam doktora o ręczny obrót dziecka przez brzuch, bo coś o tym przypadkiem czytałam kiedyś. Stanowczo odradził. Powiedział, że mam nawet o tym nie myśleć, że zabrania, że to metoda archaiczna i może się źle skończyć.
No cóż,  najwyżej będzie cc.

Jutro i tak idę prywatnie w Gdańsku, dowiem się więcej.
Lotnaa, oo byłam na tym etapie ze spaniem! Kochana, dobrze Ci radzę, przejdź raz a dobrze na 1 drzemkę i się ureguluje. Ten etap przejściowy jest kijowy, ale niestety trzeba trochę zawalczyć i się potem układa. U nas było to samo, o 10 padała w sekundę a potem dupa, nie było opcji położyć jej na 2 drzemkę i co dawało ponad 8h aktywności często, a więc zdecydowanie za dużo, przez co była przemęczona, przez co źle spała w nocy - i takie błędne koło. Tak więc się zawzięłam i kładłam o 12-12:30 codziennie. O 10 był kryzys, więc wtedy wychodziłam na dwór/na zakupy/plac zabaw/cokolwiek, żeby ją zainteresować, po 11 drugie śniadanie i udawało się dotrwać. Po tygodniu czy dwóch już spokojnie do tej 12 była w formie. Tak więc może i u was czas na takie uregulowanie Hani? Bo może ona krótko śpi, bo jest zmęczona, to tak działa... No a Sara serio śpi ciurkiem 12h. Wczoraj późno zasnęła, tzn. chwilę po 21, bo tata wrócił wieczorem po 2 dniach, więc dziś wstała 9:20.

Julie, to prawda z tym obracaniem, podobno bardzo niebezpieczne i już się tego nie robi. Faktycznie mógłby sie już obrócić Leoś! Daj znać jutro 🙂

A co wyprzedaży jeszcze, w Nexcie ma być 15-16.07., ale nie ma potwierdzonego, ze w polskim też, więc zobaczymy.
Dzionka, jest gdzie poczytać o aktywności i śnie dzieci? W sensie ile godzin powinno byc miedzy drzemkamk w rożnym wieku?
Sienka ja nie Dzionka ale dziś mi się rzucił właśnie w oczy tekst dla mnie i Lotneej: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1386627291405144&id=714753408592539 w tym artykule jest odnośnik do tabeli w jakim wieku ile godzin dzieci powinny spać  :kwiatek:
Edit: sorunia za długość linka ale nie potrafię skracać, Sienka nie dokładnie przeczytałam Twoje pytanie  😡 o tej aktywności pomiędzy drzemkami czytałam na różnych blogach ale w tym momencie ciężko mi z komórki do nich wrócić
sienka Tracy Hogg, tak tu potępiana bardzo duży nacisk kładzie na ilość snu i jego jakość, podaje też mniej więcej ile w jakim wieku 🙂 Ja w każdym razie polecam "język niemowląt", choćby po to by mieć szersze spojrzenie.
No i ja już po badaniach połówkowych. Jednak chłopak.... Trochę panikuję, nie znam się na chłopcach  😉 od mojej strony typowo babska rodzina. Dziewczynce bardziej bym wiedziała co siedzi w głowie. No i szukam imienia. Podobają mi się tylko te z top 10 najpopularniejszych imion...  😕
sienka, mogę Ci potem podrzucić takiego bloga o śnie dzieci. Ja w tym za bardzo nie siedzę, pasożytuję trochę na moich koleżankach lutówkach, które są bardzo wkręcone w ccc (całkowity czas czuwania) i inne tajemne dla mnie skróty i dopasowuję do Sary to co u nas działa po prostu 😉
Ogólnie rzecz biorąc roczne i powyżej dziecko "powinno" mieć ten ccc, czyli od pobudki do zaśnięcia minus czas drzemki) koło 11 godzin. Sara ma 10. Snu nocnego powinno być co najmniej 10-11 godzin, Sara ma 12

bawarka, o proszę!! Chłopaki są fajne, mi trochę smutno że nie będę miała nigdy synka ;( A które z top 10 najbardziej Ci pasuje?
bawarka, Mi też się podobają te z top 10. 😉 Antoś czy Franek to kapitalne imiona, ale za dużo ich. 😉

A i jeszcze zapomniałam się pochwalić, że wszystkie wyniki mam super i niecałe 8 kg na plusie. Doktor i położna pochwalili, chociaż ja oczywiście wolałbym ważyć mniej. 😉 No ale porównując do przyrostu wagi z pierwszej ciąży i tak jest dobrze i przewiduję, że tak samo zmieszczę się w książkowych 12 kg. 😉

Z tej okazji właśnie pożarłam 0,3 kg czereśni, a teraz jeszcze pożrę truskawki z jogurtem, posłodzone ksylitolem!  😀iabeł:
A słuchajcie, mam pytanie trochę w temacie snu też. Do mam dzieci z małą różnicą wieku głównie. Jak rozwiązałyście sprawę łóżeczek dla dzieci? Na ten moment myślę, że Sarze kupię większe łóżeczko a Helcia dostanie to szczebelkowe, ale trochę się boję, że to jednak rozwali zasypianie Sary, co będzie mocno niepożądane z noworodkiem w domu. Kupić drugie szczebelkowe czy jak? Bo teraz Sara zasypia tak, że zostawiam ją w pokoju samą i ona sobie gada gada i zasypia, ale wiadomo, że nie może wyjść. Obawiam się, że jak będzie miała opcję wychodzenia z łóżeczka ile chce, to trzeba będzie być przy niej jak będzie zasypiać, a na pewno na początku. Kupić Helci kołyskę może, co oddali o parę miesięcy przerzucenie Sary do zwykłego łóżka?

Edit: dorzuce tylko foto brzucha, bo rosnie jak wariat 😉
Dzionka Franciszek albo Tymoteusz. Właśnie przejrzałam listę chyba z tysiąc imion i jakoś żadne mnie nie zachwyciło. Mieszko jeszcze jest fajne ale tata jest na nie.
Julie czereśnie? truskawki? nie przesadzasz z kaloriami?  🤣
Ja ostatnio już plus 5 kg. Przewiduję, że jeszcze z 10 kg do końca przytyje. Brzuch mi rośnie w oczach.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 czerwca 2017 14:18
sienka, polecam ten blog http://twojadobranocka.pl/blog/wpisy/, jak się cofniesz to znajdziesz info na temat ile czasu powinne spać, okresy czuwania itd.
Autorka opiera się na własnym doświadczeniu i badaniach naukowych. Natomiast zdecydowanie nie polecam blogów nawiedzonych pseudo specjalistów, bo naprawdę ręce opadają.

Dzionka, no chyba będę musiała tak zrobić, ale tak jak piszesz, o o 10 kryzys. Dziś o 9 wyraźnie chciała iść spać, chociaż zasnęła tylko na 40 min. Mnie tylko przeraża to, że będzie spała po 40min-1h raz, a wtedy chyba dostanę na głowę.

A co do łóżeczka, to ja bym jeszcze zostawiła to szczebelkowe, inaczej będzie wyłazić. Chociaż moja znajoma ma dla synka w wieku Hani materac a la Montesori i dla nich działa super. Ja sobie tego nie wyobrażam u nas.

Ciężarówki, dzielne jesteście! Trzymajcie się dzielnie!

Edit. sienka, o to: http://twojadobranocka.pl/wpisy/ile-powinno-spac-moje-dziecko/
Dziekuje!!! Jesteście niezawodne 🙂
Wizja abre nerechta  nasza pseudoroomba lata co 2 dni po 94m mieszkaniu + 1/2x w tygodniu mopowanko. Bateria starcza zarówno na odkurzanie i na wymopowanie. Ten model co my mamy ma większy pojemnik na brudki, więc ja go opróżniam mniej więcej co drugi raz (albo jak sobie przypomnę :P ). Psie kłaki ogarnia, moje kudły ogarnia, jak mąż pirgnie skarpetę i jej wcześniej nie namierzę to i skarpetę pożre  🤣
Wygoda jest ogromna. Można ustawić grafik na dane dni i godziny albo kliknąć i wyjść na spacer np wracając do odkurzonej chałupy

Dzionka póki co latamy na KTG co drugi dzień. Dzisiaj doktorowi się nie podobało że w połowie zapisu dziecina olała sprawę i poszła spać (tętno 130 i ruchów brak) więc nam kazał jutro znowu się stawić  😵  A w piątek idę do mojego lekarza żeby powiedział co dalej działamy.

A Sarunia jest obłęd, no jest tak urocza że hoho  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się