Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Kącik WEGE :-)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 258 259 [260] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik WEGE :-)  (Przeczytany 613346 razy)
busch

Mad god's blessing.

« #7770 : Listopad 30, 2019, 00:15:57 »
Odpowiedz cytując
Ja polecam ogólnie jedzenie indyjskie - a konkretnie knajpa Mandala była świetna, tyle że dobre kilka lat temu byłam tam ostatnio. Zawsze są pyszne wegetariańskie opcje jako że w Indiach wegetarianie to mainstreamowa część kultury. Opcje mięsne też są że mucha nie siada.
#link
infantil

« #7771 : Listopad 30, 2019, 12:00:30 »
Odpowiedz cytując
Shipudei Berek kocham Cały stół jedzenia, zarówno w wersji wege, vegan, jak i mięsnej. Pyszne izraelskie smaki, super atmosfera i bardzo przystępne ceny.
#link
ashtray

« #7772 : Listopad 30, 2019, 19:03:12 »
Odpowiedz cytując
Shuk, ale tam bez opcji mięsnych. Niemniej tak pysznie, że nawet mięsożercom smakuje.
#link
DeJotka

« #7773 : Grudzień 01, 2019, 21:45:30 »
Odpowiedz cytując
U Tato na Mokotowskiej - kuchnia gruzińska, pysznie, spory wybór dań wegetariańskich.
#link
To , że się do ciebie uśmiecham wcale nie oznacza że cię lubię.
Mogę np. wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach
little_girl

« #7774 : Grudzień 02, 2019, 09:28:16 »
Odpowiedz cytując
lazuryt00 ja mam podobnie, ale moja połówka na szczęście raczej otwarta na wege jedzenie. Tak jak busch polecam Mandale - bardzo smaczne jedzenie. Ostatnio odkryliśmy Gringo Bar - burrito całkiem smaczne (prawie jak w Momenciku) ale jest opcja dla mięsożercy.
Bardzo polecam Pekin Ekspress Duck & more - kocham ich makaron z tofu, a mój TŻ ich burgery.

Od razu napiszę, że nie polecam Kura Warzyw - jest opcja wege, ale warzywa nie są pieczone tylko smażone w głębokim tłuszczu, kanapka ocieka olejem.

#link
Libella

WWW Moje ogłoszenia
« #7775 : Grudzień 08, 2019, 19:13:02 »
Odpowiedz cytując
Macie jakieś pomysły na rzeczy, które można przygotować, zamrozić i potem na szybko mieć na czarną godzinę? wink
Mam aktualnie trochę więcej czasu i chciałabym sobie porobić takie zamrażarkowe zapasy.
Przyszły mi do głowy pierogi, paszteciki z soczewicą, może jeszcze jakieś wege burgery. Co jeszcze można zrobić?

PS. A jeszcze przy okazji - jakie są fajne blogi/strony z wegetarianskimi przepisami? Jadłonomia mi się chwilowo przejadła wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2019, 19:16:42 wysłane przez Libella » #link
madmaddie

Życie to jednak strata jest

« #7776 : Grudzień 08, 2019, 19:22:55 »
Odpowiedz cytując
Libella, na pewno takie rzeczy jak chili.
Ja polecam Mniu Mniu, Wegan Nerd, Hello Morning, Konkol Polny, Bananowe Pole i Eating Plants uśmiech
z zagranicznych:
Lazy Cat Kitchen i Minimalist Baker uśmiech
#link
„Nie, wolności nie chciałem.
Tylko wyjścia: na prawo, na lewo, dokądkolwiek”

Psi blog
Libella

WWW Moje ogłoszenia
« #7777 : Grudzień 09, 2019, 08:37:23 »
Odpowiedz cytując
Oo, chili faktycznie spoko.
Dzięki za blogi, nie znałam kilku! Będzie co przeglądać wink
#link
busch

Mad god's blessing.

« #7778 : Grudzień 09, 2019, 19:29:54 »
Odpowiedz cytując
Jak to jest z tym B12? Ostatnio dzięki Unnatural Vegan (polecam kanał) zaczęłam stopniowo coraz bardziej przerabiać swoją dietę na wegańską. Mówię że dzięki UV bo jakoś zawsze powstrzymywała mnie świadomość że prawdopodobnie nigdy nie uda mi się na 100% być weganką, moooże wegetarianką (ale też będzie ciężko) - więc po co próbować? UV przekonała mnie że warto się starać na tyle, na ile się umie, no więc zaczęłam się starać wink.

W tej chwili mam w 100% wegańskie śniadania, drugie śniadania zazwyczaj wegańskie, czasami od wielkiego dzwonu wegetariańskie. Obiady 2-3 dni w tygodniu wegańskie, 2-3 dni w tygodniu wegetariańskie, max 2 razy w tygodniu z mięsem (i to tyle, bo jem 3 posiłki w ciągu dnia). Niewielka ilość chudego mleka 5 dni w tygodniu do kawy. I znowu UV twierdzi że już przy w większości wegańskiej diecie trzeba brać B12, bo inaczej narażamy się na niedobory. To poszłam dziś do apteki i poprosiłam o coś profilaktycznego bo nie jem mięsa. Pani mi dała dawkę 250 mikrogramów, czytam ulotkę, a tam napisane że 1 tabletka to 10000% referencyjnej wartości spożycia  coo?? coo?? coo?? Ale dawkowanie podali 1-2 tabletki dziennie?  coo??

Ki diabeł? Mam brać jedną tabletkę na 100 dni czy jak?  coo?? Iść do lekarza? Olać i liczyć że pozostałe wegetariańskie/mięsne posiłki wystarczą?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2019, 19:37:30 wysłane przez busch » #link
madmaddie

« #7779 : Grudzień 09, 2019, 19:52:43 »
Odpowiedz cytując
Busch, może to Ci coś rozjaśni?
https://surojadek.com/niedobor-witaminy-b12/

z tym supli, to też się różnie przyswaja
#link

Psi blog
nerechta

« #7780 : Grudzień 09, 2019, 20:30:02 »
Odpowiedz cytując
ja polecam drozdze nieaktywne dorzucac gdzie sie da uśmiech
#link

madmaddie

« #7781 : Grudzień 09, 2019, 20:40:15 »
Odpowiedz cytując
przecież w nich nie ma b12, chyba że są fortyfikowane
#link

Psi blog
kokosnuss

« #7782 : Grudzień 10, 2019, 00:12:36 »
Odpowiedz cytując
A wiecie moze, jak jest z przyswajalnoscia B12 z produktow fortyfikowanych?

U nas fortyfikowane jest prawie wszystko - smoothie, batoniki proteinowe, napoje owsiane, migdalowe i sojowe, wiekszosc nabialu i wszystkie rzeczy z gatunku zastepujacych mieso (w tym tez zwykle tofu etc.). Suplementowac mimo tego? Nie ukrywam, ze po paru ladnych latach bycia wege nie suplementuje nic icon_redface Jem wegetariansko, ale ze laktoza mi dokucza, to nabial sporadycznie. I albo w formie mleka do kawy (bezlaktozowego) i dojrzewajacego sera, albo jak robie sobie krzywde mleczna czekolada lol

Poki co czuje sie kwitnaco, ale wiem, ze to baaardzo nietrafiony i nienaukowy argument wink
#link
nerechta

« #7783 : Grudzień 10, 2019, 10:19:01 »
Odpowiedz cytując
zbadaj sobie poziom i zobaczysz czy suplementowac czy nie - tak najlepiej, i naukowo  wink
#link

Strony: 1 ... 258 259 [260] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: Kącik WEGE :-)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 20 zapytaniami.