Kącik WEGE :-)

madmaddie, ja pasty tez bardzo lubię, jem często i takie kupne i sama tez robię. Ale czasem mam ochotę na chrupiące pieczywko z masłem albo np lubię zjesc taki chleb do zupy, gołąbków itp. Wtedy pasta nie posmaruje a suchy juz nie jest taki dobry 😀
A tej pasty spróbuje bo brzmi ciekawie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 czerwca 2020 13:13
No masełko jednak smakowo wygrywa tą okrągłością. Ale w sumie ja tam łatwo odpuszczam. Kiedyś wydawało mi się, że nie przeżyje bez nabiału, ale nietolerancja skutecznie to zweryfikowała.

Muszę upiec coś na urodziny. Tak myślę, że z furą truskawek. Ale do tej pory moje wypieki ograniczamy się do "zamieszaj w misce i do formy". Polecicie coś prostego pod owocki?  :kwiatek: wege beza odpada, choć by pasowała.
madmaddie, ale miekka margaryna to nie maselko :P maselko to dobro i milosc <3

A tak serio to wiem, ze maslo bynajmniej w diecie nie jest pozadane czy niezbedne i staram sie ograniczac :kwiatek: Acz jak mnie raz na ruski rok najdzie na gruba pajde chleba z maslem, sola i ogoreczkiem, to no coz, zjem ze smakiem i tyle.

Tort chcesz miec vegan, dobrze rozumiem? Vege "biszkopt" to z reguly wlasnie zamieszaj w miesce i do formy 😉 tylko ze do biszkoptu to srednio podobne. Pewnie sama upieklabym pierwszy lepszy "biszkopt" i na to krem z truskawek np z budyniem czy silk tofu, zeby chociaz troche tortowe to bylo.
madmaddie, to prawda, jak trzeba to ze wszystkiego da sie zrezygnować. Ja tak miałam z serami i śmietana. Nie wiem czy to juz tak na zawsze, ale jak sie okazało umiem bez nich żyć i jakoś nawet nie było cieżko.
Co do przepisu to koleżanka robiła dzisiaj drożdżowe z rabarbarem z tego przepisu i mówi, ze bardzo dobre. Ja w weekend planuje zrobić albo z rabarbarem albo tak jak w przepisie z truskawkami. Albo pół na pół 😀
Edit: to ciasto a nie tort ale może komuś sie przyda 🙂
Masła nie zamieniam niczym (bo i mi go nie brakuje), ale śmietanę zamieniam na mleczko kokosowe. W zależności do czego potrzebuję, dodaję bardziej "ciekłe" albo tylko tę twardszą część 😉 Oraz jest jeszcze coś takiego, jak wegańska śmietana do dostania na pewno w Auchan i Lidlu. Trochę kokosowa, ale konsystencja idealna do zapieksy ziemniaczanej 😜
Masło rzeczywiście nie bardzo da się podrobić... Ale taki świeży chlebek maczany w talerzyku z dobrą oliwa? Może trochę czosnku wsiekanego, sól, może jakieś zioła? Mmm... Też się można wkręcić, moim zdaniem 😉
wymodelowana, dzięki, zerknę jak będę w lidlu. Nigdy nie jadłam żadnej vegan śmietany więc zobaczę jak mi podpasuje 🙂

Teodora, no nic, spróbuję na pewno. być może to będzie to 😀
siemtana planton jest genialna, lekko kwasna, gęsta, cud  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 czerwca 2020 19:38
kokossnuss, a co jest nie tak z wege biszkoptem? 😀
vanille, wymodelowana, niestety wycofali z Lidla tę śmietanę, jest teraz dostępna w Auchan i Carrefour.
Znalazłam koło siebie niepozorny sklepik ze zdrową żywnością. Kojarzyłam go głównie z owoców i warzyw, ale jak się okazało mają także produkty wegańskie. Zakupiłam na spróbę burgery z firmy bezmięsny. Już kiedyś widziałam ich stronę w internecie ale nie doszłam jeszcze do etapu zamawiania jedzenia w sieci :P Bardzo się ucieszyłam, że są również stacjonarnie. Polecam burgery dla osób, którym brakuje mięsa. Moim zdaniem jeśli się komuś nie powie, że to nie mięso to zje kanapkę i nie zauważy, że z tym kotletem było coś nie-teges 😀 Nawet strukturę ma jak mięso (dla mnie aż za bardzo 😀). Poza tym spróbowałam też jogurtu naturalnego w wersji wegańskiej. Ogólnie jogurtów nie jadam, ale brakuje mi czegoś do zabielania sosów czy zup. Jakimś cudem serio mi zasmakował i będę go teraz kupować. Spróbuję jeszcze śmietany, bo też mają.
Póki co serio dobrze się odnajduję w opcji wegan. Masło mi się skończyło i póki co nie kupiłam, ale nie wykluczam, że jednak kupię. Zobaczymy. Ale jestem zdziwiona, jak płynnie i bezboleśnie przeszłam na taką dietę
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2020 20:58
Ja mam strasznego smuta, bo nie ma już burgerów w biedrze z good one, a je lubiłam jako przekąskę, dopychałam sałatką, pomidorkiem, cebulką i był mega.
Strzyga, Ojoj, to szkoda. Ja kupowałam czasem burgery w biedrze ale nie wiem jakiej firmy. W każdym razie od jakiegoś czasu ich nie widuje, ale myślałam, ze po prostu tak trafiam, ze ich akurat nie ma. Może to te, o których mówisz
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2020 21:23
vanille, całe z bułką (i smutnym kawałkiem sera 😀)
Co suplementujecie na diecie wege ? O B12 słyszałam, ale czytałam też że kwasy omega trzeba... ?
busch   Mad god's blessing.
15 lipca 2020 16:11
kolebka, ja za bardzo nie pomogę, z powodu diety w większości roślinnej suplementuję tylko B12. Biorę też inne suplementy ale to już na inne moje życiowe wybory i przypadłości 🤣.

Przyszłam z poleceniem, w Lidlu w zamrażarce można upolować Beyond Burgera i jest naprawdę zajebisty. To nie ściema że smakuje bardzo podobnie do mięsa, poza tym ma 20 g białka na porcję, przez co jest mega syty i bardzo smaczniutki 😀.
kolebka, czytałam gdzieś, że warto suplementować także wapń, bo ten pochodzenia roślinnego jest trudniej przyswajalny. najłatwiej w mleku roślinnym wzbogaconym o wapń
Co mogę zrobić dla wegetarianki na wesele na przystawkę,żeby wyglądało wow a niezbyt skomplikowane?W ogóle co byście jako wege ludzie chcieli zjeść na weselu.Rzadko zdarzają się weganie,głównie wegetarianie a moja kuchnia no cóż zrobić coś zrobi ale nie jest to nic co by zwalało na kolana a chciała bym,żeby nie musieli kotletów sojowych jeśćWszelkie rolady szpinakowe,pomidorowe,tortille,sery pleśniowe,pierożki odpadają bo to już jest w menu.Sama mięsa nie jem i w sumie ciężko mi powiedzieć co jem.Żelki jem....i ziemniaki ze śmietaną w soboty  🙄
Dekster może kotlety warzywne ? Niedużo roboty, a wychodzą super 🙂 soczewica, ciecierzyca, fasola - do tego można jakiś fajny sosik ogarnąć i jedzenie pryma sort!

busch Kusi mnie ten Beyond  😍  ale trochę cenowo odstrasza... Kupiłam ostatnio Roślinnego Qurczaka Teryiaki i Bezmięsny Kebab, czekają na premierę  😁  fajne smarowidło też nabyłam: Bez Deka Mleka. Naprawdę smaczne i fajna konsystencja  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 lipca 2020 09:26
po informacje dotyczące suplementacji bardzo polecam Vegan Workout, Emil robi świetną robotę!

Dekster, to nawet nie chodzi o to co, tylko żeby było smaczne. Trzeba się zaznajomić z taką kuchnią i umieć ją przyrządzić, żeby potem smakowało. Byłam na wege weselu i wyszłam głodna :P Z wielką chęcią zjadłabym wegański rosół, rozważcie też dodanie dań z boczniaków do menu - są przepyszne, łatwo dostępne, można z nich zrobić świetne kotlety.
Boczniaki są też super upieczone na goło (oliwa, sól, pieprz).
Jakieś sałatki typu cieciora, zioła, oliwa?
Szaszłyk warzywny pewnie mógłby wyjść dobry (tylko z uwzględnieniem jakiegoś zamarynowania).
Paciałygi hinduskie bywają bardzo smaczne.
Flaki z boczniaka to coś wspaniałego, ale każde inne danie z boczniakami jest kozackie 😉
Z zup robimy krem z marchwi ,pomidorów lub dyni z grzankami lub groszkiem ptysiowym i prażoną cebulą. Z dań takich bezmięsnych robimy kopertę warzywną z zieloną szparagą z ciasta francuskiego.Z wegetarianami nie ma takiego problemu bo ostatecznie na szybko jak nam się ktoś zjawi niezapowiedziany to mu robimy faszerowaną cukinię albo paprykę.Gorzej z weganami.
Dekster, Carpaccio z buraka 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lipca 2020 21:59
Vege burgery znów w biedrze! 😀 ludzie się na mnie dziwnie patrzyli jak sie  cieszyłam.
Popełniłam super prosty sos do makaronu. Przepis nie jest mój autorski, jest dużo podobnych na wszelakich wegańskich stronach (często jako kalafiorowe alfredo albo mac n' cheese 🙂 )

Kalafior + ziemniak ugotowany do miękkości, zblendowany z mlekiem sojowym (niesłodzonym), solidną porcją płatków drożdżowych i chlustem oliwy/oleju.
Doprawiać wedle uznania / domowych zapasów: czosnek suszony granulowany, cebulka prażona (zmielona), sos sojowy, sól + pieprz, papryka wędzona, kurkuma, pomidor suszony.

Dziś dorzuciłam czosnek niedźwiedzi na koniec i posypałam podprażonym słonecznikiem (fajnie chrupie), ostatnio blendowałam słonecznik razem z resztą - też pycha, ale sos wychodzi mniej kremowy. Jak ktoś potrzebuje białka na obiad to myśle, że super smakowałoby z tofu "mielonym", można też spróbować dorzucić cieciore do blendera + więcej mleka.

Sezon na kalafior w pełni, polecam 🙂
ekhem, brzmi ciekawie 😀 mam akurat kalafior to jutro spróbuje
A ten kalafior też jest wstępnie gotowany?
Tak, niejasno napisałam, sorki 🙂 kalafior gotowałam na leniwca, razem z ziemniakami.

Z 2/3 niedużego kalafiora i 3 małych, młodych ziemniaków wyszło mi tyle, że najadły się 2 i pół osoby + słoik 300ml nadwyżki, który wylądował w zamrażarce. Zobaczymy jak przetrwa.
Z racji tego, że lubię testować nowe smaki, zamówiłam sobie: https://www.roslinnysklad.pl/product/Qurczak-teriyaki-200-g-s108434

I generalnie z połączeniu z warzywami i makaronem ryżowym wyszło mega spoko jedzenie, ale problem jest taki że te kawałki naprawdę bardzo przypominają fakturą mięso, a ja w sumie mięsa nie jem głównie przez konsystencję i te włókienka mięśniowe 😵  smakowo bardzo polecam!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się