Puśliska

amazonka89,  TMD robi puśliska na zamówienie. Zapytaj może zrobią takie jakie chcesz w korzystniejszej cenie  😀

https://ogloszenia.re-volta.pl/miekkie-pusliska-tmd-ujezdzeniowe-wszechstronne--na-zamowienie-4-kolory/o/91033/
madzik2626 a jak z ich jakością? bo też nie chciałabym puślisk, które zaraz się rozwalą
Amazonka89, Moja szefowa ma od nich 2nachrapniki i puśliska ujeżdżeniowe na zwykłą sprzączkę. W wątku widziałam kilka pozytywnych opinii.
Są miękkie, troszkę grubsze, regulacja bardzo łatwa, jak dla mnie bardzo spoko.
Jakiej firmy puśliska polecacie do siodła z cielęcej skóry? Szukam miękkich, by nie zniszczyły tybinki
Czytałam, że dużo osób poleca z Prestige, czy może jest coś tańszego wartego polecenia?
olga96, Prestige są fajne, ale wcale nie trwałe niestety jak na tak wysoką cenę. Ja polecam puśliska Passiera albo wersja budżetowa to te z taśmą od użytkownika "czaruś" na allegro 😉
Te od czaruś nie wycierają siodła?  :kwiatek:
olga96, Prestige są fajne, ale wcale nie trwałe niestety jak na tak wysoką cenę. Ja polecam puśliska Passiera albo wersja budżetowa to te z taśmą od użytkownika "czaruś" na allegro 😉


Podrzucisz mi proszę link na pw?  :kwiatek: Szukam ciemnobrązowych do siodła prestige i już się naczytałam, że to jakiejś specjalnej troski muszą być 😀
Siwaa, Proszę  :kwiatek:
Jak wypróbujesz z Diany proszę o recenzje  :kwiatek:
Siwaa, Proszę  :kwiatek:


Dziękuję!
Puma masz te od Czaruś? Szukam brązowych puślisk do Equipe z mega miękką skórą na tybince... Miałam kiedyś Passiery z miękkiej skóry, ale sprzedałam razem z siodłem, bo myślałam, że brązowego już nie kupię. I faktycznie one były bardzo mięciutkie.
amanda666, mam te brązowe do equipa właśnie, fajne są 🙂
Jedynie szkoda, że tylko jedna długość jest. W skokówce mi wiszą za dużo, co moim oczom nieco przeszkadza  😁
Przyszły moje od czarusia, wszystkie macie taki kolor?  🤔 nijak to nie pasuje a napisali, że to jedyny brąz jaki mają... Chyba odeślę, polecicie coś innego w miarę ekonomicznie, ale jednak ciemny brąz?

Siwaa, Decathlon? Mają dwa czy trzy modele brązowe.
Siwaa, Decathlon? Mają dwa czy trzy modele brązowe.


A też są takie mięciutkie? Do Prestige potrzebne
Ja bym przyciemniła olejem i tyle.
Dziwny kolor. Ja miałam dokładnie takie jak te buty.
Ja bym przyciemniła olejem i tyle.
Dziwny kolor. Ja miałam dokładnie takie jak te buty.


Na zdjęciu też właśnie jest taki jak buty a przyszedł mi jakiś koperek  😵
U mnie te Twoje wyglądają jak zielone właśnie  🤔
Też mam brąz taki jak buty.
Moon   #kulistyzajebisty
02 lipca 2020 06:26
Użytkownicy puślisk w typie "mono" :P Podobno, jak się w takie wsiądzie to się już nie wróci do zwykłych podwójnych puślisk... :P

Ma ktoś porównanie w użytkowaniu takich "ujeżdżeniowych" strzemion jako skokowych (w sensie ofc krótszych, chodzi mi o sposób zapinania strzemienia na bolec "T" + nakładka na zamek) o np takich: [[a]]https://ogloszenia.re-volta.pl/pusliska-ujezdzeniowe-tmd-zapiecie-typu-h-skora-cieleca-4kolory-skory/o/80627/?szukaj=pu%C5%9Bliska&kodkm=10&sortowanie=0[[a]]

z takim oto "kosmosem, który mocno chwalą fani CWD: https://arcus-konie.pl/cwd-pusliska-sojump-et05c-p-12492.html ?

I macie jakiś patent na podciąganie strzemion z takimi puśliskami, żeby strzemiona nie rysowały Wam skóry? Czy tylko pokrowce zostają?


Moon, nie podciagasz, strzemiona wisza na dole. Na samo ubranie siodla można je zarzucić na krzyż, większość strzemion ma tarke tylko od wee strony wiec jak je założysz na krzyż to akurat ta gładka strona dotyka siodla.

Pusliska ujezdzeniowe nie nadają się zbytnio do skokow bo mogą się wypiąć.
Moon, nie podciągam, wiszą sobie swobodnie. Przy zakładaniu siodła przekładam na chwilę to "dalsze strzemię" przez siedzisko i tyle.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2020 09:10
Też mam takie i tak jak dziewczyny, nie podciągam. Przerzucam na krzyż tylko jak noszę i siodłam, na wieszaku wiszą normalnie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 lipca 2020 09:40
Też mam puśliska "mono" i nie wrócę już do normalnych. Przekładam jedno puślisko przy siodłaniu przez siedzisko, na stojaku widzą swobodnie. Użytkuje je, nie z siodłem ujeżdżeniowym, o skokach nic nie powiem bo nie wiem, jakiś szalonych podskoków w nich nie uprawiałam, ale na ten moment nie zauważyłam tendencji do wyczepiania się. Myślę, że może sporo zależeć od samego zamka.
Podejrzewam, że łatwość wyczepiania mają takie, które mają na górze materiałową pętelkę - np. equipe. Lekko się wsuwają ale właśnie obowiązkowo trzeba zamykać zamki bo raz tak załatwiłam koleżankę, że nie zamknęłam i została bez chwilę po wsiądnięciu. Natomiast ja mam prestige i miałam daw-magi i nie wiem czym miałyby się różnić, bo tam pętelka jest skórzana i to tak samo jak macie przeciągnięte puślisko normalne. Upiornie się wsuwają i ciężko to wyjąć.
epk, nie że ci puslisko wypadnie tylko ze sie potrafi zapięcie rozpiąć. Skóra sie wyrabia, dziura sie robi wielka. Potrafią sie zerwać.
xxagaxx, Hmm, to  z tym się nie spotkałam. Regulacja tych puślisk tyou H (z bolcem) to koszmarek bo tak ciasno to wszystko chodzi, więc jakoś trudno mi sobie to wyobrazić. Te puśliska mają normalnie wszyte taśmy w środek i nigdy przenigdy dziura nie zrobiła mi się specjalnie większa. W tych typu T też nie widziałam takiego problemu. A jeżdżę w nich od czasu jak się na rynku pojawiły więc już lata całe. Problem był w takich z daw-maga starych bez taśmy w środku. Ale no czaję już i nie zaprzeczam, że coś tak komuś mogło nie zagrać.
xxagaxx Pan Tomasz TMD zdecydowanie odradził sprzączkę „T” do skoków, mówił dokładnie to co napisałaś, mimo iż taśma jest

Bardzo zależało mi na mono tez nie wrócę do normalnych, zrobiłam u niego na zamówienie, szerokie i jestem bardzo zadowolona.
Edit zdjęcie
Moon, jeśli zamierzasz skakać, to zdecydowanie ta druga wersja. Wersja ujeżdżeniowa zapinana jedynie na T niesie za sobą ryzyko (szczególnie jak już się te dziurki powyrabiają), że Ci się w jakiejś mniej lub bardziej awaryjnej sytuacji puślisko rozepnie. Dlatego typowo skokowe jak np. te CWD co wkleiłaś mają klasyczną sprzączkę. 
Nijak tych puślisk nie podciągasz. Jak siodło wisi, to puśliska wiszą sobie. Przy siodłaniu osobiście, podobnie jak dziewczyny, przerzucam jedno strzemię przez siodło. Jak gdzieś siodło trasportuje itd. to zakładam pokrowce na strzemiona.
A, no i prawda, że jak się w takie wsiądzie, to już nie ma opcji powrotu do "normalnych". Jak mi przysżło na coś wsiadac w siodle z klasycznymi, to od razu siniaki itd.
Takie skokowe ma prócz CWD na pewno jeszcze Equipe, bo sama mam Equipa właśnie.

Tu masz Equipe:
Moon   #kulistyzajebisty
02 lipca 2020 10:55
Dzięki za opinie dziewczęta  :kwiatek:
Muszę się z tym przespać, bo niekoniecznie kocham niepodciągnięte strzemiona niosąc siodło (zawsze, ale to zawsze gdzieś się rypnę w kostkę...  :zemdlal🙂 i przerzucanie przez siedzisko też mnie boli, muszę naocznie obejrzeć moje strzemiona, gdzie one ew by dotykały skóry siodła :P no ale skoro faktycznie te puśliska są turbo wygodne... Muszę pomyśleć nad tym, bo moje stare już kwalifikują się do wymiany  😁

Klami,  dzięki za fotkę. A nie czujesz pod butem tej sprzączki na dole?  😜
Moon, CWD ma sprzączkę za skorą:



Ja nie wiem jak ty jeździsz ze sprzączką pod udem xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się