Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 25 26 [27] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?  (Przeczytany 78333 razy)
kars

« #780 : Maj 15, 2018, 15:30:06 »
Odpowiedz cytując
Czytając wasze wpisy cieszę się, że nie tylko ja mam takiego bojucha. Wypróbowałam na nim już wiele specyfików uspokajających, które na inne konie znajomych działały rewelacyjnie, a na mojego ledwo co. Teraz jest jedynie na dodatkowej suplementacji magnezowej.
Chociaż w domu nie jest tak źle, muszę mieć po prostu dużo cierpliwości. Czasem zdarza się tak, że jednego dnia skaczemy parkur metrowy ze straszakami bez problemu, a na drugi dzień boi się przejść przez drąga leżącego na ziemi zemdlal , robi wielkie oczy i furczy. Najgorzej jest tak jak pisała Jasnowata na zawodach, jak jest nowe miejsce. Na rozprężalni, bo chodzi tam jednak dłużej jest nawet fajny i da sie go rozluźnić, ale jak wjedziemy na parkur to pierwszy konkurs zawsze jest najgorszy, bo od razu się spina nawet, jeśli dzień wcześniej jeździł w tym samym miejscu.  smutek
#link
doloruu

Moje ogłoszenia
« #781 : Sierpień 10, 2018, 14:57:46 »
Odpowiedz cytując
Mam maly problem. Otoz moj 10 letni walach rasy sp bardzo mocno sie poci do tego jest nadpobudliwy. Jest mozliwe zeby nadpobudliwy kon tak bardzo sie pocil? Po 20 min jezdzie tylko stepem i klusem kon wyglada doslownie jak po kapieli. Tak bylo tez w zime. Mimo tego, ze pracuje nie ma miesni grzbietu.
#link
Magda Pawlowicz

« #782 : Sierpień 10, 2018, 14:58:37 »
Odpowiedz cytując
zbadany ten grzbiet? RTG?
#link
doloruu

Moje ogłoszenia
« #783 : Sierpień 10, 2018, 15:31:06 »
Odpowiedz cytując
Nie, grzbiet nie byl badany. Ja konia dzierzawie wiec niestety nie moge wolac weta. Natomiast jesli bedzie podejrzenie czegos to przekonam wlascicielke.
#link
ikarina
Global Moderator

« #784 : Sierpień 10, 2018, 15:51:30 »
Odpowiedz cytując
doloruu, wiesz, weta to mozesz wzywac, tylko ty musisz za to zaplacic wink Chyba, ze wlascicielka ma cos do ukrycia I tak bardzo panicznie boi sie, ze ktos dowie sie, ze temu koniowi jednak cos jest wink Gdyby ktos mnie, jako wlascicielce konia powiedzial, ze wezwie weta I za to zaplaci, to bym chyba na rekach taka osobe nosila hihi
#link
Mad kobieta z pistoletu .... Nie jest dobrym pomysłem
Ikarina, Ty bobrze!  wysmiewa
doloruu

Moje ogłoszenia
« #785 : Sierpień 10, 2018, 16:03:11 »
Odpowiedz cytując
Nie, ta osoba nic nie ukrywa na pewno. Sama zaproponowalam wezwanie weta bo mi cos jego nogi "smierdzialy" to wyszedl szpat. Wracajac do konia - on tez wszystkim sie stresuje, boi sie wszystkiego, panikuje w terenie, grzbiet ma bardzo slaby, jest mocno wyklebiony i szyje przy klebie ma zapadnieta. Dodam ze sporo je, mianowicie trawe, siano, slome, 4 kg owsa. Jak sie go czysci to w miejscu nie umie ustac. No i sie straszliwie poci, nigdy tak mokrego konia nie widzialam. Nie wazne czy pojezdzi sie 20 min czy 1.5 h
#link
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #786 : Sierpień 10, 2018, 16:35:51 »
Odpowiedz cytując
doloruu, całkiem możliwe, że to stres, ale dobrze byłoby wykluczyć problemy z sercem.
Plecy też do zbadania, no i jako naturalną konsekwencję stresu - wrzody.
Bardzo słaby grzbiet trzeba bardzo przemyślanie pracować, ale to już po wykluczeniu wszystkich chorób.
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
ikarina
Global Moderator

« #787 : Sierpień 10, 2018, 17:47:27 »
Odpowiedz cytując
doloruu, 3/4 koni z nadmierną potliwością plus płochliwością, z którymi pracowałam, robiły to z bólu. I ten ból mógł być spowodowany dosłownie wszystkim, od urazów, kissing spines, bólu głowy, mięśni, brzucha, zębów, po złą jazdę (np twarda ręka, klepanie po nerkach), po źle dobrane siodło, ciasne ogłowie, raniące wedzidlo.
Było też parę wyscigowców, które psychicznie nie radziły sobie z powolniejszą pracą
Było parę koni ze złą gospodarką hormonalną oraz problemami z elektrolitami.
No i też kilka, które po prostu nie lubiły jeźdźca, wsiadł kto inny i nie było problemu.

Generalnie koń wam mówi, że jest mu źle i póki nie zobaczy go weterynarz, to ja bym na niego nie wsiadała.
#link
doloruu

Moje ogłoszenia
« #788 : Sierpień 10, 2018, 18:25:00 »
Odpowiedz cytując
No to jak myslicie? Od czego zaczac? Moj malopolak sie tak nie spoci po ostrej pracy ujezdzeniowej na hali w lato i to jeszcze ze swoja ciezka budowa i cialkiem. A ten sp to nawet chudy ( zeber nie widac, ale ta szyja i zadek) i kondycje powinien miec wieksza bo pracuje czesciej wiec dziwne ze sie tak straszliwie poci.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 18:35:37 wysłane przez doloruu » #link
ikarina
Global Moderator

« #789 : Sierpień 10, 2018, 18:34:09 »
Odpowiedz cytując
Od weta.
#link
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #790 : Sierpień 10, 2018, 19:23:36 »
Odpowiedz cytując
doloruu, tak jak napisała Ikarina. Nie dywagujcie, tylko czym prędzej wołajcie weta. Jeśli to serducho to przy tych upałach moze nie wytrzymać i bedzie płacz jak zdechni.
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
Strony: 1 ... 25 26 [27] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.