Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

zeszmacilismy czerwonego mustanga- teraz jest rozowy i sie rozlazi
Drapacz dzielnie katuje lidlowe- ma dwa na zmiane i za chiny ludowe nie jest w stanie ich zatyrac- mimo ze przechodza regularnie kapiele blotne, piaskowe i "ciagoty" innych koni...no i moje wku.. i rzucanie po stajni:]
mialam bordowego tatini i szlag trafil zapiecie i podklad na nosku-po prostu odpadl
teraz poluje na jakiegos eskadrona- zastanawiam sie czy warto? tak zeby dzieciak mial na odznake czy wyjscie " na miasto" 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
28 grudnia 2008 22:30
No i doigrałam się, Arthur umarł straszną śmiercią w błocie porwany w kawałki 😉


Ojj śmiercią tragiczną to umarł mój King Arthur, dlatego założyłam ten wątek :p

Ogier koleżanki zwiał, a moje konisko stało na środku korytarza (przypięte z odu stron), ogier zaczoł napierać na jeden z uwiązów i pchać mojego konia do tyłu. Moje zwierze zaczeło się odsadzać jednak kantar nie chciał puścić więc zadębował i wtedy kanatar nie wytrzymał. W sumie to dobrze wyszło bo przodem odgonił ogiera.
I oto w taki sposób mój dzielny Denwer poskromił ogra i przy okazji kantar  😍
(nie chciałabym być w skórze ogiera gdy już dotarł do boksu)
Pchać mojego konia do tyłu  🤣
Gillian   four letter word
28 grudnia 2008 22:54
Ada, kit z kantarem, ważne że dziewictwo zachowane 😀
Ada   harder. better. faster. stronger.
28 grudnia 2008 23:13
Nieee ogier raczej mało "ogrzasty", on to najchętniej by na trawe pobiegł jakby mógł.
A tak poza tym to my tam się nie damy, waleczny jest mój wałek.
Podobają mi się kantary z taką metalową sprzączką na końcu - w co lepiej zainwestować: LamiCell'a Elegance czy Equi Theme?
Mój koń chodzi na padok nago bo w stajni mamy łobuzy choć on sam nie lepszy . W zasadzie kantar zakładam tylko do czyszczenia i na spacery.
asds   Life goes on...
29 grudnia 2008 20:41
Podobają mi się kantary z taką metalową sprzączką na końcu - w co lepiej zainwestować: LamiCell'a Elegance czy Equi Theme?



W stajni gdzie jeżdzę duzo koni ma Lamicelle. KAntary nie powiem mają po rok i wiecej i sie nadal trzymaja ok 🙂
Z moich dotychczasowych najlepiej trzymaja dwa:

EQuesta



i Eskadrona, ktorego foty nie moge nigdzie znalezc. Jest gladki, bez napisow, wylozony miekko na nosie i karku.

Oba ciezke czasy przeszly i przezyly. Nadal wygladaja po praniu jak nowe.  🙂

Ada   harder. better. faster. stronger.
30 grudnia 2008 11:04
Anka, kurna w polsce nigdzie Equestów nie można dostać.
Koleżanka miałam kiedyś taki i bardzo mi się podobał ale w pol. nie widziałam ich 🙁
Ja ostatnio skusiłam się na kantar z podszyciem i podwójną regulacją z decathlonu. Cena razem z uwiązem 29zł.  😀

http://www.decathlon.com.pl/PL/zestaw-kantar-lon-a-winner-22986351/

Koń chodzi na padok bez kantara więc pewnie posłuży długo..
Anka, kurna w polsce nigdzie Equestów nie można dostać.
Koleżanka miałam kiedyś taki i bardzo mi się podobał ale w pol. nie widziałam ich 🙁

Wlasnie musze sprostowac, ja mam Equest Dual Plus, ze sprzaczka na boku i pod broda.

W sklepie internetowym Loesdau.de dostaniesz ten kantar

[url=http://www.loesdau.de/websale7/Neu!%20PP-Webhalfter%20'Dual%20Plus',%20Equest.htm?shopid=loesdau&act=product&prod_number=51569&cat_index=04-halfter]Kantar w Loesdau[/url]

Jak by co, moge Tobie/wam zamowic i wyslac. 🙂
Fantazja, czyżby w zebra_bydgoszcz kupowałaś?

Ja też mam skórzany pfiffa i wytrzmuje już pół roku padokowania! Naprawdę wielkie wow, bo cena śmieszna  😎


w lipcu (po 3 mc użytkowania - teraz wygląda podobnie)


wcześniejsze szmacianki wytrzymywały krótko:


mustang elegant (prawie pół roku wytrzymał)


...już bez futerek (za łatwo dały się zdjąć :hihi🙂


kiedyś (1,5 roku temu?  :hihi🙂 bonidos z odblaskami


skórzany jak na razie na padoki najlepszy (choć kuszą mnie te które oglądam codziennie w pracy  🍴






Ada   harder. better. faster. stronger.
30 grudnia 2008 18:29
Anka, dzięki  :kwiatek: kilka dni temu akurat kupiłam Euro-stara ale jak będę potrzebować nowego to się zgłosze do ciebie  😉
A moja koleżanka to wogóle miała tego Equesta jakiegoś ciemnego w kratke.
LC zielony




LC czerwony


[img]http://[http://images28.fotosik.pl/209/986c64c3180dd72emed.jpg/img]


I Fair Play



Pinesska to ten sam, tylko że kupiłam na Allegro. To własnie ten kantar, który mi poleciłaś jeszcze na starej volcie  :kwiatek: świetny jest, nie obciera, musiałam go tylko zmiękczyć i jest super, no i wygląda elegancko  🤣
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 marca 2009 02:57
Potrzebuje jakiś lekki i wytrzymały kantar do padokowania. (o ile lekki oraz wytrzymały idzie w parze)

Macie jakieś propozycje ?

PS: Melduję że Euro-Star spisuje się świetnie, po praniu w pralce wygląda jak nowy.
galopada_   małoPolskie ;)
09 marca 2009 07:56
karolinag4 jak z jakoscia tego ostatniegozielonego w kratke? bo sie nad nim zastanawialam ostatnio  😉
szczerze to polecam ten http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=17_38&products_id=493&topSsid=796662b6b6d0af145231c60fef540761
nie posiadam go ale pensjonatowy koń go ma i powiem ze za te cenę jest na prawdę wart uwagi
Ja jestem wierna kantarom z Decathlonu, mam już dwa  😀 Po umyciu mokrą szmatką wyglądają jak nowe, ani razu jeszcze nie prałam, tylko myję na wilgotno. Ale najbardziej lubię mojego pomarańczowego Lamicella jednak.

Decathlon 1:


Decathlon 2:


Lamicell:

asds   Life goes on...
09 marca 2009 18:42
Ktoś widział gdzies jakies ładne kantary rozmiar 4? Bo mam na oku jednego Eskadrona, ale zawsze miło miec wiekszy wybór 😉
asds, u mojej kolezanki w sklepie jest cudny jacson rozowo szary 4 wlasnie
Na padok najzwyklejszy taśmowy.

Do czyszczenia skórzany:

darolga   L'amore è cieco
09 marca 2009 22:10
cervus - ładny, taki delikatny! Co to? 😀
Nie mam pojęcia  😀
Dostaliśmy go w prezencie.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 marca 2009 15:14
Dzionka Decathlon nr 1 boski 😍
A ja ostatnio kupiłam HKM w kratkę. Ale nie jestem w stanie stwierdzić jak się trzyma, bo nie był jeszcze żuty na padoku 😉


Zdj. by amnestria
Graba.   je ne sais pas
10 marca 2009 15:43
Preferuję Mustangi 😀 Bardzo ładne, praktyczne. Jak z trwałością to dopiero testujemy 😁
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 marca 2009 16:58
Raven, jedna kobyłka ma u mnie w stajni taki sam i muszę powiedzieć że z trwałością to tak kiepsko. Tzn. nadal żyje jednak bardzo szybko się zeszmacił.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 marca 2009 17:15
Ada spróbuj Horze naprawdę jest super i za małe pieniądze  😉
http://pasi-konik.pl/pl,product,108089,horze,kantar,dwukolorowy.html 
Zdecydowanie mustang z podszyciem ..za chyba 20 zł ..póki co świetnie się trzyma ..a jest dość mocno eksploatowany przez moja kobyłke 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się