Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Co do derki padokowej "niezniszczalnej" to ja polecam z Busse - https://www.pasi-konik.pl/pl/p/BUSSE-Derka-siatkowa-padokowa-z-kapturem-Anti-Fly-Flexible-48h/48688
Myślę, że jest to dobry kompromis cena-jakość. Moja kobyła stoi w niej od 5😲0 rano do 18😲0, nie przegrzewa się, derka oddycha, nie ociera. Materiał jest dość mocny, moja uwielbia tarzanko i zaczepianie innych koni, a na derce ani śladu. Chodzi w niej już jakoś miesiąc i na razie sprawuje się idealnie. Widzę też że jest dużo spokojniejsza od innych koni więc działa 😀 A i jeszcze jedna ważna sprawa. Zauważyłam że wiele derek siatkowych lubi się zsuwać i przekrzywiać. Mojej nic takiego się nie dzieje.
Miał ktoś może taką derkę z nogawkami?
https://www.equishop.com/pl/derka-siatkowa-dla-konia/15478-busse-derka-siatkowa-complete-plus.html
Jak się nosi?
Mam stajnie przy lesie, multum komarów, konie praktycznie nie chcą wychodzić ze stajni. W obecnych derkach brak nogawek i tu komary korzystają 🙁
Stosował ktoś Carr&Day&Martin Extra Strenght albo Fly Gard? Mój koń jest z tych co mają delikatną skórę 😉 Czarna Absorbina odpada, zielona mnie nie przekonuje jakoś :P
Ja stosuję Carr&Day&Mart używam w teren i jest znośnie, odczynów nie zauważyłam, a konie się raczej nadstawiają żeby je wypsikać.
Ja stosuję Carr&Day&Mart używam w teren i jest znośnie, odczynów nie zauważyłam, a konie się raczej nadstawiają żeby je wypsikać.


A który stosujesz?
Extra Strengh, już kończę trzecią butlę od zeszłego roku.
Jaką derkę siatkową do jazdy polecacie?
Chciałabym taką co ma też frędzelki i nie ograniczy ruchów konia.
Czy koń się w tym nie przegrzeje jakoś ekstremalnie? Jeździmy raczej lajtowo w tereny, ale kobyła duża, grubawa i poci się dość mocno, boję się, że mi się przegrzeje i przekręci alboco... Z chemii w terenie niestety nic na robale nie działa dłużej niż kilkanaście minut, a czasem jeździmy na kilka godzin.
maluda to jest zwykła, padokowa derka i na nią siodło?
Tak.
Zakładałam w dwóch wariantach.

1) Pad - derka - siodło.
Nic się nie działo.

2) Derka - pad - siodło.
I też się nic nie dzieje.

Dziękuję 🙂
powoli zaczynam myśleć o derce na lato i nasuwa mi sie pytanie. co się lepiej sprawdza derka letnia czy siatkowa? rozważam rambo protector albo rambo supreme summer. chciałabym coś co będzie go chronić przed owadami, a jednocześnie nie obróci się w strzępy po kilku dniach. koń golony cały rok
Podłączam się pod pytanie, coś maksymalnie zasłaniającego, brzuch, nogi, szczelnego, może ktoś ma coś do polecenia?
ReyMilton, używam od dawna derek siatkowych Premier Equine na 2 tarzających się koniach , oba w stadzie, derki generalnie całe. Obszerne, sięgają do nadgarstków. Konie dobrze chronione.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 marca 2021 21:29
Melduję pierwszego kleszcza  😵  Zgarnięty z sierści zanim się zdążył wbić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 marca 2021 07:15
U nas też już są, jak tylko śnieg zaczął topnieć to się pojawiły.
Witam,
Co w tym roku polecacie najlepszego na meszki?
Pierwszy atak był już we wtorek.
Dziękuję
ja polecam czystek z horseline pro ale efekty widać dopiero po 6tyg podawania.
Mieszankę ziołową i emy już dostaje od początku marca.
Czystek jest w składzie.
Zobaczmy czy podziałają.
W zeszłym roku ogon wytarty do skóry.
Polećcie proooooszę mega derkę na owady. Najlepiej taką typowo na lipcówkę, wytrzymałego przy tym. Ktoś coś?
A ja potrzebuję pomocy w temacie kleszczy. W zeszłym roku zabezpieczałam konie deltametryną (spot on dla bydła) na zmianę z czarną absorbiną. W tym roku jeden z moich koni zaczął się mocno trzeć po deltametrynie. Szukam czegoś innego, skutecznego przeciwko kleszczom i żeby działało dłużej. Z deltametryną  było wygodnie, bo działała przynajmniej miesiąc. Kleszczy się boję strasznie, bo zaczęły się u nas pojawiać choroby odkleszczowe. Dwa lata temu starsza klacz padła mi na anaplazmozę a w listopadzie zeszłego roku chorował wałach (na szczęście wyleczony).
Macie jakieś skuteczne preparaty dłużej dzialające?
A much-ex MP? Stosuje ktoś? Lepszy od czarnej absorbiny?
BUCK   buttermilk buckskin
01 kwietnia 2021 21:33
ja stosuje Muchex MP już chyba 3 rok i go MEGA chwalę, ale nalezy pamietac że jego działania nie da sie porównac z Absorbina. Absorbina to repelent że to tak ujme powierzchniowy, a Muchex dobrze zastosowany to spot-on. Stosuje je równolegle 🙂  Muchex co 6 tygodni wcieram bardzo dokładnie w skóre i kleszcze naprawde od tego zdychaja, a Absorbine stosuje opryskowo/odstraszająco, no wiadomo jak 🙂
Ja też z pytaniem.. Czy znajdę gdzieś fajną derkę siatkową do jazdy, ale z rozcięciem(wstawkami) na łopatkach?
BUCK, ale Much-ex działa też na meszki, gzy itp? U mnie z kleszczami nie mam w ogóle problemu, tylko latające dziadostwo, sam muchex nie da rady?
Much-ex jak wcześniej wspomniano - super działa na kleszcze, u nas na jusznice, muchy, komary już słabo niestety. W zeszłym roku mieliśmy ich wyjątkowo dużo  😵 i niestety mimo regularnego smarowania nie pomogło. Ratowałam rozpylaczami, łapkami i derkami w terenie.
BUCK, Muriel dzięki. Czyli Much-ex jako spot on 6 tygodni na kleszcze da radę? Super! A jak go dajecie jako spot on? Pomijacie też grzbiet (miejsce gdzie leży siodło i czaprak)? Tak robiłam z deltametryną- tylko szyja do kłębu i potem od lędźwi do ogona.
BUCK   buttermilk buckskin
02 kwietnia 2021 09:30
po pierwszej próbie Muchexem po grzbiecie, gdy mi się glut z tym posklejał i sierść wymagała nieomal przeprania no to efekt był do załamania, ale mam  konia którego kleszcze kochają  😵  więc zaryzykowałam wcieranie Muchexu w pachwinę, bo tam owłosienie najmniejsze, szybkie wchłanianie do krwioobiegu i od siodła daleko 😉  jak mówiłam robię tak już 3 rok, od lutego do października co 6 tygodni z zegarkiem w ręku, koń zdrowy, a kleszcze zamierają i wysychają na takie egipskie mumie 😉 a repelenty odstraszające używam na wszelkie latające chol..ry . zdarza mi się do repelentów zwłaszcza DYI w okresie maksymalnego latania lataczy wszelakich dodawać i muchex celem wzmożenia działania 🙂 tylko do żeli/maści które służą do wcierania w pysk nie dodaję  😀

edit: ja muchexu odlewam 40ml, żeby straty w trakcie wcierania, dały mi te oczekiwaną wtartą ilość 30 ml 🙂
A czy jest jakas różnica czy czerwony czy niebieski muchex?
BUCK   buttermilk buckskin
02 kwietnia 2021 10:11
dla mnie bardzo  😂  ja kupuje tylko bezbarwny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się