Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

poprzednia następna
Strony: 1 ... 113 114 [115] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.  (Przeczytany 487661 razy)
Misskiedis

Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!

« #3420 : Maj 09, 2018, 11:41:34 »
Odpowiedz cytując
Musisz mieć promesę że cię zatrudnią ale de facto UP nie ma jak ścigać pracodawcy jeśli cię nie zatrudni (bo np. przez czas kursu sytuacja pracodawcy się zmieniła itp) więc to taki trochę pic na wodę fotomontaż wink
Rozumiem, wszystko jasne  wink
A UP narzuca wybrany kurs, czy to my proponujemy składając wniosek?

Instytucja w której robisz kurs musi być wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych (RIS)
#link
Stajnia Fiord Ciopan na Facebooku wink
-------
"Gdyż to, co koń czyni pod przymusem, czyni bez zrozumienia; i nie ma w tym piękna, tak jak nie ma piękna w bitym i zmuszanym do tańca tancerzu"

~Xenophon
Smok10

« #3421 : Maj 09, 2018, 14:39:23 »
Odpowiedz cytując
Problem jest tylko taki że ten papierek to oszustwo niezgodne z prawem.  hihi Nie daje nic poza świadomością posiadania papierka. Nie jesteśmy w stanie przyjąć do wiadomości że Ustawodawca dał nam uprawnienia ale tylko te zgodne z Ustawą Deregulacyjną . I teraz problem jest w tym że jest to wbrew pozorom Ustawa bardzo restrykcyjna . Tam są dokładnie podane wymagania jakie powinien spełniać Instruktor - Trener ( ustawa tego nie dzieli )  czyli WIEDZA - UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE , żeby spełnić te warunki trzeba mieć za sobą lata praktyki , zrobienie wirtualnego kursiku nic tu nie zmieni.  hihi hihi hihi To tak jak zatrudnienie się jako kierowca bez prawa jazdy ale z kartą woźnicy  hihi Nie ma problemu do póki nic się nie stanie . wink
#link
Megane

Moje ogłoszenia
« #3422 : Maj 09, 2018, 15:04:19 »
Odpowiedz cytując
Smok10, ale pracodawcy wymagają i nikogo nie interesuje, że te papierki są niezgodne z prawem. Mi kiedyś babka powiedziała, że im do ubezpieczenia nie potrzebne są umiejętnosci a papierek, a jak ktoś ten papierek ma, tzn że posiada jakąś podstawową wiedzę. Przy wypadku, niezależnie jakie ma się doświadczenie, ważne jest odszkodowanie. W Sądzie równo potraktują i tego "z" i "bez" pseudo uprawnień instruktorskich. Ten kurs za 99 zł (+150 do 250 za wydanie książeczki) może być ok, tzn nikt nie zdziera pieniędzy tj 2000 zł. wartość ma taką samą a pracodawca zadowolony. Tyle tylko, że dyplom wydawany jest na druku "podobnym jak" tym MEN wink
Jeśli ktoś się pierwszy skusi, to może i ja zainwestuje  wysmiewa
#link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
Smok10

« #3423 : Maj 09, 2018, 22:06:41 »
Odpowiedz cytując
Równie dobrze możesz go sobie wydrukować sama i przybić pieczątkę z kartofla  hihi hihi hihi No niestety NIE !!! A co do pracodawców , to są skończonymi debilami , bo to własnie na nich spoczywa obowiązek zatrudnienia kompetentnej zawodowo osoby  wink i oni przede wszystkim  odpowiadają za to czy dana osoba ma papiery czy umiejętności  lol
#link
branka

« #3424 : Maj 09, 2018, 23:47:04 »
Odpowiedz cytując
Ja od lat prowadzę jazdy i nigdy wcześniej nie spotkałam się z wymogiem posiadania uprawnień, ale teraz jak patrzę po ogłoszeniach czy kontaktuje się ze stajniami, które poszukują instruktora to wszędzie chcą, żebym miała uprawnienia - co smiesznie, w jednej w tych stajni prowadziłam już kilka razy konsultacje dla tamtejszych szkółkowiczów, więc się znamy, bardzo by chcieli żebym dołączyła do ich zespołu, ale pomimo to uprawnień wymagają i jest to nie do przegadania, nawet jak wyjaśniam jak wygląda kwestia ustawy i że przecież już prowadziłam u nich jazdy i nie miałam wtedy też uprawnień  hihi no ale mówią, że jak chce być u nich zatrudniona, to papier musi być i koniec kropka... (i wygląda na to, że im totalnie wszystko jedno jaki to będzie papier). chodzi chyba faktycznie o zabezpieczenie się wzdlędem ubezpieczycieli, którzy niby kręcą na wypłacanie kasy z OC dla ludzi bez uprawnien.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 23:51:08 wysłane przez branka » #link
'It's funny how your dreams change as you're growing old,
you don't wanna be no spaceman you just want gold.
All dream stealers are lying in wait,
But if you wanna be a spaceman it's still not too late!!'
Atea

WWW Moje ogłoszenia
« #3425 : Maj 10, 2018, 06:01:58 »
Odpowiedz cytując
branka Osobiście nie zauważyłam problemów z ubezpieczeniem i mam wrażenie, że to jakaś urban legend. Sama jako pracodawca też bym nie wymagała tego papierka, choć pewnie fajnie by było gdyby pracownik miał potwierdzone umiejętności w jakikolwiek sposób (choćby licencją czy odznaką), żeby nie było wątpliwości w razie czego.
#link
Mariah

« #3426 : Maj 10, 2018, 07:10:38 »
Odpowiedz cytując
A chcąc uczyć kogoś jeździć konno, przyda Ci się np kurs krawiectwa? wink Składasz wniosek taki, który Tobie się przyda wink
Nie o to chodzi   icon_rolleyes

Musisz mieć promesę że cię zatrudnią ale de facto UP nie ma jak ścigać pracodawcy jeśli cię nie zatrudni (bo np. przez czas kursu sytuacja pracodawcy się zmieniła itp) więc to taki trochę pic na wodę fotomontaż wink
Rozumiem, wszystko jasne  wink
A UP narzuca wybrany kurs, czy to my proponujemy składając wniosek?

Instytucja w której robisz kurs musi być wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych (RIS)
No i wszystko wiadomo  kwiatek
Dziękuję bardzo za informacje  kwiatek
#link
,, (..) Ro­biła to set­ny raz, a za każdym ra­zem czuła, że nieus­tannie spełnia jed­no i to sa­mo marze­nie. To się na­zywa pasja."

,,Jeśli robisz coś co jest trudne Twoje życie będzie łatwe, jeśli robisz coś co jest łatwe, Twoje życie będzie trudne "
Smok10

« #3427 : Maj 10, 2018, 07:29:13 »
Odpowiedz cytując
Większość zatrudniających wymaga licencji sportowych  lol Przynajmniej to jest pewniejsze od lipnego papierka hihi
#link
Smok10

« #3428 : Maj 16, 2018, 18:46:43 »
Odpowiedz cytując
Dobrze ktoś to opisał na Świecie Koni. W zasadzie nikt po żadnym kursie nie ma prawa nikogo szkolić. art 41 Ustawy o Sporcie jasno precyzuje że Instruktorem / Trenerem może być tylko osoba posiadająca Umiejętności - Wiedzę  oraz Doświadczenie . Trudno oczekiwać żeby jakikolwiek świeżo upieczony kursant spełniał Ustawowe ( Prawne ) wymogi np : DOŚWIADCZENIA . Bo i niby skąd miałby go nabrać  ???  icon_rolleyes Zgodnie z prawem po zakończeniu powinno się odbywać praktyki pod okiem doświadczonego Trenera.  icon_rolleyes
#link
Megane

Moje ogłoszenia
« #3429 : Maj 16, 2018, 21:49:11 »
Odpowiedz cytując
Większość zatrudniających wymaga licencji sportowych  lol Przynajmniej to jest pewniejsze od lipnego papierka hihi
W szkółkach? Chyba oszalałeś, nie za takie pieniądze wink
Ostatnio usłyszałam, że za przygotowanie konia do rekreacji (konie niegdyś pracujące, ale jakieś 2 lata nic nie robiły) mogą zapłacić max 13 za godzinę pracy z koniem (chyba nawet brutto ale już nie brnęłam w szczegóły), no bo przecież to przyjemność dla jeżdżącego. Inni płacą za godzinę pojeżdżenia na koniu jeszcze i to ze 40 złotych minimum, a tu się wymaga zapłaty? Powodzenia. Niech sobie nabiorą dziewczyneczek za darmo, aby zrobiły z tych koni bezpieczne zwierzaki do pracy pod siodłem czy hipoterapii.
Oczywiście dokumenty instruktorskie wymagane wink
#link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
branka

« #3430 : Maj 16, 2018, 22:03:00 »
Odpowiedz cytując
Wszystko zależy gdzie... ja teraz pracowałam (jeszcze pracuje, ale za miesiac szkółka sie zamyka) na baaardzo korzystnych warunkach, chciałam zrezygnować ze strugania kopyt bo mi to na tyle dobry dochód przynosiło. I to na pół etatu.. nie spodziewałam sie, że taką kase można na rekreacji zarabiać. A tu psikus  hihi
Licencje ja mam tylko 3jke ale zawsze to jakieś poświadczenie umiejętności pewnie (jeździeckich, bo nauczania to jakich?). Choć w sumie ciesze się, że zbieram zawsze referencje z poprzednich ośrodków, kto wie czy sie to kiedyś nie przyda, brałam je bo skoro dawali to fajnie, ale myślałam, że po nic mi to. Ale w razie szukania pracy czy potrzeby odszkodowania, to pewnie każdy papierek sie przyda...
#link
'It's funny how your dreams change as you're growing old,
you don't wanna be no spaceman you just want gold.
All dream stealers are lying in wait,
But if you wanna be a spaceman it's still not too late!!'
Smok10

« #3431 : Maj 16, 2018, 22:24:33 »
Odpowiedz cytując
. Choć w sumie ciesze się, że zbieram zawsze referencje z poprzednich ośrodków, kto wie czy sie to kiedyś nie przyda, brałam je bo skoro dawali to fajnie, ale myślałam, że po nic mi to. Ale w razie szukania pracy czy potrzeby odszkodowania, to pewnie każdy papierek sie przyda...

Poświadczenie od pracodawcy to bardzo ważna sprawa. Wypełnia bowiem Ustawowy obowiązek posiadania doświadczenia . wink

Gdyby odpukać coś się kiedyś wydarzyło , to np : sąd sprawdzi Uprawnienia nie pod kątem papierka tylko wypełnienia obowiązku posiadania Wiedzy , umiejętności i dośwaidczenia . Obecnie jest to już zaktualizowane w Ustawie o sporcie 2018 r i zapisane w art 41 a nie tylko w Ustawie Deregulacyjnej z 2013 r.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2018, 22:26:19 wysłane przez Smok10 » #link
Strony: 1 ... 113 114 [115] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 19 zapytaniami.