Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

A kto Ci da OC bez uprawnień ? Wyobraź sobie laika , osobę 18-letnią która jeździ na lonży i marzy sobie, TAK JA TEŻ BĘDĘ UCZYŁA JEŹDZIĆ KONNO.. idzie do firmy która ją ubezpieczy,, dziewczyna zaczyna prowadzić jazdy, nie zna się na koniach wsadza kogoś i tragedia . Nawet na ratownika musisz mieć uprawnienia. A jeśli nie to proszę podaj gdzie i kto mnie ubezpieczy od odpowiedzialności cywilnej ? Może inni chętnie skorzystają i będą uczyć bez sprawdzonej wiedzy przez profesjonalistów i umiejętności.

Chciałam poza tym OC bez uprawnień, ale nawet u mojego pracodawcy gdzie stajnia jest ubezpieczona to mnie nie chcieli ubezpieczyć bo brak uprawnień
Jakich uprawnień  😁 😁 😁 😁 Nie pisz głupot  😎 Następny co wychwala konieczność robienia jakichkolwiek kursów po to by nakręcić koniunkturę  😵 Sory , debili już tu nie ma . Poszukaj na innych portalach . 😉
Witam. Miałam w planach zrobić przed wakacjami kurs instruktorski, zaczęłam czytać przepisy i zgłupiałam  😜 czym się różni robienie kursu przez np Green Way czy Pakis, między tym, gdzie ogłaszają się stajnie np Bór Toporzysko? Czy jest w ogóle jakaś różnica w przebiegu kursu i w późniejszych dokumentach? Może lepiej poczekać aż PZJ ogarnie sprawę?  🙂


Różnicy brak. Są nawet Ci sami trenerzy .

Jakich uprawnień  😁 😁 😁 😁 Nie pisz głupot  😎 Następny co wychwala konieczność robienia jakichkolwiek kursów po to by nakręcić koniunkturę  😵 Sory , debili już tu nie ma . Poszukaj na innych portalach . 😉


Przecież byłam i się dowiadywałam
Przecież byłam i się dowiadywałam


Aaaa . To zmienili Ustawę O Sporcie z 2010r  😲. W 2010r ( 7 lat temu ) ZDEREGULOWANO ( zlikwidowano ) zawód Instruktora Rekreacji a co za tym idzie , jakiekolwiek Uprawnienia . To ciekawe. Jesteś jedyną osobą w kraju które wie o zmianie obowiązującej  Ustawy z 2010 r. Możesz dać link do nowej Ustawy o Sporcie .  😉 Myślę że wszyscy są bardzo ciekawi .
A kto Ci da OC bez uprawnień ?

Choćby PZU. Szczególnie, że nie istnieją uprawnienia instruktora rekreacji o specjalności jazda konna. O ile pracodawca może sobie wymagać ukończenia kursu, o tyle prawo mówi wyraźnie, że aby uczyć jeździć konno wystarczy średnie wykształcenie, niekaralność (bodaj na tle seksualnym), oraz odpowiednie doświadczenie. To wszystko. Żadnych kursów kończyć nie trzeba. Piszmy o tym tak mniej więcej od 50 stron, wklejając ustawy ale jakoś chyba nie dociera  😵
Gaga - Nie do końca. Ażeby być Instruktorem rekreacji nie potrzeba Absolutnie Nic. Ażeby być Instruktorem lub Trenerem ( Ustawa tego nie rozgranicza ) sportu potrzeba spełnić kryteria które wstawiłaś .  😉

Zawód Instruktora Rekreacji został całkowicie zderegulowany
Zawód Instruktora / Trenera Sportu został zdereglamentowany i trzeba spełnić powyższe kryteri . Wiek , wykształcenie , niekaralność . oraz posiadać Wiedzę , umiejętności i doświadczenie .  😉
Smok10, w rekreacji też trzeba mieć chyba średnie wykształcenie (?) ale fakt, po deregulajci w sumie wolnoć Tomku 😉 I prawdą jest, że podałam wymagania na instruktora sportu (uprawnienia trenerskie nadaje związek sportowy).
Zooonk  😉 Związek jeździecki nie ma prawa nadawać jakichkolwiek uprawnień . To z automatu dostaje każdy kto spełnia kryteria ustawy. Możesz się tytułować Instruktorem a możesz Trenerem.  😉

Związek ma obowiązek stworzenia ram kwalifikacyjnych na potrzeby rynku pracy i to dopiero po zatwierdzeniu przez Ministra Sportu. Jakiekolwiek kryteria naruszające zasadę wolnego rynku podczas tworzenia Ram Kwalifikacyknych  będą odrzucane z automatu  przez Ministerstwo Sportu jako niezgodne z prawem Unijnym.

Czyli będziesz musiała opisać jakie masz kwalifikacje i na tej podstawie zostaniesz zakwalifikowana do jednej z kilku ram . Od najniższej do najwyższej.  😉 Czyli twoje kompetencje na potrzeby rynku pracy.

Zaś Związek Sportowy na podstawie zaszeregowania w jednej z kilku ram będzie nadawał rekomendacje PZJ odpowiednie do twoich kwalifikacji.
Na przykad :
Rama nr 1 to Instruktor Rekreacji PZJ
Rama Nr 2  To Instruktor Szkolenia Podstawowego
Rama nr 3 to Instruktor Sportu
Rama nr 4 to Trener Sportu

ITD .
Smok10, ok, a na jakiej zasadzie odbywa się aktualna certyfikacja (?) trenerów. Przecież aby zachować certyfikat (?) trzeba uczestniczyć w szkoleniach i opłacać licencję trenerską... czy zatem aktualny system certyfikacji trenerów PZJ nie jest zgodny z prawem? Pytam serio - z ciekawości. Wszak coś tam aktualnie obowiązuje...
To są przepisy wewnętrzne  PZJ które nie mają żadnego umocowania prawnego w Ustawie a muszą mieć żeby dostać dotacje na szkolenie. Oni sami nie wiedzą i jak napisali , żeby nie pogłębiać chaosu ciągną dalej coś co nie ma sensu . Bo od 2013r nic nie stworzyli, Mijają 4 lata a oni zajmują się tylko sobą i wybieraniem nowych władz a każda która przychodzi nie wie jak to ugryźć .

To co robią jest chore.   😵 Bo doskonale wiedzą że to nie ma sensu więc ciągną wszystko po staremu i starają się coś stworzyć , ale do nich samych nie dociera jak to mają zrobić . Projekt systemu szkoleniowego jest sprzeczny z prawem bo narusza zasadę wolnego rynku.

Trzeba było sobie włączyć i posłuchać konferencji szkoleniowej . Oni swoje a przedstawiciel Ministerstwa swoje i nikt się z nikim nie rozumiał.

Przedstawiciel o ramach i sposobie ich tworzenia oraz braku możliwości naruszania zasad wolnego rynku i swobody gospodarczej ( projekt trafi do ministra sportu a on przekaże projekt ekspertom od prawa czy nie ma tam zbędnych i nieuzasadnionych regulacji broniących dostępu do rynku pracy ) i do konsultacji społecznych  a oni o swoich kursach i  egzaminach które te zasady naruszają .

Skończy się na tym że znowu napracują się nad systemem szkoleniowym który odwali im Minister Sportu ze względu na naruszenie zasad wolnego rynku i swobody dostępu do rynku pracy.  🙁

Ci ludzie nie potrafią pogodzić mentalności wszechwiedzących guru od jeździectwa i wiecznych egzaminatorów z obowiązującym prawem i gospodarką rynkową  😵 Płacz i zgrzytanie zębów.  😁

P.S A jak odwali im Minister Sportu to nie będzie można brać pieniążków z Ministerstwa na szkolenie .  😵 Czyli nici z tortu za 300 000 000 zł  😤

Na dzień dzisiejszy potrzebnyjest jasny prosty i przejżysty system szkolenia dostosowany do przepisów prawa. Czyli Ustawy Deregulacyjnej i Prawa Unijnego oraz systemu tworzenia Ram Kwalifikacyjnych na potrzeby rynku pracy po to by pozyskać pieniądze na szkolenie. Czyli część z tych 300 000 000 zł , zwłaszcza że chętnych jest wielu. Każde naruszenie zasad wolnego rynku zostanie odrzucone przez urzędników Ministerstwa Sportu jako niezgodne z prawem o swobodzie dostępu do rynku pracy i naruszeniu zasad swobody konkurencji.
Smok10, na czym polega naruszenie zasad wolnego rynku w aktualnym systemie szkolenia kadr?
[quote author=_Gaga link=topic=71.msg2665323#msg2665323 date=1490608525]
Smok10, na czym polega naruszenie zasad wolnego rynku w aktualnym systemie szkolenia kadr?
[/quote]

Na tworzeniu nieuzasadnionych reglamentacji ( regulacji  ) w dostępie do rynku szkoleń .

Czyli wszystkiego ponad to co jest zawarte w ustawie deregulacyjnej i nadrzędnej zasadzie w Unii , czyli swoodzie gospodarczej..

Kursy , egzaminy spełnienie niejasnych kryteriów oceny kto może być Instruktorem  kto trenerem a kto egzaminatorem. etc. Czyli spełniania wymogów nie zawartych w ustawie.

Do tego przyczepią się urzędnicy badający projekt systemu szkolenia i jego zgodności z Ustawą Deregulacyjną .Oni nie kierują się sympatiami do dyscypliny czy jej specyfiką tylko sztampowo podchodzą do sprawy. Albo coś jest zgodne z prawem albo nie jest. Ponad to na koniec i tak wszystko trafi do konsultacji społecznych a ludzie po tylu latach nie są gotowi na restrykcyjny dostęp do rynku szkoleń . Po 4 -rech latach działania Ustawy Deregulacyjnej i braku działania ze strony PZJ nikt nie będzie za Egzaminami , Szkoleniami , kursami itd.
Zwłaszcza że autorzy Projektu Szkoleniowego mają prosty temat. Mają stworzyć system szkolenia w oparciu o ramy kwalifikacyjne .

Czyli wysyłasz CV i na podstawie tego dostajesz kwalifikacje i odpowiedni tytuł szkoleniowca adekwatny do twoich umiejętności , doświadczenia i posiadanej wiedzy oraz praktyki.  😉

A tu są bardzo ciekawe opinie i zastrzeżenia do Projektu Systemu Szkoleniowego. Zarówno Prawne jak i Etyczne .  😉

[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Za%C5%82%203.%20-%20%20Zastrze%C5%BCenia%20i%20uwagi%20do%20projektu_do%20wys%C5%82.%20%28003%29.pdf[[a]]
Smok10, to poczytaj jak w temacie działa PZPN... wydaje mi się że PZJ jest jednak bardziej liberalny... PZPN na 100% narusza zasady wolnego rynku w Twoim rozumieniu tematu...
[quote author=_Gaga link=topic=71.msg2665340#msg2665340 date=1490609875]
Smok10, to poczytaj jak w temacie działa PZPN... wydaje mi się że PZJ jest jednak bardziej liberalny... PZPN na 100% narusza zasady wolnego rynku w Twoim rozumieniu tematu...
[/quote]

Nie do końca.  🤣 Bo PZPN ( Bogata organizacja ) zatrudnia wielu trenerów a jako pracodawca ma prawo dawać kryteria jakie im się podoba.

Z tego co wiem , to PZJ ma na etacie tylko trenerów kadry narodowej i im też może dawać swoje kryteria do przyjęcia.

Co innego jak kogoś łączy stosunek pracy a co innego jak nie .  😉 A system szkolenia dotyczy całego rynku szkoleń a nie szkoleniowców na etacie PZJ.

Gaga- Prawo to nie jest MOJE rozumienie tematu . Coś albo jest zgodne z prawem albo nie a to już należy do oceny sądów. Jak ktoś poda PZJ do UOKIK za działania niezgodne z prawem to jeżeli UOKIK nałoży wielo milionową karę za działania niezgodne z ustawą i naruszające zasadę swobody gospodarczej , to ciekawe jak do tego podejdzie sąd przy ewentualnym odwołaniu od kary ??? Będzie kierował się logoką , sentymentem czy uwielbienim do konisiów czy zbada zgodność zapisu w systemie szkolenia z obowiązującym aktem prawnym , czyli Ustawą Deregulacyjną ??? Jak uważasz ???  🙄

Jeszcze raz podaje materiał do twojej analizy  😉

[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Za%C5%82%203.%20-%20%20Zastrze%C5%BCenia%20i%20uwagi%20do%20projektu_do%20wys%C5%82.%20%28003%29.pdf[[a]]

P.S Sprawa toczy się o to czy narazisz Związek na ewentualne kary , spory czy straty czy zrobisz wszystko by pozyskać dla środowiska część z 300 mln dotacji na szkolenie  😉

System stworzony przez p. H. Sz 30 lat temu miałby rację bytu i nawet by mi się podobal. Niestety dzisiaj mamy inne czasy inne prawo inną sytuację rynkową i wymaga to ciut innych inwencji.

Powiedz np : p. Grzegorzewskiemu że jego syn nie może trenować z zawodnikiem tylko powinien trenować z trenerem po kursie PZJ . Ryzykujesz zabicie śmiechem To samo dotyczy wielu młodych utalentowanych zawodników z każdej  konkurencji jeździectwa. A gwarantuje ci że nikt z zawodników nie będzie bawił się w spełnianie wymogów rekomendacji trenerskich PZJ . To jest system dla tych co nie mają klientów i pracy. Zawodnicy mają problem w drugą stronę . Nie mogą opędzić się od klientów  😁 😁 😁 Sytem Mistrz zawodnik - Uczeń zawodnikjuż się dawno sam wytworzył i funkcjonuje wyśmienicie . Z PZJ -tem czy bez niego . Bez znaczenia . 😀
Hm ciekawe zatem jak mają się kursy tego typu do przepisów prawa - ot czysta ciekawość
Wydaje mi się, że nie tylko w jeździectwie po zmianach przepisów nastąpił spory chaos, którego nikt nie ogarnia 🙁
Temat łączy dwa zagadnienia. Z jednej strony mamy "wymogi ministerialne" do których odwołuje się Smok10. Z drugiej strony jest coś co nazywa się szkołą trenerską, co najprościej sprowadza się do tego, że wszyscy w Polsce wykonuję paradę tak samo. Dla tego w Niemczech funkcjonuje Warendorf, by za szkolenie nie brali się ludzi, którzy paradę robią ciągnąc konia za ucho (zapewniam, że można tego nauczyć konia). Gdyby Smok10 miał wątpliwości, to nie da się osiągnąć sukcesu w jeździectwie, jeśli każdy szkoleniowiec będzie uczył inaczej. Niestety wobec bardzo wąskiej grupy dobrze wyszkolonych polskich skoczków (nie więcej niż 5 z grupy GP) nie widzę w grupie zawodników potencjału szkoleniowego. Światowy sport już dawno doszedł do wniosku, że wybitny zawodnik nie ma wiele wspólnego z materiałem na wybitnego szkoleniowca. Zaznaczam, że zdarzają się takie przypadki, ale to tylko przypadki.
Nijak . Nikt nikomu nie zabroni robić kursów zwłaszcza jak jest na nie rynek oraz nikt nikomu nie zabroni chodzić na kurs. Twoje małpy twój cyrk.  😁

Tak samo nikt nie zabroni ci robić internetowego kursu na Trenera Jeździectwa Klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej z kryteriami przyjęcia , przejście do najwyższego  etapu olimpijskiego w jeździeckiej grze komputerowej  😉 Możesz taki kurs ukończyć jak masz taką wolę i zapłacić za niego pierdyliard złotówek. Tylko czy znajdzie się chętny żeby z tobą trenować ??? Wątpie .  😉 Tak działa prawo rynku. 

System szkolenia PZJ jest ewidentnie  tworzony dla ludzi którzy nie mają pracy i tracą prestiż  licząc że poprzez rekomendacje PZJ znajdą swoich klientów , chociaż właściwie tworzony jest dla całej rzeszy bezrobotnych  kolesiów żeby stworzyć im miejsce pracy we wszelkiej maści komisjach , szkoleniach etc oraz poprawić ich prestiż w środowisku. Zawodnikom jest to do niczego nie potrzebne . Dobrzy mają masę pracy , zarabiają kupę kasy , szkolą się u najlepszych i rekomendacje PZJ mają gdzieś . Wmienisz nazwisko ze świecznika i każdy wie kto to jest i co sobą repreentuje . A najlepszą rekomendacją PZJ dla zawodników są ich licencje i wyniki.

Światowy sport już dawno doszedł do wniosku, że wybitny zawodnik nie ma wiele wspólnego z materiałem na wybitnego szkoleniowca. Zaznaczam, że zdarzają się takie przypadki, ale to tylko przypadki.


To twoja opinia a nie światowego sportu. Zapraszam za 2 tyg na klinikę z Albertem Voornem . Uznanym na całym świecie szkoleniowcu bez papierów , uprawnień czy jak ich tam zwał a przede wszystkim wybitnym zawodniku  i zapoznanie się z jego całkowicie odmienną opinią od twojej o trenerach z papierami .

Poza systemem Niemieckim i słynnym Warendorfie jest jeszxcze wiele odmiennych systemów które sprawdzają się dużo lepeij a cały świat z Niemcami włącznie bazuje na systemie Mistrz zawodnik -Uczeń zawodnik . Warendorf w większości służy do roli szkolenia na potrzeby sportu i jeździectwa masowego a nie wyczynowego. Będziesz na Sedinie to porozmawiaj z kadrą Niemiec , kto z nich trenuje w Warendorfie . Mogę ci tylko powiedzieć że nikt . 😀

P.S Właśnie to nie te czasy że ludziom można wciskać ciemnotę . Dzisiaj wszystko można zweryfikować a zasada wolnego rynku polega na tym że każdy ma prawo i obowiązek zweryfikować to czy ktoś nie robi go w wała. Każdy jest odpowiedzialny za to co robi . Bierzesz trenera to go sprawdź . Ktoś ci gada głupoty to jest sprawdź . W końcu to to twoje życie i twoje pieniądze.  😉 Dzisiaj niektórzy myślą że jeszcze mamy żelazną kurtynę , paszport leży w w służbie bezpieczeństwa a do Niemiec potrzebna jest wiza i opowiadają o cudownych właściwościach magicznego Warendorfu   😵
Masz rację, sama rekomendacja PZJ nie jest nic warta, podobnie jak każdy system certyfikujący , za którym nie idzie gwarantowana jakość. Co do rynku - to wierzę w działanie rynku tylko na poziomie rekreacji i sportu amatorskiego. Żaden z polskich zawodników nie udowodnił, że jego szkoła prowadzi na podium co najmniej mistrzostw europy, więc to czego uczą nie jest zweryfikowane. Na rynku jasne jest i bez dyskusyjne,że klienci wydaja swoje pieniądze nie w oparciu o racjonalne decyzje, ale w oparciu o modę , tu: nazwisko trenera, a nie w oparciu o założone wyniki. W mojej ocenie powinien jednolity system szkolenia szkoleniowców, bardzo rygorystyczny, oparty wyłącznie o merytoryczne kryteria, wypuszczających ludzi uczących tego samego na poszczególnych poziomach zaawansowania. Inaczej nie ma szans na sukces, bo sukces jednostki pochodzi z sukcesu systemowego.
Do sukcesu w tak skomercjonalizowanym sporcie jak jeździectwo potrzeba sponsorów i pieniędzy. Nie wiem czy wiesz ale Czesi zawsze byli za nami a teraz .  😁 😁 😁 Startują w Global Champion Ligue.  😂 Taki wzrost formy ??? Nie ! pieniądze taty Kelnerowej która jest w kadrze Czech a jej tata jest Czeskim Miliarderem .  🤣

Co do modnych nazwisk. To nie moda dyktuje kto z jakim zawodnikiem trenuje tylko jego wyniki. Powiedz Grzegorzewskiemu że źle zrobił że najpierw wybrał Andrzeja czynnego zawodnika  a teraz Trenuje z Marchwickim byłym zawodnikiem  . ( Marchwicki oficjalnie napisał że ma taki sam punkt widzenia na trenowanie sportowców jak ja ) Powiedz to większości naszych młodych zawodników którzy uczą się od starszych kolegów i koleżanek.

Cytat. Stanisław Marchwicki.

Ja nie wyobrażam sobie szkoleniowca w jeździectwie, który bazuje tylko na wiedzy teoretycznej i nie ma własnych doświadczeń wyniesionych z doświadczeń zawodnika. Oczywiście nie zawsze muszą to być doświadczenia z konkursów GP czy medale z MP w swoim dorobku. Jestem jednak zdania, że bez tego może być trudno. Nie sądzę, żeby można było nauczyć kogoś jeździectwa z książek

Wejdź sobie na liste FEI i zobacz z kim trewnują zawodnicy młodego pokolenia Allen - Staut , Leprevax - Michel Robert itd. można wyliczać bez końca.

Warendorf to szkoła dla Luzaków , berajtrów , Instruktorów rekreacji , szkolenia podstawowego , sportu klasy Business czy amatorskiego . To szkoła na potrzeby masowe. Ujednolicony system na potrzeby ogromnego rynku którym my nigdy nie będziemy  😁 Polskie sny o potędze.  😵

Zawodnicy światowi trenują z zawodnikami. Wystarczy wejść na stronę każdego z nich. Dzisiaj każdy ma swój profil z każdym można pogadać na zawodach i zasięgnąć ich opinii. Piszę tu o zawodnikach ze świata To co opowiadasz to nie poparte faktami bajki.  😉


Tu masz newsa. Talenty liczy się w Miliardach  😁 😁 😁 A propo's Anna fajna dziewczyna .

My zwracamy uwagę, że w teamie Berlin Lions znaleźli się reprezentanci naszego regionu, zawodnicy z Czech Ales Opatrny i Anna Kellnerova. Razem z nimi walczyć będą Gerco Schröder, Max Kühner i Cindy van der Straten-Marie. Sponsorem zespołu jest ojciec Anny – Petr Kellner, którego majątek Forbes szacuje na 11 mld USD, co czyni go najbogatszym Czechem i stodrugą najbogatszą osobą na świecie. Jak pisaliśmy wcześniej specjalne wpisowe każdej drużyny cyklu wynosi 2 miliony euro.

Lista zespołów GCL 2017 - TUTAJ

Na zdjęciu Ales Opatrny podczas zwycięstwie w Grand Prix na Cavaliadzie w Lublinie. Zawodnik był zgłoszony też na CSI3* w Warszawie, jednak decyzja o udziale w cyklu skłoniła go do wyjazdu na zawody w Gorla Minore we Włoszech, aby na otwartych hipodromach lepiej przygotować się do startu w dwóch pierwszych etapach GCL i LGCT w Meksyku i Miami.

P.S Mellechowicz- Bardzo bym prosił jak wypowiadasz się autorytatywnie na jakiś temat to podawaj fakty czy przykłady.  😉 A jak chcesz mieć Polaków w najwyższych konkursach na świecie to możesz zapłacić 2 miliony euro wpisowego i od zaraz nasi są w ekipie GCL .  😁 😁 😁
Cytat z Marchwickiego bardzo słuszny. Twój komentarz o Warenforfie świadczy, że nie rozumiesz zagadnienia. Każdy, kto chce trafić do stajni Kutchera musi najpierw nauczyć się jeździć konno, później przejść etap amatorski i/lub juniorski, a później może doskonalić rzemiosło u mistrza. Ale najpierw musi nauczyć się posługiwać podstawami, a tych uczą absolwenci Warenforfu. W światowym sporcie jest więcej ludzi utalentowanych niż dzieci miliardów. Talentu za kasę nie kupisz. To widać na naszych parkurach. Po raz wtóry przywołuje szczególnie przykład Grzegorzewskiego: nie znam go z innej strony, jak parkurów. Wydaje mi się być pracowity, ale posadzenie go na Okarino to krzywda, koniec jego edukacji jeździeckiej. Taki koń to za dziesięć lat, a nie teraz.
Na szczęście dla Adasia to nie ty decydujesz. W ujeżdżeniu podobnie gadali o Zuzi H. Miała młodego kuca i robiła go do ujeżdżenia stając za każdym razem na pudle MP a potem przesiadła się na 4 - ro latka którego jeździ pod okiem Zawodnika Przemka K.  Medale i MP w Juniorach i pierwszy sstart ( debiut ) w Mł , jeźdźcach zaczęła od Wygrania HPP  prowadząc przez wszystkie 3 dni 😁 Co do Kuttchera to fakt . Berajtra przyjmie po Warendorfie ale żadnemu klientowi nie odmówi. Szkoła mistrzów  Kutschera 😁 😁 😁 U Beerbauma uczą się wszyscy którzy płacą .  😉

Zapewniam ciebie że prędzej pojadę bez talentu 5* mając kasę niż 2 * bez kasy a z mega talentem . Dzisiaj nikt talentów w jeździectwie nie finansuje . Jak się talent sam nie sfinansuje to łowców talentów brak !  😉
To czemu Oniszczenko nie wziął kołchoźników do drużyny, skoro talent nie jest potrzebny? Puść Wasilewskiego na 5 gwiazdek, to zobaczysz, czy talent nie jest potrzebny i jak wygląda kasa na koniu. Podany przykład świadczy, że nie rozumiesz istoty problemu. Nie kupuję się młodemu zawodnikowi skoków samograja do wygrywania konkursów ścigania, bo przestanie się czegokolwiek uczyć. Na wygrywanie konkursów ściganych to se można pojechać do Sopotu na HAJS, a nie jak się myśli o karierze reitra. Swoją drogą to kiepską przyszłość sobie wymyślił, chyba, że się bawi....
Nie wiem o czym ty piszesz . Wasilewski na zawodach CSIO 5*
. Nikt nie pisał o ściganiu się za kasę , w ogóle troszkę bredzisz.  🤣 Tops kupuje ( także w Polsce )  najlepsze konie na świecie i wsadza na nie niedoświadczonych Arabów żeby mogli startować w wysokich konkursach , np 5 * czy MŚ  https://www.globalchampionstour.com/profiles/horses/2169/castiglione-l/riders/  😁 😁 😁 Widać że nie masz bladego pojęcia o czy wogóle piszesz.  😁 😁 😁
Ktoś ci głupot na opowiadał, że można pojechać wysokie konkursy (5*) bez wieloletniego treningu, talentu i doskonałej techniki. Niestety choćby najlepszy na świecie koń nie wystarczy!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 marca 2017 18:14
Wasilewski startował w zawodach międzynarodowych rangi 4 i 5*. Film podlinkowany przez smoka to Puchar narodów z Barcelony w 2012 roku. Na tych samych zawodach w konkursie 145-150 zajął 2 miejsce.

Miesiąc wcześniej startował na CSIO5*-NC - Moscow gdzie Polska zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w składzie Lukasz WASILEWSKI, Slawomir UCHWAT, Antoni TOMASZEWSKI i Piotr MORSZTYN.
To chyba nie jest przejazd z którego można być dumnym?!.
To chyba nie jest przejazd z którego można być dumnym?!.


Przejechanie Pucharu Narodów na CSIO 5 * 160 cm  z jedną zrzutką to nie jest powód do dumy ?  😲
Przepraszam ale jesteś niesamowitym oszołomem. 😵
Jeśli rozpatrzymy to w całym kontekście przejazdów Wasilewskiego to łatka oszołoma jest dla mnie komplementem.
A kto Ci da OC bez uprawnień ? Wyobraź sobie laika , osobę 18-letnią która jeździ na lonży i marzy sobie, TAK JA TEŻ BĘDĘ UCZYŁA JEŹDZIĆ KONNO.. idzie do firmy która ją ubezpieczy,, dziewczyna zaczyna prowadzić jazdy, nie zna się na koniach wsadza kogoś i tragedia . Nawet na ratownika musisz mieć uprawnienia. A jeśli nie to proszę podaj gdzie i kto mnie ubezpieczy od odpowiedzialności cywilnej ? Może inni chętnie skorzystają i będą uczyć bez sprawdzonej wiedzy przez profesjonalistów i umiejętności.

Chciałam poza tym OC bez uprawnień, ale nawet u mojego pracodawcy gdzie stajnia jest ubezpieczona to mnie nie chcieli ubezpieczyć bo brak uprawnień


mandarynka18, może i ktoś wyda Ci polisę na info, że masz uprawnienia tylko na etapie chęci skorzystania z tej polisy okaże się, że nie o te uprawnienia chodziło.

Ja posiadam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością "jeździectwo" (rok wydania 1994) i mam pełną świadomość, że dzisiaj mogę sobie je "zrolować i wsadzić". Jedyne co mogę robić na własną odpowiedzialność to prowadzić jazdy z własnym dzieckiem... na szczęście te uprawnienia mi są w tej chwili do niczego nie potrzebne. A żeby te uprawnienia zrobić to musiałam się najeździć co najmniej na poziom dzisiejszej srebrnej odznaki, zaliczyć praktyczny z zawodu plus jakieś tony zajęć z pierwszej pomocy i budowy człowieka a nie kursy internetowe.
Dance Girl - Dobrze powiedziane  🤣 taka prawda.

P.S Nikogo przy wykupie polsy nie interesują uprawnienia . Bo ich nie ma  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się