M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Latissimus, w Ikei widziałam taka ścianę w części z kuchniami. Tylko nie była jednolita a zrobiona z kwadratów na oko 25x25cm

Moon, próbuje nie zwariowac 😉 zdążyliśmy dwa razy zaciąć się w windzie, nasze płytki łazienkowe okazały się problematyczne do cięcia z powodu wymiarów i moich dekoracyjnych listew, ściana w sypialni żyje własnym życiem i wydaje się gładka a po malowaniu wychodzą jakieś chropowatości....  #neverendingstory :p
Jak już teść uporać się z łazienką to machnie podłogi i może wtedy wchodzić ekipa z kuchnią (nadal czekam na tą uszkodzona w windzie paczkę, blaty i formatki) . Mam nadzieję że jeszcze w sierpniu się wprowadzimy 😁
W nowym mieszkaniu trzeba dużo czasu, uporu i siły aby wszystkie wykonać wszystkie poprawki. Mieszkanie dostosowane do własnych potrzeb to jeszcze inna sprawa. Tutaj to już jest zupełna dowolność. A pomysłowość ludzka nie zna granic.
Moon   #kulistyzajebisty
28 sierpnia 2019 08:08
galopada_, widziałam co-nieco na insta... Łazienka będzie kozak!  😀

Wyskoczę z lodówki znów: mamy krzesła! Tym samym główne meblowanie zostało ukończone, uff!  😍 😅
(Uprzedzając pytania: tak, chciałam dwa białe, dwa drewniane. Taki miałam pomysł, tak miało być! :lol🙂

Moon, hope so :p miała być czarna, później biała ze względu na problem z utrzymaniem czystości, a ostatecznie stanęło na ciemno szarej,  na której nie widać zacieków.  plus czarne dodatki  😁 Miał być prysznic walk in ale komin nam zmniejsza łazienkę i się nie zmieścił, więc oszczędzając przestrzeń wybraliśmy pieciokatna  🙄 I tak nasza docelową łazienką będzie druga z wanną, także bardzo się nie martwię a wielki wal im zrobię sobie w domu   😁 same zmiany w porównaniu z planami  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 sierpnia 2019 14:26
Gdzie szukac materaca do lozka? 160x200, w Ikeii te twarde za ponad 1200zl. Szukam czegos tańszego, jakies pomysly?
stacjonarnie z sieciówek w Jysku, mają też często promocje
Internet - allegro i nie tylko.
Materace dużo się od siebie nie różnią - w danej klasie, wszystkie materiały są standardowe: sprężyny, pianki, pokrycia.,
Jak się wie, czego się m.w. chce: ile stref, czy włosie, ile lateksu czy termopianki, czy dwustronny, czy z nad-materacem (polecam).
Dostawią pod dom, a często za darmo.

W Auchan też są materace w typowych wymiarach, a 160x200 - typowy.
JARA, Agata meble? Czesto maja jakieś promocje 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 sierpnia 2019 14:01
To ma byc materac sprężynowy i musi byc dosyc twardy. Stad odpada zakup ma allegro, bo jak ceny są ok to boje się, że bedzie miekki.
A z Ikei hafslo albo hovag? Mam oba w domu, jeden jest tańszy drugi trochę droższy ale oba poniżej 1000. Jak za taką cenę to dosyć przyzwoite materace.
JARA, w jysk patrzyłaś?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 sierpnia 2019 18:08
Jysk, mamy dwa z Jyska i jesteśmy mega zadowoleni
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 sierpnia 2019 10:47
Jara ja mam materac Dormeo model aloe vera plus, szukałam bardzo twardego i ten jest super, ale niestety nie pamiętam już ile kosztował.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 sierpnia 2019 11:36
Bylam w Ikeii w niedzielę i niestety to co mi pasowalo kosztowało od 1200zl w górę 😉
Zajrze do Jyska 🙂 dziękuję!
Jeśli ma być twardy, to faktycznie Jysk. Tam nawet te "miękkie" są strasznie twarde.
Tylko te o lepszych parametrach bywają droższe niż Ikea.

Nie bardzo rozumiem niechęć do kupowania materacy by net.
Nawet jeśli to allegro, a przecież niekoniecznie trzeba przez ten port, to wystawiają tam konkretne firmy,
konkretnie opisujące materace - i zawsze można zwrócić.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 września 2019 14:30
Moon , bosko wyszło z tymi różnymi krzesłami! 😀

Ja się jaram jak Notre Dame, mama przywiozła skończoną biblioteczkę, wczoraj zamontowaliśmy 😀
To odrestaurowana nadstawk starego kredensu


A dwa lata temu było tak 😁


Teraz największe wyzwanie to w końcu zamontować listwy przypodłogowe 🙄
Zabieramy się do tego jak pies do jeża a męczy mnie już strasznie widok niewykonczonych ścian -_-
[quote author=galopada_ link=topic=7003.msg2883776#msg2883776 date=1566207708]
Latissimus, w Ikei widziałam taka ścianę w części z kuchniami. Tylko nie była jednolita a zrobiona z kwadratów na oko 25x25cm
[/quote]
Tak tak ale mnie bardziej zależy na takiej folii imitujacej lustro aby nakleić na tapetę.
Znalazłam coś takiego na allegro ale jeszcze poszukam stacjonarnie
Dziękuję za odpowiedź
smartini, mega, ale najbardziej podoba mi się kolor ścian!  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 września 2019 18:56
No, kolor kocham bardzo 😉
A z Ikei hafslo albo hovag? Mam oba w domu, jeden jest tańszy drugi trochę droższy ale oba poniżej 1000. Jak za taką cenę to dosyć przyzwoite materace.


Mam twardy materac Hesseng z Ikea i totalnie nie polecam!
Po pół roku już były wyraźne zagłębienia a po środku górka... Jest jednostronny - nie można go odwracać żeby "wygniatał się" równomiernie. Jest cholernie ciężki, wysoki i totalnie nieporęczny :/
*włąsnie sprawdziłam że nie ma go już w ofercie - chociaż tyle :/


Wcześniej miałam materac z allegro za 800zł - sprężyny i kokos - przez 8 lat był jak nowy. Kępno i okolice to zagłębie materacowe 😉
Wymieniłam ze względu na zmianę wymiarów łóżka i bardo żałuję że skusiłam się na Ikea 🙁
Ja mam Hovag z Ikei od roku i jest spoko 🙂

Czy ktoś posiada fotel tzw. Uszak kupiony w innym miejscu niż Ikea? Poszukuje wygodnego, ładnego fotela, może uda się go ustrzelić w lepszej cenie niż w Ikea, ale żeby dalej był taki wygodny?  🏇
Też mam ikeowy twardy Hovag już jakieś 4-5 lat i dalej jak nowy.
Ja kupowałam materac na allegro, jest MEGA wybór i świetne ceny 🙂 dodatkowo w sumie każdy z nich jest dobrze opisany, wiadomo jaka klasa twardości. Ja swój kupiłam chyba za 300zł, zwykła pianka pokryta 3cm warstwą kokosa - świetnie się sprawdza, chociaż myślałam że roku nie wytrzyma 😂 Nie wygniótł się nawet, a śpimy we dwójkę.
smartini, mega! Bardzo moje klimaty.

Generalnie lubię mój salon, ale zaczął obrastać. 😉 Wciąż coś dokupuję, a niczego się nie pozbywam.a
Dlatego szukam jakiegoś ładnego najlepiej owalnego stolika kawowego. Kocham miłością wielką moje walizki, ale chce to mieszkanie trochę odgracić, a walizki przenieść w inne miejsce. Może rzuciło się Wam coś w oczy?

Było tak:




jest tak (dywan zostawiam) i mi się nie podoba..  🤔
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 września 2019 11:05
Ze stolikiem nie pomogę, ale jaki Ty masz tam super klimat  😍 Zakochałam się w tych pierwszych zdjęciach
ash   Sukces jest koloru blond....
03 września 2019 13:08
rtk, ja mam mega wygodny, idealny do karmienia! Kupiłam na OLx. Mogę dać Ci link do tego sklepu
Tak tak ale mnie bardziej zależy na takiej folii imitujacej lustro aby nakleić na tapetę.
Znalazłam coś takiego na allegro ale jeszcze poszukam stacjonarnie
Dziękuję za odpowiedź


Skąd jesteś? Pracuję w hurtowni z takimi materiałami i mogę dać namiar, bo mamy kilka oddziałów w Polsce (prowadzimy też sprzedaż wysyłkową), ale od razu mówię - taka folia nigdy nie będzie dawać odbicia, jak w lustrze.

rtk, ja mam (kupiony pod kątem karmienia) z Abra Meble.
Dziewczyny zamarzyla mi się ścianą w kuchni ,czarna kredowa. Jest dość spora ,będzie ja widać z salonu (kuchnia ,jadalnia ,salon wszystko otwarte, połączone ze sobą) Na sporej części będą wisieć zioła ,pytanie o resztę nie brudzi się jak coś napisze a potem zmarze....nie będzie nie ładna?
Jesteśmy na etapie robienia podłogowki i posadzek zima i wiosna będzie na wykończenie, już mnie to przeraża  😵
Wiadb-ta kolekcja płyt..i plakat z eddiem.Super!mi się podoba.ten tylko dywan się odcina chyba jednak.
Dziewczyny zamarzyla mi się ścianą w kuchni ,czarna kredowa. Jest dość spora ,będzie ja widać z salonu (kuchnia ,jadalnia ,salon wszystko otwarte, połączone ze sobą) Na sporej części będą wisieć zioła ,pytanie o resztę nie brudzi się jak coś napisze a potem zmarze....nie będzie nie ładna?
Jesteśmy na etapie robienia podłogowki i posadzek zima i wiosna będzie na wykończenie, już mnie to przeraża  😵


Wszystko zależy ile masz światła w pomieszczeniu, jaki masz kolor podłogi, jaki kolor ścian.  Najlepiej powiesić coś na ścianie np. czarne prześcieradło lub czarny koc i sobie ocenić .
Współczuję robienia podłogówki i posadzki, my zaczynamy na wiosnę jak lokatorzy się wyprowadzą  😵 
U mnie jest problem z łóżkiem, kupuję od 2 miesięcy i się nie mogę zdecydować, chce 200x200, materiałów obić jest kupa, materacy jeszcze więcej i weź tu bądź mądry. Myślę też nad zmianą podłogi na białą w sypialni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się