M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline   Big Milk Straciatella
17 stycznia 2018 18:17
smarcik, szczerze? Ja to bym go nigdzie nie wykorzystywała. :P
majek   zwykle sobie żartuję
17 stycznia 2018 18:50
Albo poziomo
safie, co masz za toaletkę? Też chcę właśnie jakąś niedużą i ta wygląda spoko.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 stycznia 2018 19:16
budyń, to toaletka BRIMNES. Ma jedną szufladę i schowane lusterko
Dawno mnie nie było, ale muszę się pochwalić ostatnimi łupami 😁

Mój chłop mówi, że się uzależniłam od kupowania roślinek. 😁 A ja chyba odbijam sobie wszystkie te lata, kiedy nie odczuwałam potrzeby posiadania roślin w domu.
Najdroższa z nich kosztowała 15,99 zł, najtańsze - 4,99 zł. 😜 😍

A jak już jestem, pokażę Wam zasłony. 😉

Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2018 17:28
Mundialowa witaj w klubie uzależnionych  😉 Każda wizyta w sklepie co posiada dział z roślinami kończy się nowym zakupem  🤣 zwłaszcza jak kosztują takie pieniądze  🙄 Czekaj aż Ci się miejsce skończy i zaczniesz obmyślać gdzie by można jeszcze coś postawić 😀
Kastorkowa, ale jak nie kupować roślinek, jak stoją teraz w każdym rzeszowskim supermarkecie, do którego wchodzę? 😜
A miejsce już mi się skończyło, bo docelowo małe doniczki chcę dać na jakiś ładny stojak/stojaki, ale mając w domu szalejącego szczyla musiałam je upchnąć na parapet, żeby były bezpieczne.
Potrzebuję opinii, czy ktoś z Was ma sofę rozkładaną IKEA GRÄLVIKEN?
Jak się na tym śpi?

maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 stycznia 2018 22:20
mundialowa, fajne zasłony. Jak nie lubię niczego przy oknach, tak te są super, i trochę eleganckie, i skromne.
A kwiatki podziwiam, już Ci pisałam na fb, że ja zasusze nawet sztuczne, nie mam ani głowy, ani serca, ani ręki do roślin. Więc teraz mam zero. Brak parapetów to dobra wymówka 🙂
mundialowa, rośliny super! I zasłony fajne, ale ja bym chyba zrezygnowała z tej środkowej szarej i zostawiła tylko te w tym fajnym kolorze 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 stycznia 2018 13:27
mundialowa skąd masz zasłony? Szukam dokładnie takich, najlepiej granatowych, ale te turkusowe też byłyby ok.. I jaki masz karnisz?  :kwiatek:
asds   Life goes on...
21 stycznia 2018 19:52
Tak w ramach ciekawostki.

Byłam wczoraj w IKEA obejrzeć kuchnie i mam już swoje dwa typy. Zagadała do mnie Pani od nich z działu projektowania i teraz przy zapłacie 199zł przyjeżdżają do ciebie żeby wymierzyć i obfotografować pomieszczenie kuchenne, a potem spotkanie z ich projektantem żeby dobrać sprzęt i meble (elektronika jest produkcji firmy Electrolux lub Bosch). Teraz bomba. Na dzień wczorajszy najbliższy wolny termin na spotkanie z projektantem to....druga połowa lutego.

Mają ruch w biznesie 😀.
yegua, - mam podobną sofę ikei w salonie (tylko boki i poduchy inne, a system ten sam i materiał nawet chyba też), spać nie śpimy na niej, ale często leżymy, P. czasem ucina sobie na niej drzemki i jest ok.
Do kolekcji roślinnej wczoraj dołączyła jeszcze jedna. 😁


maleństwo, my też początkowo nie chcieliśmy zasłon, ale potem jakoś tak pusto było i się zdecydowaliśmy. 😀

Cricetidae, to są w sumie cztery kawałki po 140 cm, więc dwie po bokach byłoby raz, że za mało, żeby zasłonić okna, a dwa, że drzwi balkonowe mamy niżej, niż okno to po lewej, i tak mnie ta dysproporcja drażniła, że chciałam ją jakoś "zasłonić". 😀 Ale zawsze możemy je rozsunąć całkiem na boki. 😉 A na wiosnę mam plan zmienić jeden z tych kolorów na musztardę. 😉

smarcik, zasłony i karnisz mamy z leroy. Nam się trafiły zasłony gotowe, ale ten welur mają też w różnych kolorach na metry. 😉 A karnisz chciałam jak najmniej widoczny, dlatego wzięliśmy zwykłą jasną rurkę (a właściwie dwie, bo najdłuższa 250 była za krótka) i uchwyty do mocowania wnękowego (zależało mi, żeby zasłony dało się odsunąć maksymalnie pod boczne ściany) plus jeden zwykły do łączenia rurek mniej więcej na środku.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 stycznia 2018 09:28
mundialowa buuu no właśnie nie mają na metry w takich kolorach  🙁 Wczoraj byłam, pani długo szukała mi w systemie czegoś zbliżonego i kiszka  🙁 No nic, pojadę do innego Leroya szukać gotowców w takim razie, bo tu z ciemnych też były tylko szare i czarne. Myślałam żeby zamówić karnisz przez internet, ale rzeczywiście spróbuję pokombinować z połączeniem tych dostępnych i zobaczę gdzie wyjdzie korzystniej cenowo, dzięki  :kwiatek: Ja potrzebuję podwójny karnisz 4 metry..

A co do roślin - spodobał mi się kaktus w Leroy, taki około 50cm ale kosztuje 300zł  🙁 Jaka jest szansa na wyhodowanie dużego kaktusa z małego, albo gdzie można kupić duży w jakiejś rozsądniejszej cenie?  :kwiatek:
smarcik, a masz upatrzony materiał na stronie i znasz ilość? Mogę sprawdzić u nas, czy mają i Ci wysłać. 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 stycznia 2018 09:53
mundialowa, wiesz, ja mam same okna dachowe, więc nawet nie muszę myśleć o zasłonach :p A jeszcze rodzina alergików, więc nawet zdrowiej.  Ale serio, Wasze klasa, bardzo gustowne.
keirashara, dziekuję za opinię 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 stycznia 2018 09:58
mundialowa  :kwiatek: Dziękuję Ci bardzo za propozycję no ale kurcze, w Rzeszowie jest a w Warszawie nie?! To strasznie dziwne  😁 Może po prostu trafiłam na panią, której nie chciało się lepiej poszukać w systemie  😉 Podjadę jeszcze do innych sklepów i jeśli się nie uda, to będę się zgłaszać  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 stycznia 2018 10:03
smarcik, ja z LM mam takie doświadczenia, że oni kompletnie nie ogarniają co się u nich dzieje :P zjeździłam wszystkie krakowskie w poszukiwaniu dużej płyty mdf 10 i 6 mm (które normalnie były na stronie) i ostatecznie nigdzie nie dostałam, kupowałam 3 małe i docinali :P TRA-GE-DIA
maleństwo, dziękuję! :kwiatek:

smarcik, tak jak smartini pisze, oni często sami nie ogarniają, co mają w ofercie, więc ja po paru sprzeczkach pt. "- gdzie to znajdę? - nie mamy tego w ofercie! - mają państwo. - nie, nie mamy!" jeżdżę do nich z kartą produktu ze strony. 😀 Jeśli mają to na stronie, a nie znajdziesz tego w stolicy, to dawaj znać. 🙂 U nas tych welurów sporo wisi - i w gotowcach i na metry. A właśnie - Ty szukasz takich gotowców z kółkami czy materiału? Gotowce (ale nie macałam materiału) w ładnych kolorach widziałam w sobotę w castoramie. 😉
smartini jesli mieli takie plyty na stronie to wystarczylo w sklepie sobie zamowic, by ja dla Ciebie sciagneli :P 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2018 08:46
nerechta, to nie było takie proste :P bo sklepy twierdziły, że nie mają tego w ogóle w ofercie i takie płyty nie istnieją a to że jest na stronie to nic nie znaczy 😁 odbiór szczeniaka mnie gonił, wolałam iść okrężną drogą, bo jakby mieli mi coś ściągać w takim stylu jak działo się wszystko inne, to chyba do dziś bym tej płyty nie zobaczyła :P
no chyba ze 😀

Dziewczyny z drewnem na podlodze - barwilyscie go jakos? Pokazecie?
Slecze juz 3 tydzien nad poszukiwaniem oleju/olejowosku barwiacego i po prostu juz nie moge.. nie wiem sama czego chce, malo jest zdjec z realizacji i zaraz dostane na glowe, help!  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2018 12:09
nerechta, ja mam barwioną jodełkę (parkiet surowy, malowany barwionym olejem a potem olejowany 'na twardo'😉
kuchnia


łazienka


fotki mocno stare 😉
Macie może pomysł co położyć na ścianę za wieszakiem na ubrania w korytarzu? Od dłuższego czasu szukam inspiracji.Nie mogę kupić wieszaka z gotowymi plecami bo mam w tym miejscu w połowie ściany rurę więc myślałam o jakiejś płycie żeby można było dociąć do tej rury. Nie chcę zostawić samej gołej ściany, bo jest biała i zaraz będzie szara od wiszących kurtek (zwłaszcza końskich). Uprzedzę, ze nie bardzo chce tapetę, bo korytarz jest biało - szary i taki ma pozostać - nie chce przełamywać jakimiś kolorami i wzorami. Także szukam czegoś białego lub przeźroczystego a inwencji brak poza panelami z ikea, ale one są trochę grube.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2018 13:13
Aga_Leming, a wrzuciłabyś zdjęcia? Do przycięcia i pomalowania możesz kupić płyty typu MDF, pomalować specjalną farbą akrylową do drewna
Aga_Leming, - plexa? Ja miałam taką na podłogę pod krzesłem przy biurku, teraz stoi pod suszarką. Mleczno-biała, grubość z 2-3mm.
smartini te krzesła i stół  🙇 jak będziesz sprzedawać daj znać
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2018 19:38
Majowa, dziękuję 😉 moja mama odnawiała, nie oddam ;D
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się