M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Alvika O!! Dolaczam sie do pytania. Ja zdecydowanie chce filtr na caly dom i kompletnie nie wiem, co wybrac. Wiem tylko tyle, ze mam twarda wode i nie chce spedzac pol zycia na czyszczeniu urzadzen lub wymieniac co rusz pralki.
Kurcze taki filtr na caly dom to super sprawa, szkoda ze wczesniej o tym nie pomyslalam, chociaz pewnie nie mielibysmy gdzie go wcisnac.
Zrobimy za to prawdopodobnie filtr z odwrocona osmoza + mineralizator pod zlew.

Kurde, sprobowalam dzisiaj poszlifowac podloge - jednak nie moge uzyc cykliniarki, bo deski sa zbyt nierowne. Kupilam wiec szlifierke katowa i ja pierdziele... W kuchni na szczescie dechy sa nie pomalowane, ale w salonie i sypialni sa i wieki mi zajmie zeszlifowanie tego  🙄 🙁 zalamka...
a w dodatku znowu remont dzisiaj stoi, bo tynkarz sie pochorowal... Nosz k... 🙁 Szukam na gwalt dodatkowej osoby zeby mi salon zrobila, bo zostaly 2 tygodnie a jest rozpierdziel wiekszy nic na wysypisku smieci... 🙁 Gdybysmy nie mieli dziecka to byloby mi obojetne, ale tak...  🙁

Na "pocieszenie" wynalazlam wczoraj bloga remontowego tez mieszkania w kamienicy, ludzie doprowadzali swoja stolarke (4 pary drzwi, w tym 2 podwojne) do porzadku 4 lata... smiech przez lzy  🙄 😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 listopada 2017 21:01
Polecam system filtrow  http://prostozkranu.pl/hhbb10b-profesjonalna-stacja-do-uzdatniania-wody-big-blue-obudowa-filtracyjna-aquafilter-dla-domu-jednorodzinnego-i-mieszkania.html?gclid=EAIaIQobChMIp7b1gf7D1wIViT4bCh3IVAd-EAQYASABEgIRP_D_BwE

Filtry wymienia sie co pol roku, koszt ok 50zl za komplet. Wode pijemy z kranu, dzieci tez, urzadzenia nie maja sladu kamienia, a maz przestal miec problemy skorne.
asds   Life goes on...
16 listopada 2017 23:10
Poszły dziś wnioski do banków. Po przekalkulowaniu i przemyśleniu sprawy udało mi się tak zakombinować aby nie zbankrutować na opłatach kredytowych dla banku. Mam nadzieję że pójdzie mi kredyt w ING i w tych 10 latach się zamknę.
szafirowaDzieki na linki! Dzisiaj mierzymy nasze rury, czy bedzie taki filtr pasowal (Niemcy moga miec w koncu takie sprawy ciut inne), dzwonimy do wodociagow popytac o zanieczysczenia i jakby co, to zamawiamy ten filtr! Czy jego praca nie zmienia jakos cisnienia wody w domu?

asds My tez mamy kredyt z DiBy i jestesmy b. zadowoleni, ale gwarantowane odsetki wzielismy na 15 lat.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
17 listopada 2017 10:50
Szafirowa - fajnie, że podlinkowałaś. Ja też się właśnie rozglądam za czymś, bo mam straszny kamień, a to całkiem fajnie cenowo wygląda.
Alvika O!! Dolaczam sie do pytania. Ja zdecydowanie chce filtr na caly dom i kompletnie nie wiem, co wybrac. Wiem tylko tyle, ze mam twarda wode i nie chce spedzac pol zycia na czyszczeniu urzadzen lub wymieniac co rusz pralki.


Lepiej (ale trudniej) mieć inny filtr na urządzenia + inny do wody pitnej (z mineralizatorem).
Też się przymierzam.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 listopada 2017 11:51
Dziewczyny czy któraś ma może sofę/kanapę w tkaninie Aqua Clean? Warto? Interesują mnie te zwierzęce opcje  🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 listopada 2017 11:56
Pandurska, tam masz system 3 filtrow, ktore dobierasz w zaleznosci od potrzeb (albo kupujesz standardowy zestaw (3 rozne, kazdy ma inna funkcje), caly komplet oczyszcza z zanieczyszczen fizycznych, biologicznych, metali ciezkich i zmiekcza wode. Urzadzenia i skora sa wdzieczne
smarcik a od jakiego producenta?
Ja mam sofę z Agata Meble, z jakiegoś droższego materiału, na którym mają nie zostawiać plamy, niestety nie wiem jak on się nazywa.
Jeśli myślimy o tym samym to jak coś wyleję na nią, poplamię to na prawdę plamy nie zostają i jest bardzo łatwa w pielęgnacji, ale jak zesikał mi się na nią kot to i tak musiałam zadzwonić do panów z karcherem do prania, bo za nic zapachu nie dało się usunąć
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 listopada 2017 12:18
szafirowa, dziękuję za informację o tym systemie  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 listopada 2017 12:56
olga96 Aqua Clean to producent tkaniny  🙂 Mają umowy z różnymi, zazwyczaj mniejszymi firmami meblowymi (mi podoba się np jedna sofa z Vinotti Meble), można też samemu obić u nich mebel  🙂 Niestety ceny mają wysokie, ale może warto jeśli rzeczywiście to co opisują na swojej stronie działa (www.aquaclean.com)
To się nie wypowiem  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 listopada 2017 13:23
A ta Twoja z Agaty jest spoko? Jeśli chodzi np o przyczepianie się sierści zwierząt, albo zmywanie plam jak się komuś sok wyleje?  😀
Sierść się w nią nie wbija, łatwo można ją zgarnąć z kanapy
Co do rozlewania to na razie rozlała mi się herbata i kawa i śladu brak (ale też jest koloru ciemno szarego). Ogólnie o wiele przyjemniejsza w utrzymaniu czystości niż mój narożnik tez z Agaty,ale z innego materiału w szczególności pod kątem sierści
Czy ktoś ma w domu na ścianach albo gdziekolwiek spiek kwarcowy położony.

Myślę nad obłożeniem kominka i ścian w kuchni... ale nie jestem pewna co do obiecanego efektu nie wsiąkania plam/nieplamienia się.
Słuchajcie, ale AgataMeble to sieć sklepów, nie producent. Mają meble wielu firm, pod własną marką nie robią nic. Więc trudno mówić "mam sofę z "agata"".
Szalona Bibi-dokładnie też mi to od razu przyszło na myśl!
Przejrzałam wątek, ale większość z Was ma "normalne gabarytowo mieszkania" i nie znalazłam inspiracji bo mam do remontu malusieńką norkę  😁.
Mieszkanko ma przejść kompleksowy remont, od wyburzania części ścian (sprawdzone-te można)i wstawienia jednej w innym miejscu. Myśl zrobienia remontowego armagedonu pojawiła się po tym, jak zwyczajnie okazało się,że chyba nie do końca chcę się wyprowadzać z tego miejsaca. Oglądałam, wracałam do norki i następowało takie wielkie odetchnięcie, że "jestem w domu".
Noreczka ma wymiar większego boksu-szalone niespełna 24m2  😁. W tym spory (jak na ten metraż 😉 )pokój,który ma ok 16m2. Obecnie nie ma łazienki,jest toaleta i coś w rodzaju częściowego odgrodzenia "łazienki" od kuchni, więc oczywiście priorytetem jest połączenie tego i zrobienia łazienki. Łazienka będzie miała 180cm (na tej ścianie będą drzwi) na 150cm, z obecnej kuchni ma być zrobiony aneks kuchenny. W łazience chciałabym zmieścić kabinę prysznicową koniecznie z wysokim brodzikiem,umywalkę,toaletę i pralkę, no i jakąś szafkę chyba najlepiej w zabudowie, może pociągniętą nad toaletą,czy pralką. Kuchnia w zabudowie,na razie myślę o małej lodówce, ale nie wiem sama czy to ma sens...W pokoju chciałabym na pewno w miejscu małej wnęki po prawej stronie od wejścia zrobić dużą szafę w zabudowie,oczywiście wystającą poza wnękę 😉. Do tego na pewno jakaś sofa, regał na książki (czy coś pokrewnego),komoda. Nie za bardzo mam pomysł na łóżko,które chciałabym mieć. Może wysuwane po prostu z szafy w zabudowie? Lub zamykane na ścianę i postawione na ścianie pod oknami, tak,że wypadałoby,że stoi częściowo w "kuchni i w pokoju". Blat góry obudowy łóżka można zawsze pociągnąć trochę dalej i tym samym mogłoby to tworzyć ciąg z zabudową kuchennych mebli i robić za "stół". Tylko czy to nie będzie za dużo?  To taka wstępna wizja, może macie jakieś pomysły? Albo wskazówki,czego na pewno nie robić,żeby sobie nie zmniejszyć optycznie i tak małego metrażu.

Dorzucam plan mieszkania. To co przekreślone to ściany do wyburzenia a dorysowana kreska,to ściana do postawienia  🙂

asds   Life goes on...
17 listopada 2017 21:06
Obiś


WEżzaznacz chociaż w Paint gdzie sa okna , kuchnia i wc? 😀
asds Nie wpadłam na to,że przeciez tego nie wiecie  😵

3/1-przedpokój
3/2-toaleta
3/3 kuchnia i ten trochę odgrodzony kawałek to część "łazienki",która ma być połączona z toaletą po wyburzeniu ścian i postawionej do końca ściany pomiędzy kuchnią tak aby powstała normalna łazienka
3/4-pokój

Okna są na całej jednej ścianie,w kuchni i pokoju, dosłownie na calusieńkiej długości. Na schemacie jest to ściana z prawej strony.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 listopada 2017 21:17
Słuchajcie, ale AgataMeble to sieć sklepów, nie producent. Mają meble wielu firm, pod własną marką nie robią nic. Więc trudno mówić "mam sofę z "agata"".


Ale dlaczego?  👀 Jak kupiła sofę w agacie to ma sofę z agaty. Pytam jaką, po czym idę do agaty, szukam tej samej no i mam polecony mebel, co w tym złego?


Niemniej jednak Aqua Clean ma taki marketing, że mocno mnie do siebie przekonali  😡 Co ciekawe siedziba firmy jest tuż koło mnie, ulicę dalej. Jutro planuję podjechać do dwóch sklepów, które sprzedają meble z ich tkaninami, mam nadzieję, że ceny nie okażą się kosmiczne  😀
Obiś, mi się wydaje, że przy tak małym metrażu warto skorzystać z pomocy architekta - oni miewają pomysły niewiarygodne.
Ja osobiście jeśli miałabym sama sobie aranżować coś takiego to chyba wnękę kuchenną wykorzystałabym na łóżko/sypialnię, może z parawanem albo zasłonką, nad nim można sporo ściany szafą zabudować a w pokoju robiłabym mini aneks kuchenny na wprost drzwi wejściowych albo pod oknem. I ewentualną szafę/szafki pokojowe takie same jak te "kuchenne" a raczej kuchenne w stylu pokojowych. Jak największe proste płaszczyzny, bez półeczek, uchwytów. Ale to taka pierwsza myśl. A druga to łazienka tam gdzie teraz kuchnia a aneks kuchenny "w wejściu" - takie rozwiązanie widziałam i nie jest takie głupie.
Ma ktoś oczyszczacz powietrza ? Tyle tego jest, że już sama nie wiem  😵 
Obiś mam łazienkę o bardzo zbliżonym rozkładzie, wielkości i zawartości jaka Cię interesuje - jak będę mieć w weekend chwilę to rozrusuję i napiszę jak sobie poradzilismy 🙂
Pomysł z kuchnią w przedpokojunkiedyś wydawał mi sie mocno nie teges, ale od kiedy zobaczyłam na żywo zmieniłam zdanie - można to super rozwiązać i wykomponować. Pomysł z aneksem sypialnnianym też fajny- Ale wtedy trzeba zmieścić dwa posłania - i sofe i łóżko.
Swego czasu było głośno o nowej "modzie" na miniapartamenty czyli tanie mieszkania po kilkanaście m2, może pod tym hasłem poszukać inspiracji na jakieś wielofunkcyjne rozwiązania 🙂
Obiś, a jakie są wymiary mieszkania? 🙂
Obiś, jesteś na 100% pewna, że można wyburzyć to zgrubienie pomiędzy toaletą a kuchnią? Gdzieś powinien być ciąg wentylacyjny. Chyba że lokum jest parterową przybudówką.
może mieć kominy w ścianie zewnętrznej, ja tak mam, bo ściana między kuchnią i łazienką, to był paździerz (nie pamiętam jak to się fachowo nazywało).
Ja z 36 mam dwa pokoje, kuchnię i łazienkę(pralka, wc, prysznic, umywalka), ile to mieszkanie ma? Wstawiałam to tu kiedyś i była burza mózgów. 🙂


Lazienka w trakcie. Nie mam pojecia, czemu zdjecie wrzucilo sie poziomo 🙁
Alvika, Pandurska, ja mam coś takiego:
http://sklep.eco-factory.pl/Zmiekczacz_Kompaktowy_serii_ECO_DW_20_RX-162.html. Znaczy się, tak na 90% to ten. Nie mam go teraz "pod ręką", nie mogę dokładnie sprawdzić modelu.  U nas sprawdza się super 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się