M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

asds ale mowisz o Agata? Odpada, zdecydowanie wole zaplacic x3 za wygode i jakosc... tylko musze ja znalezc...!
Potrzebuje osoby, która zaprojektuje nam łazienkę i pomoże z dużym pokojem. Czy ktoś ma namiar na taką osobę w Warszawie i ile taka usługa kosztuje? Bo nie mam rozeznania rynku, a powoli się szykujemy do remontu łazienki.

nerechta, odkąd siedziałam na kanapie za 17000 to żadna nie jest dostatecznie wygodna 😀
Cricetidae, priv.
Cricetidae Tylko nie bierz Lama Design :/ Ilez my sie z nimi nawalczylismy, a w efekcie zrobili kilka baboli, co do ktorych zorientowalismy sie dopiero teraz, a i tak wiele wylapalismy w fazie realizacji. Osobiscie bardzo mi sie podobaja prace Martyna Dura Architektura wnetrz (ma swoj profil na FB), tylko termin dla nas miala za pol roku, a my potrzebowalismy jak najszybciej. No i co za kanape ogladalas za 17 kola??😀

Dla mnie jakosc kanap IKEA jest naprawde beznadziejna. Ogladalismy jakies modulowe takie dosc "puchate" i ok, sa wygodne, ale za ta cene w zyciu nie wzielabym mebla, ktory za pare lat robi sie na maxa wysiedziany. Widzialam, co zrobilo sie u kolezanki przy normalnym uzytkowaniu i neeever!


Oficjalnie uznaje nas za przeprowadzonych! Jutro idziemy sie przemeldowac do urzedu, a chwilowo narzekamy na to, jak nasze stare meble z salonu popsuly nam wnetrze 😂 Tym samym wlasnie robie ogloszenia sprzedazy naszych Hemnesow sztuk 3 w koloze c. braz i bedziemy zyc z tylko kanapa i pianinem na dole. Ta pierwsza niedlugo da sie wymienic, a e-pianino i tak mialo isc do wymiany z racji zakupu prawdziwego, wymarzonego  😜

Wiecie co, mam taki syf kartonowo-przeprowadzkowy, ze nie bede wstawiac fotek kuchni. Stwierdzam tylko, ze jest super funkcjonalna, piekna i ze obsluga high tech piekarnika mnie przerasta i zanim nie usiade z instrukcja, to nie bedzie pierwszego ciacha w nowym domu  😂 😂


Ja od 2 lat mam sofę Friheten z Ikei, używam jej do spania, nic jej się nie dzieje, a śpi się całkiem ok (chociaż nie mogę się doczekać przeprowadzki i ustawienia kanapy owej w salonie, a w sypialni posiadania łóżka) 😉
No my wlasnie siedlismy na Olte i to byl blad - bo jest obledna (szeroka, mieciutka, no siedzi sie na niej marzenie) ale cena powala niestety. Wersja narozna ktora bysmy chcieli by kosztowala grubo wiecej niz 17 tys...  🙄
Troche sie waham, ale chyba zaryzykuje i zamowie modalto... czytam same dobre opinie.
ash   Sukces jest koloru blond....
12 listopada 2017 16:13
Szukam ładnego, małego grzejnika elektrycznego (ściennego) zeby ogrzać 5m2 WC.
Widzialyscie gdzieś cos sensownego?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2017 11:56
Czy ktoś zamawiał coś ze strony Modo4u?  🙂 Podoba mi się jeden stół, ale nie wiem jak z jakością.. oglądałam podobny w sklepie ale niestety o wiele droższy.
asds   Life goes on...
13 listopada 2017 13:16
Czy ktoś zamawiał coś ze strony Modo4u?  🙂 Podoba mi się jeden stół, ale nie wiem jak z jakością.. oglądałam podobny w sklepie ale niestety o wiele droższy.


Wpadnij do salonu meblowego przy Al. Jerozolimskich 200 - Radius Meble. Maja tam bardzo duzo fajnych mebli teraz w niższych cenach (zmiana ekspozycji).
nerechta jeśli w grę wchodzą sofy narożne to taka tidafors jest rozkładana (wycofali tylko -osobowe rozkładane)
nie, nie podoba mi sie... Potrzebowalabym duzej sofy, narozne z tego co ogladam sa zazwyczaj takie tylko z lezanka po jednym boku, a mi chodzi o cos takiego


tyle ze to co znajduje ewentualnie w sklepach to moduly, ktore wychodza okropnie drogo... 🙁

Ewentualnie mysle nad dwoma sofami zeby je zrobic w taki uklad

jedna rozkladana druga nie i pewnie na tym stanie, bo jakos nie wierze ze uda mi sie znalezc cos takiego jak to u gory...
nerechta a Kler? My mamy od nich narożnik właśnie taki bez leżaki, ale skórzany i jest bardzo bardzo wygodny  💘 no ale tam ceny są tez konkretne, chociaż czasem mają wyprzedaż ekspozycji i potrafia przecenić nawet o 50%
przegladalam Kler, skora odpada zupelnie i 20 tysiecy tez 🙂 Ale dzieki za podpowiedz!
Mi sie marzy dokladnie taka jak wkleilam, po prostu oczami wyobrazni juz widze, jak sie w nia zapadam i nie wstaje  😁

edit: Dziewczyny pomozcie! Mamy pokoj prawie 31 m, ktory musimy przerobic na 2 sypialnie. To wejscie na prawej scianie jest z salonu, drugie drzwi to typowe starokamienicowe podwojne drzwi wejsciowe z korytarza, ktore kiedys beda sluzyc za szafe. Podzielic chcemy na rowno miedzy oknami, po lewej pokoj Igi, po prawej nasz. W planie jest garderoba na prawo od wejscia z salonu na dlugosc ok 1,5m wglab naszej sypialni i w takiej odleglosci planowalismy tez zrobic taki a'la korytarz do sypialni. Tylko ze pojawia sie problem - dzielac odleglosc miedzy sciana ktora bedzie dzielic pokoje a sciana garderoby wychodzi ok 60 cm na drzwi do naszej sypialni, jesli chcielibysmy oddzielic garderobe tuz za futryna. Ja bym bardzo chciala miec wejscie do garderoby od strony sypialni, ale ogolnie jest ciasno na drzwi wejsciowe. Macie jakis pomysl, zeby jakos to inaczej przerobic?
asds   Life goes on...
14 listopada 2017 12:37
nerechta

A może drzwi do pokojów/sypialni przesuwane na stelażu?

np. takie ale pojedyńcze chowane w ściane



smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 12:44
nerechta, możesz to choćby w paincie narysować? Bo z Twojego opisu kompletnie nie rozumiem Twojej wizji ;D achętnie pomogę
asds myslalam o tym, ale i tak wychodzi to waskie...
smartini tak wygladala wersja pierwotna zanim nie skapnelam sie, ze wlasnie wejscie do naszej sypialni byloby mikro...
Teraz tez ze wzgledu na kaflaka i skrzynke z bezpiecznikami nie mozemy zrobic scianki dzialowej od lewej sciany w odleglosci 150 od sciany z drzwiami z salonu i tutaj brakuje mi pomyslu na oddzielenie pokoju Igi i czy w ogole go oddzielac i nie zrobic tylko drzwi do naszej sypialni jakos... Ogolny plan jest tez taki, ze ze wzgledu na to ze pokoj ma 3,2m wysokosci robimy antresole nad tym 'a'la korytarzem i ewentualnie pokoj Igi mozna by bylo oddzielic jakas zaslona, ale z drugiej strony nie chce za bardzo jakiejs nieprzemyslanej prowizorki... Troche to poplatane, wiem 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 13:19
nerechta, to jeszcze pytanie, czy możesz coś zrobić ze ścianą łączącą z salonem? 😉 Jest nośna? Możesz ją ruszyć, wywalić, cokolwiek? Podciąg zrobić? Przesunąć drzwi? Gdzie ta skrzynka z bezpiecznikami? Antresolę chcesz z miejscem do spania?
sciana nosna, nie do ruszenia, juz z reszta pokoj jest prawie skonczony (klada dzisiaj gladzie) wiec nic konstrukcyjnego w scianach i drzwiach nie zrobimy. Antresola po naszej stronie bedzie bardziej na graty, u Igi w przyszlosci mozliwe ze bedzie tam spac ale to jeszcze lata.
nerechta przez drzwi 60cm będziecie mieli problem wnieść coś o większym gabarycie. Ja bym powiększyła je do min 70cm kosztem 10cm garderoby- na Twoim rysunku drzwi nie będą się otwierać na oścież, gdyż klamka będzie uderzać w ścianę garderoby
nerechta, napisz to jeszcze raz bo ja mam problem z ogarnięciem choćby: dzialowej od lewej sciany w odleglosci 150 od sciany z drzwiami z salonu.

Daj rysunek z oznaczeniami ścian typu "a", "b", zaznacz tę skrzynkę itp. Mam pewien pomysł ale nie wiem czy realny, bo nie wiem czego nie mogę zrobić 😉 Piec jest w użyciu czy został jako dekoracja? No i jak to drzwi będą służyć za szafę? Zdemontujecie je czy za drzwiami powstanie pomieszczenie które będzie szafą?
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 listopada 2017 13:43
No ja tez mało rozumiem z tych opisów. Rozumiem, że decyzja pokojowa z uwagi na córkę (i dla niej dwa okna)?
Ja przede wszystkim wywaliłabym drzwi ze ściany z salonu - po co Wam taki mikrokorytarzyk, skoro każdy pokój będzie miał swoje drzwi?
Wrysowałaś tam sobie jakieś meble kiedyś? Masz bardzo mało miejsca z uwagi na wąskie pokoje.
Jakby Wasz był pokój 'dolny' to możnaby włączyć piecyk w pokój bo taki samotny w kąciku trochę bezsensowny

Na zielono zarysy łózek, na dole 100x200, u góry ok, 160x200, w rysunku na dole założenie, że nie będzie skrzydła drzwiowego z salonu
A nie można zrobić osobnych wejść? Tymi podwójnymi drzwiami?
Wtedy można długi podział zrobić niesymetrycznie, przysunąć ściankę do kaflaka na tyle, żeby drzwi się otwierały.
decyzja pokojowa ze wzgledu na potrzebe dwoch sypialni, okna po jednym wypadaja. Ten pierwszy pomysl smartini mi sie podoba, chociaz jeszcze musze pomierzyc zeby wlasnie nie bylo za malo przestrzeni, bo te pokoje wypadaja dlugie ale waskie. Mi mala sypialnia nie przeszkadza tak dlugo jak zmiesci sie lozko 140x200, obok ewentualne lozeczko na czas wyrosniecia Igi do swojego pokoju/drugiego dziecia i duzy fotel do czytania 🙂

Piec narazie zostaje w uzyciu, bo czekamy jeszcze na papiery i podlaczenie gazomierza. A drzwi sa wyjsciowe, podwojne - sciana jest gruba, wiec pomiedzy podwojnymi drzwiami jest dobre 50-60 cm przestrzeni

wrzuce wam foty pokoju przed kupnem z podzielonymi sypialniami nierowno, i po zdemontowaniu przedzialu, moze lepiej bedzie wam sobie wyobrazic co mam na mysli 🙂 
po demolce
(nie moglam dodac tylu zdjec w jednym poscie)

aha, drzwi z salonu otwierane sa do salonu, nie sypialni, zle mi sie wstawilo i nie poprawilam.
asds   Life goes on...
15 listopada 2017 09:13
Piękne okna i piękny piec! Aż szkoda z powrotem pokój dzielić 🙁.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 listopada 2017 09:16
to jak otwierają się na zewnątrz, to połowa kłopotu z głowy 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 listopada 2017 09:25

nerechta, łojojoj, ale pociejów tam był... Oglądałam kilka mieszkań w tym stylu i w tym stanie. Szacun, ze macie siły. I tak jak asds, szkoda, ze trzeba dzielić.
Okna też wymieniacie, bo nie pamiętam?
no szkoda, ale nie mamy wyjscia. W sumie mi mala sypialnia nie przeszkadza, i tak bedzie wieksza nisz wszystkie nasze dotychczasowe 🙂 No i mamy ogromny salon i kuchnie a tam sie zycie toczy.
Okna zostaja, niestety sa wymienione na plastiki w salonie, ale reszte restaurujemy 🙂

Jutro zabieram sie za podloge w sypialni... trzymajcie kciuki!
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 listopada 2017 09:21
Help.
Szukam dobrego filtru do uzdatniania/zmiękczania wody - w grę wchodzą dwie opcje: duży filtr centralny na cały dom lub nieco mniejszy przepływowy filtr tylko na kuchnię. Macie coś sprawdzonego? Albo wręcz przeciwnie: czy z doświadczenia wiecie już czego absolutnie nie kupować?
Moje doświadczenie kończy się na dzbaneczkowym filtrze z Brity 😉 a to nie ta skala...
Najpierw zorientuj się czego się z wody chcesz pozbyć a potem szukaj filtra. O tyle lepiej taki na wejściu do domu, że chronisz pralkę, baterie i co tam masz poza kuchnią od odkładania kamienia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się