M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Arimona Mega fajnie wyszlo! Bardzo, bardzo mi sie podoba!
smartini wstawiam zdj pokoju
Tapetę myślę dać na tą ścianę gdzie jest telewizor, półka musi zniknąć, bo pojawiła się przed tv i teraz mam wrażenie, że za dużo tam tego
Meble, zasłony zostają tak jak na zdjęciu, nie będzie budżetu na zmianę. Myślałam nad bardzo jasnym szarym. Jak myślicie?  :kwiatek:
Arimona pieknie! Bardzo w moim guscie!
Moge wiedziec co masz na podlodze polozone? To kafle czy panele?
Arimona, tak, bezprzewodowy. Umyłam nim dzisiaj dwa razy podłogę, no normalnie mój nowy ulubiony gadżet 😁 Super kuchnia, bardzo ładnie wyszło. Dawaj łazienkę!

bardzo moczy? Ja mam drewno i się tego boję.
Dzionka ja bym robiła na oknach albo rolety rzymskie z jakiegoś fajnego materiału typu "gaza" (świetne wychodzą), albo szła bym w takie naokienne harmonijki + proste batystowe firanki np z listwą z innego kolorowego materiału    (fajnie takie realizacje wyglądają - ot zboczenie zawodowe)

Jak macie jakiś pomysł na firane / zasłonę na tym oknie w kuchni to dajcie znać, ja w ogóle nie znam się na firanach.

amnestria,
Dziękuję , chodzę się jaram strasznie! )
Dzionka,
Znowu dzisiaj do domu za późno dotarłam, jutro spróbuje. I dwie szuflady mam nie skończone. 🙁
Może kiedyś spróbuję też, jak jak skończymy meblowac.
olga96,
Ja mam bardzo podobna w lazience zabudowę, apropo robiła mi firm z Wrocławia, ale nie wiem ile sam dół kosztował, ja mam dużo szafek u góry.
ferra,
Płytki to są, cerrad polskie. Mam takie same w przedpokoju też, wyglądają super.
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 marca 2017 23:55
Arimona, my w kuchni mamy lniane rzymskie, świetnie się sprawdzają jak słońce po oczach wali 😉 (zlew pod oknem) i ładnie to wygląda
ash   Sukces jest koloru blond....
17 marca 2017 13:23
[quote author=Dzionka link=topic=7003.msg2661619#msg2661619 date=1489673424]
Arimona, tak, bezprzewodowy. Umyłam nim dzisiaj dwa razy podłogę, no normalnie mój nowy ulubiony gadżet 😁 Super kuchnia, bardzo ładnie wyszło. Dawaj łazienkę!

bardzo moczy? Ja mam drewno i się tego boję.
[/quote]

Tez mam drewno i dlatego go kupiłam. Nie moczy bardzo, jest idealny do parkietu
Czy posiada ktoś w swoim mieszkaniu drewniane, białe listwy przypodłogowe? Jak się sprawują? Czy szybko się niszczą i czy rzeczywiście tak łatwo je pobrudzić, obkopać itp?
Blue, ja. Na razie nic się z nimi nie dzieje, ale wiadomo - mieszkamy miesiąc 😉 mimo wszystko jakoś nie wydaje mi się, że jest element, który bardzo się niszczy...
Blue, nie mam co prawda białych ale jasny brąz i nie jest źle. Jak nie będzie się bez sensu obijać przy odkurzaniu to nie powinno się nic ubrudzić czy uszkodzić.
Ja mam białe drewniane, chyba 12cm? Albo 10? W każdym razie mają 3 lata, są jak nowe. Brudzą sie chyba jak każde, przecieram szmatką jak mi się przypomni (najczęściej przypomina mi się przy okazji gości 😉)
emptyline   Big Milk Straciatella
18 marca 2017 14:49
Blue, ja mam, niskie, ale mam. I stare jak świat. Po odświeżeniu są super i nic się nie brudzi bardziej niż ciemniejsze.
Ja mam w jednym pomieszczeniu. U nas od 4 lat nic się z nimi nie dzieje kolorystycznie. Jedynie są zjedzone przez królika 😀iabeł:
Blue, ja mam, niskie, ale mam. I stare jak świat. Po odświeżeniu są super i nic się nie brudzi bardziej niż ciemniejsze.


A w jaki sposób odświeżałaś? Tak sobie myślę, że skoro to drewno, to w razie czego można po prostu podmalować na biało 😉
Arimona, dziękuję. Kolor to październikowe niebo- nie brzmi zbyt zachecająco 😁.
falabana, rewelacyjna kuchnia, bardzo mi sie podoba. Nie wiem czy przez odcień drewna, ale kojarzy mi się z meblami z lat 60. Bardzo stylowo 🙂
Hej! Czy jest tu ktoś, kto kładł panele podłogowe na kafle? Wiem, że trzeba będzie je położyć na podkład ale jak wrażenia użytkowe? I co najważniejsze co zrobić z różnicą pomiędzy taką powierzchnią a pomieszczeniami, które będą niżej od takiej nawarstwionej podłogi? Oświeci mnie ktoś jakiego efektu można się spodziewać i jak to ugryźć żeby miało ręce i nogi?
Nie kładłam na kafle tylko na stare panele, więc tu na pytanie dokładnie nie odpowiem. Ale co do różnicy poziomów to są specjalna listwy progowe wyrównujące. 
Ascaia dziękuję! kompletnie mi ta listwa na myśl nie przyszła  😁  :kwiatek:
Halo halo, co tu tak cicho? 👀 Dziewczyny, chwalcie się swoimi mieszkaniami, bo ja inspiracji szukam. 😁 :kwiatek:
mia dzięki. mysłe, że podobmny gust bo mi też sie bardzo podobało co zrobiłaś z mieszkankiem, chociaż styl nie koniecznie ten sam (dla mnie za tradycyjny 😉 ale wygląda super. Z resztą jak kamiennica to po prostu musi nawiazywać lekko do tradycyji. Ja lubię stylistkę lata 50-60 bauhaus, chociaż z  tym to też ostrożnie. lubię też wnętrza skandynawskie, minimalistyczne i industrialne i rustykalne, więc, pomimo że nie jestem fanką eklektyzmu to wychodzi trochę misz masz tych styłów. W kuchni to chyba faktycznie kolorystyka przyciągnęła skojarzenie z latami 60 (no i może trochę płytki), bo sama meble bardzo proste. Kolor to zwykły dąb, chciałam nawiązać do roznących na naszej ulicy wielkich starych dębów i taka też jest podłoga , w zasadzie wszystkie elementy drewniane. Kiedyś nie byłam fajnką tego drewna ale teraz bardzo doceniam. Jestem to element łącząc wsyzkie pomieszczenia. I kolory, biały szary i dąb. pod innymi względami nie koniecznie jest u nas spójność pomiędzy pomieszczeniami 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 11:43
mundialowa, Pinteresta polecam :P
smartini, o nie nie! Żadnych pinterestów! Wystarczy, że weszłam na homebooka... wizja mieszkania zmienia mi się co zdjęcie. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 13:21
mundialowa, ja z pinterestem i kilkoma pomysłami własnymi już ma całą gotową wizję mieszkania, tylko mieszkania brak :P
smartini, u nas z kolei mieszkanie już stoi, ale kredytu brak. 😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 13:35
mundialowa, no teoretycznie u mnie podobnie, fizycznie mieszkanie jest, ale póki co nie moje 😁
My jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu. Jako dobrze pójdzie, to w tym tygodniu złożymy pierwszy wniosek. A jeśli pójdzie całkiem dobrze, to potem będziemy musieli się mocno uwijać z zakupami i wykańczaniem, żeby nie płacić podwójnie - kredytu i za wynajmowane, dlatego już teraz rozglądamy się za wyposażeniem. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2017 14:13
mundialowa, prawidłowo, im szybciej koncept i projekt tym szybciej pójdzie wykończenie 😉
Niby tak, ale niestety bardziej zgodni byliśmy, gdy nie mieliśmy wybranego mieszkania, a wnioski kredytowe były odległymi planami. 😁 Aktualnie, im więcej chodzimy po sklepach, tym na więcej kompromisów musimy iść.
Przepraszam za post pod postem, mam nadzieję, że moderacja mnie nie pogoni. :kwiatek:

Mam pytanie związane co prawda z kredytem, ale tu znajdę więcej osób, które miały z tym do czynienia, niż w wątku kredytowym. Bierzemy kredyt hipoteczny i do tego część na wykończenie mieszkania. Do złożenia wniosku potrzebujemy kosztorysu - czy chodzi o kosztorys wydatków na wykończenie? Jeśli tak, to jak dokładny powinien być? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się